|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Визуалды өнер Мектеп: Александр Сергеевич Пушкин атындағы орта мектебі.Қаратау қаласы
Күні: Мұғалімнің аты -жөні:Омарова Арайлым Разатовна
Пәні:Көркем еңбек Сынып:6 Қатысқандар: Қатыспғандар: |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Қазақстандық суретшілердің шығармашылығындағы портрет. |
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
6.1.2.1- Әлем және қазақ ұлттық
мәдениетіндегі өнер, қолөнер мен дизайн туындыларының ерекшеліктері
туралы білімі мен түсінігін
көрсету |
|
Сабақтың мақсаты |
Ұлттық және әлемдік мәдениеттерінің өнер туындылары ерекшеліктерін салыстырады.Шығармашылық жұмысты орындау әдістерін түсіндіреді. |
|
Бағалау критерийі |
Қолөнер, өнер , дизайн туындыларының әлемдік және ұлттық ерекшеліктерін анықтайды. Өнер түрлері фотография және кескіндеме арасындағы ұқсастық пен айырмашылықты салыстырады және түсіндіреді. |
|
Тілдік мақсаттар |
Портрет,репродукция ,иллюстрация,түс,гамма,тон.Тепе-теңдік |
|
Құндылықтарға баулу |
Өмір бойы білім алу.адамдарға деген құрмет,тыныштық ,ашықтық. |
|
Пәнаралық байланыс |
бейнелеу өнері,сызу,технология,тарих мәдениет және дәстүр туралы білім мен түсінік. |
|
Алдыңғы білім |
Оқушылар алдыңғы сыныптарда бейнелеу өнерінің түрлерімен жанырлары туралы білім алып , әртүрлі көркемдік тәсілдермен олардың ерекшеліктерін анықтау бойынша сыни тұрғыдан ойлау дағдыларын кеңейтіп , дамытты.Бейнелеу өнері жанрлары мен түрлерінде орындалған суретшілердің туындыларын талдады . |
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы |
Назарды шоғырландыру. Топтастыру 1- топ «Портрет» 2-топ «Автопортрет» Сабақтың мақсаты мен бағалау критерийлерін талдау. Тақырыпты ашу «БББ» әдісінің «Білемін» кестесін толтыру |
Галерея «ARVEST» портрет http://www.arvest.kz/gal.ph?author-192 |
||||||
|
Сабақтың ортасы |
Оқушылар білетін белгілі қазақстандық суретшілердің есімдерін атауына ұсынамын. -Суретшілердің қайсысы портрет жанрында сурет орындаған? -суретшілер қандай тарихи немесе белгілі тұлғалардың портреттерін бейнелеген?
Өткен сабақтың материалының негізінде оқушылар портреттің түрін ,бағытын,қолданылған материалдары түстік гаммасын,адам жасын анықтады.Оқушылар өз зерттеу нәтижелерін біледі. «БББ» әдісінің «Білгім келеді» кестесін толтырады 1-Тапсырма: «Серпілген сауалдар» әдісі арқылы. Қазақстанның атақты суретшісі Ә.Қастеевтің «Шоқан Уалихановтың портреті» шығармашылығы бойынша сұрақтарға жауап беріңіз. -Сурет қандай жанрда орындалған? -Суретте кім бейнеленген? -Авторыдың түпкі ойы қандай? -Суретші картинасының сюжеттік ерекшелігі қандай? -Суретші кейіпкердің мінезін жеткізе алдыма? Оны қалай анықтадыңыз? ДЕСКРИПТОР -суретшінің жанрын анықтайды -суреттегі кейіпкерді сипаттайды -автордың ойына түсінік береді -сюжеттік ерекшелігін көрсетеді әдісіменірін бірі бағалайды. Қалыптастырушы бағалау Жасыл түс- жақсы , Барлық сұраққа дұрыс жауап Сары түс-орташа,жауап толық емес Қызыл түс-төмен,сұрақтарға жауап беруге едәуір қиналады. Сергіту сәті: «Мені ойла» Оқушылар көздерін жұмып портретті көзбен салады яғни көз алдарына елестетеді 2-ші Тапсырма Жеке жұмыс Берілген суреттерге мұқият қарап, қандай портрет түріне жататынын анықтаңыз ? Дескриптор: -Портрет түрлерін салыстырады -Қолөнер мен дизайн туындыларының ерекшеліктерін көрсетеді. -Портрет түрлерін анықтайды Қалыптастырушы бағалау: «Күлегештер» әдісі арқылы оқушыларды бағалаймын |
http:www.picture-russia.ru/country/7 |
||||||
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия «БББ» кестесі бойынша кері байланыс жасау
|
|
||||||
|
Саралау – сіз қандай тәсілмен қандай қолдау көрсетпексіз ? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз ? |
Бағалау –Сіз оқушылардың материалдарды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
||||||
|
«Диалог және қолдау көрсету»тәсілі арқылы, «Серпілген сауалдар»әдісін қолдана отырып оқушыларға көмек көрсету.
