Қысқа мерзімді жоспар
|
Пән: |
Қазақ тілі мен әдебиеті |
|
||||
|
Бөлім: |
Таулар сыры М.Мақатаев «Мен таулықпын» |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
||||
|
Күні: |
|
|
||||
|
Сабақ тақырыбы: |
Қазақстандағы қандай тауларды білесің? |
|
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары: |
6.5.2.1 - тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну, негізгі және қосымша ақпараттарды анықтау; 6.2.6.1 - тірек сөздерге сүйеніп, сюжетті суреттердің желісі бойынша әңгіме құрастыру; |
|
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсінеді, негізгі және қосымша ақпараттарды анықтайды, тірек сөздерге сүйеніп, сюжетті суреттердің желісі бойынша әңгіме құрастырады |
|
||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақ кезеңі: |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
|
Сабақтың басы (5 мин) |
Психологиялық ахуал.
«Акроним» әдісі. Оқушы көршілес оқушының есімінде бар әріптерге адам бойында кездесетін жақсы қасиеттерді айту керек. Үйге берілген тапсырманы «Қоржындағы сұрақ» әдісімен еске түсіремін.
Сабақ мақсатымен таныстыру |
Оқушы көршілес оқушының есімінде бар әріптерге адам бойында кездесетін жақсы қасиеттерді айтады Оқушылар үй тапсырмасына сұрақтар арқылы жауап береді. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Сабақтың ортасы (33 мин) |
« Ой түрткі» әдісі. -Сен Қазақстанның қай аймағында тұрасың?? -Сен тұратын жерде тау барма?Ол қалай аталады? -Қақақстандағы қандай тауларды білесің? Сөздікпен жұмыс. Шоқылы-холмистый Орташа- средний жота-хребет биіктік- высота тастақ -каменистые нүкте-точка Тыңдалым. Оқылым.3-тапсырма. «Сөздер банкісі» әдісі.Тыңда.Мәтінді оқы. Негізгі ақпаратты анықта. Мәтін не туралы? Қандай тауларды білдік?
4-тапсырма. «Ассоциограмма»әдісі. Ақыл-ой картасы. Т
Жазылым. 10-тапсырма. Тірек сөздерге сүйеніп суреттер арқылы Қазақстанның таулары туралы әңгіме құрастыру. 5-тапсырма. Таулар мен олардың биіктігін белгіле. |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді Жаңа сөздерді жазады, сөз тіркестерін, сөйлем құрастырады Оқушылар мәтінді тыңдайды, оқиды негізгі ақпаратты анықтайды. Оқушылар ассоциограмма құрады,қосымша ақпаратты анықтайды. Оқушылар тірек сөздерге сүйеніп суреттер арқылы таулар туралы әңгіме құрайды. Оқушылар таудың биіктігін жазады. |
Дескриптор: -мәтінді тыңдайды -мәтіннен негізгі ақпаратты табады 2бал Дескриптор: -мәтіннен қосымша ақпаратты анықтайды 2бал Дскриптор: -тірек сөздер арқылы әңгіме құрастырады 4бал Дескриптор: -мәтінді түсінеді -биіктігін жазады 2бал |
Слайд Оқулық47-бет суреттер |
|
|
|
Сабақтың соңы (7 мин) |
Кері байланыс «Ұстазға хат»әдісі. |
Оқушылар алған білімдерін параққа жазады |
|
Үлестірмелі қағаздар |
|
|


