|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
11.10.2024жыл |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 2 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қосындының мәнін және қосылғыштарды табуға берілген есептер |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.5.1.1 Бір-екі амалмен орындалатын есепті кесте, сызба, қысқаша жазба түрінде модельдеу; 2.5.1.8 Берілген арифметикалық амалдарға берілген жай есептердің шешуін санды өрнектер және теңдеулер түрінде модельдеу. |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: |
ӘДІЛДІК ЖӘНЕ ЖАУАПКЕРШІЛІК Басқалар үшін маңызды тапсымаларды орындаудың қажеттілігі мен маңыздылығын түсіну |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы (2мин) |
Психологиялық ахуал туғызу -Бүгінгі сабағымызға құрметті ұстаздар қонаққа келіп отыр екен, ұстаздарымызбен сәлемдесіп алайық! -Енді сабағымызды бастамас бұрын бір-бірімізге тамаша көңіл-күй сыйлап алайық! -Мен күнді көрдім, -Күн мені көрді! -Мен досымды көрдім, -Досым мені көрді! -Қайырлы күн досым! -Қайырлы күн болсын! -Бүгінгі күніміз сәтті болсын! |
Амандасу Қимылдар жасайды
Іс-қимыл арқылы көрсетеді |
|
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсатын қою (7мин)
Сабақтың ортасы (8 мин)
Жұптық жұмыс
Қасқаша рефлексия (1 минут)
1 минуттық сергіту
Топтық жұмыс (8 минут)
Кері байланыс (1 минут)
Сергіту сәті (2 минут) |
-Балалар, тақтада кімдерді көріп тұрмыз? Достар. -Екі досқа ат қояйықшы. Қанат пен Арман. Достар кітап дүкеніне барып, кітаптар сатып алыпты. - -Енді осы есепке сызба сызайық. Сызба сызу. 25 30
? Ертегілер кітабы қанша тұрады? Мақал-мәтелдер кітабы ше? Есепте сұрағы қандай болды? Барлығын табу үшін қандай амал қолдандық? Қосу. Барлығын табу үшін не істейді екенбіз? 55 деп жазу. Қосындының мәнін табамыз. Балалар, сызбадағы қосылғыштың біреуі белгісіз болса, қалай табамыз? Кері амалмен табамыз. Яғни, Қосындының мәнінен белгілі қосылғышты азайту керек. Ереже ілу. Белгісіз қосылғышты табу үшін қосындының мәнінен белгілі қосылғышты азайту керек. Ендеше сабақ мақсаты не болмақ? Ия, қосындының мәнін және қосылғыштарды табуға берілген есептерді шығарамыз. Не арқылы шығарамыз? Сызба. Ия, кесте, модельдеу арқылы. Сабақ мақсатын ілу Бағалау парағы -Арман мен Қанат бір-біріне кітап сыйлады. Енді бүгінгі сабақта бізде досымызға «Білім кітабын» сыйлаймыз. Ол үшін не істейміз? Тапсырмалар орындаймыз. Бағалау парағына назар аударайық. «Білім кітабына» алған баллдарымызды қойып отырамыз. Сабақ мақсатына жеу үшін тапсырмалар орындаймыз. Дәптермен жұмыс. Күн ретін жазу. 11 цифрын жазу. Тапсырма ЖЖ. «Тез құра» әдісі Кестені пайдаланып, өрнек құрастырып, мәнін тап
-Қандай тапсырма орындадық? -Тапсырма не түрінде болды? -Сабақ мақсатына жете алдық па? -Тапсырма орындауда кімге қиындық туды? -Алдымызға қандай міндет аламыз? Әлі де білімімізді толықтырамыз. Бағалау парағына баллдарын қояды, сынып деңгейі шығарылады. «Сиқырлы текше» Текшеде берілген сандар бойынша санның құрамын айту. Осы тапсырманы орындау арқылы қандай дағдымызды дамыттық?
