Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Ашық сабақ "Құрама есептерді шешу жолдары"2-класс
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
№2 Бадамша орта мектебі КММ
(білім беру ұйымының атауы) Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Бөлім: |
Екі таңбалы сандарды қосу және азайу. Жүздіктер. Есептер. |
||||||||||||||||
Пәні: |
Математика |
||||||||||||||||
Педагогтің Т.А.Ә. |
Мусина Г.Б. |
||||||||||||||||
Күні: |
29.11.23ж |
||||||||||||||||
Сынып: 2 Б |
Қатысушылар саны: 20 |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы |
47 сабақ. Құрама есептерді шығару ( Математика 1- бөлім 94– 95 бет «Атамұра» баспасы, 2022 ж.) |
||||||||||||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.5.1.1.Екі амалмен орындалатын есепті кесте, сызба, қысқаша жазба түрінде модельдеу. 2.5.1.8 Құрама есептердің шешуін санды өрнектер және жекелеген амалдар түрінде модельдеу. |
||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты |
|
||||||||||||||||
Құндылық |
Талап: Сыни және креативті ойлау |
||||||||||||||||
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||
Сабақтың кезеңі\ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалңау |
Ресурстар |
|||||||||||||
Сабақтың басы 1 минут |
Оқушылармен сәлемдесу Оқушыларды түгендеу |
Оқушылар сәлемдеседі. Кезекші оқушы сыныпты түгендейді |
Қ.Б Керемет! |
|
|||||||||||||
Психалогия лық ахуал қалыпта стыру 1-минут Алдыңғы білім 5минут |
Мұғалім:-Көңіл-күйлеріңіз қалай? Оқушы:-Керемет (қолдарын көтереді) Мұғалім:-Сабаққа дайындықтарың қалай? Оқушы:-Тамаша (алақандарын шапалақтайды) Мұғалім:-Ынталарыңыз қалай? Оқушы:-Ғажап (қолдарын көтереді) Мұғалім:-Ендеше сабағымызды бастайық! Оқушы:-О-о-о (бас бармағын көтереді)
«educo play» әдісі
https://www.educaplay.com/learning-resources/17087500-learning_resource.html
|
Психологиялық ахуал туғызады
Алдыңғы білімді еске түсіреді. |
Қ.Б Керемет! Қ.Б Керемет! |
Панель компьютер |
|||||||||||||
Сабақтың ортасы Жаңа білім Жеке жұмыс 5 минут |
Сынып жұмысы 47 сабақ. Құрама есептерді шығару Сабақ мақсаты:
көркем жазу 30 30 31 31 -Балалар бүгін біз сіздермен бірге саяхатқа шығатын боламыз.Егер сіздер тапсырмаларды жақсы орындайтын болсаңыздар Қазақстанның көрікті жерлеріне саяхаттайтын боламыз. Оқулықпен жұмыс
1-тапсырма Айтылым; Жазылым; №1 есеп 94 бет Дәптермен жұмыс Бурабай ,Жасыбай көлдеріне саяхат
Күзгі демалыста Бурабайға 12 бала, ал Жасыбайға 13 бала баруды жоспарлады. Олармен 2 ересек адам бірге барады. Барлығы неше адам демалуды жоспарлады? |
Жаңа сабақ және сабақ мақсатын хабарлайды
Есепті шығарады Ж оспарлады – 12 б және 13 б Бірге барды – 2 е ? а Ш: 12 + 13 = 25 б ( жоспарлады ) 25 + 2 = 27 а ( барлығы ) Өрнек: ( 12 + 13 ) + 2 = 27 Ж:Барлығы 27 адам демалуды жоспарлады. |
Дескриптор 1.Шартын жазады 2.Шешуін табады 3.Жауабын жазады Қ.Б Керемет! |