Тапсырманы орындауда көмек қажет оқушыларға жетелеуші сұрақтар қоямын.Басқаларға қабілеті жоғары жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіремін. |
Дескриптор арқылы,оқушылардың өзара бағалауы, қалыптастырушы бағалау,оқушылар ауызша сыныптастарының тапырманы орындалуын қаншалықты дұрыстығы туралы дескрипторға сүйене отырып пікір білдір еді. |
Сергіту сәттерімен белсенді іс әрекеттер «Мені ойла» |
||||||
|
Рефлекция Сабақ мақсаттары , оқу мақсаттары дұрыс қойылғанба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткіздіме?Жеткізбесе,неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілдіме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталдыма?Сабақ жоспарын қандай ауытқулар болды, неліктен? |
|
|||||||
|
Жалпы бағалау |
||||||||
|
Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты) 1: 2: Сабақтың бұданда жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты) 1: 2: Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері қиыншылықтары туралы нені ,келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет. |
||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Қазақстандық суретшілердің шығармашылығындағы портрет.
Ашық сабақ Қазақстандық суретшілердің шығармашылығындағы портрет.
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Визуалды өнер Мектеп: Александр Сергеевич Пушкин атындағы орта мектебі.Қаратау қаласы
Күні: Мұғалімнің аты -жөні:Омарова Арайлым Разатовна
Пәні:Көркем еңбек Сынып:6 Қатысқандар: Қатыспғандар: |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Қазақстандық суретшілердің шығармашылығындағы портрет. |
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
6.1.2.1- Әлем және қазақ ұлттық
мәдениетіндегі өнер, қолөнер мен дизайн туындыларының ерекшеліктері
туралы білімі мен түсінігін
көрсету |
|
Сабақтың мақсаты |
Ұлттық және әлемдік мәдениеттерінің өнер туындылары ерекшеліктерін салыстырады.Шығармашылық жұмысты орындау әдістерін түсіндіреді. |
|
Бағалау критерийі |
Қолөнер, өнер , дизайн туындыларының әлемдік және ұлттық ерекшеліктерін анықтайды. Өнер түрлері фотография және кескіндеме арасындағы ұқсастық пен айырмашылықты салыстырады және түсіндіреді. |
|
Тілдік мақсаттар |
Портрет,репродукция ,иллюстрация,түс,гамма,тон.Тепе-теңдік |
|
Құндылықтарға баулу |
Өмір бойы білім алу.адамдарға деген құрмет,тыныштық ,ашықтық. |
|
Пәнаралық байланыс |
бейнелеу өнері,сызу,технология,тарих мәдениет және дәстүр туралы білім мен түсінік. |
|
Алдыңғы білім |
Оқушылар алдыңғы сыныптарда бейнелеу өнерінің түрлерімен жанырлары туралы білім алып , әртүрлі көркемдік тәсілдермен олардың ерекшеліктерін анықтау бойынша сыни тұрғыдан ойлау дағдыларын кеңейтіп , дамытты.Бейнелеу өнері жанрлары мен түрлерінде орындалған суретшілердің туындыларын талдады . |
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы |
Назарды шоғырландыру. Топтастыру 1- топ «Портрет» 2-топ «Автопортрет» Сабақтың мақсаты мен бағалау критерийлерін талдау. Тақырыпты ашу «БББ» әдісінің «Білемін» кестесін толтыру |
Галерея «ARVEST» портрет http://www.arvest.kz/gal.ph?author-192 |
||||||
|
Сабақтың ортасы |
Оқушылар білетін белгілі қазақстандық суретшілердің есімдерін атауына ұсынамын. -Суретшілердің қайсысы портрет жанрында сурет орындаған? -суретшілер қандай тарихи немесе белгілі тұлғалардың портреттерін бейнелеген?
