Бекітемін________
мектеп директорының оқу ісі
жөніндегі орынбасары
|
Білім беру ұйымының атауы |
№ 273 орта мектеп |
|||||
|
Пәні: |
Қазақстан тарихы |
|||||
|
Бөлім: |
2.Этникалық және әлеуметтік саяси-процестер |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Бекмуратова М.Б. |
|||||
|
Күні: |
19.12.2024 ж. |
|||||
|
Сынып: 11 «Ә» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақстанның саяси-әлеуметтік және мәдени өміріндегі Қазақстан халқы Ассамблеясының рөлі. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
11.2.2.4 Ұлттық бірлікті және қазақстандық бірегейлікті нығайтудағы Қазақстан халқы Ассамблеясының рөлін сипаттау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметі туралы біледі, Қазақстандағы тұрақтылық пен келісімді қалыптастырудағы Ассамблеяның роліне талдау жасайды. |
|||||
|
Құндылықтарға баулу |
Құрмет, ынтымақтастық, қоғамымыздағы ұлттық бірлік, бейбітшілік пен келісім, зайырлы қоғам және рухани мәдениет, әртүрлі елдің тарихын зерделеп, құрметтеп, тарихтың өнегелі ісін үлгі тұту. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы Өткен білімді еске түсіру 6 мин Жаңа тақырыпқа қадам 2 мин |
Оқушылармен сәлемдесу. Психологиялық ахуал орнату. «Тәуелсіз елімізге бір тілек» Жебе арқылы топқа бөлу. І топ –«Достық» ІІ топ-«Ынтымақ» ІІІ топ-«Бірлік» Ұлтаралық және конфессияаралық келісімнің қазақстандық моделі. Ой түрткі https://www.youtube.com/watch?v=Wr6riAcG5_c Оқушыларды сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру. |
Оқушылар өз ойларын ортаға салады. Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу |
ҚБ мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады |
https://www.youtube.com/watch?v=Wr6riAcG5_c жебе мен қорамсақ суреті, елдердің тулары |
||
|
Сабақтың ортасы Жаңа білім 28 мин |
Таныстырылым. Қазақстанның саяси-әлеуметтік және мәдени өміріндегі Қазақстан халқы Ассамблеясының рөлі. Топтық жұмыс. І топ -Қазақстан халқы Ассамблеясының негізгі міндеттері. Word wall платформасы арқылы сәйкестендіру. ІІ топ - Қазақстан халқы Ассамблеясының құрылымы мен қызметі. «домино» әдісі арқылы сұраққа жауап беру. ІІІ топ- Қазақстан халқы Ассамблеясын құру тәжірибесінің әлемдік сахнадағы орны. презентация құру. ҚБ тапсырмасы. «Елші» әдісі. Әр топ мүшелері тақтадағы суреттен кез келген елдің туын таңдап, сол елмен Қазақстан арасындағы қарым-қатынас тақырыбында постер қорғау, сол елдің мемлекеттік тілінде Қазақстан Республикасына тәуелсіздік күніне тілек айту. |
Мәтінмен жұмыс жасайды. Мәтіннен негізгі идеяны анықтайды Оқушылар өзіндік ой қорытындысын айтады. |
ҚБ топтық бағалау Дескриптор: ҚХА негізгі міндеттерін сипаттайды; ҚХА құрылымы мен қызметінанықтайды; ҚХА құру тәжірибесінің әлемдік сахнадағы орнына баға береді. Дескриптор: Әр топ мүшелері Қазақстан мен ... арасындағы қарым -қатынасын елші ретінде сипаттайды Мұғалімнің ақшамен бағалауы |
http://adilet.zan.kz/kaz/docs/Z080000070_ Нетбук, ұялы телефон, ақпараттық мәтін |
||
|
Сабақтың соңы 9 мин Рефлексия Үйге тапсырма |
Сабақты қорытындылау. ZIPGRADE платформасы арқылы тест сұрақтарына жауап беру. Оқушылар PADLET тақтасына ойларын жазады. Нені білдім? Нені үйрендім? Нені толық түсінбедім? Қазақстанның саяси-әлеуметтік және мәдени өміріндегі Қазақстан халқы Ассамблеясының рөлі. «Тегі басқа -теңдігі бір» эссе жазу. |
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады. |
«Ең үздік жауап» |
Нетбук, смартфон |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. Қазақстанның саяси-әлеуметтік және мәдени өміріндегі Қазақстан халқы Ассамблеясының рөлі.
