|
Бөлім: |
6-бөлім:Қиял әлемі |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Боранбаева Б.Т. |
|
Күні: |
25.01.2024 ж |
|
Сыныбы:5 а |
Қатысушылар саны: 25 Қатыспағандар саны:0 |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қиял мен шындық бірлігі. Деректі және дерексіз зат есімдер. |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
5.2.5.1. мәтін мазмұнын түсінуге, нақты ақпараттарды анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыру; 5.3.2.1.жанрлық ерекшеліктеріне сай рәсімделуі мен құрылымын сақтап, жарнама/хабарландыру/ құрастырып жазу. |
|
Сабақтың мақсаты: |
Мәтін мазмұнын түсінуге, нақты ақпараттарды анықтауға бағытталған сұрақтар құрастырады. Жанрлық ерекшеліктеріне сай рәсімделуі мен құрылымын сақтап, жарнама/хабарландыру/ құрастырып жазады.
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 1 мин |
Ұйымдастыру кезеңі. Топ мүшелеріне бағалау парағын тарату. Әр топқа бағалау парағы таратылады. |
Оқушылар кітап, дәптерлерін түгендеп, бірден 3 топқа бөлініп отырады. |
Топ басшысы бағалау парағын тарату |
Бағалау парақтары |
|
Үй тапсырма сын тексеру. 2 мин. |
10 -тапсырма, 104-бет. |
Топ басшысы үй тапсырмасын тексереді, бағалау парағына тиісті балын қояды. |
Дескриптор: Мәтін құрастырып жазады-1 балл. Мәтінде деректі және дерексіз зат есімдерді қолданады-1 балл. |
|
|
Кіріспе «Миға шабуыл» әдісі 2 мин |
-Бүгінгі сабағымыз бейнелеу өнері, яғни сурет өнерімен байланысты өтеді. -Сурет өнері мен қиялдың қандай байланысы бар деп ойлайсыңдар? Сабақтың тақырыбы мен мақсаты айқындалады. -Мына сурет қандай тәсілмен жасалған деп ойлайсыңдар? -Мұнда суретшінің қиялы қалай көрінген? -Бұл жұмыстың авторы кім? |
Қылқалам туындылары – бір қалыптан, бір өлшеммен шығып жатқан зат не бұйым емес. Суретшінің қиял кеңістігі шексіз тұңғиық әлем. Білім алушылар сұраққа жауап береді. |
|
|
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. 10 минут
5 минут 10 минут ЕББҚ |
Оқылым тапсырмасы. Мәтінді оқып , ат қой. Мәтінде айтылған ақпараттың дұрыстығын тексер. Сұрақтар құрастыр. Бағалау критерийі: мәтін мазмұнын түсінуге, нақты ақпараттарды анықтауға бағытталған сұрақтар құрастырады.
Слайд көрсету. «Бен Хейн» суреттері. -Балалар, кім қосымша берілген тапсырмалар бойынша Бен Хейн үлгісімен салынған суретімен таныстырып,сипаттама береді?
Қазақстандық қандай суретшілерді білесіңдер? -Биыл халық суретшісі Әбілхан Қастеевтің 120 жылдық мерейтойы аталып өтпекші. «Суреттер галереясына саяхат жасайық» RAFT технологиясын пайдаланып тапсырмаларды орындаңдар! Бағалау критерийі: Жанрлық ерекшеліктеріне сай рәсімделуі мен құрылымын сақтап, жарнама/хабарландыру/ құрастырып жазады. Ә. Қастеевтің өнер шығармалары туралы хабар таратып, оларды әйгілеу, жарнамалау.
Үлгерімі төмен оқушыларға жеке тапсырма беріледі. |
Мәтінді оқып , ат қояды. Мәтінде айтылған ақпараттың дұрыстығын тексеру үшін сәйкестендіру парағын толтырады. Бірнеше сұрақтар құрастырады.
Балалар өздері салып келген суреттері туралы мәліметбереді.
