Ашық сабақ қмж

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Ашық сабақ қмж

Материал туралы қысқаша түсінік
Ұстаздарға қысқа мерзімді жоспар
Материалдың қысқаша нұсқасы

Қысқа мерзімді жоспар

Пән: Көркем еңбек

Сынып: 6

Күн:15.06.2018

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Тамақтану мәдениеті

Сабақтың тақырыбы: Қазақ халқы мен түрлі халықтардың және де қоғамдық тамақтану орындарындағы дастархан басында өзін-өзі дұрыс ұстау ережелері.

Мектеп: Сағакүрес негізгі орта мектебі


Мұғалімнің аты-жөні: Тымакбаева Г.И


Қатысқандар:


Қатыспағандар:

Ұзақ мерзімдегі оқу мақсаты:

6.2.4.1.-Қоғамдық тамақтану орындарында, қазақ халқы мен әлем халықтарының мәдениетіндегі дастархан басында өзін-өзі ұстау ережелерін салыстыру және сипаттау

Сабақ мақсаттары:


Қоғамдық тамақтану орындарында өзін-өзі ұстау ережесін білу

Қазақ халқы мен әлем халықтарының дастархан басында өзіндік мәдениетін салыстыра білу

Қазақ халқы мен әлем халықтарын мәдениетін сипаттау


Бағалау критерийлері

- Дастарқан басында өзін-өзі ұстау ережесін біледі

- Қазақ халқы мен әлем халықтарының мәдениетінің өзіндік

ерекшеліктерін салыстырады тұжырымдай алады

- Қазақ халқы мен әлем халықтарын мәдениетін сипаттау


Сөздік қор

Мәдениеттілік сөзінің мағынасын үнемі еске сақтау.

Мәдениет-этика-ethics

Құндылықтарды дарыту:

Өмір бойы білім алу, өз білімін жетілдіру, өзін-өзі ұстау мәдениетіне құрметпен қарау;

Денсаулық және техника кауіпсіздігінің сақталуы:


Дастарқан басында асханадағы үшкір және өткір бұйымдарды немесе аспаптарды қауіпсіздік ережесіне сай пайдалана білу, гигиеналық талаптарды сақтау

Пәнаралық байланыстар

биология ( тағамның биологиялық ерекшеліктері)

өзін-өзі тану (мәдениеттілікті сақтай білу )

АКТ қолдану дағдылары

Ақпарат іздеуде АКТ тиімді пайдалану



Алдыңғы меңгерілген білім


Әр түрлі конструкциялар мен материалдарды қолдана отырып, бұйым жасау әдістерін біледі, көрме ұйымдастыра алады. Өзінің және өзггелердің жұмыстарындағы қолданылған әдіс-тәсілдерді салыстыра алады.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың басы

2 мин

4 минут


Ұйымдастыру кезеңі

Психологиялық ахуал қалыптастыру "Жақсы тілектер" айту арқылы

Үй тапсырмасын сұрау . "Конверттегі сұрақ" әдісі

Қ.Б от шашу арқылы




Конверттер


Сабақтың ортасы 10 минут













15 мин

































2минут

4-35

Жаңа сабақты ашу

1-тапсырма "Ашық микрофон" әдісі Ж.Ж.

Айтылым, тыңдалым, есте сақтау дағдысы қалыптасады

Дескриптор:

  • дастарқан басында не істеуге болмайтынын анықтайды

  • дастарқан асында өзін-өзі дұрыс ұстау ережесін біледі, түсінеді

  • күнделікті тұрмыста қолданып жүрген сөздердің мағынасын түсінеді

Қ.Б жылы лебіз арқылы бағалау


Жаңа сабақты түсіндіру

2-тапсырма "Мозайка" әдісі Т.Ж.

Бейне ролик арқылы түрлі халықтардың дастарқан басында отыратындығын көреді


Дескриптор:

-Қазақ халықтарының тамақтану мәдениеті мен дастарқанда өзін-өзі ұстау ережесін біледі, басқа халықтармен салыстырады - Қытай халықтарының тамақтану мәдениеті мен дастарқанда өзін-өзі ұстау ережесін біледі

- Үнді халықтарының тамақтану мәдениеті мен дастарқанда өзін-өзі ұстау ережесін біледі



Арнайы бейнебаяннан үзінді көрсетіп, оқушылармен талқылау, салыстыру

  • Көрсетілген бейнебаянда не туралы айтылған оны сіздер өздеріңізге қалай қабылдайсыздар?

  • Қазақ халқын басқа халықтармен салыстырыңыздар?


Постер қорғау


Бейнебаян арқылы қоғамдық тамақтану орындарында, қазақ халқы мен әлем халықтарының мәдениетіндегі дастархан басында өзін-өзі ұстау ережелерін салыстыру және сипаттау

Қ.Б стикер жинау арқылы


Сергіту сәті. "Боди-арт" әдісі


Микрофон, суреттер


















Слайд, бейнеролик






















Сабақтың соңы

5 минут





























Рефлексия

2минут




3-тапсырма. "Серпілген сұрақ" әдісі Ж.Ж

Оқушылар сұрақтарға жауап беру арқылы, жаңа сабақты меңгереді. Ол сыныптағы барлық оқушыны қамтиды.


Дескриптор:

  • қазақ халқының тамақтану мәдениетін анықтай алады

  • басқа елдердің тамақтану мәдениетімен салыстыра алады

  • өзін-өзі ұстау ережелерін ажырата алады


Сабақ соңында меңгерген білімдері:

  • АКТ арқылы қажетті ақпаратты іздейді

  • Тамақтану мәдениетін анықтайды

  • Қазақ халқы мен әлем халықтарының мәдениетіндегі дастарқан басында өзін-өзі ұстау ережесін құрастырады, сипаттайды

  • Берілген уақытты ұтымды пайдаланады

  • Қорытынды жасайды


Қ.Б. "Жеміс ағашы"




"Табыс сатысы".Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді:

- түсінемін...

- білемін...

- жасай аламын...






























Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы


Саралау тапсырма арқылы жүзеге асты

Қалыптастырушы бағалау

Өзара бағалау

Қауіпсіздік техникасы: Ноутбук немесе компьютермен жұмыс жасаған соң міндетті түрде өшіру

Сергіту сәті ретінде сабақ ортасында оқушыларға жаттығу жасатуға немесе бір-біріне жақсы тілектер айтқызуға болады


Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?


Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.


Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?













Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
20.11.2018
609
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі