Материалдар / Ашық сабақ Қазақстандағы жаппай отаршылдық қоныс аудару саясаты. 7 сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ Қазақстандағы жаппай отаршылдық қоныс аудару саясаты. 7 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Ашық сабақ жүйелі құрастырылған және сәтті өткен ашық сабақ
Материал тегін
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Білім беру ұйымының атауы:

«Тайпақ мектеп-гимназиясы» КММ

Пәні:

Қазақстан тарихы

Бөлім:

7.3 Қазақстан Ресей империясының құрамында

Педагогтің аты-жөні:


Күні:

14/02/2024 ж

Сынып: 7

Қатысушылар саны: 13

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Қазақстандағы жаппай отаршылдық қоныс аудару саясаты.

Зерттеу сұрағы: Патша өкіметінің қоныстандыру саясаты қазақ қоғамының өмірін қалай өзгертті?

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

7.1.1.2 Ресей империясының қоныстандыру саясатының себептері мен салдарын талдау

7.4.1.2 отарлау саясатының қазақтардың дәстүрлі шаруашылығына тигізген әсерін талдау;

Сабақтың мақсаты

Ресей империясының қоныстандыру саясатының себептері мен мақсатын талдау

Сабақтың барысы:

Сабақтың кезеңі

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдас

тыру



8 мин


Өзін-өзі тексеру






Өткен білімді еске түсіру


Оқушылармен амандасу;

Оқушыларды түгендеу;

Өзіме, көршіме” әдісі арқылы сергіту сәтін ұйымдастыру және қолдарындағы түстерге қарай топқа бөлу;

Үй тапсырмасын сұрақтар қою арқылы сұрау.

  1. Патша үкіметінің әкімшілік реформаларына қарсы Торғай және Орал облыстарындағы көтерілістер қай уақыттарды қамтыды?

  2. Маңғыстау көтерілісі қай жерде, қай кезде басталды?

  3. Көтерілістің жеңілу себептері мен салдары жайында не айта аласыз?


















Оқушылар өз ойларын ортаға салады.

Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшеді.

Дескриптор:

- Оқушы сұрақты тыңдап, толық және нақты жауап береді:

1.1868-1869 жылдар аралығы;

2.1870 жылдың наурызында Бозашы деген жерде басталды;

3.Көтерілісшілер жеңіліс тапты,себебі:қазақтар түгел бас қосып,біртұтас майдан аша алмады.Қару жарақ нашар болды,Ресей Қазақстанды барлық жағынан қоршап алған еді.Салдары:Жергілікті патша өкіметі көтерілісшілерді аяусыз жазалады,әр үйден сегіз мын үйден түтін салығын жинады .Адайлардан 90 мын қой мөлшеріндк контрибуция төлеуге мәжбүр болды.

Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады






Мадақтау:

Жарайсың!

Керемет!

Өте дұрыс!

Жақсы!

Қабылди

нов З.Е., Қайып

баева А.Т.

8 сынып. Қазақстан тарихы., Атамұра, 2012 ж.






















Жаңа сабақ


5 мин











































12 мин





















10 мин












































5 мин

















































Миға шабуыл” әдісі арқылы тақырыпқа шығу.

- Суретті көріп сізге қандай ой келді?

Сабақтың тақырыбы, оқу мақсаттары мен бағалау критерийлері таныстырылады.


Жаңа сабаққа видеоматериал көрсетіледі.

Зерттеу сұрағы: Патша өкіметінің қоныстандыру саясаты қазақ қоғамының өмірін қалай өзгертті?

Ресейдегі басыбайлы құқық туралы қысқаша ақпарат беріледі.

  1. Шаруалардың жеке топтары арасындағы айырмашылықтар жойылады;

  2. Шаруалардың құқығына, қосымша табыс іздеуіне шек қойылады;

  3. Шаруаларды бірте-бірте азаматтық құқығынан айырады;

  4. Феодалдың шаруаны қуып жі

    Ресми байқаулар тізімі
    Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!