Ашық сабақ. Қазақстанның саяси-әлеуметтік және мәдени өміріндегі Қазақстан халқы Ассамблеясының рөлі.
Бекітемін________
мектеп директорының оқу ісі
жөніндегі орынбасары
|
Білім беру ұйымының атауы |
№ 273 орта мектеп |
|||||
|
Пәні: |
Қазақстан тарихы |
|||||
|
Бөлім: |
2.Этникалық және әлеуметтік саяси-процестер |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Бекмуратова М.Б. |
|||||
|
Күні: |
19.12.2024 ж. |
|||||
|
Сынып: 11 «Ә» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақстанның саяси-әлеуметтік және мәдени өміріндегі Қазақстан халқы Ассамблеясының рөлі. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
11.2.2.4 Ұлттық бірлікті және қазақстандық бірегейлікті нығайтудағы Қазақстан халқы Ассамблеясының рөлін сипаттау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметі туралы біледі, Қазақстандағы тұрақтылық пен келісімді қалыптастырудағы Ассамблеяның роліне талдау жасайды. |
|||||
|
Құндылықтарға баулу |
Құрмет, ынтымақтастық, қоғамымыздағы ұлттық бірлік, бейбітшілік пен келісім, зайырлы қоғам және рухани мәдениет, әртүрлі елдің тарихын зерделеп, құрметтеп, тарихтың өнегелі ісін үлгі тұту. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы Өткен білімді еске түсіру 6 мин Жаңа тақырыпқа қадам 2 мин |
Оқушылармен сәлемдесу. Психологиялық ахуал орнату. «Тәуелсіз елімізге бір тілек» Жебе арқылы топқа бөлу. І топ –«Достық» ІІ топ-«Ынтымақ» ІІІ топ-«Бірлік» Ұлтаралық және конфессияаралық келісімнің қазақстандық моделі. Ой түрткі https://www.youtube.com/watch?v=Wr6riAcG5_c Оқушыларды сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру. |
Оқушылар өз ойларын ортаға салады. Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу |
ҚБ мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады |
https://www.youtube.com/watch?v=Wr6riAcG5_c жебе мен қорамсақ суреті, елдердің тулары |
||
|
Сабақтың ортасы Жаңа білім 28 мин |
Таныстырылым. Қазақстанның саяси-әлеуметтік және мәдени өміріндегі Қазақстан халқы Ассамблеясының рөлі. Топтық жұмыс. І топ -Қазақстан халқы Ассамблеясының негізгі міндеттері. Word wall платформасы арқылы сәйкестендіру. ІІ топ - Қазақстан халқы Ассамблеясының құрылымы мен қызметі. «домино» әдісі арқылы сұраққа жауап беру. ІІІ топ- Қазақстан халқы Ассамблеясын құру тәжірибесінің әлемдік сахнадағы орны. презентация құру. ҚБ тапсырмасы. «Елші» әдісі. Әр топ мүшелері тақтадағы суреттен кез келген елдің туын таңдап, сол елмен Қазақстан арасындағы қарым-қатынас тақырыбында постер қорғау, сол елдің мемлекеттік тілінде Қазақстан Республикасына тәуелсіздік күніне тілек айту. |
Мәтінмен жұмыс жасайды. Мәтіннен негізгі идеяны анықтайды Оқушылар өзіндік ой қорытындысын айтады. |
ҚБ топтық бағалау Дескриптор: ҚХА негізгі міндеттерін сипаттайды; ҚХА құрылымы мен қызметінанықтайды; ҚХА құру тәжірибесінің әлемдік сахнадағы орнына баға береді. Дескриптор: Әр топ мүшелері Қазақстан мен ... арасындағы қарым -қатынасын елші ретінде сипаттайды Мұғалімнің ақшамен бағалауы |
http://adilet.zan.kz/kaz/docs/Z080000070_ Нетбук, ұялы телефон, ақпараттық мәтін |
||
|
Сабақтың соңы 9 мин Рефлексия Үйге тапсырма |
Сабақты қорытындылау. ZIPGRADE платформасы арқылы тест сұрақтарына жауап беру. Оқушылар PADLET тақтасына ойларын жазады. Нені білдім? Нені үйрендім? Нені толық түсінбедім? Қазақстанның саяси-әлеуметтік және мәдени өміріндегі Қазақстан халқы Ассамблеясының рөлі. «Тегі басқа -теңдігі бір» эссе жазу. |
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады. |
«Ең үздік жауап» |
Нетбук, смартфон |
||
шағым қалдыра аласыз













