Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
№10 Жалпы білім беретін мектеп
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Құдықтың суы тұщы
|
Бөлім: |
Бөлім Су- тіршілік көзі |
|||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||
|
Күні: |
5.04.2024 |
|||
|
Сынып: 3 в |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Құдықтың суы тұщы |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.2.1 баяу және анық айтылған жиі қолданылатын сөздер мен сөз тіркестерінен құралған шағын мәтіндегі сөйлемдердің мазмұнын түсінесің; 3.5.1.5 үлгі бойынша сөйлемдегі сөздердің орын тәртібін сақтап жай сөйлем және мұғалімнің қолдауымен құрмалас сөйлем құрастыру |
|||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтіндерді түсінеді; Үлгі бойынша сөйлемдегі сөздердің орын тәртібін сақтап жай сөйлем және мұғалімнің қолдауымен құрмалас сөйлем құрастыра алады. |
|||
|
Ойлау дағдылары деңгейі |
Білу, түсіну, қолдану, жинақтау. |
|||
|
АКТ қолдану дағдылары |
аудиотаспа, интербелсенді тақта, таныстырылым, суреттер |
|||
|
Бастапқы білім |
Мұғалім оқушының бастапқы білімін жетекші сұрақтар қою арқылы біле алады. |
|||
|
Сабақтың барысы |
||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 7 мин Сабақтың ортасы 30 минут
Сабақтың соңы 3 минут |
Оқушылармен амандасып,түгендеу. Сәлемдесу. Қызығушылықты ояту «Ізгілік шары» Мақсаты: ынтымақтастық атмосфераны құру. Оқушыларды екі топқа бөледі. «Домбыра», «Қобыз» Үй тапсырмасы. «Ашық микрофон» әдісі. Мұғалім оқушыларды оқу мақсатымен, сабақ мақсатымен таныстырады. Мақсаты: оқыған мәтіндерді түсінеді; Сөйлемдер құрасытра алады. 1.Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады:
Тыңда.
Ойшақыру сұрақтары: Оқылым Айтылым Тыңдалым 2-тапсырма Мәтінді түсініп оқы. Жаңа сөздерді анықтаймыз. Сергіту сәті Жазылым 3-тапсырма Көп нүктенің орнына қажетті сөздерді қойып, жаз Айтылым 3-тапсырма Сурет бойынша диалог құрыңдар. Екі топ кластер қорғайды 4- тапсырма Көп нүктенің орнына тиісті қосымшаны қойып жазыңдар Сұрақ-жауап әдісі арқылы өтілген тақырыпты пысықтау. Кері байланыс «Бағдаршам» тәсілі. Бағалау Үй тапсырмасын беру : 77 бет 6- тапсырма Тапсырманың шарты қалай орындалу керектігі түсіндіріледі.
- |
Амансың ба Алтын күн, Амансыз ба Көк аспан. Амансың ба достарым, Амансыз ба ұстазым! Көтерiңкi көңiл-күй oрнaту үшiн «Ізгілік шары» әдісін қолдану арқылы сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл-күй қалыптастыру. Шеңбер болып тұрған оқушылар бір-біріне «ізгілік шарын» ұсыну арқылы жақсы тілектер айтады.
Оқушылар қолдарына микрофон ұстап, үй тапсырмасы бойынша сұрақтар қояды, екінші оқушы жауап береді. Дескрипторлар: -үй тапсырмасына белсенді қатысады; -сұрақтарға жауап береді; -бір-бірін тыңдайды
Бүгінгі күнді дәптерге жазады.
Тыңдалым,айтылым. Жер-земля,грунт Қопсыту-разрыхлять Арамшөп-сорная трава,сорняк Иісі-запох Дәм-вкус Терең-глубокий (-ая,-ое,-ие) Мысалы: әдемі жер, керемет жер, жерді қопсыту, арамшөпті жұлу т.б. Дескрипторлар: -жаңа сөздерді үйренеді - сөздік жұмысын жүргізеді
Тыңдайық Мен арамшөп жұлдым Сен арамшөп жұлдың Сіз арамшөп жұлдыңыз Ол арамшөп жұлды
Екі оқушы шығып екі есіктің артында жасырылған суретті ашып, олар туралы айтады. Тақырыпты болжаймын Айтайық Құдық терең
Тексереміз
Дескрипторлар:
Нейрожаттығуды оқушылар жасайды.