-Әбілхан Қастеев, Гульфайрус Ысмайлова 1-топ . Суретші Әбілхан Қастевтің мерейтойына орай Жаркент қаласында жас суретшілердің көрмесі өтпекші, соған хабарландыру жазыңдар. Хабарландыруда деректі және дерексіз зат есімдерді қолдануға тырысыңдар. 2-топ. Ә. Қастеевтің өнер шығармалары туралы хабар таратып, оларды әйгілеп, жарнамалаңдар. 3-топ . «Қиял » сөзіне синквейн құрастырыңдар. Тапсырма. Мәтін ішінен зат есімдерді теріп жаз. |
Дескриптор: 1.Мәтін мазмұнын түсінеді-8 балл; 2.Нақты ақпараттарды анықтауға бағытталған сұрақтар құрастырады-1балл. Барлығы-9 балл. «Оюлы бағалау» Өзін-өзі бағалау Дескриптор:
2.Жарнама/хабарландыру/ құрастырып жазады-1 балл. Барлығы -3 балл |
Топ басшысы бағалау парағына қосып отырады. Слайд «Бен Хейн шығармашылығы» Өздерінің құрастырған суреттері бойынша сипаттама береді. Слайд, "Түрксіб" (1932), "Амангелді сарбаздары" (1970) «Шоқан Уәлиханов» |
|
Сергіту сәті. 3 минут Білімдерін тексеру. 5 мин |
https://www.bigtimer.net/?minutes=10&repeat=fals «Блиц турнир» 1 минуттың ішінде қанша сұраққа жауап беретіні тексеріледі. Топ мүшелері бір-біріне сұрақтар қояды, 1 минутта кім көп сұраққа жауап берсе, сол топқа 2 балл қосылады. quizizz.платформасымен жұмыс |
Оқушылар ереже бойынша өздері жаттап келген сұрақтарын қояды.
quizizz.платформасында бес сұраққа жауап береді. 5 балдық жүйемен бағаланады. |
Жауаптарына сәйкес балл саны қосылады |
|
|
Сабақтың соңы Рефлексия 2 мин. Бағалау 3 минут
|
Рефлексия «Үлгілі іздер » «Іздер» – оқушылардың әрқайсысына түрлі түсті қағаздардан қиылған іздер таратылады. Мұғалім ізді «Үлгілі іздер» тақтасына жапсырады. |
Әр оқушы өзіне берілген «ізге» бүгінгі сабақта өзіне қызықты болған, жүрегіне із қалдырған нәрсені жазады.
|
Топ басшылары бағалау парағына жалпы балл санын шығарады. Бағалау шкаласы слайдта көрсетіледі, сол бойынша бағалайды.
|
10 балдық жүйемен бағалау. Бағалау шкаласы |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Қиял мен шындық бірлігі. Деректі және дерексіз зат есімдер.
Ашық сабақ Қиял мен шындық бірлігі. Деректі және дерексіз зат есімдер.
|
Бөлім: |
6-бөлім:Қиял әлемі |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Боранбаева Б.Т. |
|
Күні: |
25.01.2024 ж |
|
Сыныбы:5 а |
Қатысушылар саны: 25 Қатыспағандар саны:0 |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қиял мен шындық бірлігі. Деректі және дерексіз зат есімдер. |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
5.2.5.1. мәтін мазмұнын түсінуге, нақты ақпараттарды анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыру; 5.3.2.1.жанрлық ерекшеліктеріне сай рәсімделуі мен құрылымын сақтап, жарнама/хабарландыру/ құрастырып жазу. |
|
Сабақтың мақсаты: |
Мәтін мазмұнын түсінуге, нақты ақпараттарды анықтауға бағытталған сұрақтар құрастырады. Жанрлық ерекшеліктеріне сай рәсімделуі мен құрылымын сақтап, жарнама/хабарландыру/ құрастырып жазады.
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 1 мин |
Ұйымдастыру кезеңі. Топ мүшелеріне бағалау парағын тарату. Әр топқа бағалау парағы таратылады. |
Оқушылар кітап, дәптерлерін түгендеп, бірден 3 топқа бөлініп отырады. |
Топ басшысы бағалау парағын тарату |
Бағалау парақтары |
|
Үй тапсырма сын тексеру. 2 мин. |
10 -тапсырма, 104-бет. |
Топ басшысы үй тапсырмасын тексереді, бағалау парағына тиісті балын қояды. |
Дескриптор: Мәтін құрастырып жазады-1 балл. Мәтінде деректі және дерексіз зат есімдерді қолданады-1 балл. |
|
|
Кіріспе «Миға шабуыл» әдісі 2 мин |
-Бүгінгі сабағымыз бейнелеу өнері, яғни сурет өнерімен байланысты өтеді. -Сурет өнері мен қиялдың қандай байланысы бар деп ойлайсыңдар? Сабақтың тақырыбы мен мақсаты айқындалады. -Мына сурет қандай тәсілмен жасалған деп ойлайсыңдар? -Мұнда суретшінің қиялы қалай көрінген? -Бұл жұмыстың авторы кім? |
Қылқалам туындылары – бір қалыптан, бір өлшеммен шығып жатқан зат не бұйым емес. Суретшінің қиял кеңістігі шексіз тұңғиық әлем. Білім алушылар сұраққа жауап береді. |
|
|
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. 10 минут
5 минут 10 минут ЕББҚ |
Оқылым тапсырмасы. Мәтінді оқып , ат қой. Мәтінде айтылған ақпараттың дұрыстығын тексер. Сұрақтар құрастыр. Бағалау критерийі: мәтін мазмұнын түсінуге, нақты ақпараттарды анықтауға бағытталған сұрақтар құрастырады.