Тақта бор 94 бет Дәптер |
|||||||||||||
Топтық жұмыс 10 минут Видеокөрсетілім 2минут Нейрогимнастика Сергіту сәті 2-минут Жұптық жұмыс 5 минут Жеке жұмыс 5 минут Ұжымдық жұмыс 5 минут |
2 -тапсырма «Ойлан ,топтас талқыла» әдісі Оқжетпес Алтынай шипажайларына саяхат Айтылым; Жазылым; №2 есеп 94 бет 1-топ Есепті қысқаша жазба түрінде шығарады 2-топ Есепті сызба сызу арқылы шығарады 3-топ Есепті кесте түрінде шығарады
«Оқжетпес» шипажайында 50 адам, ал «Алтынай» шипажайында 40 адам демалып жатты. Олардың 30 – ы үйлеріне кетті. Шипажайларда неше адам қалды? «Оқжетпес» шипажайы «Алтынай» шипажайы Қазақстанның көрікті жерлері
ТОП-5 ҚАЗАҚСТАННЫҢ ЕҢ КӨРІКТІ ЖЕРЛЕРІ. - YouTube
Музыка ырғағымен жаттығулар жасау
«Аквариум»әдісі Айтылым; Жазылым; №3 есеп 95 бет
С – 27 = 63 75 – x = 39 a + 38 = 61
«Жұмыртқа аршу» әдісі Жазылым; Салыстыр 50– 10 * 50 + 14 80 – 40 * 70 – 30 100 – 70* 15 + 40 10+ 40 * 25 + 20
Сәйкестендір «Қарындаштар»әдісі Есептің шартын оның шешуі болатын санмен сәйкестендір 1)Саматта 300тг болды.Оған анасы тағы 200 тг берді.Самат 100 тг қалам сатып алды.Саматта неше тг қалды? 400 2)Сыныпта 15 ұл бала және 14 қыз бала отыр еді.11оқушы сыртқа шығып кетті.Неше оқушы сыныпта қалды? 8 3) Автотұрақта 27 көлік тұр. Оның 10-ы жүк көлігі, 11-і автобус, ал қалғаны жеңіл көліктер болды. Автотұрақта неше жеңіл көлік тұр? 6 4) Мектеп асханасына мейіз қосылған 25 бәліш және картоп қосылған 15 тоқаш әкелінді.Олардың 30-ы сатылды. Асханада неше бәліш қалды? 10 5) Жұлдыз дүкеннен 12 ақ шар және одан 10-ы артық қызыл шар сатып алды. Жұлдыз барлығы неше шар сатып алды? 34 6) Сыныпта 12ұл және одан 2-еуі артық қыз бала бар .Сыныпта барлығы неше оқушы? 26 7) Арманда 100 тг бар болатын.Атасы Арманға 100тг берді Ол50тг өшіргіш сатып алды.Арманда неше тг қалды? 150 8) Мектепте өткен концертке 8қыз,және одан 2-еуі артық ұл қатысты. Концертке барлығы неше оқушы қатысты? 18 |
1-топ Оқжетпес-50а Алтынай -40а Қайтып кетті-30а Шешуі:(40+50)-30=60 50 40 2-топ 30 ? Шешуі:(40+50)-30=60 3-топ
Видеоны қарайды
Музыка ырғағымен жаттығулар жасайды Теңдеулерді шешеді
Салыстыр 50– 10 <50 + 14 80 – 40 =70 – 30 100 – 70<15 + 40 10+ 40 >25 + 20 Есептің шартын оның шешуі болатын санмен сәйкестендіреді
|
Дескриптор 1.Қысқаша шартын құрады\сызбасын сызады\кестеге салады
2.Шешуін табады
3.Жауабын жазады
Дескриптор Теңдеуді шешеді Қ.Б Керемет!
Дескриптор Салыстырады Қ.Б Керемет!
Қ.Б Керемет!
|
94 бет Дәптер
Панель компьютер
Таратпа материалдар |
|||||||||||||
Сабақтың Соңы 3 минут Бекіту
|
Сабақты бекіту Интерактивті ойын «Көбелекті гүлге қондыр»
|
Сұрақтарға жауап береді
|
Дескриптор Тапсырманы айтады Қ.Б Жарайсың! |
Панель, компьютер |
|||||||||||||
Рефлексия Жеміс ағашы 1минут |
Рефлексия
|
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін ойымен бөліседі |
|
Панель компьютер |