|
Білім беру ұйымының атауы |
«№24 жалпы білім беретін мектеп» КММ |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу Атамұра |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Жәнібекқызы Сұлушаш |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
26.02.2025жро |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
2 «Г» |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№69 сабақ. Қошақаны қойдың |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.2.4.1 – мақал-мәтел, жұмбақ, ертегі, тұрмыс-салт жырлары, әңгіме, өлеңнің жанрлық ерекшеліктерін анықтау. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мақал-мәтелдерді түсіндіреді Мақал-мәтел мен жұмбақты ажырата алады |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар: Ақпан айы: Жасампаздық пен жаңашылдық |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ПЕН ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Жаңашылдық - заман талабы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 мин Сабақ тың ортасы 35 мин Сабақты бекіту 7 мин |
Психологиялық ахуал қалыптастыру Қал қалай? Ойыны
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасын тексеру «Наурыздағы тілек» өлеңін жатқа оқы Топқа бөлу Киіз үй арқылы топқа бөлу: Киіз үйдің шаңырағын көтеріп, тобын анықтайды Ойқозғау. «Құпия зат» әдісі
Жаңа тақырып Сабақтың тақырыбы мен мақсатын жариялау 1-тапсырма Төрт түлікті ата? Жасанды инеллект Төрт түлік қазақ халқының жесе-азығы, кисе-киімі, мінсе көлігі болған. Сондықтан халық оларды ерекеше құрметтеп жыр арнаған. ЕБҚ Төрт түліктің суреттерін пайдаланып, олар туралы айт. ЕҚБ Төрт түлік малдың пайдасы не? Оларды неге қолға үйреткен? «Алтын қазына» әдісі Кітаппен жұмыс
Халық шығармасын түсініп оқы «Қой» өлеңің оқы Сөздік жұмыс Аңыраған –қой мен қозының бөлінген кезі. Жамыраған-қой мен қозының табысқан кезі. «Әуезді әуен» әдісі Жасанды интеллект көмегімен өлеңді әуенмен тыңдайды.
Топтық жұмыс 1 – топ «Құрақ» әдісі Сұрақтарды жауаптарымен сәйкестендір
2 – топ «Кесте сөйлесін»әдісі Қойдың пайдасы туралы кестеге сүйеніп жаз
4 – топ «Жасырын сурет» әдісі Салт – дәстүрдің суретін тап
Сергіту сәті: Қара жорға биі Жұптық жұмыс «Миға шабуыл» әдісі Мақал-мәтел мен жұмбақтарды ажыратыңдар
«Галерея» әдісі.Төлдерін тап
Қорытынды: Үстел үсті ойыны.Асықтар
Үй тапсырмасы 6-тапсырма Өлеңді жаттап ал |
Оқушылар қал қалай ойынын іс-қимыл арқылы көрсетеді. Өлеңді жатқа оқиды. Топқа бөлінеді Сұрақтарға жауап береді. Ақпаратпен танысады Жасанды интнллектті тыңдайды жасайды Мәтінді оқиды. Өлеңді әнімен тыңдайды Топпен жұмыс жасайды. Сұрақтарды жауаптарымен сәйкестендіреді
Қойдың пайдасы туралы кестеге сүйеніп жазады
Жауабын табады Салт – дәстүрдің суретін табады Оқушылар қара жорға биін билейді Мақал-мәтел мен жұмбақтарды ажыратады. Кестені толтырады. Оқушылар тапсырмаларды орындайды. Үй тапсырмасын алады Қосымша жұмыс жасайды |
Мадақтау Жарайсыңдар! Өте тамаша! ҚБ: «Киіз үй» әдісі
Дескриптор: «Наурыздағы тілек» өлеңін жатқа оқиды-1б Жарайсыңдар! ҚБ: «Киіз үй» әдісі
Дескриптор: Суреттегі қойды табады, сұрақтарға жауап береді-1б ҚБ: «Киіз үй» әдісі
Дескриптор: Төрт түлік туралы біледі-1б Кереметсің! Тамаша жауап! ҚБ: «Киіз үй» әдісі
Дескриптор: Өлеңді түсініп оқиды-1б Жарайсыңдар! ҚБ: «Киіз үй» әдісі
Дескриптор:
Сұрақтарды жауаптарымен сәйкестендіреді -1б
ҚБ: «Киіз үй» әдісі
Дескриптор: Қойдың пайдасы туралы кестеге сүйеніп жазады-1б
ҚБ: «Киіз үй» әдісі
Дескриптор Жауабын табады-1б ҚБ: «Киіз үй» әдісі
Дескриптор Салт – дәстүрдің суретін табады-1б
Жарайсыңдар! Өте тамаша!