Өткен сабақтың материалының негізінде оқушылар портреттің түрін ,бағытын,қолданылған материалдары түстік гаммасын,адам жасын анықтады.Оқушылар өз зерттеу нәтижелерін біледі. «БББ» әдісінің «Білгім келеді» кестесін толтырады 1-Тапсырма: «Серпілген сауалдар» әдісі арқылы. Қазақстанның атақты суретшісі Ә.Қастеевтің «Шоқан Уалихановтың портреті» шығармашылығы бойынша сұрақтарға жауап беріңіз. -Сурет қандай жанрда орындалған? -Суретте кім бейнеленген? -Авторыдың түпкі ойы қандай? -Суретші картинасының сюжеттік ерекшелігі қандай? -Суретші кейіпкердің мінезін жеткізе алдыма? Оны қалай анықтадыңыз? ДЕСКРИПТОР -суретшінің жанрын анықтайды -суреттегі кейіпкерді сипаттайды -автордың ойына түсінік береді -сюжеттік ерекшелігін көрсетеді әдісіменірін бірі бағалайды. Қалыптастырушы бағалау Жасыл түс- жақсы , Барлық сұраққа дұрыс жауап Сары түс-орташа,жауап толық емес Қызыл түс-төмен,сұрақтарға жауап беруге едәуір қиналады. Сергіту сәті: «Мені ойла» Оқушылар көздерін жұмып портретті көзбен салады яғни көз алдарына елестетеді 2-ші Тапсырма Жеке жұмыс Берілген суреттерге мұқият қарап, қандай портрет түріне жататынын анықтаңыз ? Дескриптор: -Портрет түрлерін салыстырады -Қолөнер мен дизайн туындыларының ерекшеліктерін көрсетеді. -Портрет түрлерін анықтайды Қалыптастырушы бағалау: «Күлегештер» әдісі арқылы оқушыларды бағалаймын |
http:www.picture-russia.ru/country/7 |
||||||
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия «БББ» кестесі бойынша кері байланыс жасау
|
|
||||||
|
Саралау – сіз қандай тәсілмен қандай қолдау көрсетпексіз ? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз ? |
Бағалау –Сіз оқушылардың материалдарды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
||||||
|
«Диалог және қолдау көрсету»тәсілі арқылы, «Серпілген сауалдар»әдісін қолдана отырып оқушыларға көмек көрсету.
Тапсырманы орындауда көмек қажет оқушыларға жетелеуші сұрақтар қоямын.Басқаларға қабілеті жоғары жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіремін. |
Дескриптор арқылы,оқушылардың өзара бағалауы, қалыптастырушы бағалау,оқушылар ауызша сыныптастарының тапырманы орындалуын қаншалықты дұрыстығы туралы дескрипторға сүйене отырып пікір білдір еді. |
Сергіту сәттерімен белсенді іс әрекеттер «Мені ойла» |
||||||
|
Рефлекция Сабақ мақсаттары , оқу мақсаттары дұрыс қойылғанба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткіздіме?Жеткізбесе,неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілдіме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталдыма?Сабақ жоспарын қандай ауытқулар болды, неліктен? |
|
|||||||
|
Жалпы бағалау |
||||||||
|
Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты) 1: 2: Сабақтың бұданда жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты) 1: 2: Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері қиыншылықтары туралы нені ,келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет. |
||||||||
шағым қалдыра аласыз













