Сабақ жоспары
|
КҮНІ: 31.01.2018ж |
МҰҒАЛІМНІҢ АТЫ-ЖӨНІ: Алшынбай П.Б |
|
Пәні: |
Айналадағы әлем |
|
СЫНЫП: |
3 сынып |
|
Сабақтың тақырыбы |
Қыс.Аяз,боран |
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаты |
Оқушыларға қыз мезгілі жөнінде түсініктерін кеңейту. |
|
Түзете-дамыту |
Есте сақтау қабілеттерін дамыту |
|
Сабақта қолданылатын материалдар |
Оқулық,суреттер,интерактивтітақта,тапсырмалар, |
|
Оқыту әдістері |
Түсіндіру, сұрақ-жауап |
|
Сабақтың кезеңдері |
Сабақтың барысы |
|
|
|
|
Ұйымдастыру кезеңі |
-Сәлемдесу Оқушыны психиологиялық –педагогикалық даярлау. Бүгін қандай сабақ балалар? Сабаққа дайынсыңдар ма? Оқу құралдарын түгендеу. |
|
Өткен сабақты тексеру |
Үйге қандай тапсырма берді балалар? Қане, балалар үй жануарларын атандаршы? |
|
Жаңа сабақ |
Балалар мен сендерге жұмбақ жасырайын сол жұмбақты шешімін табу керексіңдер. Жұмбақтың шешімі біздің бүгінгі өтетін тақырыбымызға байланысты. Аяз қысып, өрнек
сызып,
Қолы жоқ, сурет салады, Тісі жоқ тістеп алады. (аяз)
Қанаты жоқ ұшады, Аяғы жоқ желеді Аузы жоқ ұлиды. (боран)
Оқушыларға тақырыпты хабарлау. Балалар қазір жылдың қай мезгілі? Қыс мезгілінде неше ай бар? Қыс мезгіліндегі айларын атаңдаршы? Балалар: Желтоқсан, қаңтар,
ақпан Қыс мезгіліндегі табиғи құбылыстарды атаңдаршы? Аязды,боранды,қарлы,суық болады.
Қыс мезгілінің белгілерін білеміз
бе?
Қатты аяз болып, тоңғанда не
істейміз?
Балалар енді қысқы киімдерді атаңдаршы? "Қайсысы артық" Тақтаға әр мезгілдің киімдері ілінеді, осы киімдердің ішінен артық киімдерді табу керек. Табылған артық киімдерді қай мезгілде киетінін сұрау.
Қыс мезгіліндегі қауіпсіздік ережелері. КӨК ТАЙҒАҚ КЕЗІНДЕГІ ҚАУІПСІЗДІК. Көкмұз – бұл қалың мұздың беті, көкмұз жерде, тротуарларда болады. Көкмұз – ауа температурасы 0С-ден - 3 Спайдаболады, мұздыңқалыңдығыбірнеше см. жетеді. • Мұздақ – жер үстінде пайда болатын мұздың жұқа қабаты, күн суығаннан кейін, не жаңбырдан кейін пайда болады. • Мұздақ үстінде жүргенде табандынық басып, асықпай, тізені бос қолды ұстап жүру керек. • Асығу – көкмұз үстінде құлауға әкеліп соқтырады. Қарлы боран (дауыл) Егер сіз боранда қалсаңыз: Қар үстінен паналайтын орындайында; Ағаштардың арасынан қуыс жер табыңыз; паналайтын орныңызды үлкейтіңіз; ұйықтамауға тырысыңыз, егер бар болса балауыз жағыңыз. |
|
|
Дәптермен жұмыс |
|
Сергіту сәті |
« Көңілді күн» видеоролик |
|
Сабақты бекіту |
Қыстың сәні не балалар? Аққаланы қандай ауа-райы болғанда жасаймыз? Аққаланың қандай бөліктерін білесіңдер? «Аққала ойыны» Шарты: тақтаға жартылай қиылып жасалған аққала бөліктері ілінеді. Үстел үстінде қалған бөліктері: басына киетін шелегі, аузы, қолы, сыпырғышы, ілгегі сияқты суреттері жатады. Балалар осы бөліктердіалып, толықілукерек. |
|
Үй тапсырмасы |
Қыс суретін салу |
|
Бағалау |
Оқушыларға тиісті бағаларын қою |
Тексерілді:________
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Қыс,аяз,боран