ҚБ: «Киіз үй» әдісі
Дескриптор: Мақал-мәтелдер мен жұмбақтарды ажыратады,төлдерін табады-1б ҚБ: «Киіз үй» әдісі
Дескриптор: Төлдерді табады-1б
Өте тамаша!
Жарайсыңдар!
|
Суреттер
Жи Кесте Суреттер
Таратпа парақтар
Оқулық Таратпа материалдар
Суреттер Күнделік қалам |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Кері байланыс 3 мин |
|
Кері байланыс береді |
«Данышпан қозы» әдісі |
Кері байланыс тақтасы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||



|
|
|
Мақал-мәтел |
жұмбақ |
|
1 |
Мал өсірсең, қой өсір- Өнімі оның көл-көсір. |
|
|
|
2 |
Кішкентай ғана бойы бар, Айналдырып киген тоны бар. |
|
|
|
3 |
Қойдың сүті-қорғасын |
|
|
|
4 |
Қойдай қоңыр, қозыдай момын |
|
|
|
5 |
Шапаным да, тоным да, Атам соның соңында |
|
|



жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Қошақаны қойдың 2-сынып
Ашық сабақ Қошақаны қойдың 2-сынып
|
Білім беру ұйымының атауы |
«№24 жалпы білім беретін мектеп» КММ |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу Атамұра |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Жәнібекқызы Сұлушаш |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
26.02.2025жро |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
2 «Г» |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№69 сабақ. Қошақаны қойдың |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.2.4.1 – мақал-мәтел, жұмбақ, ертегі, тұрмыс-салт жырлары, әңгіме, өлеңнің жанрлық ерекшеліктерін анықтау. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мақал-мәтелдерді түсіндіреді Мақал-мәтел мен жұмбақты ажырата алады |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар: Ақпан айы: Жасампаздық пен жаңашылдық |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ПЕН ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Жаңашылдық - заман талабы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 мин Сабақ тың ортасы 35 мин Сабақты бекіту 7 мин |
Психологиялық ахуал қалыптастыру Қал қалай? Ойыны
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасын тексеру «Наурыздағы тілек» өлеңін жатқа оқы Топқа бөлу Киіз үй арқылы топқа бөлу: Киіз үйдің шаңырағын көтеріп, тобын анықтайды Ойқозғау. «Құпия зат» әдісі
Жаңа тақырып Сабақтың тақырыбы мен мақсатын жариялау 1-тапсырма Төрт түлікті ата? Жасанды инеллект Төрт түлік қазақ халқының жесе-азығы, кисе-киімі, мінсе көлігі болған. Сондықтан халық оларды ерекеше құрметтеп жыр арнаған. ЕБҚ Төрт түліктің суреттерін пайдаланып, олар туралы айт. ЕҚБ Төрт түлік малдың пайдасы не? Оларды неге қолға үйреткен? «Алтын қазына» әдісі Кітаппен жұмыс
Халық шығармасын түсініп оқы «Қой» өлеңің оқы Сөздік жұмыс Аңыраған –қой мен қозының бөлінген кезі. Жамыраған-қой мен қозының табысқан кезі. «Әуезді әуен» әдісі Жасанды интеллект көмегімен өлеңді әуенмен тыңдайды.
