Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлімі: |
ІІІ бөлім. Электронды кестелердегі ақпаратты өңдеу |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Бекишева Г.Е. |
|
Күні: |
|
|
Сынып: 8 «А»сынып |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: жоқ |
|
Сабақтың тақырыбы |
Қолданбалы есептерді шешу |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
8.2.2.3- электронды кестені қолдана отырып, есептерді шешуде кіріктірілгенфункциялардықолдану; 8.2.2.1-электрондыкестедеесептердішешуүшінмәліметтердіңтүрлітипіменформатын қолдану; 8.2.2.4- кестеде берілген функцияның графигін тұрғызу; |
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлықоқушы:қолданбалыесептердікомпьютердешешуфункцияларынанықтау; Оқушылардың көбі:қолданбалы есептерді компьютерде шешуфункцияларын қолдану; Кейбір оқушылар: қолданбалы есептерді компьютерде шешудің маңыздылығын тұжырымдау. |
|
Бағалау критерийлері
|
|
|
Құндылықтарға баулу
|
Ынтымақтастық:топтықжұмысбарысындажылулыққарым-қатынастардамиды,ынтымақтастықдағдыларықалыптасадыжәнесындарлыкөзқарасдамиды,қарым-қатынастардықалыптастырукезіндесыниойлауқабілетідағдыланады. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы/ 3 мин.
Қызығушылықтыояту Өткен сабақтыпысықтау /7мин Миғашабуыл /3 мин |
Сәлемдесу,түгендеуСыныптапсихологиялықахуалорнату:
«Есімінеесімқос»әдісі.
«Баскетбол»әдісі
Оқушылардысандарарқылы топтарғабіріктіру.
«Миға шабуыл» стратегиясы арқылы өткенсабақпенжаңасабақтыұштастырыппроблеманы біргешешу
|
Оқушылармұғалімменсәлемдеседі. Оқушыларқұрбысыныңесімінежақсытеңеу қосып айтады. Мысалы, әдеміАйсұлу,байсалдыТалғат, т.б. Мақсаты:оқушыларбір-бірлеріменжақсы қарым-қатынаста болады,сабаққакөңілді қатысады. Оқушылар шеңбер болып тұрады.Оқушы доппен ойнап, шеңбердіайналып келеді де, сұрақ қойып, екіншіоқушыға лақтырады. Ол оқушы жауапберіп, шеңберді айналып келіп, келесіоқушығасұрақ қойып лақтырады. Оқушылар сандар арқылы топтарғабірігеді.
Оқушылар берілген сұрақтар туралыпікірлерін еркінжеткізеді: -«Қолданбалыесеп»дегеніміз не? -Қолданбалы есептердікомпьютерде және қолменорындаудыңартықшылықтарынедедепойласыңдар? -Функциялар көмегіменқандай қолданбалыесептердішешугеболады? |
Ауызша мадақтау
СмайликтерарқылыҚБ
Ауызша мадақтау. |
Оқытудың белсенді әдістері NIS. Астана, 2013
Доп
Оқытудың белсенді әдістері NIS. Астана, 2013 ҚБ парағы
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы Мағынаны тану/5мин Саралау тапсырмалары/10мин. Шығармашылық жұмыс/12мин |
Оқулықтаберілгенақпараттыоқушыларменбірге талдайды. Слайд арқылытаныстырылымжасау. Мақсаты:аудиалжәневизуалоқушылардың білім алуынажағдай жасау. Оқушыларғажекепрактикалықжұмысорындату 1-тапсырма жалпы тапсырма. Мұғалім оқушығакөмектеседі.
«Досыңаәңгімелепбер»әдісі 1-тапсырма. Кітап дүкенінде әр бір беті орта есеппен 2000 таңбадан тұратын 120 беттік 200 журнал және әр беті 3000 таңбадан тұратын 300 беттік 500кітап бар. Сұрақ:кітап дүкенінде қанша ақпарат бар? Егер ақпарат көлемі 3 млрд-тан астам болса , Интернет дүкенді ашу, кері жағдайда ашпау. Шешуі:
2-тапсырма. Прайс-парақтағы тауар атауына сай бағаларды тапсырыс беру кестесіне жазып, тауар құнын автоматты түрде есептеу керек. Шешуі:
3-тапсырмашығармашылықтапсырма.Өз беттерінше орындауын қадағалайды Тапсырма: Электрондықкестеде берілген үлгі бойыншаатмосфералық қысымның апталықөзгеруінебағаберетінкестежаса. Тапсырманы орындаудаабсолюттісілтемелерменлогикалық функция қызметін пайдалануғаболады. Қалыптыатмосфералыққысым =760 мм сынап бағаны.Егер:
|
Оқушылар оқулықтағы ақпаратты мұғаліммен бірге талдайды. Аудиал және визуал білім алады Оқушылар жеке практикалық жұмыстар орындайды. Оқушылар берілген ақпарат бойынша білгенін басқаларға айтады Оқушылар берілген тапсырмаларды орындайды Дескриптор: -берілген мәліметтер бойынша кесте құрады; -кестеде математикалық және логикалық функциялармен жұмыс жасайды; -мәселенің шешімін анықтайды;
Дескриптор:
-Қолданбалы есептердішешу функцияларынанықтайды. 3-тапсырманы өз беттерінше орындайды:
Дескриптор: -функцияларды қолданудыңмаңыздылығынсипаттайды |
Ауызша мадақтау Медальдар арқылы «Үздік жұмыс» әдісі «Қошаметтеу» әдісі |
презентация
ДК Оқулық 8/-сынып
Үлестрмелі карталар https://www.opiq.kz/kit/15/chapter/776
Презентация
Информатика. 8-сынып оқулығы https://www.opiq.kz/kit/15/chapter/775
Презентация
Информатика. 8-сынып оқулығы https://www.opiq.kz/kit/15/chapter/775 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы. Ой толғаныс
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Бекишева Газиза ЕсеновнаШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Ашық сабақ Қолданбалы есептерді шешу
Тақырып бойынша 31 материал табылды
Ашық сабақ Қолданбалы есептерді шешуМатериал туралы қысқаша түсінік
электронды кестені қолдана отырып, есептерді шешуде кіріктірілгенфункциялардықолдану
Материалдың қысқаша нұсқасы Қысқа мерзімді жоспар
Сабақтың барысы:
|