Сабақ жоспары
|
КҮНІ: 31.01.2018ж |
МҰҒАЛІМНІҢ АТЫ-ЖӨНІ: Алшынбай П.Б |
|
Пәні: |
Айналадағы әлем |
|
СЫНЫП: |
3 сынып |
|
Сабақтың тақырыбы |
Қыс.Аяз,боран |
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаты |
Оқушыларға қыз мезгілі жөнінде түсініктерін кеңейту. |
|
Түзете-дамыту |
Есте сақтау қабілеттерін дамыту |
|
Сабақта қолданылатын материалдар |
Оқулық,суреттер,интерактивтітақта,тапсырмалар, |
|
Оқыту әдістері |
Түсіндіру, сұрақ-жауап |
|
Сабақтың кезеңдері |
Сабақтың барысы |
|
|
|
|
Ұйымдастыру кезеңі |
-Сәлемдесу Оқушыны психиологиялық –педагогикалық даярлау. Бүгін қандай сабақ балалар? Сабаққа дайынсыңдар ма? Оқу құралдарын түгендеу. |
|
Өткен сабақты тексеру |
Үйге қандай тапсырма берді балалар? Қане, балалар үй жануарларын атандаршы? |
|
Жаңа сабақ |
Балалар мен сендерге жұмбақ жасырайын сол жұмбақты шешімін табу керексіңдер. Жұмбақтың шешімі біздің бүгінгі өтетін тақырыбымызға байланысты. Аяз қысып, өрнек
сызып,
Қолы жоқ, сурет салады, Тісі жоқ тістеп алады. (аяз)
Қанаты жоқ ұшады, Аяғы жоқ желеді Аузы жоқ ұлиды. (боран)
Оқушыларға тақырыпты хабарлау. Балалар қазір жылдың қай мезгілі? Қыс мезгілінде неше ай бар? Қыс мезгіліндегі айларын атаңдаршы? Балалар: Желтоқсан, қаңтар,
ақпан Қыс мезгіліндегі табиғи құбылыстарды атаңдаршы? Аязды,боранды,қарлы,суық болады.
Қыс мезгілінің белгілерін білеміз
бе?
Қатты аяз болып, тоңғанда не
істейміз?
Балалар енді қысқы киімдерді атаңдаршы? "Қайсысы артық" Тақтаға әр мезгілдің киімдері ілінеді, осы киімдердің ішінен артық киімдерді табу керек. Табылған артық киімдерді қай мезгілде киетінін сұрау.
Қыс мезгіліндегі қауіпсіздік ережелері. КӨК ТАЙҒАҚ КЕЗІНДЕГІ ҚАУІПСІЗДІК. Көкмұз – бұл қалың мұздың беті, көкмұз жерде, тротуарларда болады. Көкмұз – ауа температурасы 0С-ден - 3 Спайдаболады, мұздыңқалыңдығыбірнеше см. жетеді. • Мұздақ – жер үстінде пайда болатын мұздың жұқа қабаты, күн суығаннан кейін, не жаңбырдан кейін пайда болады. • Мұздақ үстінде жүргенде табандынық басып, асықпай, тізені бос қолды ұстап жүру керек. • Асығу – көкмұз үстінде құлауға әкеліп соқтырады. Қарлы боран (дауыл) Егер сіз боранда қалсаңыз: Қар үстінен паналайтын орындайында; Ағаштардың арасынан қуыс жер табыңыз; паналайтын орныңызды үлкейтіңіз; ұйықтамауға тырысыңыз, егер бар болса балауыз жағыңыз. |
|
|
Дәптермен жұмыс |
|
Сергіту сәті |
« Көңілді күн» видеоролик |
|
Сабақты бекіту |
Қыстың сәні не балалар? Аққаланы қандай ауа-райы болғанда жасаймыз? Аққаланың қандай бөліктерін білесіңдер? «Аққала ойыны» Шарты: тақтаға жартылай қиылып жасалған аққала бөліктері ілінеді. Үстел үстінде қалған бөліктері: басына киетін шелегі, аузы, қолы, сыпырғышы, ілгегі сияқты суреттері жатады. Балалар осы бөліктердіалып, толықілукерек. |
|
Үй тапсырмасы |
Қыс суретін салу |
|
Бағалау |
Оқушыларға тиісті бағаларын қою |
Тексерілді:________
шағым қалдыра аласыз





















