ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ САБАҚ ЖОСПАРЫ
-
Мектеп:
Ақмола облысы, Аршалы ауданы, И.Құтпанұлы ат.ОМ
Мұғалім:
Сабақтың тақырыбы:
Қылмыстық құқық бұзушылық және қылмыстық жауапкершілікке тартылатын тұлғалар
Күні:
09.12.2021 ж
Сынып:
10 «Ә»
Оқу мақсаты:
10.2.4.3 - нақты мысалдар арқылы қылмыстық теріс қылық пен қылмысты қоғамдық қауіптілік дәрежесіне сәйкес сипаттау;
10.2.4.4 - кәмелетке толмағандарды қылмыстық жауапкершілікке тарту ерекшеліктерін құқықтық жағдаят мысалында анықтау
Сабақ мақсаты
I. Барлық оқушылар біледі.
Б.: Қылмыстық құқық бұзушылық туралы біледі;
Т.: Қылмыстық құқық бұзушылық үшін жауапкершіліктің болатынын түсінеді;
II. Оқушылардың басым бөлігі біледі.
Қ.: Қылмыстық құқық бұзушылыққа жауапкершілікті анықтау үшін Қылмыстық кодекстің кейбір баптарын қолдана алады;
Т.: Қылмыстық құқық бұзушылық туралы жағдаяттарды талдайды;
III. Кейбір оқушылар біледі.
Ж.: Қылмыстық жауапкершілікке тартылатын тұлғалар туралы білімдерін жинақтайды;
Б.: Қылмыстық құқық бұзушылық және қылмыстық жауапкершілікке тартылатын тұлғалар туралы қорытынды ой жазады;
Бағалау критерийлері
-
I – біледі, түсінеді
Нақты мысалдар арқылы қылмыстық теріс қылық туралы біледі;
-
II – қолданады
Оқу жылы бойында қылмыстық құқық бұзушылық, жауапкершілік ұғымын қолданады;
-
III – талдайды
Нақты мысалдар арқылы қылмысты қоғамдық қауіптілік дәрежесіне сәйкес талдайды;
-
өзіндік пікір қалыптасады
Кәмелетке толмағандарды қылмыстық жауапкершілікке тарту туралы өзіндік пікір қалыптасады;
-
білімін өмірлік жағдайда пайдаланалады
Кәмелетке толмағандарды қылмыстық жауапкершілікке тарту ерекшеліктерін құқықтық жағдаят мысалында анықтап, алған білімін өмірлік жағдайда пайдаланады.
РЕСУРСТАР
Құқық негіздері оқулығы, 10 сынып, Алматы «Мектеп», 2019
Ғаламтор. Қылмыстық құқық бұзушылық түрлері
-
САБАҚТЫҢ ҚҰРЫЛЫМЫ
|
|
ЖОСПАР |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Жоспар‑ ланған уақыт |
Жоспарланған жұмыстар |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
Мұғалім іс-әрекеті |
Оқушы іс-әрекеті |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
САБАҚТЫҢ БАСЫ (5 мин) |
|
Оқушыларды түгендеу, сабаққа дайындығын қадағалау. Оқушыларды түзу жолға бағдарлау аффирмациясы: «Біздің таңдаған ойымыз – өмір кенебіне сурет салатын қылқалам», Луиза Хей.
Қойылатын сұрақтар:
Оқушылармен бірге жаңа сабақтың тақырыбы анықталады. Оқу мақсатымен таныстыру. Оқу мақсаттары және бағалау критерийлері таныстырылады. Сабақтың зерттеу сұрағы: Қылмыстық құқық бұзушылық деген не және қылмыстық жауапкершілікке қандай тұлғалар тартылады? |
Назарын сабаққа аударады, сабақ тақырыбымен, оқу мақсатымен танысады |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
САБАҚТЫҢ ОРТАСЫ (36МИН ) |
I‑кезең: (8 мин.). Жаңа білімді, зерттеу кезеңі. 5 мин 3 мин |
Сабақ жоспары: 1. Қылмыстық жауаптылық. 2. Қылмыс, қылмыс санаттары. 3. Кәмелетке толмағандарды жауаптылыққа тарту. Оқушылар 3 топқа бөлініп отырады: 1 топ – Сот төрелігі 2 топ – Прокуратура 3 топ –Тергеу комитеті
Бейнеролик «Кәмелетке толмағандар арасындағы құқықбұзушылық» |
Оқулықтағы мәтінмен танысып, оқып отырады Презентациямен танысады Бейнебаянды қарап, талқылайды. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
II‑кезең: (28 мин) 3 мин 1 мин 2 мин 4 мин 4 мин 4 мин 10 мин |
Спиннер әдісімен бекіту сұрақтары:
ДЕҢГЕЙЛІК ТАПСЫРМА I ДЕҢГЕЙ 1 тапсырма. Қылмыс категорияларын сәйкестендіріңіз:
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||



















