Авторы: Конганбаева Газиза Какимовна
Ақтөбе облысы Қобда ауданы И.Құрманов атындағы орта мектебі математика пәнінің мұғалімі
|
Ұзақ мерзімді жоспар тарауы: Квадрат түбір және иррационал өрнек |
|
|||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||
|
Сынып:8 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар:0 |
||||||||||||||||
|
Сабақтақырыбы:Құрамында квадрат түбірі бар өрнектерді түрлендіру. |
|
|||||||||||||||||
|
Осысабақтақолжеткізілетіноқумақсаттары |
8.1.2.6 нақты сандарды салыстыру |
|||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
|
|||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
|
|||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқытудың пәндік және тілдік мақсаты: - нақты сандардың анықтамасын түсіндіреді; - нақты сандарды салыстыру белгілерін қолданып есеп шығарады; Пәнге тән лексика мен терминология:«бүтін сан», «рационал сан», «натурал сан», «шексіз периодты ондық бөлшек»; Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: «барлық рационал және иррационал сандар...», «кез-келген шексіз периодты емес ондық бөлшек...». |
|||||||||||||||||
|
Құндылықтарғабаулу |
«Мәңгілік ел» идеясының құндылығы «Қазақстанның Тәуелсіздігі және Астана» құрмет құндылығын бірін-бірі тыңдау, түсіну, ой бөлісу арқылы жүзеге асады. |
|||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Геометрия пәні( геометриялық пішіндер). |
|||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Жай бөлшек және ондық бөлшек, дәреже,рационал сандар. |
|||||||||||||||||
|
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағыжоспарланғаніс-әрекет |
Ресурстар |
||||||||||||||||
|
Сабақтыңбасы
|
I .Ұйымдастыруы бөлімі: Оқушылармен амандасып, оқушы назарын шоғырландыру II. «Ширату жаттығу» арқылы өтілген сабақ тақырыбына байланысты оқушылардың қызығушылығын туғызу, мақсатын аныктау. Сандарды жиындарға сәйкестендіру
|
Мобильдік қосымша «Plikers» |
||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
|
(Т) 1-тапсырма «Ойлан, тап» әдісі бойынша берілген тапсырманы «Bilimland.kz» білім порталы арқылы өздеріне қажетті білімді алып, топпен оқып, өз пікілерін ортаға салады,бір-біріне түсіндіреді. I деңгей. Өрнектің мәнін тап, салыстыр: 1)
2) II деңгей. Өрнектің мәнін тап, салыстыр: 1)
Дескриптор:
Тиімді сұрақтар: 1. Қандай сандар жиынын білесіңдер? 2. Рационал сандарға қандай сандар жатады? 3. Иррационал сандарға қандай сандар жатады? 4. Нақты сандар дегеніміз не? ҚБ: «Бағдаршам» әдісімен бағалайды. (Ж)2- тапсырма «Көршіңмен талқыла» белсенді оқу әдісі арқылыоқушылардың тақырып бойынша керекті материалдан түйінді, басты ақпаратты іріктей білу дағдыларын қалыптастыруға көмектеседі, жұппен, топпен есептің шығару жолдарын талдайды.
Сұрақ: Фигуралардың аудандарын салыстырындар. Дескриптор: - берілген фигураралардың қасиеттерін біледі; -аудандарын табады; -аудандарын салыстырады. ҚБ: «Бас бармақ », «Жуан-жіңішке сұрақтар» арқылы кері байланыс әдістері пайдаланады. 3- тапсырма (Ж ) «Эйлер -Венн диаграммасы» әдісі арқылы оқушылар есептің идеялар мен ойламен бөлісіп толтырады, талқылайды.