Тексереміз
Дескрипторлар:
Дескрипторлар:
Мен жерді қопсыттым Сен жерді қопсыттың Сіз жерді қопсыттыңыз Ол жерді қопсытты Біз арамшөп жұлдық Сендер арамшөп жұлдыңдар Сіздер арамшөп жұлдыңыздар Олар арамшөп жұлды Дескриптор :
. |
«Рахмет» жақсы күй. ҚБ «шапалақ» әдісі арқылы жүргізіледі ҚБ «Бас бармақ» әдісі арқылы жүргізіледі. Кері байланыс «Мадақ сөздер» арқылы жүргізіледі
Өзара бағалау: «Тамаша», «Жақсы», «Ойлан» Қ/Б. «Домбыра» тәсілі Жарайсыңдар! Қ/Б. «Домбыра» тәсілі 3 ұпай Қ/Б. «Мадақтау сөздер» тәсілі. Оқушыларды мадақтаймын. -Жақсы, жарайсың, керемет, дайындығың жақсы...
«Домбыра» әдісі . қалыптастырушы бағалау . Қ/Б. «Домбыра» тәсілі Қ/Б. «Домбыра» тәсілі Жарайсыңдар! Қ/Б. «Домбыра» тәсілі |
Шар Тақта Слайд «Жәшік» сұрақтар Микрофон Хат, көгершіннің суреті. Слайд «Жәшік» сұрақтар суреттер Көгершін хат көрнекілік; Слайд Оқулық Үнтаспа, слайд, тақта. . Слайд, мәтін, тақта. Әуен, қағаздар АКТ Слайд, сурет Тақта , сурет Әуен, қағаздар Интербелсенді тақта. |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. Құдықтың суы тұщы. 3 сынып
Ашық сабақ. Құдықтың суы тұщы. 3 сынып
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
№10 Жалпы білім беретін мектеп
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Құдықтың суы тұщы
|
Бөлім: |
Бөлім Су- тіршілік көзі |
|||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||
|
Күні: |
5.04.2024 |
|||
|
Сынып: 3 в |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Құдықтың суы тұщы |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.2.1 баяу және анық айтылған жиі қолданылатын сөздер мен сөз тіркестерінен құралған шағын мәтіндегі сөйлемдердің мазмұнын түсінесің; 3.5.1.5 үлгі бойынша сөйлемдегі сөздердің орын тәртібін сақтап жай сөйлем және мұғалімнің қолдауымен құрмалас сөйлем құрастыру |
|||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтіндерді түсінеді; Үлгі бойынша сөйлемдегі сөздердің орын тәртібін сақтап жай сөйлем және мұғалімнің қолдауымен құрмалас сөйлем құрастыра алады. |
|||
|
Ойлау дағдылары деңгейі |
Білу, түсіну, қолдану, жинақтау. |
|||
|
АКТ қолдану дағдылары |
аудиотаспа, интербелсенді тақта, таныстырылым, суреттер |
|||
|
Бастапқы білім |
Мұғалім оқушының бастапқы білімін жетекші сұрақтар қою арқылы біле алады. |
|||
|
Сабақтың барысы |
||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 7 мин Сабақтың ортасы 30 минут
Сабақтың соңы 3 минут |
Оқушылармен амандасып,түгендеу. Сәлемдесу. Қызығушылықты ояту «Ізгілік шары» Мақсаты: ынтымақтастық атмосфераны құру. Оқушыларды екі топқа бөледі. «Домбыра», «Қобыз» Үй тапсырмасы. «Ашық микрофон» әдісі. Мұғалім оқушыларды оқу мақсатымен, сабақ мақсатымен таныстырады. Мақсаты: оқыған мәтіндерді түсінеді; Сөйлемдер құрасытра алады. 1.Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады:
Тыңда.