1.Сын есім деген не? Мысал келтір.
2.Өз ауылың туралы айт.
3.Сен жаулауда болдыңба?
4.Әлібек қай таудың етегінде тұрады?
5.Бәтеңке,Шұжық ,Балқаймақ ертегісі не туралы?
6.Қандай тағамдар пайдалы?
7.Қазақстандағы қалаларды айт.
8.Қаланың өмірі қандай?
9.Ауыл туралы айт.
10.Сенің туған жерің қандай?
11,Шұжық,Балқаймақ неге ұрсысты?
12.Жайлаудың ауасы қандай?
Ұстазға хат (не білдің?не түсіндің? Не білгің келеді?)
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Қазақстандағы қандай тауларды білесің?
Ашық сабақ "Қазақстандағы қандай тауларды білесің?
Қысқа мерзімді жоспар
|
Пән: |
Қазақ тілі мен әдебиеті |
|
||||
|
Бөлім: |
Таулар сыры М.Мақатаев «Мен таулықпын» |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
||||
|
Күні: |
|
|
||||
|
Сабақ тақырыбы: |
Қазақстандағы қандай тауларды білесің? |
|
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары: |
6.5.2.1 - тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну, негізгі және қосымша ақпараттарды анықтау; 6.2.6.1 - тірек сөздерге сүйеніп, сюжетті суреттердің желісі бойынша әңгіме құрастыру; |
|
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсінеді, негізгі және қосымша ақпараттарды анықтайды, тірек сөздерге сүйеніп, сюжетті суреттердің желісі бойынша әңгіме құрастырады |
|
||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақ кезеңі: |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
|
Сабақтың басы (5 мин) |
Психологиялық ахуал.
«Акроним» әдісі. Оқушы көршілес оқушының есімінде бар әріптерге адам бойында кездесетін жақсы қасиеттерді айту керек. Үйге берілген тапсырманы «Қоржындағы сұрақ» әдісімен еске түсіремін.
Сабақ мақсатымен таныстыру |
Оқушы көршілес оқушының есімінде бар әріптерге адам бойында кездесетін жақсы қасиеттерді айтады Оқушылар үй тапсырмасына сұрақтар арқылы жауап береді. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Сабақтың ортасы (33 мин) |
« Ой түрткі» әдісі. -Сен Қазақстанның қай аймағында тұрасың?? -Сен тұратын жерде тау барма?Ол қалай аталады? -Қақақстандағы қандай тауларды білесің? Сөздікпен жұмыс. Шоқылы-холмистый Орташа- средний жота-хребет биіктік- высота тастақ -каменистые нүкте-точка Тыңдалым. Оқылым.3-тапсырма. «Сөздер банкісі» әдісі.Тыңда.Мәтінді оқы. Негізгі ақпаратты анықта. Мәтін не туралы? Қандай тауларды білдік?
4-тапсырма. «Ассоциограмма»әдісі. Ақыл-ой картасы. Т
Жазылым. 10-тапсырма. Тірек сөздерге сүйеніп суреттер арқылы Қазақстанның таулары туралы әңгіме құрастыру. 5-тапсырма. Таулар мен олардың биіктігін белгіле. |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді Жаңа сөздерді жазады, сөз тіркестерін, сөйлем құрастырады Оқушылар мәтінді тыңдайды, оқиды негізгі ақпаратты анықтайды. Оқушылар ассоциограмма құрады,қосымша ақпаратты анықтайды. Оқушылар тірек сөздерге сүйеніп суреттер арқылы таулар туралы әңгіме құрайды. Оқушылар таудың биіктігін жазады. |
Дескриптор: -мәтінді тыңдайды -мәтіннен негізгі ақпаратты табады 2бал Дескриптор: -мәтіннен қосымша ақпаратты анықтайды 2бал Дскриптор: -тірек сөздер арқылы әңгіме құрастырады 4бал Дескриптор: -мәтінді түсінеді -биіктігін жазады 2бал |
Слайд Оқулық47-бет суреттер |
|
|
|
Сабақтың соңы (7 мин) |
Кері байланыс «Ұстазға хат»әдісі. |
Оқушылар алған білімдерін параққа жазады |
|
Үлестірмелі қағаздар |
|
|


1.Сын есім деген не? Мысал келтір.
2.Өз ауылың туралы айт.
3.Сен жаулауда болдыңба?
4.Әлібек қай таудың етегінде тұрады?
5.Бәтеңке,Шұжық ,Балқаймақ ертегісі не туралы?
6.Қандай тағамдар пайдалы?
7.Қазақстандағы қалаларды айт.
8.Қаланың өмірі қандай?
9.Ауыл туралы айт.
10.Сенің туған жерің қандай?
11,Шұжық,Балқаймақ неге ұрсысты?
12.Жайлаудың ауасы қандай?
Ұстазға хат (не білдің?не түсіндің? Не білгің келеді?)
шағым қалдыра аласыз

ау сөзіне
ассоциограмма құра. Қосымша ақпаратты
анықта.













