|
Long term plan unit: Ұзақ мерзімді жоспарлау бөлімі: Processing information in spreadsheets Электронды кестелердегі ақпаратты өңдеу |
School: School №48 Мектеп:№48 Т.Рысқұлов орта мектебі |
|
|
Teacher name: Tolekova A.K. Педагогтың аты-жөні: Толекова А.К. |
||
|
|
|
|
|
Date: 9.12.2021 Күні: 9.12.2021 |
Қатысушылар саны: Number present: |
|
|
Grade:8 Сынып: 8 |
|
|
|
Theme of the lesson: Сабақтың тақырыбы: |
Processing information in spreadsheets Қолжетімді ақпараттың негізінде мәліметтерді талдау |
|
|
Learning objectives (s) that this lesson is contributing to: Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
8.2.2.3 using built-in functions when solving tasks using a spreadsheet 8.2.2.3 электронды кестені қолдана отырып есептерді шешуде кіріктірілген функцияларды қолдану |
|
|
Lesson objectives: Сабақтың мақсаты |
1.All learners will be able to: 1.Барлық оқушылар оқиды: Excel-де есептер шығару кезеңдерін біледі. Knows the stages of solving problems in Excel. |
|
|
2.Most learners will be able to: 2.Оқушылардың көбісі оқиды: Үлгіні пайдалана отырып, қарапайым есепті компьютерде құрады.. Using a template, a simple report is created on the computer.. |
||
|
3.Some learners will be able to: 3.Кейбір оқушылар оқиды: Электронды кестедегі деректермен жұмыс істегенде автоматтық толтыруды қолданса When working with spreadsheet data, automatic filling is used |
||
Сабақтың барысы: Lesson progress:
|
Period/time of classes Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Actions of the teacher Педагогтің әрекеті |
Student activity Оқушының әректі |
Evaluation Бағалау |
Resources Ресурстар |
||||||||
|
1.Ұйымдастыру кезеңі Organization moment: 2. Өткен тақырыпты еске түсіру Checking homework 3. Жаңа сабақты меңгерту |
Good afternoon, students. Sit down, please. How are you? - What date is it today? - Today is the ________of ____________ – What day is it today? - Today is December – Who is absent today? - all are present - ___________ is (are) absent today. - Is ______ ill? - Yes, he is/ Not, he is not/ I don’t know. - Are you ready for this lesson? That’s great! Оқушыларға «Конверттегі сұрақтар» беріледі.
Жаңа сабақ тақырыбымен және мақсатымен таныстыру. Terminology of new lesson Жаңа сабақтың терминологиясы
Mathematical functions-perform simple and complex mathematical calculations. For example, calculating the sum of a range of cells, the absolute value of a number, rounding a number, etc. Mathematical functions include the functions КОРЕНь(), СТЕПЕНЬ(), ЦЕЛОЕ(), ЧАСТНОЕ(), ОСТАТ() etc. Математикалық функциялар – қарапайым және күрделі математикалық есептеулерді орындайды. Мысалы, ұяшықтар ауқымының қосындысын, санның абсолютті шамасын есептеу, санды дөңгелектеу және т.б. Математикалық функцияларға КОРЕНь(), СТЕПЕНЬ(), ЦЕЛОЕ(), ЧАСТНОЕ(), ОСТАТ() және т.б. функциялар жатады. |
Оқушының әрекеті 1.Мұғаліммен амандасады. 2. Сұрақтарға жауап береді Сабақтың мақсаттарымен танысады. Сабақтың тақырыбын , термин сөздерді дәптерге жазады. Слайд бойынша жаңа тақырыппен танысады. Мұғалімді тыңдайды |
Мадақтама сөздермен бағалау «Very good» «Excellent» |
Интербелсенді тақта, слайд Слайд |
||||||||
|
3. Middle(Ортасы) |
Now we are all sitting at the computer and doing a practical task
Дескриптор:
Дескриптор:
3.Task №3 Жұптық жұмыс Термин сөздерді табу
Дескриптор:
|
Тапсырманы орындайды Компьютермен практикалық тапсырманы орындайды Термин сөздерді тауып, үш тілде айтады |
«Бас бармақ» арқылы бағалау «Бағдаршам» арқылы бағалау |
Оқулық, компьютер
learningapps.org платформасы, карточка |
||||||||
|
4. Бекіту |
«Ашық микрофон» әдісі арқылы сабақты бекіту
|
Сұрақтарға жауап береді |
|
Смайликтер |
||||||||
|
Cheat - appraisal Reflexes (2 min) Бағалау Рефлексия (1 мин) |
Knowledge Tree. What Did I Learn? What do I want to know?
