|
Бөлімі: |
|
||||||
|
Педагогтің аты жөні: |
Нургалиева Н.К |
||||||
|
Күні: |
|||||||
|
Сынып: |
2 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қош келдің Наурыз! |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
2.1.1.1 - музыкалық көркемдеуші құралдардың көмегімен музыканың сипатын анықтау; 2.3.1.1 - өз шығармашылық жұмысын көрсету және бағалай білу; |
||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Өз шығармашылық жұмысын көрсету және бағалай біледі. Музыкалық көркемдеуші құралдардың көмегімен музыканың сипатын анықтайды. |
||||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі (уақыты) |
Педагог әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы
|
Қош келдің, Наурыз! 1-тапсырма. Музыка тыңдау және орындау. Е.Сейдахметованың сөзіне жазылған Л.Жұманованың «Жыл басы» әнін тыңдаңыздар. - Әнде не туралы айтылады? - Музыканың мінезі қандай? - Наурыз мейрамы жайында не білесіңдер? - Ән қандай көңіл-күй сыйлайды? Жыл басы- дегеніміз он екі жыл атауларының алғашқысы; мүшел жалдарының бірі, біріншісі - тышқан жылы және Ұлыстың ұлы күні.Он екі жылдардың қатары тышқанмен басталып, доңызбен аяқталады.Олардың арасында сиыр, барыс, қоян, ұлу, жылан, жылқы, қой, мешін, тауық, ит, доңыз жылдары аталады.Бұл жыл атаулары 12 жылда, басқаша айтқанда бір мүшелде бір рет қайталанып отырады. Әнді үйреніп, орындаңыздар.
2-тапсырма. Зерттеу. -Қандай салт-дәстүрлер Наурыз мейрамымен байланысты? - Наурыз мейрамындағы бір дәстүр жайлы айтып беріңіз. 3-тапсырма. Таныстырылым және бағалау. «Наурыз» мерекесіне арнайы ұйымдастырылған концерттік бағдарламаға қатысыңыз. Әндері орындап, қойылым көрсетіңіздер. - Не жақсы шықты? - Жақсы орындап шығу үшін нені жетілдіру керек? «Наурыз көктем» Б.Бейсенова
Нaурыз-көктeм әкeлді тaңның шуaғын Бағалау. Әр оқушы өз тапсырмаларын таныстырады және бағалайды Үй тапсырмасын беру. Наурыз мерекесі туралы сурет салып, оны мазмұндау. Тапсырманың орындалуын түсіндіру. Рефлексия -Мен не білдім? -Бүгін мен не үйрендім? -Мен үшін қандай тапсырма қиын болды? -Ал қай тапсырманы мен оңай орындадым. |
1-тапсырма. Мұғалім Наурыз жайында кезкелген әнді таңдай алады және оны ережеге сай үйретеді. 2-тапсырма. Мұғалім Наурыз мерекесі, ұлттық дәстүрлер, ойындар, тағамдар және т.б. жайлы суреттер немесе слайд дайындап алады.
3-тапсырма. Мұғалім сабақты концерт түрінде өткізеді. Мұғалім оқушыларға тарау бойы үйренген әндерін орындауды, қойылым қоюды ұсынады. Бұл тапсырманы топпен ұйымдастыруға болады. Концертті бейнетаспаға жазып, оны оқушылармен талқылаңыз және бағалаңыз. «Наурыз көктем» Б.Бейсенова Әнін жаттау. Қойылған сұрақтарға жауап береді. |
Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі |
hhtp/mpp.aytis/youtube.com «Тұран» этнофольклорлық топ https://www.youtub e.com/watch?v=IyA Tq_6ussE-
«Ғажайып музыка. Әнұран» Сөзі А. Естенов, әні Е. Өміров (әндердің клавирі, минус және плюс фонограммалары келесі сайтта hhtp/mpp.aytis/youtube.com «Тұран» этнофольклорлық топ https://www.youtub e.com/watch?v=IyA Tq_6ussE- Рефлексия |
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ :Қош келдің Наурыз!