Топтық жұмыс 1 – топ «Құрақ» әдісі Сұрақтарды жауаптарымен сәйкестендір
2 – топ «Кесте сөйлесін»әдісі Қойдың пайдасы туралы кестеге сүйеніп жаз
4 – топ «Жасырын сурет» әдісі Салт – дәстүрдің суретін тап
Сергіту сәті: Қара жорға биі Жұптық жұмыс «Миға шабуыл» әдісі Мақал-мәтел мен жұмбақтарды ажыратыңдар
«Галерея» әдісі.Төлдерін тап
Қорытынды: Үстел үсті ойыны.Асықтар
Үй тапсырмасы 6-тапсырма Өлеңді жаттап ал |
Оқушылар қал қалай ойынын іс-қимыл арқылы көрсетеді. Өлеңді жатқа оқиды. Топқа бөлінеді Сұрақтарға жауап береді. Ақпаратпен танысады Жасанды интнллектті тыңдайды жасайды Мәтінді оқиды. Өлеңді әнімен тыңдайды Топпен жұмыс жасайды. Сұрақтарды жауаптарымен сәйкестендіреді
Қойдың пайдасы туралы кестеге сүйеніп жазады
Жауабын табады Салт – дәстүрдің суретін табады Оқушылар қара жорға биін билейді Мақал-мәтел мен жұмбақтарды ажыратады. Кестені толтырады. Оқушылар тапсырмаларды орындайды. Үй тапсырмасын алады Қосымша жұмыс жасайды |
Мадақтау Жарайсыңдар! Өте тамаша! ҚБ: «Киіз үй» әдісі
Дескриптор: «Наурыздағы тілек» өлеңін жатқа оқиды-1б Жарайсыңдар! ҚБ: «Киіз үй» әдісі
Дескриптор: Суреттегі қойды табады, сұрақтарға жауап береді-1б ҚБ: «Киіз үй» әдісі
Дескриптор: Төрт түлік туралы біледі-1б Кереметсің! Тамаша жауап! ҚБ: «Киіз үй» әдісі
Дескриптор: Өлеңді түсініп оқиды-1б Жарайсыңдар! ҚБ: «Киіз үй» әдісі
Дескриптор:
Сұрақтарды жауаптарымен сәйкестендіреді -1б
ҚБ: «Киіз үй» әдісі
Дескриптор: Қойдың пайдасы туралы кестеге сүйеніп жазады-1б
ҚБ: «Киіз үй» әдісі
Дескриптор Жауабын табады-1б ҚБ: «Киіз үй» әдісі
Дескриптор Салт – дәстүрдің суретін табады-1б
Жарайсыңдар! Өте тамаша!
ҚБ: «Киіз үй» әдісі
Дескриптор: Мақал-мәтелдер мен жұмбақтарды ажыратады,төлдерін табады-1б ҚБ: «Киіз үй» әдісі
Дескриптор: Төлдерді табады-1б
Өте тамаша!
Жарайсыңдар!
|
Суреттер
Жи Кесте Суреттер
Таратпа парақтар
Оқулық Таратпа материалдар
Суреттер Күнделік қалам |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Кері байланыс 3 мин |
|
Кері байланыс береді |
«Данышпан қозы» әдісі |
Кері байланыс тақтасы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||



|
|
|
Мақал-мәтел |
жұмбақ |
|
1 |
Мал өсірсең, қой өсір- Өнімі оның көл-көсір. |
|
|
|
2 |
Кішкентай ғана бойы бар, Айналдырып киген тоны бар. |
|
|
|
3 |
Қойдың сүті-қорғасын |
|
|
|
4 |
Қойдай қоңыр, қозыдай момын |
|
|
|
5 |
Шапаным да, тоным да, Атам соның соңында |
|
|



шағым қалдыра аласыз


























