|
Білім беру ұйымының атауы |
«Береке орта мектебі»КММ |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Құқық негіздері |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
9.2 C Еңбек жағдайлары |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Елубаева Г.Ж. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
07.12.21 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 9 «Ә» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Заңнамамен еңбек жағдайлары қалай реттеледі? |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
9.4.2.1 ҚР еңбек кодексінің баптарын негізге ала отырып еңбек жағдайларын анықтау 9.4.2.2 Құқықтық жағдаяттарды талдау арқылы жұмыс беруші мен жұмысшының құқықтары мен міндеттерін түсіндіру |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Берілген жағдаяттарды талдау арқылы еңбек шартының құқықтық реттелуін анықтау.Жұмыс беруші мен қызметкердің негізгі құқықтары мен міндеттерін айқындау;Еңбек және демалыс уақытын және еңбекке ақы төлеу шарттарын анықтау; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру
5 минут |
Ұйымдастыру бөлімі: -Оқушылармен сәлемдесу; -Оқушыларды түгендеу; -Психологиялық ахуал орнату: «Жылы лебіз»әдісі Топқа бөлу. 1-топ «Құқық» 2-топ «Жауапкершілік» 3-топ «Міндеттер» Өткен тақырыпты қайталау 1.ҚР қай жылы тәуелсіздігін алды? 1991ж 16 ж 2.ҚР тәуелсіздіген алғаш таныған мемлекет? Туркия 3.ҚР ұлттық валютасы қай жылы айналымға енгізілді? 1993 15 қараша 4.ҚР Ата Заңы неше бап,неше бөлімнен тұрады? 5.Биыл тәуелсіздікке қанша жыл? 30ж 6. Мәдениет қаншаға бөлінеді ? 2 7.ҚР Әнұранының авторы : Н.Назарбаев,Ж.Нәжмеденов,Ш.Калдаяков 2006 |
Сабаққа уакытылы қатысу
Оқушылардың бір-біріне деген жылы лебіздері.
Топқа бөлініп отырады.
Оқушылар сұрақтарға жауап береді
|
Мадақтау
Бас бармақ әдісі арқылы бағалау
2 б |
Слайд №1 Оқулық |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жаңа білім
2 минут
12 минут
15 минут
5 минут |
І.Жаңа тақырыпты меңгеру Сабақтың тақырыбын ашу және мақсатын анықтау
«learning apps» бағдарламасы негізінде жаңа сөздерді табады Мұғалім оқушылардың қызығушылығын ояту мақсатында жаңа тақырыпқа қатысты жаңа сөздерді табуды ұсынады. https://learningapps.org/watch?v=pvf2joo2521
Жауаптары: еңбек, жалақы, тынығу уақыты, демалыс уақыты, еңбек даулары, еңбек құқығы, қосалқы еңбек, еңбек шарты Мұғалімнің түсіндірмесі:Жаңа сөздерге анықтама беру 1-тапсырма. «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі Әр топқа бір тақырыпша бөлініп беріледі 1-қадам: мәтінмен жұмыс 2-қадам: жұптық талқылау 3-қадам: топтық тұжырым 4-қадам: топтық қорғау 1-Құқық тобы :Жұмыс берушімен жұмыскердің құқықтарымен міндеттері.
2-Жауапкершілік тобы:Еңбек жағдайлары мен еңбекті қорғау.
3 –Міндеттер тобы:Кәмелет жасына толмағандардың еңбегін құқықтық реттеу.
Қалыптастырушы бағалау «Балдық жүйе»
2-тапсырма. «Ойыңмен бөліс» Оқушылар топ болып берілген жағдаяттарды стикер бойынша алып, шешімдерін ұсынады. Топтық талқылау және топтардың өзара бағалауы
3-тапсырма Жеке жұмыс Learning Apps бағдарламасы https://learningapps.org/watch?v=pqbe4v2ik21 Қалыптастырушы бағалау «Балдық жүйе» |
Оқушылар телефон көмегімен жаңа сөздерді анықтайды
Оқушылар өз ойларын ортаға салады. Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу
Жаңа сөздерді дәптерге жазып алады.
Бағалау критерийлері Еңбек жағдайларын жіктейді
Дескриптор: -ҚР Еңбек кодексіне сай жұмыс берушімен жұмыскердің құқықтары мен міндеттерін анықтайды; Дескриптор: -Еңбек жағдайларын жіктеп көрсетеді; -Еңбекті қорғаудың мағызыдығын түсіндіреді; Дескриптор: - Кәмелет жасына толмағандардың еңбегін қорғаудың ерекшеліктерін атайды;
Бағалау критерийі: Берілген жағдаяттардың шешімін анықтайды Дескриптор: Заңнамаға сүйене отырып, заңға сілтеме жасай отырып мәселенің шешімін көрсетеді
Дескриптор: Сұрақтардың дұрыс жауабын белгілейді: |
Мадақтау
Оқушылар жауабына бірден ауызша кері байланыс беріледі.
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады 3 балл
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады 3 балл
2 балл
|
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Елубаевам Гүлшат Жанабаевна Шағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз
Тақырып бойынша 31 материал табылды
Ашық сабақ Құқық негіздері 9 сыныпМатериал туралы қысқаша түсінік
Берілген жағдаяттарды талдау арқылы еңбек шартының құқықтық реттелуін анықтау.Жұмыс беруші мен қызметкердің негізгі құқықтары мен міндеттерін айқындау;Еңбек және демалыс уақытын және еңбекке ақы төлеу шарттарын анықтау;
Материалдың қысқаша нұсқасы
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||














