|
Бөлім: |
7.1А |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 7 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Географиялық дереккөздері |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.1.1.3 географиялық дереккөздермен жұмыс істейді: карта, сурет, мәтін, фотосуреттер, графикалық материалдар; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
|
Бағалау критерийлері: |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 0-5 минут |
Сыныпты түгендейді. Сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстырады. Сабаққа қысқаша шолу |
|
|
|
|
5-15 минут |
Өткен білімді қайталау Ауызша сұрақ-жауап
|
Оқушылардың жауаптары тыңдалады. |
Дескриптор: -География ғымының салаларына мысал келтіреді -География ғылымының дамуына үлес қосқан ғалымдарды сипаттайды 2 балл Жауаптарына сәйкес мадақтау сөздермен бағаланады. |
Таратпа |
|
Сабақтың ортасы 15-25 минут |
Түсіндірме жұмыс Географиялық дереккөздер – тәжірибелер, бақылаулар, және географиядағы графикалық әдістер. Географиялық дереккөздер 2 топқа бөлінеді. Олар:негізгі және танымдық. Негізгі дереккөздерге: карта және атластар, мәтіндер, суреттер және т.б жатады Танымдық дереккөздерге: деректі фильмдер мен материалдар, фотоальбомдар, интернет желісіндегі мәліметтер жатады.
|
Керек анықтамаларды жазып алады. |
|
Презентация, оқулық |
|
25-40 мин |
1-тапсырма: «Әлемдегі таңғажайып жерлер» атты бейне ролик көрсету оқушылар аэрофотосурет, карта, ғарыштық фотосуреттерді, бейнефильмді анықтайды
2-тапсырма: Топтық жұмыс 1 топ. Географиялық дерек көздерінің агроном мамандығына маңыздылығын анықтау. 2 топ. Географиялық дерек көздерінің геолог мамандығына маңыздылығын анықтау
3-тапсырма. Берілген жел өрнегі графигін мәтінге айналдырыңыз. Жел өрнегі бойынша басым бағыттағы желді анықтаңыз.
|
Тапсырмаларды орындайды |
Дескриптор: -География лық дерек көздерінің түрлерін біледі. -Аэрофото сурет, карта, ғарыштық фотосуреттерді, бейнефильмді анықтайды 2 балл Дескриптор: -географиялық дерек көздерінің адам өміріндегі маңыздылығын түсінеді. -Агроном мамандығына географиялық дерек көздердің қажеттілігін біледі. -Геолог мамандығына географиялық дерек көздердің қажеттілігін біледі. 3 балл Дескриптор: Графикті оқи алады; Графикалық мәліметті мәтінге айналдырады; Графикалық мәліметтен басым бағытты анықтайды. 3 балл |
Презентация, оқулық |
|
Сабақтың соңы 40-45 мин |
Рефлексия. «Үш жақты түсіндірме күнделік» әдісі. (Не ұнады? Не таң қалдырды? Сұрақ) |
Рефлексия жазады. |
|
|
|
Үй жұмысы: Географиялық дереккөздерді пайдаланып, өзің саяхаттағың келетін жер туралы мәліметтер іздеп,презентация жасау. |
||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ашық сабақ қмж 7 сынып география
ашық сабақ қмж 7 сынып география
|
Бөлім: |
7.1А |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 7 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Географиялық дереккөздері |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.1.1.3 географиялық дереккөздермен жұмыс істейді: карта, сурет, мәтін, фотосуреттер, графикалық материалдар; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
|
Бағалау критерийлері: |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 0-5 минут |
Сыныпты түгендейді. Сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстырады. Сабаққа қысқаша шолу |
|
|
|
|
5-15 минут |
Өткен білімді қайталау Ауызша сұрақ-жауап
|
Оқушылардың жауаптары тыңдалады. |
Дескриптор: -География ғымының салаларына мысал келтіреді -География ғылымының дамуына үлес қосқан ғалымдарды сипаттайды 2 балл Жауаптарына сәйкес мадақтау сөздермен бағаланады. |
Таратпа |
|
Сабақтың ортасы 15-25 минут |
Түсіндірме жұмыс Географиялық дереккөздер – тәжірибелер, бақылаулар, және географиядағы графикалық әдістер. Географиялық дереккөздер 2 топқа бөлінеді. Олар:негізгі және танымдық. Негізгі дереккөздерге: карта және атластар, мәтіндер, суреттер және т.б жатады Танымдық дереккөздерге: деректі фильмдер мен материалдар, фотоальбомдар, интернет желісіндегі мәліметтер жатады.
|
Керек анықтамаларды жазып алады. |
|
Презентация, оқулық |
|
25-40 мин |
1-тапсырма: «Әлемдегі таңғажайып жерлер» атты бейне ролик көрсету оқушылар аэрофотосурет, карта, ғарыштық фотосуреттерді, бейнефильмді анықтайды
2-тапсырма: Топтық жұмыс 1 топ. Географиялық дерек көздерінің агроном мамандығына маңыздылығын анықтау. 2 топ. Географиялық дерек көздерінің геолог мамандығына маңыздылығын анықтау
3-тапсырма. Берілген жел өрнегі графигін мәтінге айналдырыңыз. Жел өрнегі бойынша басым бағыттағы желді анықтаңыз.
|
Тапсырмаларды орындайды |
Дескриптор: -География лық дерек көздерінің түрлерін біледі. -Аэрофото сурет, карта, ғарыштық фотосуреттерді, бейнефильмді анықтайды 2 балл Дескриптор: -географиялық дерек көздерінің адам өміріндегі маңыздылығын түсінеді. -Агроном мамандығына географиялық дерек көздердің қажеттілігін біледі. -Геолог мамандығына географиялық дерек көздердің қажеттілігін біледі. 3 балл Дескриптор: Графикті оқи алады; Графикалық мәліметті мәтінге айналдырады; Графикалық мәліметтен басым бағытты анықтайды. 3 балл |
Презентация, оқулық |
|
Сабақтың соңы 40-45 мин |
Рефлексия. «Үш жақты түсіндірме күнделік» әдісі. (Не ұнады? Не таң қалдырды? Сұрақ) |
Рефлексия жазады. |
|
|
|
Үй жұмысы: Географиялық дереккөздерді пайдаланып, өзің саяхаттағың келетін жер туралы мәліметтер іздеп,презентация жасау. |
||||
шағым қалдыра аласыз


















