|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Биология |
|||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
|
|||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жануар ағзаларының қозғалу мүшелері |
|||||||||||||||||||||
|
Оқу мақсаты: |
7.1.6.4 – омыртқасыз және омыртқалы жануарлардың қозғалыс мүшелерін салыстыру; |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Омыртқасыз және омыртқалы жануарлардың қаңқа түрлерін анықтау Омыртқасыз және омыртқалы жануарлардың қозғалыс мүшелерін салыстыру |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы: |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 0-7мин |
І.Ұйымдастыру кезеңі: а) Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. Психологиялық жағымды ахуал туғызу үшін «Жүректен жүрекке» әдісін пайдаланып, оқушылар бір- біріне жақсы тілектер айту арқылы бір-біріне жүрек береді; Топқа бөлуді фотоаппарат арқылы жүзеге асырады Бағалау парағымен таныстырады |
Оқушылар ұстазымен амандасады, жүректен жүрекке әдісі арқылы бір-бірлеріне жақсы тілектер айтады; 1-топ омыртқасыздар 2-топ жорғалаушылар 3-топ сүтқоректілер |
Қошемет сөздермен ынталандыру. Жарайсыңдар! Сәттілік! |
презентация
|
||||||||||||||||||
|
|
Алдыңғы білімді пысықтау тапсырмаларын ұсынады. «Көгершінен хат» тәсілі
|
Оқушаларға тақтадан көгершін хатын ретімен дұры орналастыра отырып оқып береді. Өз ойын айтады, толықтырады |
Дескриптор: -адасқан сөздерді орналастырып сөйлемді толық оқиды-1балл Саңырауқұлақтар арқылы бағалау |
Алдыңғы білім тапсырмасы https://wordwall.net/ru/resource/67461972
|
||||||||||||||||||
|
7-15мин |
«Суреттен на айтасың» тәсілі арқылы жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой талқылау. 1 2. Тағы қандай жануарлардың қозғалу түрлерін білесіздер? Бейнекөрсетілім ұсынады Теорияны бекіту тапсырмасы-мұғалім түсіндірмесі |
Оқушылар берілген суретті қолдана отырып сұрақтарға жауаптарын айтады Бейнекөрсетілімге назар аударды Тапсырманы орындайды |
Жарайсыздар! Өте жаксы жауап! Ұтымды жауап! Мұғалім қошеметі Дескриптор: -суретпен қозғалу мүшелер атауларын сәйкестендіреді-1балл Саңырауқұлақтар арқылы бағалау |
Бейнекөрсетілім https://youtu.be/I0aUOpgUiaA?si=uucFBxmm02iuJpEe Бекіту тапсырмасы https://learningapps.org/watch?v=pkghr1qv524
|
||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 15-25-мин Топтық жұмыс
|
«Топтас, талқыла, түсіндір» тәсілі Топтық тапсырмалар ұсынады Вен диаграмасы тапсырмасын ұсынады Омыртқалы Омыртқасыз
Берілген жанураларды ажыратып, ортақ ұқсастықтарын жаз Құрттар,балықтар ұлулар, құстар, жәндіктер, кемірушілер қоңыздар, жорғалаушылар, шаянтәрізділер, сүтқоректілер, өрмекшілер |
Оқушылар берілген тапсырманы топтаса отырып орындайды Көрнекі құралдарды қолданады Венн диаграмасына салып ажыратады |
Дескриптор: -Омыртқалы жануарларды ажыратып жазады-2балл -омыртқасыз жануарларды жазады-2балл Ортақ ұқсастықтарын жазады-1балл Саңырауқұлақтар арқылы бағалау |
|
||||||||||||||||||
|
25-30мин |
Оқушыларға жалпылама төмендегі тапсырма беріледі. Топта жұптаса отырып, кестемен платформада орындайды 1-жұп оқушыларына көрнекілік ұсынады 2-жұп оқушыларына кестемен жұмыс ұсынады Сәйкестендір
3-жұп оқушылары платформада орындайды |
Бағалау критерийі:
-омыртқасыз және омыртқалы жануарлардың қозғалыс мүшелерін анықтайды;
|
Дескриптор:
- омыртқасыз және омыртқалы жануарлардың қозғалыс мүшелерін сәйкестендіреді – 2 балл; Саңырауқұлақтар арқылы бағалау |
Тапсырмалар https://wordwall.net/ru/resource/65716903
|
||||||||||||||||||
|
30-35мин |
Тақырыпты бекіту үшін Биологиялық диктант орындатады |
|
|
|
||||||||||||||||||
|
35-40мин |
Қорытынды «Кеседегі сұрақтар» тәсілі. Сабақ басында таратылған билеттегі сөздерді сұрайды 1.Кірпікшелер 2.жалған аяқтар 3.талшықтар 4.құрттар 5.ұлулар 6. балықтар 7.құстар |
Оқушылар кеседегі сөздерге сабақ барысында түсінгендерін қорыта отырып жауаптарын ұсынады |
Дескриптор: -жануарларды қозғалыс мүшелерін атайды-1балл Саңырауқұлақтар арқылы бағалау |
|
||||||||||||||||||
|
40-45мин |
Кері байланыс «Сезімдер аралы»
Үй тапсырмасы: жаунарлардың қозғалу мүшелерінің макетін жасау (ермексазбен, макарон т.б) |
Оқушылар бүгінгі сабақта алған білімдерін қай аралда жүргендерін көрсететді |
Мұғалім оқушыларды смарт сағат әдісі арқылы жинаған балдарын есептеп бағалайды 1-5балл-3 5-7балл-4 8-10балл-5 Мұғаілм бонустарын есептейді
|
|
||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ ҚМЖ
Ашық сабақ ҚМЖ
