|
Бөлімі: |
Динамика негіздері |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сыныбы:9 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қозғалыс күштеріне есептер шығару |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
9.2.2.2 Ньютонның бірінші заңын тұжырымдау және оны есептер шығаруда қолдану 9.2.2.4 Ньютонның екінші заңын тұжырымдау және оны есептер шығаруда қолдану 9.2.2.5 Ньютонның үшінші заңын тұжырымдау және оны есептер шығаруда қолдану 9.2.2.6 Бүкіләлемдік тартылыс заңын тұжырымдау және оны есептер шығаруда қолдану |
|
Сабақтың мақсаты: |
Ньютонның заңдарына мысалдар келтіре алады, оқулықтағы тапсырмалармен жұмыс жасайды. Топтық жұмысты бірлесе орындайды.Өз бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады. |
|
Тәрбиелік мақсаты
|
Шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау, қарым қатынас жасау, көзқарастарына құрметпен қарау .Оқушылар өз бетімен жұмыс жасау,іздену қабілеттерін арттыру,ұйымшылдық пен ауызбіршілікке тәрбиелеу
|
Сабақ барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы
10мин
Сабақтың ортасы
25 мин
|
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасу, түгендеу, сабаққа дайындығын бақылау. – жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру – топтарға бөлу. Білу,түсіну: «Білгір физик»
Қолдану: 1-тапсырма «Өз орнына қой»
2-тапсырма «Ойлан.Есепте» А тобы
В тобы
С тобы
|
Мотивациялық сөздермен топтарға бөлінеді
Жеке сұраққа жауап береді
Заңдарды сәйкестендіреді
Есептерді шығарады |
Дескриптор: -Сұраққа жауап береді-1балл
Дескриптор: -Ньютонның бірінші заңын табады-1балл -Ньютонның екінші заңын табады-1балл -Ньютонның үшінші заңын табады-1балл
Дескриптор: -Есептің берілгенін жазады-1балл -Ньютон заңының формуласын жазады-1балл -Формуланы түрлендіріп, есептің шешуін табады-1балл |
Жұлдызшалар
https://wordwall.net/ru/resource/64779397
Жапсырмалы қағаз бөліктері
Қосымша-1 |
|
Сабақтың соңы 10мин |
Бекіту: 1. Екі бала динамометрді екі жаққа қарай тартады. Балалардың әрқайсысы динамометрге 80 Н күш түсіреді.Динамометр нені көрсетеді? 2. Кеме қайықпен соқтығысқанда, қайықты өзіне еш зиян келтірмей оңай батырып тастайды. Өзара әсерлесетін күштердің теңдігі арқылы осы құбылысты қалай түсіндіруге болады? 3.топтық
жұмыс
Әр тапсырманың бағалау критериилері бойынша 10 баллдық жүйемен бағалау
Рефлексия «Раdlet» тақтасы
|
Сұраққа жауап береді
Жауапты сәйкестендіреді
|
Дескриптор: -Дұрыс жауап-1балл
Дескриптор: -Дұрыс 6 жауапқа-2балл
Жалпы тапсырмалар бойынша 10 балл |
Экран
Қосымша 2
Стикерлер
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Қозғалыс күштеріне есептер шығару"
Ашық сабақ "Қозғалыс күштеріне есептер шығару"
|
Бөлімі: |
Динамика негіздері |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сыныбы:9 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қозғалыс күштеріне есептер шығару |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
9.2.2.2 Ньютонның бірінші заңын тұжырымдау және оны есептер шығаруда қолдану 9.2.2.4 Ньютонның екінші заңын тұжырымдау және оны есептер шығаруда қолдану 9.2.2.5 Ньютонның үшінші заңын тұжырымдау және оны есептер шығаруда қолдану 9.2.2.6 Бүкіләлемдік тартылыс заңын тұжырымдау және оны есептер шығаруда қолдану |
|
Сабақтың мақсаты: |
Ньютонның заңдарына мысалдар келтіре алады, оқулықтағы тапсырмалармен жұмыс жасайды. Топтық жұмысты бірлесе орындайды.Өз бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады. |
|
Тәрбиелік мақсаты
|
Шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау, қарым қатынас жасау, көзқарастарына құрметпен қарау .Оқушылар өз бетімен жұмыс жасау,іздену қабілеттерін арттыру,ұйымшылдық пен ауызбіршілікке тәрбиелеу
|
Сабақ барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы
10мин
Сабақтың ортасы
25 мин
|
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасу, түгендеу, сабаққа дайындығын бақылау. – жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру – топтарға бөлу. Білу,түсіну: «Білгір физик»
Қолдану: 1-тапсырма «Өз орнына қой»
2-тапсырма «Ойлан.Есепте» А тобы
В тобы
С тобы
|
Мотивациялық сөздермен топтарға бөлінеді
Жеке сұраққа жауап береді
Заңдарды сәйкестендіреді
Есептерді шығарады |
Дескриптор: -Сұраққа жауап береді-1балл
Дескриптор: -Ньютонның бірінші заңын табады-1балл -Ньютонның екінші заңын табады-1балл -Ньютонның үшінші заңын табады-1балл
Дескриптор: -Есептің берілгенін жазады-1балл -Ньютон заңының формуласын жазады-1балл -Формуланы түрлендіріп, есептің шешуін табады-1балл |
Жұлдызшалар
https://wordwall.net/ru/resource/64779397
Жапсырмалы қағаз бөліктері
Қосымша-1 |
|
Сабақтың соңы 10мин |
Бекіту: 1. Екі бала динамометрді екі жаққа қарай тартады. Балалардың әрқайсысы динамометрге 80 Н күш түсіреді.Динамометр нені көрсетеді? 2. Кеме қайықпен соқтығысқанда, қайықты өзіне еш зиян келтірмей оңай батырып тастайды. Өзара әсерлесетін күштердің теңдігі арқылы осы құбылысты қалай түсіндіруге болады? 3.топтық
жұмыс
Әр тапсырманың бағалау критериилері бойынша 10 баллдық жүйемен бағалау
Рефлексия «Раdlet» тақтасы
|
Сұраққа жауап береді
Жауапты сәйкестендіреді
|
Дескриптор: -Дұрыс жауап-1балл
Дескриптор: -Дұрыс 6 жауапқа-2балл
Жалпы тапсырмалар бойынша 10 балл |
Экран
Қосымша 2
Стикерлер
|
шағым қалдыра аласыз


















