«О.Көшеков атындағы Атырау аграрлы-техникалық колледжі» ҚМКҚ
|
|
|
|
Сабақ жоспары
Модуль: КМ.1. Электр жабдығын монтаждауға дайындау
Пән атауы: ОН 1.2. Техникалық сызбалар мен электр сызбаларын оқып, бөлшектердің контурларын сызу.
Сабақтың тақырыбы Қималар
Дайындаған педагог: Базарбай К.Н.
«31» Қазан 2024ж
-
Жалпы мәліметтер
Курс ІI Оқу жылы 2024-2025 Топ 2ЭТМ2
Сабақ типі: Аралас сабақ
2.Мақсаты, міндеттері:
2.1 Оқу сабақтары барысында білім алушылар игеретін кәсіби біліктердің тізбесі:
Қималар туралы жалпы мәліметтермен танысып, қималар сызбасының ережелерін сақтай отырып орындалуын білу. Техникалық сызу қағидаларын, сызуларды ресімдеу қағидаларын, конструкторлық құжаттаманы әзірлеу және ресімдеу қағидаларын қолдану.
3. Сабақты жабдықтау:
3.1 «Сборник заданий по черчению» С.В Розов 1998ж
«Черчение» Боголюбов С.К Оқу құралы – Астана. Фолиант, 2007.
Инженерлік графика Ж.Жаңабаев Алматы 2012ж
3.2 Техникалық құралдар, материалдар: ДК, проектор, экран, маркерлер, флипчарт, плакат, сұлбалар, схема, сызуға қажетті құрал - жабдықта слайд, презентация, видеоролик.
https://www.youtube.com/watch?v=2cRAAXPOTWU
4. Сабақтың барысы:
|
Cабақ барысы |
Уақыты |
Тапсырманың мазмұны |
Сабақ жоспарындағы іс-әрекеті |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі |
2мин |
Студенттермен амандасу, студент назарын сабаққа аудару. Студенттерді 2 топқа бөлу:
«Лекаль » |
Амандасу. Жоқ студенттерді белгілеу. Сабаққа дайындалу. |
Топ журналы. Кітап, дәптер. Слайд. |
|
Үй тапсырмасын тексеру |
10мин |
«Миға шабуыл» әдісі арқылы 2 топқа өтілген материалдар бойынша сұрақтар беру.
|
10 минут ішінде студенттер қойылған сұрақтарға жауап береді. |
Студенттердің жылдамдығы, оның әрекетінің мақсатты бағыты. Слайд №2 |
|
Білім алушыны жаңа материалды қабылдауға даярлау |
3мин |
«Ойлан да тап!» танымдық ойыны арқылы сұрақтар қою. «Кубтың қималарын табу» тақырыбындағы бейнеролик көрсетіледі. Сол арқылы қиманың пайда болуын табу. Сабақтың мақсаты мен міндетін таныстыру. |
Бейнероликті тамашалай отырып, бүгінгі өтілетін сызбаның түрімен танысады. Студенттер оқытушы қойған сұрақтарға жауап береді. |
ДК, проектор, экран. https://www.youtube.com/watch?v=2cRAAXPOTWU Слайд №3-4 |
|
Жаңа білім мен тәсілдерді қалыптастыру |
30 мин |
Жаңа тақырыпты слайд арқылы түсіндіру Қималар
|
Студенттер өздеріне керекті мәліметтерді дәптерлеріне жазып отырады. Сабақты меңгеріп, қабылдайды. |
Дәптер Видеоролик. Слайдтар№5-10 |
|
Жаңа материалды бекіту |
25 мин |
Топпен жұмыс Жаңа тақырып түсінгені бойынша студенттер өз бетімен топ болып бірлесіп ойларын ортаға салады. 1-тапсырма «Ой қозғау» постер әдісімен Шығарылған қиманың және қабаттасқан қиманың айырмашылығын ажыратып, жазып шығады. 2-тапсырма Графикалық сызбаның орындалу жолдарын сызып көрсету. 1-топ: Шығарылған қиманың сызбасын орындау. 2-топ: Қабаттасқан қиманың сызбасын орындау.
