|
Бөлім: |
5.1. Қазақстандағы ежелгі адамдардың өмірі |
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
Алтынханова М.Б |
|
Күні: |
|
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Қазақстандағы жартастарға салынған ежелгі суреттер. |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
5.2.1.1- ежелгі адамдардың жартастарға салған суреттерді анықтау 5.2.2.1 археологиялық ескерткіштерді сипаттау |
|
Сабақтың мақсаты |
-Оқушылар жартастарға салынған ежелгі суреттер туралы түсінік алады; -Ежелгі адамдардың өмірі мен тұрмысын бейнелейтін суреттердің маңызын анықтайды. |
|
«Адал азамат» біртұтас тәрбие бағдарламасының құндылықтары |
Тәуелсіздік және отаншылдык |
|
Құндылықтар дарыту |
-Халықтың өткеніне, бүгініне және болашағына қатыстылығын түсіну - Отанға адалдықтың маңызын бағалау, елінің тарихы мен мәдениетін құрметтеу -Қазақстанның мемлекеттік рәміздерін құрметтеу, мемлекеттік мерекелердің мәнін түсіну |
|
Апта дәйексөзі: |
Туған жердей жер болмас, туған елдей ел болмас! |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы |
«Адал азамат» біртұтас тәрбие бағдарламасына сәйкес оқушылардың бойына құндылықтарды дарыту мақсатында оқушылар «Асық» әдісі арқылы топқа бөлу. 1 топ –Қызыл асық 2 топ –Жасыл асық 3 топ - Сары асық
Өткен сабақты еске түсіру мақсатында үй тапсырмасын орындау Тақырыбы: Андронов және Беғазы-Дәндібай мәдениеті «LearningApps» платформасында өткен сабақты еске түсіру мақсатында оқушылар үй тапсырмасын орындайды.
|
Оқушылар асықтың түсіне сәйкес топқа бөлінеді
Оқушылар үй тапсырмасына берілген сұрақтарға жауап береді.
|
ҚБ мадақтау
Топ басшысы тобындағы оқушыларды бағалайды
|
Қорапшадағы түрлі-түсті асықтар.
https://learningapps.org/watch?id=pf9dynbua25
|
||||||
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа сабақ. «Gamma AI» жасанды интеллект платформасында жүзеге асырылады.
«Youtube» желісі арқылы
оқушыларға бейнематериал көрсетіледі.
Оқушыларды сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру. Зерттеу сұрақтары
1-тапсырма: Топтық жұмыс. Кестемен жұмыс.. Жартастарға салынған суреттер туралы деректерді анықтау.
2-тапсырма: ЖҰПТЫҚ жұмыс. Қазақстан аумағындағы петроглифтердің шоғырланған аймағын көрсетіңдер. |
Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу
Дескриптор: -Оқушылар сұрақтарға жауап береді. Балл-3
Дескриптор: Оқушылар Қазақстан аумағындағы петроглифтердің шоғырланған аймағын көрсетеді. Балл- 3
Дескриптор: Оқушылар сұрақтардың Дұрыс/Дұрыс емес екендігін анықтайды.Балл- 2
|
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
Мұғалім оқушыларды жұмыс барысынбақылып отырады Топ басшысы тобындағы оқушыларды бағалайды
Мұғалім оқушыларды жұмыс барысында бақылып отырады
|
https://gamma.app/docs/-s7066sm65xwimpv?mode=doc
https://www.youtube.com/embed/4cB9iheiIDM?rel=0
Қосымша таратпа материалдар Плакаттар, маркер, кесте
Қосымша таратпа материалдар Карта
https://padlet.com/embed/w9t7n5yrj6fwug2m?frame_id=page%3A4eAY56wC-vJBBv16vsDic |
||||||
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс. «Classroomscreen» платформасында «Бағдаршам» әдісі арқылы оқушылар кері байланыс береді
Қызыл -Қиын Жасыл- Қызық Сары -Түсінікті |
Тақырып бойынша «Classroomscreen» платформасында бағдаршам әдісі арқылы кері байланыс жасайды.