Топтық жұмыс ережесін еске түсіру Балалар топтық жұмысты орындауда аса жауапкершілікпен қарайық. Бір –біріміздің жұмыстарын бағалау әділ болсын. Осы аптадағы құндылықтың мақсаты не еді? «Ойлан,сыз» әдісі. Оқулықпен жұмыс. 48 бет №1. Есептің шартын оқып, қысқаша жазбасына қарап, сызбасын сызып, есепті шығар. Бір оқушыға оқыттыру. Есепті талдау. Қ Ұлдар - 17 ? б.
Жұмыста тақтада тексереді.Әр топтың жұмысын тақтаға іліп, дескрипторға сай қорғап айтады. Бағалау парағынан екінші тапсырманы ашып балл қоямыз. -Бұл тапсырмада не істедік? -Әр топтың тапсырмасына тоқталып, сабақ мақсатына оралу -Ендеше ,біз алдымызға қойған мақсатқа жеттік пе? Мақсатқа жету үшін не істедік? Алдымызға қандай мақсат аламыз? Мақсатымыз әлі де сызба арқылы есепті шығарудағы білімімізді толықтырамыз. Тамаша! Сергіту сәті https://youtube.com/watch?v=UoZK17Fijxw&feature=shared Балалар әніміз не туралы болды?
|
Сұрақтарға жауап береді
Сызба туралы түсінік қалыптасады
Сұраққа жауап береді
Есеп шығару алгоритімін өздері шығарады Ережені айтады
Сұрақ-жауап береді
«Білім кітабы» бағалау парағымен танысады
Дәптермен жұмыс жасайды
Кестемен жұмыс
Дескриптор: 1.Өрнектер құрастырады. 2.Мәнін табады.
Санның құрамын айтады
Топ ережесін айтады
Құндылықты айтады
Дескриптор 1.Есептің сызбасын сызады. 2.Шешуін шығарады. 3.Жауабын жазады. Топпен берілген тапсырмаларды орындайды
Тақтада оқып, тексереді. Кері байланыс жасайды Жаттығу жасайды
Аптадағы дәйек сөзі айтады |
Сынып деңгейін анықталады
Бағалау парағы арқылы оқушылардың деңгейін анықтау
Ынталандыру мақсатында бағалау түрі Керемет
Ынталандыру мақсатында бағалау түрі Тамаша!
Жарайсың! |
Қанатпен Арманның
суреті Кітап суреті
«Білім кітабы» бағалау парағы
Өшіргіш
«Білім кітабы» бағалау парағы
«Білім кітабы» бағалау парағы
Бейнежазба
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Жеке жұмыс (5 минут)
Қысқаша рефлексия (2 минут) |
-Келесі, бүгінгі мақсатқа жету үшін 3-тапсырмамызды орындаймыз. 2. Тапсырма ЖЖ. ЕБҚ тапсырмасы «Жылдам, шеш» әдісі Концертке 41 бала қатысты.Оның 17 ұлдар, қалғаны қыздар.Концертке қанша қыздар қатысты? С 1 деңгей: Ақ түсті парақ Руслан,Елнұр,Айару, Рамазан,Ислам
41 2
41 х 3 деңгей:Тоқ сары түсті парақ Ержан,Айлин,Алтыным,Дария
41 х+17=41 х=41-17 х= ---------------------- -Балалар,тапсырманы орындап болсақ, тақтадағы дұрыс жауаппен тексеріп жіберейік. –Алған балымызды алдымыздағы бағалау парағына қойып қоямыз. -Тапсырманы дұрыс орындадық па? -Сонымен , бұл тапсырмада не істедік? -Яғни бұл тапсырманы не үшін орындадық? Тапсырманы орындау арқылы мақсатымызға жете алдық па? -Осы тапсырманы орындауда кімге қиын болды? -Алдымызға қандай міндет аламыз? -Теңдеу шешіп үйренемін. Сынып деңгейін шығару. |
Оқулықтағы есепті шығарады
Дескриптор: 1.Теңдеу құрады 2.Белгісіз қосылғышты табады 3.Теңдеудің түбірін табады 4.Теңдеуді тексереді (4б.)