«Plickers» бағдарламасы арқылы тест тапсырмаларын орындау.
|
Өздеріне берілген тапсырма студенттер бүгінгі сабақтан алған әсерлерін «Ой қозғау» постеріне маркерлермен бояйды.Студенттер әр топқа берілген тапсырмамен топ болып бірігіп жұмыс жасайды.
Екі топ өздеріне берілген тапсырма бойынша 15 минутта графикалық сызбаны орындайды. QR-код арқылы студенттер тест сұрақтарына жауап береді. |
Плакаттармаркер,тақта. Үлестірме карточка «Plickers» бағдарла-масы |
|
Кері байланыс Рефлексия Бағалау |
5 мин |
«Бағдаршам» әдісі. Сабақтан алған әсерлерін төмендегі түстер арқылы көрсету: Жасыл түс- сабақтан жаңа идеялар байқадым. Сары түс –жаңа сабаққа көңілім толды. Қызыл түс- бүгінгі сабақ сезіміме ерекше әсер етті. Топ басшысының студенттерді бағалау рубрикасы. |
-стикерге бүгін сабақта - мен.......түсіндім, - ......білдім, -......көзімді жеткіздім. - маған ерекше ұнағаны........., - менің түсінгенім.................., - .........қиындық тудырды, - қызықты болғаны............. Жазу арқылы бағдаршамға стикерді жапсырады; -өз жұмыстарын бағалайды. |
Тақта стикер |
|
Үй тапсырмасы |
5мин |
Білім алушыларға үй тапсырмасы туралы айту және оны орындау тәсілін түсіндіру және қорытындылау. Негізгі
: |
Тапсырмаларды жазып алады. Тақырыпты тұтас оқып, өз сөзімен айтуға дайындалып келеді. |
QR-код арқылы дәрістер. |
|
«Қаралды» Құрылыс-техникалық пәндер цикл комиссия төрайымы _________ А.Е.Есетова « » 2024ж. |
|
«Келісілді» Колледж әдіскері _______ А.Д.Сқақова « » 2024ж. |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. Қималар
Ашық сабақ. Қималар
«О.Көшеков атындағы Атырау аграрлы-техникалық колледжі» ҚМКҚ
|
|
|
|
Сабақ жоспары
Модуль: КМ.1. Электр жабдығын монтаждауға дайындау
Пән атауы: ОН 1.2. Техникалық сызбалар мен электр сызбаларын оқып, бөлшектердің контурларын сызу.
Сабақтың тақырыбы Қималар
Дайындаған педагог: Базарбай К.Н.
«31» Қазан 2024ж
-
Жалпы мәліметтер
Курс ІI Оқу жылы 2024-2025 Топ 2ЭТМ2
Сабақ типі: Аралас сабақ
2.Мақсаты, міндеттері:
2.1 Оқу сабақтары барысында білім алушылар игеретін кәсіби біліктердің тізбесі:
Қималар туралы жалпы мәліметтермен танысып, қималар сызбасының ережелерін сақтай отырып орындалуын білу. Техникалық сызу қағидаларын, сызуларды ресімдеу қағидаларын, конструкторлық құжаттаманы әзірлеу және ресімдеу қағидаларын қолдану.
3. Сабақты жабдықтау:
3.1 «Сборник заданий по черчению» С.В Розов 1998ж
«Черчение» Боголюбов С.К Оқу құралы – Астана. Фолиант, 2007.
Инженерлік графика Ж.Жаңабаев Алматы 2012ж
3.2 Техникалық құралдар, материалдар: ДК, проектор, экран, маркерлер, флипчарт, плакат, сұлбалар, схема, сызуға қажетті құрал - жабдықта слайд, презентация, видеоролик.
https://www.youtube.com/watch?v=2cRAAXPOTWU
4. Сабақтың барысы:
|
Cабақ барысы |
Уақыты |
Тапсырманың мазмұны |
Сабақ жоспарындағы іс-әрекеті |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі |
2мин |
Студенттермен амандасу, студент назарын сабаққа аудару. Студенттерді 2 топқа бөлу:
«Лекаль » |
Амандасу. Жоқ студенттерді белгілеу. Сабаққа дайындалу. |
Топ журналы. Кітап, дәптер. Слайд. |
|
Үй тапсырмасын тексеру |
10мин |
«Миға шабуыл» әдісі арқылы 2 топқа өтілген материалдар бойынша сұрақтар беру.
