Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
№72 жалпы білім беретін мектеп
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Сабақтың тақырыбы: Құрылымы күрделі теңдеулер
|
Бөлім |
Өнер |
||||
|
Педагогтің аты - жөні |
|
||||
|
Күні |
|
||||
|
Сынып: 3 «А» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Пәні |
Математика |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Құрылымы күрделі теңдеулер |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.2.2.2 көбейту мен бөлуге берілген қарапайым теңдеулерді, құрылымы күрделі х× (25:5)=60; (24×3):х=6;х: (17×2)=2; k+124:4=465 түріндегі теңдеулерді шешу |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
||||
|
Құндылық: |
Еңбек пен шығармашылық, жауапкершілік, ынтымақтастық |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі /уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар
|
|
|
Сабақтың басы 7 минут |
I.Ұйымдастыру: Жұмыс ережесін құру. (Т)Алдыңғы білімге шолу: «Көбейту кестесін есте сақтау деңгейін анықтау» «Құпия теңдеу» әдісі x×(25:5)=60
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау. |
Жұмыс ережесімен танысады. Көбейту кестесіндегі сандарды есте сақтап, сұраққа жауап береді. Берілген сұрақтарға жауап береді |
Дескриптор: Білім алушы - берілген сандардың көбейтіндісін жатқа айтады; (I) |
Таныстырылым, оқулық. |
|
|
Сабақтың ортасы 33 минут
|
Дәптермен жұмыс Көркем жазу: 100*4+75 4*5+8 Топпен жұмыс: Өзара байланысты үш санды тап Өзіндік жұмыс Теңдеуді шеш, тексеруді орында Жұппен жұмыс «Гексагон» әдісі Бөліндінің мәні мен қалдықты тап «Биле,ойна, ойлан» әдісі \сергіту\ Көбейтіндіні көбейткіштердің квадаратына немесе кубына ауыстыр, есепте Топпен жұмыс: \р\ Есепті теңдеудің көмегімен шығарыңдар Үй тапсырмасы: №4 |
Өрнектерді ауызша шығарады, дәптерге көркем жазады. Берілген сандар арқылы топтаса жұмыс жүргізеді, жариялайды. Берілген теңдеуді шешеді, тексереді, бағалайды «Гексагон» әдісін пайдаланып берілген бөліндінің мәнін есептейді . Билеу арқылы жұптаса берілген тапсырманы орындайды. Топпен бірігіп есептің шартын талқылайды. Әр қадамды топ мүшелерімен бөлісіп, пікірталас жүргізеді. |
Дескриптор: Білім алушы - өрнектердің нәтижесін қате жібермей анықтайды, көркем жазады. (I) Дескриптор: Білім алушы - берілген үш сан арасындағы байланысты дұрыс табады; - жазушыны және оның шығармасын, жанрын дәл анықтайды. (I) Дескриптор: Білім алушы - теңдеудің шешімін өз бетінше орындайды; - негізгі арифметикалық амалдарды дұрыс қолданады. (II) Дескриптор: Білім алушы - бөліндінің мәнін дұрыс есептейді; - қалдықты дұрыс анықтайды. (II) Дескриптор: Білім алушы - көбейтіндіні дұрыс а2 немесе а3 ауыстырады, есептейді. (I) Дескриптор: Білім алушы - есепті теңдеудің көмегімен модельдеп, шешімін табады. -теңдеуді шешуде арифметикалық амалдарды дұрыс қолданады. (II) |
«Жасыл қалам» Сандар және сюжетті суреттер «Гексагон» қағаз үлгісі Таратпа қағаздар, маркер |
|
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Рефлексия Бір жетістік және бір сұрақ |
Ойларын қорытады, тұжырымдайды. |
|
стикерлер |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Құрылымы күрделі теңдеулер
Ашық сабақ Құрылымы күрделі теңдеулер
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
№72 жалпы білім беретін мектеп
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Сабақтың тақырыбы: Құрылымы күрделі теңдеулер
|
Бөлім |
Өнер |
||||
|
Педагогтің аты - жөні |
|
||||
|
Күні |
|
||||
|
Сынып: 3 «А» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Пәні |
Математика |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Құрылымы күрделі теңдеулер |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.2.2.2 көбейту мен бөлуге берілген қарапайым теңдеулерді, құрылымы күрделі х× (25:5)=60; (24×3):х=6;х: (17×2)=2; k+124:4=465 түріндегі теңдеулерді шешу |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
||||
|
Құндылық: |
Еңбек пен шығармашылық, жауапкершілік, ынтымақтастық |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі /уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар
|
|
|
Сабақтың басы 7 минут |
I.Ұйымдастыру: Жұмыс ережесін құру. (Т)Алдыңғы білімге шолу: «Көбейту кестесін есте сақтау деңгейін анықтау» «Құпия теңдеу» әдісі x×(25:5)=60
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау. |
Жұмыс ережесімен танысады. Көбейту кестесіндегі сандарды есте сақтап, сұраққа жауап береді. Берілген сұрақтарға жауап береді |
Дескриптор: Білім алушы - берілген сандардың көбейтіндісін жатқа айтады; (I) |
Таныстырылым, оқулық. |
|
|
Сабақтың ортасы 33 минут
|
Дәптермен жұмыс Көркем жазу: 100*4+75 4*5+8 Топпен жұмыс: Өзара байланысты үш санды тап Өзіндік жұмыс Теңдеуді шеш, тексеруді орында Жұппен жұмыс «Гексагон» әдісі Бөліндінің мәні мен қалдықты тап «Биле,ойна, ойлан» әдісі \сергіту\ Көбейтіндіні көбейткіштердің квадаратына немесе кубына ауыстыр, есепте Топпен жұмыс: \р\ Есепті теңдеудің көмегімен шығарыңдар Үй тапсырмасы: №4 |
Өрнектерді ауызша шығарады, дәптерге көркем жазады. Берілген сандар арқылы топтаса жұмыс жүргізеді, жариялайды. Берілген теңдеуді шешеді, тексереді, бағалайды «Гексагон» әдісін пайдаланып берілген бөліндінің мәнін есептейді . Билеу арқылы жұптаса берілген тапсырманы орындайды. Топпен бірігіп есептің шартын талқылайды. Әр қадамды топ мүшелерімен бөлісіп, пікірталас жүргізеді. |
Дескриптор: Білім алушы - өрнектердің нәтижесін қате жібермей анықтайды, көркем жазады. (I) Дескриптор: Білім алушы - берілген үш сан арасындағы байланысты дұрыс табады; - жазушыны және оның шығармасын, жанрын дәл анықтайды. (I) Дескриптор: Білім алушы - теңдеудің шешімін өз бетінше орындайды; - негізгі арифметикалық амалдарды дұрыс қолданады. (II) Дескриптор: Білім алушы - бөліндінің мәнін дұрыс есептейді; - қалдықты дұрыс анықтайды. (II) Дескриптор: Білім алушы - көбейтіндіні дұрыс а2 немесе а3 ауыстырады, есептейді. (I) Дескриптор: Білім алушы - есепті теңдеудің көмегімен модельдеп, шешімін табады. -теңдеуді шешуде арифметикалық амалдарды дұрыс қолданады. (II) |
«Жасыл қалам» Сандар және сюжетті суреттер «Гексагон» қағаз үлгісі Таратпа қағаздар, маркер |
|
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Рефлексия Бір жетістік және бір сұрақ |
Ойларын қорытады, тұжырымдайды. |
|
стикерлер |
|
шағым қалдыра аласыз