Жек таратпа қағазда орындайды
«Білім кітабы» парағына толтырады |
Бағалау парағы арқылы оқушылардың деңгейін анықтау
Тамаша! |
«Білім кітабы» бағалау парағы
«Білім кітабы» бағалау парағы
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақты қорыту (7 минут)
|
Сабағымызды қорытындылайық. -Сабақтың өн бойында не істедік? -Бүгінгі мақсатымыз қандай болып еді? - Мақсатқа жету үшін не істедік? Қандай тапсырмалар орындадық? -Енді балалар осы істеген іс-әрекетіміздің күнделікті өмірімізге пайдасы бар ма? Бар болса, қандай? -Бағалау парағымызға назар аударайықшы. Бүгінгі сабақ бойынша тапсырмаларды орындау барысында алған баллдарын санайды. Сыныптың деңгейін шығару. Барлық оқушыларға сабақта белсенділік көрсеткендері үшін мадақтау. Балалар, бағалау парағымызда қыстырғышпен тұрған парақты алып, не жазылғанын оқиық. Жүз теңгең болғанша, жүз досың болсын. Балалар, Білім кітабың қасында отырған досыңа сыйлай ғой. Үй жұмысы: 49 бет №7 Бүгінгі сабақта орындағандай қысқаша жазбаны пайдаланып, теңдеу құрып шығар.
|
Кері байланыс жасайды
Сұрақ-жауап береді
Достарына сыйлайды
Үй тапсырмасын күнделікке жазады. |
Бағалау парағы арқылы сынып деңгейін шығарады
Ынталандыру мақсатында бағалау түрі Тамаша!
|
«Білім кітабы» бағалау парағы
Мақал-мәтел
|
||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Қосындының мәнін және қосылғыштарды табуға берілген есептер 2-сынып
Ашық сабақ Қосындының мәнін және қосылғыштарды табуға берілген есептер 2-сынып
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
11.10.2024жыл |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 2 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қосындының мәнін және қосылғыштарды табуға берілген есептер |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.5.1.1 Бір-екі амалмен орындалатын есепті кесте, сызба, қысқаша жазба түрінде модельдеу; 2.5.1.8 Берілген арифметикалық амалдарға берілген жай есептердің шешуін санды өрнектер және теңдеулер түрінде модельдеу. |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: |
ӘДІЛДІК ЖӘНЕ ЖАУАПКЕРШІЛІК Басқалар үшін маңызды тапсымаларды орындаудың қажеттілігі мен маңыздылығын түсіну |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы (2мин) |
Психологиялық ахуал туғызу -Бүгінгі сабағымызға құрметті ұстаздар қонаққа келіп отыр екен, ұстаздарымызбен сәлемдесіп алайық! -Енді сабағымызды бастамас бұрын бір-бірімізге тамаша көңіл-күй сыйлап алайық! -Мен күнді көрдім, -Күн мені көрді! -Мен досымды көрдім, -Досым мені көрді! -Қайырлы күн досым! -Қайырлы күн болсын! -Бүгінгі күніміз сәтті болсын! |
Амандасу Қимылдар жасайды
Іс-қимыл арқылы көрсетеді |
|
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсатын қою (7мин)
Сабақтың ортасы (8 мин)
Жұптық жұмыс
Қасқаша рефлексия (1 минут)
1 минуттық сергіту
Топтық жұмыс (8 минут)
Кері байланыс (1 минут)
Сергіту сәті (2 минут) |