Е Дескриптор:
ҚБ:«Егер 5 минутым болса...» әдісімен бағалайды.Әр оқушы өз ойларын сынып алдында қорғай біледі, белгіленген мақсатқа қол жеткізеді. |
«Bilimland.kz» сайты https://bilimland.kz/ru
Фигуралар туралы ақпарат видеоролик аркылы беру
https://www.youtube.com/watch?v=cGlVuaTGe1Q&t=285s
https://www.youtube.com/watch?v=uXA_3N6oUF4&t=64s
Слайд «Венн диаграмасы»
стикерлер |
||||||||||||||||
|
Сабақтыңсоңы |
( М) Қорытынды: Тапсырмаларды «Бір сөйлеммен түйіндеу» Оқушылардың жалпы сабақ барысындағы қорытынды шолу. Рефлексия.«БББ» әдісі арқылы кестені толтырады. БББ тәсілін қолдану оқушылардың оқу жетістіктерін сыни бағалауда, өзінің танымдық ойы туралы дамуына және шығармашылық қабілеттерін жетілдіреді. |
БББ кестесі үлестірме |
||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Құрамында квадрат түбірі бар өрнектерді түрлендіру 8-сынып
Ашық сабақ Құрамында квадрат түбірі бар өрнектерді түрлендіру 8-сынып
Авторы: Конганбаева Газиза Какимовна
Ақтөбе облысы Қобда ауданы И.Құрманов атындағы орта мектебі математика пәнінің мұғалімі
|
Ұзақ мерзімді жоспар тарауы: Квадрат түбір және иррационал өрнек |
|
|||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||
|
Сынып:8 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар:0 |
||||||||||||||||
|
Сабақтақырыбы:Құрамында квадрат түбірі бар өрнектерді түрлендіру. |
|
|||||||||||||||||
|
Осысабақтақолжеткізілетіноқумақсаттары |
8.1.2.6 нақты сандарды салыстыру |
|||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
|
|||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
|
|||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқытудың пәндік және тілдік мақсаты: - нақты сандардың анықтамасын түсіндіреді; - нақты сандарды салыстыру белгілерін қолданып есеп шығарады; Пәнге тән лексика мен терминология:«бүтін сан», «рационал сан», «натурал сан», «шексіз периодты ондық бөлшек»; Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: «барлық рационал және иррационал сандар...», «кез-келген шексіз периодты емес ондық бөлшек...». |
|||||||||||||||||
|
Құндылықтарғабаулу |
«Мәңгілік ел» идеясының құндылығы «Қазақстанның Тәуелсіздігі және Астана» құрмет құндылығын бірін-бірі тыңдау, түсіну, ой бөлісу арқылы жүзеге асады. |
|||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Геометрия пәні( геометриялық пішіндер). |
|||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Жай бөлшек және ондық бөлшек, дәреже,рационал сандар. |
|||||||||||||||||
|
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағыжоспарланғаніс-әрекет |
Ресурстар |
||||||||||||||||
|
Сабақтыңбасы
|
I .Ұйымдастыруы бөлімі: Оқушылармен амандасып, оқушы назарын шоғырландыру II. «Ширату жаттығу» арқылы өтілген сабақ тақырыбына байланысты оқушылардың қызығушылығын туғызу, мақсатын аныктау. Сандарды жиындарға сәйкестендіру
|
Мобильдік қосымша «Plikers» |
||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
|
(Т) 1-тапсырма «Ойлан, тап» әдісі бойынша берілген тапсырманы «Bilimland.kz» білім порталы арқылы өздеріне қажетті білімді алып, топпен оқып, өз пікілерін ортаға салады,бір-біріне түсіндіреді. I деңгей. Өрнектің мәнін тап, салыстыр: 1)
2) II деңгей. Өрнектің мәнін тап, салыстыр: 1)
Дескриптор:
Тиімді сұрақтар: 1. Қандай сандар жиынын білесіңдер? 2. Рационал сандарға қандай сандар жатады? 3. Иррационал сандарға қандай сандар жатады? 4. Нақты сандар дегеніміз не? ҚБ: «Бағдаршам» әдісімен бағалайды. (Ж)2- тапсырма «Көршіңмен талқыла» белсенді оқу әдісі арқылыоқушылардың тақырып бойынша керекті материалдан түйінді, басты ақпаратты іріктей білу дағдыларын қалыптастыруға көмектеседі, жұппен, топпен есептің шығару жолдарын талдайды.
Сұрақ: Фигуралардың аудандарын салыстырындар. Дескриптор: - берілген фигураралардың қасиеттерін біледі; -аудандарын табады; -аудандарын салыстырады. ҚБ: «Бас бармақ », «Жуан-жіңішке сұрақтар» арқылы кері байланыс әдістері пайдаланады. 3- тапсырма (Ж ) «Эйлер -Венн диаграммасы» әдісі арқылы оқушылар есептің идеялар мен ойламен бөлісіп толтырады, талқылайды.
Е Дескриптор:
ҚБ:«Егер 5 минутым болса...» әдісімен бағалайды.Әр оқушы өз ойларын сынып алдында қорғай біледі, белгіленген мақсатқа қол жеткізеді. |
«Bilimland.kz» сайты https://bilimland.kz/ru
Фигуралар туралы ақпарат видеоролик аркылы беру
https://www.youtube.com/watch?v=cGlVuaTGe1Q&t=285s
https://www.youtube.com/watch?v=uXA_3N6oUF4&t=64s
Слайд «Венн диаграмасы»
стикерлер |
||||||||||||||||
|
Сабақтыңсоңы |
( М) Қорытынды: Тапсырмаларды «Бір сөйлеммен түйіндеу» Оқушылардың жалпы сабақ барысындағы қорытынды шолу. Рефлексия.«БББ» әдісі арқылы кестені толтырады. БББ тәсілін қолдану оқушылардың оқу жетістіктерін сыни бағалауда, өзінің танымдық ойы туралы дамуына және шығармашылық қабілеттерін жетілдіреді. |
БББ кестесі үлестірме |
||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз

септеп,нақты сандарды салыстырып, жиындарға
топтастырыңдар.












