Материалдар / Ашық сабақ Құрамында квадрат түбірлері бар өрнектерді түрлендіру 8 сынып
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Ашық сабақ Құрамында квадрат түбірлері бар өрнектерді түрлендіру 8 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
мұғалімдерге тажирибе алмасуга керек
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
23 Қаңтар 2020
3069
3 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады



Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 8.1А Квадрат түбір және иррационал өрнек

Мектеп: №29 НЖББМ

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:Хабдулла Ару Нұржанқызы

Сынып:8

Қатысқандар саны:10

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Құрамында квадрат түбірлері бар өрнектерді түрлендіру

Осы сабақта қол

жеткізілетін оқу

мақсаттары (оқу

бағдарламасына сілтеме)

8.1.2.3

көбейткішті квадрат түбір белгісінің алдына шығару және көбейткішті квадрат түбір белгісінің астына алу


Сабақтың мақсаты

-арифметикалық квадрат түбірдің қасиеттерін пайдаланып көбейткішті түбір таңбасының алдына шығаруды және ішіне енгізуді біледі, ажыратады;

- көбейткішті квадрат түбір белгісінің алдына шығару және көбейткішті квадрат түбір белгісінің астына алуды

қолданып сандық өрнектердің мәнін табады;

- квадрат түбірдің қасиеттерін қолданып,тепе-теңдіктерді дәлелдейді;

Бағалау критерийлері

вадрат түбірдің қасиеттеріна ажыратады;

-Көбейткішті түбір белгісінің алдына шығаруды қолданып, сандық өрнектердің мәнін табады

-Көбейткішті түбір белгісінің астына алуды қолданып, сандық өрнектердің мәнін табады

-квадрат түбірдің қасиеттерін қолданып,тепе-теңдіктерді дәлелдейді.

Тілдік мақсат


Оқушылар квадарт түбірі бар өрнектерді түрлендіру және есептер шығару барысында әр әрекетін ауызша дәйектеп айта алады.

Пәнге тән лекцика мен терминология: квадрат түбір, иррационал сан, рационал сан, арифметикалық квадрат түбір

Құндылықтарды дарыту

Еңбек және шығармашылық,ынтымақтастық өмір бойы білім алу

Пәнаралық байланыс

Өмірмен байланыс

Алдыңғы білім

Бүтін көрсеткішті дәреже,бөлшек көрсеткішті дәреже

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың басы




  1. Ұйымдастыру кезеңі.

-оқушылармен амандасу;

-жоқ оқушыларды белгілеу;

-сынып тазалығын қадағалау;

Психологиялық ахуал «Өрмекші торы».

Шарты: Оқушыларды ортаға дөңгелете тұрғызу. Басында добы бар жіп пайдаланамыз. Допты қолына алған оқушы кез келген оқушыға тілегін, бүгінгі күнге сәттілігін айтуы керек. Солай барлық оқушылар айналдыра айтып шығады, сонда өрмекші торы пайда болады.

Топқа бөлу.

Саралау тәсілі: Жіктеу.

Белсенді оқу әдісі «Құпия сандық»

Нұсқау беру және айту:Оқушылар сандықтан қағаз қиындыларын таңдайды, жазылған квадрат түбірлеріне байланысты есептер шығаруға байланысты 2 топқа бөлінеді.


1-топ: 1) 2) 3)

2-топ:1) 2) 3)

ҚБ: мұғалімнің мадақтауы - «бәрі ойдағыдай аяқтадын», «сіздер ылғи қуантасыңдар», «мен сіздерге сенемін».


Мұғалімнің іс-әрекеті: Сабақтың тақырыбын айтып, бүгінгі сабақтың мақсатымен таныстыру


Бағалау парағымен таныстыру: Әр оқушыға бағалау парағы беріледі. Бағалау парағындағы «түймедақ гүлі» - үй тапсырмасын тексергенде қолданады, егер үй тапсырмасындағы бір есеп дұрыс болмаса, түймедақтың бір күлтесің жұлып отырады; тест тапсырмасың орындағаннан кейін (тек бір қате болса «күлімдеген» күннің, қате саны 2 не 3-еу болса «ойланған», қате саны 4-тен көп болса «мұңайған» күннің) суретін өз бағалау парағына жапсырады; жұптық тапсырманы орындаған кейін (әр дұрыс тапсырма үшін) құстың суретін бағалау парағына жапсырады; ал деңгейлік тапсырмалардағы әр дұрыс есеп үшін бағалау парағындағы терекке жемістің суретін жапсырып отырады.

