ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ САБАҚ ЖОСПАРЫ
|
Пәні: Математика |
Пән мұғалімі: Джалмурзаева Айжан Асановна |
|||
|
Күні: 2 Күні: |
||||
|
Сыныбы: 6 ә |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: Қосуды азайтумен тексеру. |
||||
|
Сабақтың мақсаттары: Білімділік мақсаты |
Оқушыларға 10 000 көлеміндегі сандарды қосу,азайтуды,қосу мен азайтудың құрамдас бөліктерін қайталап еске түсіру. Қосуды азайту амалымен тексеру тәсілін түсіндіріп меңгерту. Есептер шығартып бекіту. Есептеу дағдысын арттыру. |
|||
|
Түзетушілік мақсаты: |
Оқушылардың тапсырма орындау барысында көріп- естіп қабылдауын, есте сақтау қабілеттерін, зейінін, елестетуін дамыту. Қызығушылығын арттыру. |
|||
|
Тәрбиелік мақсаты: |
Оқушыларды таза жазуға баулу. Бір-бірін тыңдап құрметтей білуге, әдептілікке баулу. |
|||
|
Бағалау критерийлері: |
І-ІІ деңгей: -қосулың құрамдас бөліктерін біледі -азайтудың құрамдас бөліктерін біледі - қосуды азайту амалымен тексереді. ІІІ-ІV деңгей: -заттарды санайды -сандарды санайды -толық ондықа бір таңбалы сан қосады |
|||
|
Қолданылатын көрнекі-құралдар |
Үлгі бүктеме,ереже плакаты, заттар суреті, таратпалы карточкалар, бағалауға көк байрақ , өрмекші торы, «Flippity» әдісіне планшеттер, «Тарсия» әдісімен қағаз қиындылары,интербелсенді тақта |
|||
|
Сабақтың барысы: Бағалау |
||||
|
Басталуы |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылар назарын сабаққа аудару «Жүректен жүрекке» -оқушылар дөңгелене тұрып бір-бірлеріне жүректен шыққан тілектерін айтады. -сыныпта кезекшіні анықтау;: -сынып оқушыларын түгелдеу: 25 қазан Республика күні. Оқушыларды көк байрағымызбен бағалау. Тапсырма орындап белсенділік танытқан оқушыларға көк ту беріліп отырады. Ауызша есеп «Бинго» ойыны арқылы сандарды салыстыру.
Өткен сабақты қайталау
«Өрмекші торы» әдісі -Біз өткен сабақта қандай тақырып өттік? -10 000 көлеміндегі сандарды қосу. -Қосудың құрамдас бөліктерін ата. -Үй тапсырмасын тексеру № 112 -Өткен тақырыпты қорыту. -Сонымен балалар,көп таңбалы сандарды қалай қосамыз?
|
Ақылдым!
Жақсы!
|
||
|
О |
Жаңа тақырыпты түсіндіру Тақырыпты хабарлау. Қосуды азайтумен тексеру. Мұғалімнің тақырыпқа түсінік беруі. Мысалы: 4218 + 2134 =6352 6352 - 2134=4218 6352 - 4218=2134 Жаңа тақырыпты бекіту. «Flippity» әдісі Оқушылардың алдына жеке планшет беріп,өздеріне есептерін таңдату. 1324+625= 5473+1243= 500+210=
№18 Топтық жұмыс
500-60
100 + 200
300-100
300
440
300 + 30
330
200 ІІІ-ІV деңгей:
10 + 5 20+3 30+4 10.....5 5.....10 8.......3 Дескриптор: І-ІІ деңгей: -қосулың құрамдас бөліктерін біледі -азайтудың құрамдас бөліктерін біледі - қосуды азайту амалымен тексереді. ІІІ-ІV деңгей: -заттарды санайды -сандарды санайды -толық ондықа бір таңбалы сан қосады |
Тамаша!
Жарайсың!
Керемет!
|
||
|
Аяқталуы |
Сабақты қорытындылау. -Бүгін біз қандай тақырып өттік? - Қосуды азайту амалымен тексеру. -Қосудың құрамдас бөліктерін ата. Азайтудың құрамдас бөліктерін ата - -«Есепке кім жүйрік» Интербелсенді тақтамен топтық жұмыс Есептерді сәйкес мәнімен байланыстыру. 1480+2000=3480 3480-2000=1480 200+60=260 260-200=60 5400+30=5430 5430-30=5400 Үй тапсырмасын беру №140 Оқушылар білімін бағалау Көк байрағымыз бойынша бағалау.
Белсенді балаларды мадақтау |
Өте жақсы!