Ашық сабақ :Қош келдің Наурыз!
|
Бөлімі: |
|
||||||
|
Педагогтің аты жөні: |
Нургалиева Н.К |
||||||
|
Күні: |
|||||||
|
Сынып: |
2 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қош келдің Наурыз! |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
2.1.1.1 - музыкалық көркемдеуші құралдардың көмегімен музыканың сипатын анықтау; 2.3.1.1 - өз шығармашылық жұмысын көрсету және бағалай білу; |
||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Өз шығармашылық жұмысын көрсету және бағалай біледі. Музыкалық көркемдеуші құралдардың көмегімен музыканың сипатын анықтайды. |
||||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі (уақыты) |
Педагог әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы
|
Қош келдің, Наурыз! 1-тапсырма. Музыка тыңдау және орындау. Е.Сейдахметованың сөзіне жазылған Л.Жұманованың «Жыл басы» әнін тыңдаңыздар. - Әнде не туралы айтылады? - Музыканың мінезі қандай? - Наурыз мейрамы жайында не білесіңдер? - Ән қандай көңіл-күй сыйлайды? Жыл басы- дегеніміз он екі жыл атауларының алғашқысы; мүшел жалдарының бірі, біріншісі - тышқан жылы және Ұлыстың ұлы күні.Он екі жылдардың қатары тышқанмен басталып, доңызбен аяқталады.Олардың арасында сиыр, барыс, қоян, ұлу, жылан, жылқы, қой, мешін, тауық, ит, доңыз жылдары аталады.Бұл жыл атаулары 12 жылда, басқаша айтқанда бір мүшелде бір рет қайталанып отырады. Әнді үйреніп, орындаңыздар.
2-тапсырма. Зерттеу. -Қандай салт-дәстүрлер Наурыз мейрамымен байланысты? - Наурыз мейрамындағы бір дәстүр жайлы айтып беріңіз. 3-тапсырма. Таныстырылым және бағалау. «Наурыз» мерекесіне арнайы ұйымдастырылған концерттік бағдарламаға қатысыңыз. Әндері орындап, қойылым көрсетіңіздер. - Не жақсы шықты? - Жақсы орындап шығу үшін нені жетілдіру керек? «Наурыз көктем» Б.Бейсенова
Нaурыз-көктeм әкeлді тaңның шуaғын Бағалау. Әр оқушы өз тапсырмаларын таныстырады және бағалайды Үй тапсырмасын беру. Наурыз мерекесі туралы сурет салып, оны мазмұндау. Тапсырманың орындалуын түсіндіру. Рефлексия -Мен не білдім? -Бүгін мен не үйрендім? -Мен үшін қандай тапсырма қиын болды? -Ал қай тапсырманы мен оңай орындадым. |
1-тапсырма. Мұғалім Наурыз жайында кезкелген әнді таңдай алады және оны ережеге сай үйретеді. 2-тапсырма. Мұғалім Наурыз мерекесі, ұлттық дәстүрлер, ойындар, тағамдар және т.б. жайлы суреттер немесе слайд дайындап алады.
3-тапсырма. Мұғалім сабақты концерт түрінде өткізеді. Мұғалім оқушыларға тарау бойы үйренген әндерін орындауды, қойылым қоюды ұсынады. Бұл тапсырманы топпен ұйымдастыруға болады. Концертті бейнетаспаға жазып, оны оқушылармен талқылаңыз және бағалаңыз. «Наурыз көктем» Б.Бейсенова Әнін жаттау. Қойылған сұрақтарға жауап береді. |
Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі |
hhtp/mpp.aytis/youtube.com «Тұран» этнофольклорлық топ https://www.youtub e.com/watch?v=IyA Tq_6ussE-
«Ғажайып музыка. Әнұран» Сөзі А. Естенов, әні Е. Өміров (әндердің клавирі, минус және плюс фонограммалары келесі сайтта hhtp/mpp.aytis/youtube.com «Тұран» этнофольклорлық топ https://www.youtub e.com/watch?v=IyA Tq_6ussE- Рефлексия |
|||
шағым қалдыра аласыз













