Ашық сабақ Қосу мен көбейтудің қасиеттері 2- сынып

Тақырып бойынша 31 материал табылды

Ашық сабақ Қосу мен көбейтудің қасиеттері 2- сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Математика пәні/ 2- сынып/ "Қосу мен көбейтудің қасиеттері"/ ашық сабақ ҚМЖ
Материалдың қысқаша нұсқасы

Күні

16.02.2023ж

Мұғалімнің аты- жөні

Болатова Алуа Сейлханқызы

Пән/ сынып

Математика/ 2- сынып

Тарау немесе бөлім атауы

Санды және әріпті өрнектер. Теңдеулер. Есептер

Сабақтың тақырыбы

Қосу мен көбейтудің қасиеттері

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты

2.2.1.3. Қосу мен көбейтудің қасиеттерін әріпті теңдік түрінде: a + b = b + a, (a + b) + c = a + (b + c), ab= ba түрінде көрсету және қолдану.

Сабақтың мақсаты

Қосу мен көбейтудің қасиеттерін әріпті теңдік түрінде көрсетеді;

Есеп шығару барысында қолданады.

Сабақтың барысы

Кезеңдері/ уақыты

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурс

Ұйымдас

тыру

7 минут

Амандасу.

Оқушылардың назарын сабаққа аудару.

Психологиялық ахуал.

«Эмоцияларды қайтала» ойыны.

Адамның көңіл- күйлерін мимика арқылы көрсету.

Оқушыларға «Білім әлеміне саяхаттауға» арналған паспорттар мен ұшақ билеттерін таратып береді.

Топқа бөлу.

Wardwall платформасы арқылы.

Үй тапсырмасын тексеру.

Интербелсенді тақтаға дұрыс жауабын шығару арқылы тексереді.

Амандасады.

Назарларын сабаққа аударады.

Эмоцияларды қайталайды.

Паспорттар мен ұшақ билеттерін алады.

Топқа бөлінеді.

Үй тапсырмасын тексереді.

Мақтау, мадақтау сөздері.











https://wordwall.net/ru/resource/61109062

Жаңа сабақ

10 минут

Жаңа тақырыпты анықтау мақсатында тақтада түрлі мультфильм кейіпкерлерінің бейнесінде жазылған №1 тапсырмадағы өрнектерді салыстыра отырып орындайды.

Тақырыпты түсіндіру үшін анимациялық бейнежазба көрсету.

Бүгінгі сабақ барысында саяхат жасайтын 3 мемлекетпен таныстырып өтеді.

  1. мемлекет: Египет

  2. мемлекет: Америка Құрама Штаттары

  3. мемлекет: Қазақстан

-Өрнектерді салыстырады.

-Бейнежазбаны мұқият қарайды.

-Бейнежазбаны талдайды.













Мақтау, мадақтау сөздері.

Оқулық математика 2- сынып, 2- бөлім, 48-бет. Алматы «Атамұра» 2022. Оспанов Т.Қ.

https://studio.d-id.com/share?id=866250d32699602201b6a184b7878479&utm_source=copy

Сабақтың ортасы

5 минут









5 минут








1 минут





4 минут

1-мемлекет: Египет

2. «Киндер сыйлығы» әдісі.

ЖЖ.






2-мемлекет: АҚШ

5. Ж.

«Бургер» әдісі



Сергіту сәті.

«Лабиринт» ойыны.

Мақсаты: Сынып ұжымын бірлесіп, бірін- бірі түсінісіп, ортақ әрекет етуге жұмылдыру.


3-мемлекет: Қазақстан

7. «Ноутбук» әдісі. ТЖ.

-Жұппен жұмыс жасайды;

-Жұмыртқаны ашиды;

-Өрнектердің мәнін тиімді тәсілмен есептейді;

-Жауаптарын тексереді.

-Жеке жұмыс жасайды;

-Есептейді;

-Өрнектерді салыстырады.

-Жауаптарын тақтадан тексреді.

Ұжыммен бірлесе жұмыс жасау арқылы лабиринттенн допты алып шығады.

-Топпен жұмыс жасайды;

-Амалдардың белгісіз компоненттерін табады;

-Жауаптарын тексереді.

Дескриптор:

-Өрнектердің мәнін тиімді тәсілмен есептейді.

-Жауабын анықтайды.

2 балл.

ҚБ: «Египеттен кәдесый»

Дескриптор:

-Есептейді;

-Өрнектерді салыстырады.

4 балл

ҚБ: «АҚШтан кәдесый».


Қол шапалақтау.





Дескриптор:

-Амалдардың белгісіз компоненттерін табады.

4 балл

ҚБ: «Қазақстаннан кәдесый»

Оқулық математика 2- сынып, 2- бөлім, 48-бет. Алматы «Атамұра» 2022. Оспанов Т.Қ.













Оқулық математика 2- сынып, 2- бөлім, 48-бет. Алматы «Атамұра» 2022. Оспанов Т.Қ.

Бекіту

8 минут

«Түрлі- түсті қорапша» ойыны

Қызыл: Суреттер бойынша көбейтінді құру.

Жасыл: Көбейтудің қасиеттеріне байланысты есептер.

Сары: Қосудың қасиетіне байланысты есептер.

Көк: Салыстыру.

Допты түрлі- түсті ұяшықтары бар қорапшаға лақтырып, түсі бойынша тапсырмаға жауап беру.

-Допты түрлі- түсті қорапшаға лақтырады;

-Тапсырманы орындайды.

Дескриптор:

-Тапсырманы орындайды.

ҚБ: «Паспорт» әдісі.


Қорытынды

5 минут

Паспортқа кері байланыс жазып, ұпай сандарын белгілейді.

«ТВ- шоу» әдісі.

Сабақты қорытындылайды.

Рефлексия. «Білім шыңы» әдісі.

Үй тапсырмасы: №8, 49- бет.

Сабақты қорытындылап, сұхбат береді.

«Білім шыңы» әдісі арқылы алған білімдерінің деңгейін тақтада белгілейді.

Өзін- өзі бағалау




Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
24.04.2024
392
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі