|
САБАҚ: математика |
Мұғалімнің аты-жөні: Шакенова М.О |
|||||||
|
Күні .10.2018 |
СЫНЫП: 2 |
|||||||
|
Сабақтың тақырыбы: Қосудың ауыстырымдылық жəне терімділік қасиеттері. |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
||||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
2.1.2.3. Қосудың ауыстырымдылық, терімділік қасиеттерін тиімді есептеулер жүргізу үшін қолдану. 2.2.1.6 екі-үш амалды жақшалы жəне жақшасыз өрнектерде арифметикалық амалдардың орындалу тəртібін анықтау, олардың мəнін табу. |
|||||||
|
Критериалды бағалау |
|
|||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар орындай алады: амалдардың орындалу тəртібін біледі,екі-үш амалды жақшалы жəне жақшасыз өрнектердің мəнін таба алады,қосудың ауыстырымдылық, терімділік қасиеттерін түсінеді. |
|||||||
|
|
||||||||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: екі-үш амалды тиімді есептеу үшін қосудың ауыстырымдылық, терімділік қасиеттерін қолдана алады. |
||||||||
|
|
||||||||
|
Кейбір оқушылар орындай алады:үш жəне одан да көп амалдарды тиімді есептеу үшін қосудың ауыстырымдылық, терімділік қасиеттерін қолдана алады. |
||||||||
|
|
||||||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар орындай алады: қосудың ауыстырымдылық, терімділік қасиеттерін, жақшалы жəне жақшасыз өрнектің мəнін, амалдардың орындалу тəртібін айта алады. |
|||||||
|
Түйінд ісөздермен сөз тіркестері: қосудың ауыстырымдылық және терімділік қасиеттері |
||||||||
|
Сыныптағы диалог/жазылым үшін сай келетін тілстилі: Тыңдалым,айтылым,жазылым. |
||||||||
|
Талқылауғаарналғансұрақтар: Тиімді есептеу тəсілі дегеніміз не? ... Қосылғыштарды тиімді топтауға бола ма? Сандарды ретімен жəне кері ретпен санай аласың ба? Қай қосылғыштарды қосындысымен алмастыруға болады? Амалдардың орындалу тəртібін көрсете аласың ба? |
||||||||
|
ишара:бес бармақ, смайликтер |
||||||||
|
Алдыңғы оқу |
51 бет № 5 |
|||||||
|
Жоспар |
||||||||
|
Жоспарланған уақыт есебі Басы |
Жоспарланған жаттығу түрлері (төмендегі жазбаларды сіз жоспарлаған жаттығу түрлерімен ауыстырыңыз)
Ұйымдастыру кезеңі Ынтымақтастық атмосфера құру Мұғалім күнделікті өмірде тиімді жəне тез есептеудің қажеттілігі туралы əңгімелейді. - Тиімді есептеу дегеніміз не? (Шапшаң, қысқа жолмен, тез есептеу). Қанеки ендеше тура және кері санап берейік 3 тілде. - жарайсыңдар ендеше сабақтада бүгін осындай алғыр,зерек ,шапшаң болыңдар! |
Ресурстар |
||||||
|
О
|
Белсендіру.
Осы бөлімнің ішіндегі бүгінгі өтетін бөлімшеміз «Менің сөмкем» деп аталады екен. Ендеше қазір сендер өз топтарыңмен мына дайын сөмкенің түрлеріне анықтама берулерің керек. Бастамас бұрын топтың ережесін айта кетейік. Топта тәртіпті сақтау Келесі тоқа кедергі жасамау Сабаққа белсенді қатысу Өз ой пікірімізді еркін айту Мақсатқа жету Тамаша ал әр топ өз постерлеріңді қорғап шығамыз. Жетістік критерийлері: Сөмке түрлерін атайды,соның ішінде өз сөмкелеріне толық мағлұмат беру. Оқулықтағы №1 а -тапсырмада қосудың ауыстырымдылық, терімділік қасиеттері қаралады.