-Балалар, тақтада кімдерді көріп тұрмыз? Достар. -Екі досқа ат қояйықшы. Қанат пен Арман. Достар кітап дүкеніне барып, кітаптар сатып алыпты. - -Енді осы есепке сызба сызайық. Сызба сызу. 25 30
? Ертегілер кітабы қанша тұрады? Мақал-мәтелдер кітабы ше? Есепте сұрағы қандай болды? Барлығын табу үшін қандай амал қолдандық? Қосу. Барлығын табу үшін не істейді екенбіз? 55 деп жазу. Қосындының мәнін табамыз. Балалар, сызбадағы қосылғыштың біреуі белгісіз болса, қалай табамыз? Кері амалмен табамыз. Яғни, Қосындының мәнінен белгілі қосылғышты азайту керек. Ереже ілу. Белгісіз қосылғышты табу үшін қосындының мәнінен белгілі қосылғышты азайту керек. Ендеше сабақ мақсаты не болмақ? Ия, қосындының мәнін және қосылғыштарды табуға берілген есептерді шығарамыз. Не арқылы шығарамыз? Сызба. Ия, кесте, модельдеу арқылы. Сабақ мақсатын ілу Бағалау парағы -Арман мен Қанат бір-біріне кітап сыйлады. Енді бүгінгі сабақта бізде досымызға «Білім кітабын» сыйлаймыз. Ол үшін не істейміз? Тапсырмалар орындаймыз. Бағалау парағына назар аударайық. «Білім кітабына» алған баллдарымызды қойып отырамыз. Сабақ мақсатына жеу үшін тапсырмалар орындаймыз. Дәптермен жұмыс. Күн ретін жазу. 11 цифрын жазу. Тапсырма ЖЖ. «Тез құра» әдісі Кестені пайдаланып, өрнек құрастырып, мәнін тап
-Қандай тапсырма орындадық? -Тапсырма не түрінде болды? -Сабақ мақсатына жете алдық па? -Тапсырма орындауда кімге қиындық туды? -Алдымызға қандай міндет аламыз? Әлі де білімімізді толықтырамыз. Бағалау парағына баллдарын қояды, сынып деңгейі шығарылады. «Сиқырлы текше» Текшеде берілген сандар бойынша санның құрамын айту. Осы тапсырманы орындау арқылы қандай дағдымызды дамыттық?
Топтық жұмыс ережесін еске түсіру Балалар топтық жұмысты орындауда аса жауапкершілікпен қарайық. Бір –біріміздің жұмыстарын бағалау әділ болсын. Осы аптадағы құндылықтың мақсаты не еді? «Ойлан,сыз» әдісі. Оқулықпен жұмыс. 48 бет №1. Есептің шартын оқып, қысқаша жазбасына қарап, сызбасын сызып, есепті шығар. Бір оқушыға оқыттыру. Есепті талдау. Қ Ұлдар - 17 ? б.
Жұмыста тақтада тексереді.Әр топтың жұмысын тақтаға іліп, дескрипторға сай қорғап айтады. Бағалау парағынан екінші тапсырманы ашып балл қоямыз. -Бұл тапсырмада не істедік? -Әр топтың тапсырмасына тоқталып, сабақ мақсатына оралу -Ендеше ,біз алдымызға қойған мақсатқа жеттік пе? Мақсатқа жету үшін не істедік? Алдымызға қандай мақсат аламыз? Мақсатымыз әлі де сызба арқылы есепті шығарудағы білімімізді толықтырамыз. Тамаша! Сергіту сәті https://youtube.com/watch?v=UoZK17Fijxw&feature=shared Балалар әніміз не туралы болды?
|
Сұрақтарға жауап береді
Сызба туралы түсінік қалыптасады
Сұраққа жауап береді
Есеп шығару алгоритімін өздері шығарады Ережені айтады
Сұрақ-жауап береді
«Білім кітабы» бағалау парағымен танысады
Дәптермен жұмыс жасайды
Кестемен жұмыс
Дескриптор: 1.Өрнектер құрастырады. 2.Мәнін табады.