Бағалау парағына нұсқау:

Сабақ кезеңдері

Қалыптастырушы бағалау критерийлері

Қалыптастырушы бағалау

Үй тапсырмасы

«түймедақ гүлі» - үй тапсырмасын тексергенде қолданады, егер үй тапсырмасындағы бір есеп дұрыс болмаса, түймедақтың бір күлтесің жұлып отырады.






Өткенді қайталауға арналған элективті тест

тек бір қате болса «күлімдеген» күннің, қате саны 2 не 3-еу болса «ойланған», қате саны 4-тен көп болса «мұңайған» күннің суретін өз бағалау парағына жапсырады.








Жұптық жұмыс

әр дұрыс тапсырма үшін құстың суретін бағалау парағына

жапсырады.





Деңгейлік тапсырмалар








- "Плюс" - оң әсер еткен фактілерді, алған білімдері жайлы жаза алады,

- "Минус" - "қолымнан келмей жатыр" немесе "түсініксіз болып тұр" деген ойларын жазады,

- "Қызықты" деген бағанаға не қызықты болды не не жайында көбірек білгісі келетінін сұрақ түрінде жазса да болады.





Белсенді оқу әдісі: Өзара тексеріс

Саралау тәсілі: Диалог және қолдау көрсету

Үй жұмысын тексеру: Әр оқушы көршілерімен дәптерлерін алмасып, интерактивті тақтадан көрсетілген дұрыс жауаппен бір-бірін тексереді. №145



Дескриптор: Білім алушы

-квадрат түбірдің қасиеттерін пайдаланып көбейткішті түбір таңбасының алдына шығарады

-Өрнектерді түрлендіруді орындайды.

ҚБ: Әр оқушы көршілерімен дәптерлерін алмасып, интерактивті тақтадан көрсетілген дұрыс жауаппен бір-бірін тексеріп, әр қате есеп үшін бағалау парағындағы түймедақ гүлінің бір күлтесің жұлып отырады









































































Оқулық

А.Н.Шыныбеков 2012 ж








Сабақтың ортасы
























































Бүкіл топ орындайтын жұмыс:

Саралау тәсілі: тапсырма (білім деңгейі әр түрлі оқушыларға арналған тапмырмалар)

Белсенді оқу әдісі: Элективті тест

вадрат түбірдің қасиеттеріна ажыратады;

-Көбейткішті түбір белгісінің алдына шығаруды қолданып, сандық өрнектердің мәнін табады

- Көбейткішті түбір белгісінің астына алуды қолданып, сандық өрнектердің мәнін табады

квадрат түбірдің қасиеттерін қолданып,тепе-теңдіктерді дәлелдейді

Ойлау дағдысының деңгейі: Қолдану

Өткенді қайталауға арналған тест сұрақтары интерактивті тақтадан көрсетіледі, әр оқушы дұрыс жауаптарын ламинирленген А4 қағазға белгілейді. Барлығы болғаннан кейін, қағаздарын жоғары көтеріп, мұғалімге тексертеді.

Тест жұмысы

А.12 В.14 С. 15 Д.13

2. қай өрнектің мағынасы болмайды?

А. В. С. Д.

3. ()

А.5 В.-6 С. -5 Д.3

4. =

А. В. С.

5. бөлшекті иррационалдықтан босат

А. В. С.



Дескриптор: Білім алушы

- арифметикалық квадрат түбір анықтамасын қолданады;

- квадрат түбір қасиеттерін қолданады;

- арифметикалық квадрат түбір анықтамасын қолданып тестті белгілейді.

.

ҚБ: Егер тек бір қате болса «күлімдеген» күннің, қате саны 2 не 3-еу болса «ойланған», қате саны 4-тен көп болса «мұңайған» күннің суретін өз бағалау парағына жапсырады.

Жұптық жұмыс

Саралау тәсілі: тапсырма

578тг - Сатып алу
Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!