Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлімі: |
IV бөлім. Python тілінде программалау |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Сисенбаева Қамажай Мақсотқызы |
|
Күні: |
02.03.2023 ж. |
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны: 9 Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Сызықтық алгоритмдерді программалау |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
6.3.2.1 Python тіліндегі сызықтық алгоритмдерді жазу; |
|
Сабақтың мақсаты: |
Программалау барысында кездесетін қателермен таныстыру. Практика барысында кездесетін қателерді жөндеуге үйрету. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Ұйымдастыру кезеңі: 10 мин |
Оқушылармен амандасу, түгендеу. Сыныпта ашық көңіл-күй қалыптасыру үшін «Түстер» әдісі қолданылады. Жасырын тұрған ашық және суық түстерді таңдау арқылы екі топқа топтасады: 6 түс берілген оқушылар жасырынған түстердің әр елдің туы және амандасу дәстүрі берілген. Оқушыларды бағалау бойынша «Смарт сағат» парағы үйлестіріледі. «Миға шабуыл» әдісін пайдаланып, «Umaigra» интерактивті онлайн платформасында сұрақ қойылады. Жаңа тақырыпты, оқу мақсатын хабарлайды: Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы: «Сызықтық алгоритмдерді программалау». |
Мұғаліммен амандасды. Оқушылар түстерді таңдау арқылы бір-бірімен амандасып, екі топқа топтасады. Үй тапсырмасы бойынша сұрақтарға жауап береді Оқушылар мұғалімнің жетелеуші сұрақтарының көмегімен сабақтың тақырыбын, мақсатын өздері анықтайды. Жаңа сабақтың тақырыбымен танысады. |
Мұғалім ұйымдастыру кезеңінде белсенді болған оқушыларға мадақтау сөз айтады: «Жарайсың!», «Бәрекелді!» және т.с.с. 2 балл |
Интерактивті тақта Презентация
Umaigra-интерактивті білім беру ойындарын құруға арналған онлайн-құрал |
|
Сабақтың ортасы (25 минут) |
Жаңа білім. Тақырыпқа байланысты дайын видео-материалмен көрсетіледі. Есептер шығару. Тапсырма №1. Python тілінде есептер шығару. №1 – есеп. Радиусы белгілі шеңбердің ұзындығын анықтау керек. №2 – есеп. Python тілінде программа кодын жазыңдар
№3 – есеп. Python тілінде программа кодын жазыңдар
Тапсырма №2. LearningApps.org интерактивті тақтада тапсырма
Тапсырма №3. Тест тапсырмасы Тест тапсырмасы 1.Алға қойған мақсатқа жету үшін орындалатын әрекеттердің тізбегі: А. Алгоритм В. Арифметика С. Ақпарат 2. Пайтон тілін қай жылы ойлап тапты? А.1980 В. 1991 С. 1977 3. Пайтон тілін ойлап тапқан программист? А. Гвидо ван Россум В. Паскаль С. Карл Чапек 4. Пайтон тілінің кеңейтілімі – А. .docx B. .py C. .exe 5. Транслятор қандай ұғымды білдіреді? А. Іске қосу В. Функция С. Түсінікті тілге аудару 6. int сөзінің мағынасы А. Нақты В. Бүтін С. Жай сан 7. Пернетақтадан мәліметтерді енгізу функциясы А. Input B. Print C. Int 8. Іс-әрекеттер бірінен кейін бірі тізбейтей орындалатын алгоритм. А. Тармақталған алгоритм В. Циклдік алгоритм С. Сызықтық алгоритм 9. Float қандай тип А. Логикалық В. Жолдық С. Нақты сан 10. Int қандай тип А. Бүтін сан В. Тізім С. Логикалық Тапсырма №5. Қорытынды. Дескриптор -сабақты қорытындылау мақсатында wordwall интерактивті тақтасында информатикалық диктант орындайды. |
Жаңа сабақпен танысады Дискриптор: -программаға айнымалыны енгізеді; -берілген өрнекті Python тілінде жазады; -нәтижені экранға шығарады. Дискриптор: -программаға айнымалыны енгізеді; -берілген өрнекті Python тілінде жазады; -нәтижені экранға шығарады. Дескриптор - Берілген жолдарды дұрыс ретпен орналастырады. Дескриптор - тест тапсырмаларының дұрыс жауабын табады. |
2 балл 2 балл 1 балл 2 балл 1 балл |
https://yandex.kz/video/preview/8320951359866306138 Оқулық Интерактивті
тақта
Python программалау ортасы https://learningapps.org/view5300819
Zipgrade әдісі
|
|
Сабақтың соңы (10) минут |
Үй тапсырмасы. Оқулық, 116 бет, Үй тапсырмасы
|
Оқушылар мәселенің жағымды, жағымсыз жақтарына сараптама береді, мүмкіндіктері бағаланып, қиындықтары туралы нақты дәлелдер келтіріледі. |
|
«Classroomscreen» арқылы Презентация |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ ҚМЖ Сызықтық алгоритмдерді программалау 6-сынып