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Биология |
|||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
|
|||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жануар ағзаларының қозғалу мүшелері |
|||||||||||||||||||||
|
Оқу мақсаты: |
7.1.6.4 – омыртқасыз және омыртқалы жануарлардың қозғалыс мүшелерін салыстыру; |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Омыртқасыз және омыртқалы жануарлардың қаңқа түрлерін анықтау Омыртқасыз және омыртқалы жануарлардың қозғалыс мүшелерін салыстыру |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы: |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 0-7мин |
І.Ұйымдастыру кезеңі: а) Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. Психологиялық жағымды ахуал туғызу үшін «Жүректен жүрекке» әдісін пайдаланып, оқушылар бір- біріне жақсы тілектер айту арқылы бір-біріне жүрек береді; Топқа бөлуді фотоаппарат арқылы жүзеге асырады Бағалау парағымен таныстырады |
Оқушылар ұстазымен амандасады, жүректен жүрекке әдісі арқылы бір-бірлеріне жақсы тілектер айтады; 1-топ омыртқасыздар 2-топ жорғалаушылар 3-топ сүтқоректілер |
Қошемет сөздермен ынталандыру. Жарайсыңдар! Сәттілік! |
презентация
|
||||||||||||||||||
|
|
Алдыңғы білімді пысықтау тапсырмаларын ұсынады. «Көгершінен хат» тәсілі
|
Оқушаларға тақтадан көгершін хатын ретімен дұры орналастыра отырып оқып береді. Өз ойын айтады, толықтырады |
Дескриптор: -адасқан сөздерді орналастырып сөйлемді толық оқиды-1балл Саңырауқұлақтар арқылы бағалау |
Алдыңғы білім тапсырмасы https://wordwall.net/ru/resource/67461972
|
||||||||||||||||||
|
7-15мин |
«Суреттен на айтасың» тәсілі арқылы жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой талқылау. 1 2. Тағы қандай жануарлардың қозғалу түрлерін білесіздер? Бейнекөрсетілім ұсынады Теорияны бекіту тапсырмасы-мұғалім түсіндірмесі |
Оқушылар берілген суретті қолдана отырып сұрақтарға жауаптарын айтады Бейнекөрсетілімге назар аударды Тапсырманы орындайды |
Жарайсыздар! Өте жаксы жауап! Ұтымды жауап! Мұғалім қошеметі Дескриптор: -суретпен қозғалу мүшелер атауларын сәйкестендіреді-1балл Саңырауқұлақтар арқылы бағалау |
Бейнекөрсетілім https://youtu.be/I0aUOpgUiaA?si=uucFBxmm02iuJpEe Бекіту тапсырмасы https://learningapps.org/watch?v=pkghr1qv524
|
||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 15-25-мин Топтық жұмыс
|
«Топтас, талқыла, түсіндір» тәсілі Топтық тапсырмалар ұсынады Вен диаграмасы тапсырмасын ұсынады Омыртқалы Омыртқасыз
Берілген жанураларды ажыратып, ортақ ұқсастықтарын жаз Құрттар,балықтар ұлулар, құстар, жәндіктер, кемірушілер қоңыздар, жорғалаушылар, шаянтәрізділер, сүтқоректілер, өрмекшілер |
Оқушылар берілген тапсырманы топтаса отырып орындайды Көрнекі құралдарды қолданады Венн диаграмасына салып ажыратады |
Дескриптор: -Омыртқалы жануарларды ажыратып жазады-2балл -омыртқасыз жануарларды жазады-2балл Ортақ ұқсастықтарын жазады-1балл Саңырауқұлақтар арқылы бағалау |
|
||||||||||||||||||
|
25-30мин |
Оқушыларға жалпылама төмендегі тапсырма беріледі. Топта жұптаса отырып, кестемен платформада орындайды 1-жұп оқушыларына көрнекілік ұсынады 2-жұп оқушыларына кестемен жұмыс ұсынады Сәйкестендір
3-жұп оқушылары платформада орындайды |
Бағалау критерийі:
-омыртқасыз және омыртқалы жануарлардың қозғалыс мүшелерін анықтайды;
|
Дескриптор:
- омыртқасыз және омыртқалы жануарлардың қозғалыс мүшелерін сәйкестендіреді – 2 балл; Саңырауқұлақтар арқылы бағалау |
Тапсырмалар https://wordwall.net/ru/resource/65716903
|
||||||||||||||||||
|
30-35мин |
Тақырыпты бекіту үшін Биологиялық диктант орындатады |
|
|
|
||||||||||||||||||
|
35-40мин |
Қорытынды «Кеседегі сұрақтар» тәсілі. Сабақ басында таратылған билеттегі сөздерді сұрайды 1.Кірпікшелер 2.жалған аяқтар 3.талшықтар 4.құрттар 5.ұлулар 6. балықтар 7.құстар |
Оқушылар кеседегі сөздерге сабақ барысында түсінгендерін қорыта отырып жауаптарын ұсынады |
Дескриптор: -жануарларды қозғалыс мүшелерін атайды-1балл Саңырауқұлақтар арқылы бағалау |
|
||||||||||||||||||
|
40-45мин |
Кері байланыс «Сезімдер аралы»
Үй тапсырмасы: жаунарлардың қозғалу мүшелерінің макетін жасау (ермексазбен, макарон т.б) |
Оқушылар бүгінгі сабақта алған білімдерін қай аралда жүргендерін көрсететді |
Мұғалім оқушыларды смарт сағат әдісі арқылы жинаған балдарын есептеп бағалайды 1-5балл-3 5-7балл-4 8-10балл-5 Мұғаілм бонустарын есептейді
|
|
||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз


. Қалай
ойлайсыздар жануарлардың қозғалысы әр түрлі ме?