Білім ағашы Не білдім? Не білгім келеді? |
|
|
|
||||||||
|
Home work Үйге тапсырма |
Learn the new term. Complete task №4 on page 88 of the textbook. Жаңа терминдерді жаттау. Оқулықтағы 88- беттегі №4 тапсырманы дәптерге орындау |
Күнделікке жазып алады |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Қолжетімді ақпараттың негізінде мәліметтерді талдау (Processing information in spreadsheets)
Ашық сабақ Қолжетімді ақпараттың негізінде мәліметтерді талдау (Processing information in spreadsheets)
|
Long term plan unit: Ұзақ мерзімді жоспарлау бөлімі: Processing information in spreadsheets Электронды кестелердегі ақпаратты өңдеу |
School: School №48 Мектеп:№48 Т.Рысқұлов орта мектебі |
|
|
Teacher name: Tolekova A.K. Педагогтың аты-жөні: Толекова А.К. |
||
|
|
|
|
|
Date: 9.12.2021 Күні: 9.12.2021 |
Қатысушылар саны: Number present: |
|
|
Grade:8 Сынып: 8 |
|
|
|
Theme of the lesson: Сабақтың тақырыбы: |
Processing information in spreadsheets Қолжетімді ақпараттың негізінде мәліметтерді талдау |
|
|
Learning objectives (s) that this lesson is contributing to: Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
8.2.2.3 using built-in functions when solving tasks using a spreadsheet 8.2.2.3 электронды кестені қолдана отырып есептерді шешуде кіріктірілген функцияларды қолдану |
|
|
Lesson objectives: Сабақтың мақсаты |
1.All learners will be able to: 1.Барлық оқушылар оқиды: Excel-де есептер шығару кезеңдерін біледі. Knows the stages of solving problems in Excel. |
|
|
2.Most learners will be able to: 2.Оқушылардың көбісі оқиды: Үлгіні пайдалана отырып, қарапайым есепті компьютерде құрады.. Using a template, a simple report is created on the computer.. |
||
|
3.Some learners will be able to: 3.Кейбір оқушылар оқиды: Электронды кестедегі деректермен жұмыс істегенде автоматтық толтыруды қолданса When working with spreadsheet data, automatic filling is used |
||
Сабақтың барысы: Lesson progress:
|
Period/time of classes Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Actions of the teacher Педагогтің әрекеті |
Student activity Оқушының әректі |
Evaluation Бағалау |
Resources Ресурстар |
||||||||
|
1.Ұйымдастыру кезеңі Organization moment: 2. Өткен тақырыпты еске түсіру Checking homework 3. Жаңа сабақты меңгерту |
Good afternoon, students. Sit down, please. How are you? - What date is it today? - Today is the ________of ____________ – What day is it today? - Today is December – Who is absent today? - all are present - ___________ is (are) absent today. - Is ______ ill? - Yes, he is/ Not, he is not/ I don’t know. - Are you ready for this lesson? That’s great! Оқушыларға «Конверттегі сұрақтар» беріледі.
Жаңа сабақ тақырыбымен және мақсатымен таныстыру. Terminology of new lesson Жаңа сабақтың терминологиясы
Mathematical functions-perform simple and complex mathematical calculations. For example, calculating the sum of a range of cells, the absolute value of a number, rounding a number, etc. Mathematical functions include the functions КОРЕНь(), СТЕПЕНЬ(), ЦЕЛОЕ(), ЧАСТНОЕ(), ОСТАТ() etc. Математикалық функциялар – қарапайым және күрделі математикалық есептеулерді орындайды. Мысалы, ұяшықтар ауқымының қосындысын, санның абсолютті шамасын есептеу, санды дөңгелектеу және т.б. Математикалық функцияларға КОРЕНь(), СТЕПЕНЬ(), ЦЕЛОЕ(), ЧАСТНОЕ(), ОСТАТ() және т.б. функциялар жатады. |
Оқушының әрекеті 1.Мұғаліммен амандасады. 2. Сұрақтарға жауап береді Сабақтың мақсаттарымен танысады. Сабақтың тақырыбын , термин сөздерді дәптерге жазады. Слайд бойынша жаңа тақырыппен танысады. Мұғалімді тыңдайды |
Мадақтама сөздермен бағалау «Very good» «Excellent» |
Интербелсенді тақта, слайд Слайд |
||||||||
|
3. Middle(Ортасы) |
Now we are all sitting at the computer and doing a practical task
Дескриптор:
Дескриптор:
3.Task №3 Жұптық жұмыс Термин сөздерді табу
Дескриптор:
|
Тапсырманы орындайды Компьютермен практикалық тапсырманы орындайды Термин сөздерді тауып, үш тілде айтады |
«Бас бармақ» арқылы бағалау «Бағдаршам» арқылы бағалау |
Оқулық, компьютер
learningapps.org платформасы, карточка |
||||||||
|
4. Бекіту |
«Ашық микрофон» әдісі арқылы сабақты бекіту
|
Сұрақтарға жауап береді |
|
Смайликтер |
||||||||
|
Cheat - appraisal Reflexes (2 min) Бағалау Рефлексия (1 мин) |
Knowledge Tree. What Did I Learn? What do I want to know?
Білім ағашы Не білдім? Не білгім келеді? |
|
|
|
||||||||
|
Home work Үйге тапсырма |
Learn the new term. Complete task №4 on page 88 of the textbook. Жаңа терминдерді жаттау. Оқулықтағы 88- беттегі №4 тапсырманы дәптерге орындау |
Күнделікке жазып алады |
|
|
шағым қалдыра аласыз

