Слайд көрсету. «Бен Хейн» суреттері. -Балалар, кім қосымша берілген тапсырмалар бойынша Бен Хейн үлгісімен салынған суретімен таныстырып,сипаттама береді?
Қазақстандық қандай суретшілерді білесіңдер? -Биыл халық суретшісі Әбілхан Қастеевтің 120 жылдық мерейтойы аталып өтпекші. «Суреттер галереясына саяхат жасайық» RAFT технологиясын пайдаланып тапсырмаларды орындаңдар! Бағалау критерийі: Жанрлық ерекшеліктеріне сай рәсімделуі мен құрылымын сақтап, жарнама/хабарландыру/ құрастырып жазады. Ә. Қастеевтің өнер шығармалары туралы хабар таратып, оларды әйгілеу, жарнамалау.
Үлгерімі төмен оқушыларға жеке тапсырма беріледі. |
Мәтінді оқып , ат қояды. Мәтінде айтылған ақпараттың дұрыстығын тексеру үшін сәйкестендіру парағын толтырады. Бірнеше сұрақтар құрастырады.
Балалар өздері салып келген суреттері туралы мәліметбереді.
-Әбілхан Қастеев, Гульфайрус Ысмайлова 1-топ . Суретші Әбілхан Қастевтің мерейтойына орай Жаркент қаласында жас суретшілердің көрмесі өтпекші, соған хабарландыру жазыңдар. Хабарландыруда деректі және дерексіз зат есімдерді қолдануға тырысыңдар. 2-топ. Ә. Қастеевтің өнер шығармалары туралы хабар таратып, оларды әйгілеп, жарнамалаңдар. 3-топ . «Қиял » сөзіне синквейн құрастырыңдар. Тапсырма. Мәтін ішінен зат есімдерді теріп жаз. |
Дескриптор: 1.Мәтін мазмұнын түсінеді-8 балл; 2.Нақты ақпараттарды анықтауға бағытталған сұрақтар құрастырады-1балл. Барлығы-9 балл. «Оюлы бағалау» Өзін-өзі бағалау Дескриптор:
2.Жарнама/хабарландыру/ құрастырып жазады-1 балл. Барлығы -3 балл |
Топ басшысы бағалау парағына қосып отырады. Слайд «Бен Хейн шығармашылығы» Өздерінің құрастырған суреттері бойынша сипаттама береді. Слайд, "Түрксіб" (1932), "Амангелді сарбаздары" (1970) «Шоқан Уәлиханов» |
|
Сергіту сәті. 3 минут Білімдерін тексеру. 5 мин |
https://www.bigtimer.net/?minutes=10&repeat=fals «Блиц турнир» 1 минуттың ішінде қанша сұраққа жауап беретіні тексеріледі. Топ мүшелері бір-біріне сұрақтар қояды, 1 минутта кім көп сұраққа жауап берсе, сол топқа 2 балл қосылады. quizizz.платформасымен жұмыс |
Оқушылар ереже бойынша өздері жаттап келген сұрақтарын қояды.
quizizz.платформасында бес сұраққа жауап береді. 5 балдық жүйемен бағаланады. |
Жауаптарына сәйкес балл саны қосылады |
|
|
Сабақтың соңы Рефлексия 2 мин. Бағалау 3 минут
|
Рефлексия «Үлгілі іздер » «Іздер» – оқушылардың әрқайсысына түрлі түсті қағаздардан қиылған іздер таратылады. Мұғалім ізді «Үлгілі іздер» тақтасына жапсырады. |
Әр оқушы өзіне берілген «ізге» бүгінгі сабақта өзіне қызықты болған, жүрегіне із қалдырған нәрсені жазады.
|
Топ басшылары бағалау парағына жалпы балл санын шығарады. Бағалау шкаласы слайдта көрсетіледі, сол бойынша бағалайды.
|
10 балдық жүйемен бағалау. Бағалау шкаласы |
шағым қалдыра аласыз