4+3 =7 Ал енді орнын ауыстырып көрейік,нәтижесі өзгере ме екен ? 3+4=7 Ендеше сабағымыздың бірінші мақсаты нені үйрену? №1 Ә Тақтаға 3 оқушы керек. 3 қызыл алма 2 көк алма 1 сары алма Не байқадық? Бұл жағдайда қалай тиімді есептеуге болады? 3+2+1 (3+2)+1=6 (2+1)+3=6 т.с.с Қандай нәтиже шықты? Санға санды қосу үшін алдымен екі санды қосып алу керек ,сосын басқасын қосу керек. Мұнда ауыстырымдылық қасиетті қолдануға бола ма? А Сабақтың екінші мақсаты нені үйрену екен? Дәптермен жұмыс |
Суреттердің қиықша- лары, оқулық, жинақ Оқулық, Санау материал- дары. Сабақтың презентация сын қолдану Дәптер |
||||||
|
|
Оқулықтағы №2 тапсырма (топтық жұмыс) Жетістік критерийі:Тиімді әдіс-тәсілді қолдана отырып есептеу Дәптердегі №2 тапсырма
|
Сурет қиықшалары, ұяшықтар Билеттер,кубик-рубик |
||||||
|
Соңы
|
« Мұғалім – оқушы » ойыны Кім жылдам ? Кері байланыс
|
Жетістік баспалдағы |
||||||
|
Соңы |
|
Жетістік баспалдағы |
||||||
|
Үйге тапсырма |
53 бет № 3 |
|
||||||
|
А,А+ оқушыларына уақыт өлшем бірліктерінің шешімін табу,топтық, жұптық жұмыстар жүргізу. |
Оқушылар өздері жасаған бет-бейнелеріне қарап бір-біріне көңіл- күйлерін айтады. (қуанышты, көңілді, көңілсіз, ашулы) |
Дүниетану,АКТ |
||||||
|
Рефлексия Сабақ / оқумақсаттары шынайыма? Бүгіноқушыларнебілді? Сыныптағыахуалқандайболды? Мен жоспарлаған саралаушараларытиімдіболдыма? Мен берілген уақытішіндеүлгердімбе? Мен өзжоспарымақандайтүзетулер енгіздімжəненеліктен? |
|
|||||||
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды Жетілдіруге көмектесетінін білдім? |
||||||||

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Қосудың ауыстырымдылық және терімділік қасиеттері"
Ашық сабақ "Қосудың ауыстырымдылық және терімділік қасиеттері"
|
САБАҚ: математика |
Мұғалімнің аты-жөні: Шакенова М.О |
|||||||
|
Күні .10.2018 |
СЫНЫП: 2 |
|||||||
|
Сабақтың тақырыбы: Қосудың ауыстырымдылық жəне терімділік қасиеттері. |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
||||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
2.1.2.3. Қосудың ауыстырымдылық, терімділік қасиеттерін тиімді есептеулер жүргізу үшін қолдану. 2.2.1.6 екі-үш амалды жақшалы жəне жақшасыз өрнектерде арифметикалық амалдардың орындалу тəртібін анықтау, олардың мəнін табу. |
|||||||
|
Критериалды бағалау |
|
|||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар орындай алады: амалдардың орындалу тəртібін біледі,екі-үш амалды жақшалы жəне жақшасыз өрнектердің мəнін таба алады,қосудың ауыстырымдылық, терімділік қасиеттерін түсінеді. |
|||||||
|
|
||||||||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: екі-үш амалды тиімді есептеу үшін қосудың ауыстырымдылық, терімділік қасиеттерін қолдана алады. |
||||||||
|
|
||||||||
|
Кейбір оқушылар орындай алады:үш жəне одан да көп амалдарды тиімді есептеу үшін қосудың ауыстырымдылық, терімділік қасиеттерін қолдана алады. |
||||||||
|
|
||||||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар орындай алады: қосудың ауыстырымдылық, терімділік қасиеттерін, жақшалы жəне жақшасыз өрнектің мəнін, амалдардың орындалу тəртібін айта алады. |
|||||||
|
Түйінд ісөздермен сөз тіркестері: қосудың ауыстырымдылық және терімділік қасиеттері |
||||||||
|
Сыныптағы диалог/жазылым үшін сай келетін тілстилі: Тыңдалым,айтылым,жазылым. |
||||||||
|
Талқылауғаарналғансұрақтар: Тиімді есептеу тəсілі дегеніміз не? ... Қосылғыштарды тиімді топтауға бола ма? Сандарды ретімен жəне кері ретпен санай аласың ба? Қай қосылғыштарды қосындысымен алмастыруға болады? Амалдардың орындалу тəртібін көрсете аласың ба? |
||||||||
|
ишара:бес бармақ, смайликтер |
||||||||
|
Алдыңғы оқу |
51 бет № 5 |
|||||||
|
Жоспар |
||||||||
|
Жоспарланған уақыт есебі Басы |
Жоспарланған жаттығу түрлері (төмендегі жазбаларды сіз жоспарлаған жаттығу түрлерімен ауыстырыңыз)
Ұйымдастыру кезеңі Ынтымақтастық атмосфера құру Мұғалім күнделікті өмірде тиімді жəне тез есептеудің қажеттілігі туралы əңгімелейді. - Тиімді есептеу дегеніміз не? (Шапшаң, қысқа жолмен, тез есептеу). Қанеки ендеше тура және кері санап берейік 3 тілде. - жарайсыңдар ендеше сабақтада бүгін осындай алғыр,зерек ,шапшаң болыңдар! |
Ресурстар |
||||||
|
О
|
Белсендіру.