|
10 минут ішінде студенттер қойылған сұрақтарға жауап береді. |
Студенттердің жылдамдығы, оның әрекетінің мақсатты бағыты. Слайд №2 |
|
Білім алушыны жаңа материалды қабылдауға даярлау |
3мин |
«Ойлан да тап!» танымдық ойыны арқылы сұрақтар қою. «Кубтың қималарын табу» тақырыбындағы бейнеролик көрсетіледі. Сол арқылы қиманың пайда болуын табу. Сабақтың мақсаты мен міндетін таныстыру. |
Бейнероликті тамашалай отырып, бүгінгі өтілетін сызбаның түрімен танысады. Студенттер оқытушы қойған сұрақтарға жауап береді. |
ДК, проектор, экран. https://www.youtube.com/watch?v=2cRAAXPOTWU Слайд №3-4 |
|
Жаңа білім мен тәсілдерді қалыптастыру |
30 мин |
Жаңа тақырыпты слайд арқылы түсіндіру Қималар
|
Студенттер өздеріне керекті мәліметтерді дәптерлеріне жазып отырады. Сабақты меңгеріп, қабылдайды. |
Дәптер Видеоролик. Слайдтар№5-10 |
|
Жаңа материалды бекіту |
25 мин |
Топпен жұмыс Жаңа тақырып түсінгені бойынша студенттер өз бетімен топ болып бірлесіп ойларын ортаға салады. 1-тапсырма «Ой қозғау» постер әдісімен Шығарылған қиманың және қабаттасқан қиманың айырмашылығын ажыратып, жазып шығады. 2-тапсырма Графикалық сызбаның орындалу жолдарын сызып көрсету. 1-топ: Шығарылған қиманың сызбасын орындау. 2-топ: Қабаттасқан қиманың сызбасын орындау.
«Plickers» бағдарламасы арқылы тест тапсырмаларын орындау.
|
Өздеріне берілген тапсырма студенттер бүгінгі сабақтан алған әсерлерін «Ой қозғау» постеріне маркерлермен бояйды.Студенттер әр топқа берілген тапсырмамен топ болып бірігіп жұмыс жасайды.
Екі топ өздеріне берілген тапсырма бойынша 15 минутта графикалық сызбаны орындайды. QR-код арқылы студенттер тест сұрақтарына жауап береді. |
Плакаттармаркер,тақта. Үлестірме карточка «Plickers» бағдарла-масы |
|
Кері байланыс Рефлексия Бағалау |
5 мин |
«Бағдаршам» әдісі. Сабақтан алған әсерлерін төмендегі түстер арқылы көрсету: Жасыл түс- сабақтан жаңа идеялар байқадым. Сары түс –жаңа сабаққа көңілім толды. Қызыл түс- бүгінгі сабақ сезіміме ерекше әсер етті. Топ басшысының студенттерді бағалау рубрикасы. |
-стикерге бүгін сабақта - мен.......түсіндім, - ......білдім, -......көзімді жеткіздім. - маған ерекше ұнағаны........., - менің түсінгенім.................., - .........қиындық тудырды, - қызықты болғаны............. Жазу арқылы бағдаршамға стикерді жапсырады; -өз жұмыстарын бағалайды. |
Тақта стикер |
|
Үй тапсырмасы |
5мин |
Білім алушыларға үй тапсырмасы туралы айту және оны орындау тәсілін түсіндіру және қорытындылау. Негізгі
: |
Тапсырмаларды жазып алады. Тақырыпты тұтас оқып, өз сөзімен айтуға дайындалып келеді. |
QR-код арқылы дәрістер. |
|
«Қаралды» Құрылыс-техникалық пәндер цикл комиссия төрайымы _________ А.Е.Есетова « » 2024ж. |
|
«Келісілді» Колледж әдіскері _______ А.Д.Сқақова « » 2024ж. |
шағым қалдыра аласыз


