|
Топ басшысы тобындағы оқушыларды бағалайды
|
|||||||
|
Үй тапсырмасы |
«Қазақстандағы жартастарға салынған ежелгі суреттер» тақырыбында өткен шаққа саяхат жасау. |
|||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. Қазақстанның жартастарға салынған ежелгі суреттері 5 сынып
Ашық сабақ. Қазақстанның жартастарға салынған ежелгі суреттері 5 сынып
|
Бөлім: |
5.1. Қазақстандағы ежелгі адамдардың өмірі |
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
Алтынханова М.Б |
|
Күні: |
|
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Қазақстандағы жартастарға салынған ежелгі суреттер. |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
5.2.1.1- ежелгі адамдардың жартастарға салған суреттерді анықтау 5.2.2.1 археологиялық ескерткіштерді сипаттау |
|
Сабақтың мақсаты |
-Оқушылар жартастарға салынған ежелгі суреттер туралы түсінік алады; -Ежелгі адамдардың өмірі мен тұрмысын бейнелейтін суреттердің маңызын анықтайды. |
|
«Адал азамат» біртұтас тәрбие бағдарламасының құндылықтары |
Тәуелсіздік және отаншылдык |
|
Құндылықтар дарыту |
-Халықтың өткеніне, бүгініне және болашағына қатыстылығын түсіну - Отанға адалдықтың маңызын бағалау, елінің тарихы мен мәдениетін құрметтеу -Қазақстанның мемлекеттік рәміздерін құрметтеу, мемлекеттік мерекелердің мәнін түсіну |
|
Апта дәйексөзі: |
Туған жердей жер болмас, туған елдей ел болмас! |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы |
«Адал азамат» біртұтас тәрбие бағдарламасына сәйкес оқушылардың бойына құндылықтарды дарыту мақсатында оқушылар «Асық» әдісі арқылы топқа бөлу. 1 топ –Қызыл асық 2 топ –Жасыл асық 3 топ - Сары асық
Өткен сабақты еске түсіру мақсатында үй тапсырмасын орындау Тақырыбы: Андронов және Беғазы-Дәндібай мәдениеті «LearningApps» платформасында өткен сабақты еске түсіру мақсатында оқушылар үй тапсырмасын орындайды.
|
Оқушылар асықтың түсіне сәйкес топқа бөлінеді
Оқушылар үй тапсырмасына берілген сұрақтарға жауап береді.
|
ҚБ мадақтау
Топ басшысы тобындағы оқушыларды бағалайды
|
Қорапшадағы түрлі-түсті асықтар.
https://learningapps.org/watch?id=pf9dynbua25
|
||||||
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа сабақ. «Gamma AI» жасанды интеллект платформасында жүзеге асырылады.
«Youtube» желісі арқылы
оқушыларға бейнематериал көрсетіледі.
Оқушыларды сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру. Зерттеу сұрақтары
1-тапсырма: Топтық жұмыс. Кестемен жұмыс.. Жартастарға салынған суреттер туралы деректерді анықтау.
2-тапсырма: ЖҰПТЫҚ жұмыс. Қазақстан аумағындағы петроглифтердің шоғырланған аймағын көрсетіңдер. |
Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу
Дескриптор: -Оқушылар сұрақтарға жауап береді. Балл-3
Дескриптор: Оқушылар Қазақстан аумағындағы петроглифтердің шоғырланған аймағын көрсетеді. Балл- 3
Дескриптор: Оқушылар сұрақтардың Дұрыс/Дұрыс емес екендігін анықтайды.Балл- 2
|
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
Мұғалім оқушыларды жұмыс барысынбақылып отырады Топ басшысы тобындағы оқушыларды бағалайды
Мұғалім оқушыларды жұмыс барысында бақылып отырады
|
https://gamma.app/docs/-s7066sm65xwimpv?mode=doc
https://www.youtube.com/embed/4cB9iheiIDM?rel=0
Қосымша таратпа материалдар Плакаттар, маркер, кесте
Қосымша таратпа материалдар Карта
https://padlet.com/embed/w9t7n5yrj6fwug2m?frame_id=page%3A4eAY56wC-vJBBv16vsDic |
||||||
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс. «Classroomscreen» платформасында «Бағдаршам» әдісі арқылы оқушылар кері байланыс береді
Қызыл -Қиын Жасыл- Қызық Сары -Түсінікті |
Тақырып бойынша «Classroomscreen» платформасында бағдаршам әдісі арқылы кері байланыс жасайды.
|
Топ басшысы тобындағы оқушыларды бағалайды
|
|||||||
|
Үй тапсырмасы |
«Қазақстандағы жартастарға салынған ежелгі суреттер» тақырыбында өткен шаққа саяхат жасау. |
|||||||||
шағым қалдыра аласыз
