Осы бөлімнің ішіндегі бүгінгі өтетін бөлімшеміз «Менің сөмкем» деп аталады екен. Ендеше қазір сендер өз топтарыңмен мына дайын сөмкенің түрлеріне анықтама берулерің керек. Бастамас бұрын топтың ережесін айта кетейік. Топта тәртіпті сақтау Келесі тоқа кедергі жасамау Сабаққа белсенді қатысу Өз ой пікірімізді еркін айту Мақсатқа жету Тамаша ал әр топ өз постерлеріңді қорғап шығамыз. Жетістік критерийлері: Сөмке түрлерін атайды,соның ішінде өз сөмкелеріне толық мағлұмат беру. Оқулықтағы №1 а -тапсырмада қосудың ауыстырымдылық, терімділік қасиеттері қаралады.
4+3 =7 Ал енді орнын ауыстырып көрейік,нәтижесі өзгере ме екен ? 3+4=7 Ендеше сабағымыздың бірінші мақсаты нені үйрену? №1 Ә Тақтаға 3 оқушы керек. 3 қызыл алма 2 көк алма 1 сары алма Не байқадық? Бұл жағдайда қалай тиімді есептеуге болады? 3+2+1 (3+2)+1=6 (2+1)+3=6 т.с.с Қандай нәтиже шықты? Санға санды қосу үшін алдымен екі санды қосып алу керек ,сосын басқасын қосу керек. Мұнда ауыстырымдылық қасиетті қолдануға бола ма? А Сабақтың екінші мақсаты нені үйрену екен? Дәптермен жұмыс |
Суреттердің қиықша- лары, оқулық, жинақ Оқулық, Санау материал- дары. Сабақтың презентация сын қолдану Дәптер |
||||||
|
|
Оқулықтағы №2 тапсырма (топтық жұмыс) Жетістік критерийі:Тиімді әдіс-тәсілді қолдана отырып есептеу Дәптердегі №2 тапсырма
|
Сурет қиықшалары, ұяшықтар Билеттер,кубик-рубик |
||||||
|
Соңы
|
« Мұғалім – оқушы » ойыны Кім жылдам ? Кері байланыс
|
Жетістік баспалдағы |
||||||
|
Соңы |
|
Жетістік баспалдағы |
||||||
|
Үйге тапсырма |
53 бет № 3 |
|
||||||
|
А,А+ оқушыларына уақыт өлшем бірліктерінің шешімін табу,топтық, жұптық жұмыстар жүргізу. |
Оқушылар өздері жасаған бет-бейнелеріне қарап бір-біріне көңіл- күйлерін айтады. (қуанышты, көңілді, көңілсіз, ашулы) |
Дүниетану,АКТ |
||||||
|
Рефлексия Сабақ / оқумақсаттары шынайыма? Бүгіноқушыларнебілді? Сыныптағыахуалқандайболды? Мен жоспарлаған саралаушараларытиімдіболдыма? Мен берілген уақытішіндеүлгердімбе? Мен өзжоспарымақандайтүзетулер енгіздімжəненеліктен? |
|
|||||||
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды Жетілдіруге көмектесетінін білдім? |
||||||||

шағым қалдыра аласыз

