Ашық сабақ ҚМЖ Сызықтық алгоритмдерді программалау 6-сынып
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлімі: |
IV бөлім. Python тілінде программалау |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Сисенбаева Қамажай Мақсотқызы |
|
Күні: |
02.03.2023 ж. |
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны: 9 Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Сызықтық алгоритмдерді программалау |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
6.3.2.1 Python тіліндегі сызықтық алгоритмдерді жазу; |
|
Сабақтың мақсаты: |
Программалау барысында кездесетін қателермен таныстыру. Практика барысында кездесетін қателерді жөндеуге үйрету. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Ұйымдастыру кезеңі: 10 мин |
Оқушылармен амандасу, түгендеу. Сыныпта ашық көңіл-күй қалыптасыру үшін «Түстер» әдісі қолданылады. Жасырын тұрған ашық және суық түстерді таңдау арқылы екі топқа топтасады: 6 түс берілген оқушылар жасырынған түстердің әр елдің туы және амандасу дәстүрі берілген. Оқушыларды бағалау бойынша «Смарт сағат» парағы үйлестіріледі. «Миға шабуыл» әдісін пайдаланып, «Umaigra» интерактивті онлайн платформасында сұрақ қойылады. Жаңа тақырыпты, оқу мақсатын хабарлайды: Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы: «Сызықтық алгоритмдерді программалау». |
Мұғаліммен амандасды. Оқушылар түстерді таңдау арқылы бір-бірімен амандасып, екі топқа топтасады. Үй тапсырмасы бойынша сұрақтарға жауап береді Оқушылар мұғалімнің жетелеуші сұрақтарының көмегімен сабақтың тақырыбын, мақсатын өздері анықтайды. Жаңа сабақтың тақырыбымен танысады. |
Мұғалім ұйымдастыру кезеңінде белсенді болған оқушыларға мадақтау сөз айтады: «Жарайсың!», «Бәрекелді!» және т.с.с. 2 балл |
Интерактивті тақта Презентация
Umaigra-интерактивті білім беру ойындарын құруға арналған онлайн-құрал |
|
Сабақтың ортасы (25 минут) |
Жаңа білім. Тақырыпқа байланысты дайын видео-материалмен көрсетіледі. Есептер шығару. Тапсырма №1. Python тілінде есептер шығару. №1 – есеп. Радиусы белгілі шеңбердің ұзындығын анықтау керек. №2 – есеп. Python тілінде программа кодын жазыңдар
№3 – есеп. Python тілінде программа кодын жазыңдар
Тапсырма №2. LearningApps.org интерактивті тақтада тапсырма
Тапсырма №3. Тест тапсырмасы Тест тапсырмасы 1.Алға қойған мақсатқа жету үшін орындалатын әрекеттердің тізбегі: А. Алгоритм В. Арифметика С. Ақпарат 2. Пайтон тілін қай жылы ойлап тапты? А.1980 В. 1991 С. 1977 3. Пайтон тілін ойлап тапқан программист? А. Гвидо ван Россум В. Паскаль С. Карл Чапек 4. Пайтон тілінің кеңейтілімі – А. .docx B. .py C. .exe 5. Транслятор қандай ұғымды білдіреді? А. Іске қосу В. Функция С. Түсінікті тілге аудару 6. int сөзінің мағынасы А. Нақты В. Бүтін С. Жай сан 7. Пернетақтадан мәліметтерді енгізу функциясы А. Input B. Print C. Int 8. Іс-әрекеттер бірінен кейін бірі тізбейтей орындалатын алгоритм. А. Тармақталған алгоритм В. Циклдік алгоритм С. Сызықтық алгоритм 9. Float қандай тип А. Логикалық В. Жолдық С. Нақты сан 10. Int қандай тип А. Бүтін сан В. Тізім С. Логикалық Тапсырма №5. Қорытынды. Дескриптор -сабақты қорытындылау мақсатында wordwall интерактивті тақтасында информатикалық диктант орындайды. |
Жаңа сабақпен танысады Дискриптор: -программаға айнымалыны енгізеді; -берілген өрнекті Python тілінде жазады; -нәтижені экранға шығарады. Дискриптор: -программаға айнымалыны енгізеді; -берілген өрнекті Python тілінде жазады; -нәтижені экранға шығарады. Дескриптор - Берілген жолдарды дұрыс ретпен орналастырады. Дескриптор - тест тапсырмаларының дұрыс жауабын табады. |
2 балл 2 балл 1 балл 2 балл 1 балл |
https://yandex.kz/video/preview/8320951359866306138 Оқулық Интерактивті
тақта
Python программалау ортасы https://learningapps.org/view5300819
Zipgrade әдісі
|
|
Сабақтың соңы (10) минут |
Үй тапсырмасы. Оқулық, 116 бет, Үй тапсырмасы
|
Оқушылар мәселенің жағымды, жағымсыз жақтарына сараптама береді, мүмкіндіктері бағаланып, қиындықтары туралы нақты дәлелдер келтіріледі. |
|
«Classroomscreen» арқылы Презентация |
шағым қалдыра аласыз





