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Қосуды азайту амалымен тексеру"
Ашық сабақ "Қосуды азайту амалымен тексеру"
ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ САБАҚ ЖОСПАРЫ
|
Пәні: Математика |
Пән мұғалімі: Джалмурзаева Айжан Асановна |
|||
|
Күні: 2 Күні: |
||||
|
Сыныбы: 6 ә |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: Қосуды азайтумен тексеру. |
||||
|
Сабақтың мақсаттары: Білімділік мақсаты |
Оқушыларға 10 000 көлеміндегі сандарды қосу,азайтуды,қосу мен азайтудың құрамдас бөліктерін қайталап еске түсіру. Қосуды азайту амалымен тексеру тәсілін түсіндіріп меңгерту. Есептер шығартып бекіту. Есептеу дағдысын арттыру. |
|||
|
Түзетушілік мақсаты: |
Оқушылардың тапсырма орындау барысында көріп- естіп қабылдауын, есте сақтау қабілеттерін, зейінін, елестетуін дамыту. Қызығушылығын арттыру. |
|||
|
Тәрбиелік мақсаты: |
Оқушыларды таза жазуға баулу. Бір-бірін тыңдап құрметтей білуге, әдептілікке баулу. |
|||
|
Бағалау критерийлері: |
І-ІІ деңгей: -қосулың құрамдас бөліктерін біледі -азайтудың құрамдас бөліктерін біледі - қосуды азайту амалымен тексереді. ІІІ-ІV деңгей: -заттарды санайды -сандарды санайды -толық ондықа бір таңбалы сан қосады |
|||
|
Қолданылатын көрнекі-құралдар |
Үлгі бүктеме,ереже плакаты, заттар суреті, таратпалы карточкалар, бағалауға көк байрақ , өрмекші торы, «Flippity» әдісіне планшеттер, «Тарсия» әдісімен қағаз қиындылары,интербелсенді тақта |
|||
|
Сабақтың барысы: Бағалау |
||||
|
Басталуы |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылар назарын сабаққа аудару «Жүректен жүрекке» -оқушылар дөңгелене тұрып бір-бірлеріне жүректен шыққан тілектерін айтады. -сыныпта кезекшіні анықтау;: -сынып оқушыларын түгелдеу: 25 қазан Республика күні. Оқушыларды көк байрағымызбен бағалау. Тапсырма орындап белсенділік танытқан оқушыларға көк ту беріліп отырады. Ауызша есеп «Бинго» ойыны арқылы сандарды салыстыру.
Өткен сабақты қайталау
«Өрмекші торы» әдісі -Біз өткен сабақта қандай тақырып өттік? -10 000 көлеміндегі сандарды қосу. -Қосудың құрамдас бөліктерін ата. -Үй тапсырмасын тексеру № 112 -Өткен тақырыпты қорыту. -Сонымен балалар,көп таңбалы сандарды қалай қосамыз?
|
Ақылдым!
Жақсы!
|
||
|
О |
Жаңа тақырыпты түсіндіру Тақырыпты хабарлау. Қосуды азайтумен тексеру. Мұғалімнің тақырыпқа түсінік беруі. Мысалы: 4218 + 2134 =6352 6352 - 2134=4218 6352 - 4218=2134 Жаңа тақырыпты бекіту. «Flippity» әдісі Оқушылардың алдына жеке планшет беріп,өздеріне есептерін таңдату. 1324+625= 5473+1243= 500+210=
№18 Топтық жұмыс
500-60
100 + 200
300-100
300
440
300 + 30
330
200 ІІІ-ІV деңгей:
10 + 5 20+3 30+4 10.....5 5.....10 8.......3 Дескриптор: І-ІІ деңгей: -қосулың құрамдас бөліктерін біледі -азайтудың құрамдас бөліктерін біледі - қосуды азайту амалымен тексереді. ІІІ-ІV деңгей: -заттарды санайды -сандарды санайды -толық ондықа бір таңбалы сан қосады |
Тамаша!
Жарайсың!
Керемет!
|
||
|
Аяқталуы |
Сабақты қорытындылау. -Бүгін біз қандай тақырып өттік? - Қосуды азайту амалымен тексеру. -Қосудың құрамдас бөліктерін ата. Азайтудың құрамдас бөліктерін ата - -«Есепке кім жүйрік» Интербелсенді тақтамен топтық жұмыс Есептерді сәйкес мәнімен байланыстыру. 1480+2000=3480 3480-2000=1480 200+60=260 260-200=60 5400+30=5430 5430-30=5400 Үй тапсырмасын беру №140 Оқушылар білімін бағалау Көк байрағымыз бойынша бағалау.
Белсенді балаларды мадақтау |
Өте жақсы!
|
||
шағым қалдыра аласыз


