Санның құрамын айтады
Топ ережесін айтады
Құндылықты айтады
Дескриптор 1.Есептің сызбасын сызады. 2.Шешуін шығарады. 3.Жауабын жазады. Топпен берілген тапсырмаларды орындайды
Тақтада оқып, тексереді. Кері байланыс жасайды Жаттығу жасайды
Аптадағы дәйек сөзі айтады |
Сынып деңгейін анықталады
Бағалау парағы арқылы оқушылардың деңгейін анықтау
Ынталандыру мақсатында бағалау түрі Керемет
Ынталандыру мақсатында бағалау түрі Тамаша!
Жарайсың! |
Қанатпен Арманның
суреті Кітап суреті
«Білім кітабы» бағалау парағы
Өшіргіш
«Білім кітабы» бағалау парағы
«Білім кітабы» бағалау парағы
Бейнежазба
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Жеке жұмыс (5 минут)
Қысқаша рефлексия (2 минут) |
-Келесі, бүгінгі мақсатқа жету үшін 3-тапсырмамызды орындаймыз. 2. Тапсырма ЖЖ. ЕБҚ тапсырмасы «Жылдам, шеш» әдісі Концертке 41 бала қатысты.Оның 17 ұлдар, қалғаны қыздар.Концертке қанша қыздар қатысты? С 1 деңгей: Ақ түсті парақ Руслан,Елнұр,Айару, Рамазан,Ислам
41 2
41 х 3 деңгей:Тоқ сары түсті парақ Ержан,Айлин,Алтыным,Дария
41 х+17=41 х=41-17 х= ---------------------- -Балалар,тапсырманы орындап болсақ, тақтадағы дұрыс жауаппен тексеріп жіберейік. –Алған балымызды алдымыздағы бағалау парағына қойып қоямыз. -Тапсырманы дұрыс орындадық па? -Сонымен , бұл тапсырмада не істедік? -Яғни бұл тапсырманы не үшін орындадық? Тапсырманы орындау арқылы мақсатымызға жете алдық па? -Осы тапсырманы орындауда кімге қиын болды? -Алдымызға қандай міндет аламыз? -Теңдеу шешіп үйренемін. Сынып деңгейін шығару. |
Оқулықтағы есепті шығарады
Дескриптор: 1.Теңдеу құрады 2.Белгісіз қосылғышты табады 3.Теңдеудің түбірін табады 4.Теңдеуді тексереді (4б.)
Жек таратпа қағазда орындайды
«Білім кітабы» парағына толтырады |
Бағалау парағы арқылы оқушылардың деңгейін анықтау
Тамаша! |
«Білім кітабы» бағалау парағы
«Білім кітабы» бағалау парағы
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақты қорыту (7 минут)
|
Сабағымызды қорытындылайық. -Сабақтың өн бойында не істедік? -Бүгінгі мақсатымыз қандай болып еді? - Мақсатқа жету үшін не істедік? Қандай тапсырмалар орындадық? -Енді балалар осы істеген іс-әрекетіміздің күнделікті өмірімізге пайдасы бар ма? Бар болса, қандай? -Бағалау парағымызға назар аударайықшы. Бүгінгі сабақ бойынша тапсырмаларды орындау барысында алған баллдарын санайды. Сыныптың деңгейін шығару. Барлық оқушыларға сабақта белсенділік көрсеткендері үшін мадақтау. Балалар, бағалау парағымызда қыстырғышпен тұрған парақты алып, не жазылғанын оқиық. Жүз теңгең болғанша, жүз досың болсын. Балалар, Білім кітабың қасында отырған досыңа сыйлай ғой. Үй жұмысы: 49 бет №7 Бүгінгі сабақта орындағандай қысқаша жазбаны пайдаланып, теңдеу құрып шығар.
|
Кері байланыс жасайды
Сұрақ-жауап береді
Достарына сыйлайды
Үй тапсырмасын күнделікке жазады. |
Бағалау парағы арқылы сынып деңгейін шығарады
Ынталандыру мақсатында бағалау түрі Тамаша!
|
«Білім кітабы» бағалау парағы
Мақал-мәтел
|
||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз





