Ойшақыру сұрақтары: Оқылым Айтылым Тыңдалым 2-тапсырма Мәтінді түсініп оқы. Жаңа сөздерді анықтаймыз. Сергіту сәті Жазылым 3-тапсырма Көп нүктенің орнына қажетті сөздерді қойып, жаз Айтылым 3-тапсырма Сурет бойынша диалог құрыңдар. Екі топ кластер қорғайды 4- тапсырма Көп нүктенің орнына тиісті қосымшаны қойып жазыңдар Сұрақ-жауап әдісі арқылы өтілген тақырыпты пысықтау. Кері байланыс «Бағдаршам» тәсілі. Бағалау Үй тапсырмасын беру : 77 бет 6- тапсырма Тапсырманың шарты қалай орындалу керектігі түсіндіріледі.
- |
Амансың ба Алтын күн, Амансыз ба Көк аспан. Амансың ба достарым, Амансыз ба ұстазым! Көтерiңкi көңiл-күй oрнaту үшiн «Ізгілік шары» әдісін қолдану арқылы сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл-күй қалыптастыру. Шеңбер болып тұрған оқушылар бір-біріне «ізгілік шарын» ұсыну арқылы жақсы тілектер айтады.
Оқушылар қолдарына микрофон ұстап, үй тапсырмасы бойынша сұрақтар қояды, екінші оқушы жауап береді. Дескрипторлар: -үй тапсырмасына белсенді қатысады; -сұрақтарға жауап береді; -бір-бірін тыңдайды
Бүгінгі күнді дәптерге жазады.
Тыңдалым,айтылым. Жер-земля,грунт Қопсыту-разрыхлять Арамшөп-сорная трава,сорняк Иісі-запох Дәм-вкус Терең-глубокий (-ая,-ое,-ие) Мысалы: әдемі жер, керемет жер, жерді қопсыту, арамшөпті жұлу т.б. Дескрипторлар: -жаңа сөздерді үйренеді - сөздік жұмысын жүргізеді
Тыңдайық Мен арамшөп жұлдым Сен арамшөп жұлдың Сіз арамшөп жұлдыңыз Ол арамшөп жұлды
Екі оқушы шығып екі есіктің артында жасырылған суретті ашып, олар туралы айтады. Тақырыпты болжаймын Айтайық Құдық терең
Тексереміз
Дескрипторлар:
Нейрожаттығуды оқушылар жасайды.
Тексереміз
Дескрипторлар:
Дескрипторлар:
Мен жерді қопсыттым Сен жерді қопсыттың Сіз жерді қопсыттыңыз Ол жерді қопсытты Біз арамшөп жұлдық Сендер арамшөп жұлдыңдар Сіздер арамшөп жұлдыңыздар Олар арамшөп жұлды Дескриптор :
. |
«Рахмет» жақсы күй. ҚБ «шапалақ» әдісі арқылы жүргізіледі ҚБ «Бас бармақ» әдісі арқылы жүргізіледі. Кері байланыс «Мадақ сөздер» арқылы жүргізіледі
Өзара бағалау: «Тамаша», «Жақсы», «Ойлан» Қ/Б. «Домбыра» тәсілі Жарайсыңдар! Қ/Б. «Домбыра» тәсілі 3 ұпай Қ/Б. «Мадақтау сөздер» тәсілі. Оқушыларды мадақтаймын. -Жақсы, жарайсың, керемет, дайындығың жақсы...
«Домбыра» әдісі . қалыптастырушы бағалау . Қ/Б. «Домбыра» тәсілі Қ/Б. «Домбыра» тәсілі Жарайсыңдар! Қ/Б. «Домбыра» тәсілі |
Шар Тақта Слайд «Жәшік» сұрақтар Микрофон Хат, көгершіннің суреті. Слайд «Жәшік» сұрақтар суреттер Көгершін хат көрнекілік; Слайд Оқулық Үнтаспа, слайд, тақта. . Слайд, мәтін, тақта. Әуен, қағаздар АКТ Слайд, сурет Тақта , сурет Әуен, қағаздар Интербелсенді тақта. |
шағым қалдыра аласыз





















