Бекітемін
Мектеп директорының
оқу ісі жөніндегі орынбасары
___________
«26» қаңтар 2024ж.
|
Бөлім |
Қысқаша көбейту формулалары |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Махамбетиярова Жанна Жанабиловна |
|||||
|
Күні |
26.01.2024ж. |
|||||
|
Сынып:7 «Ә» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
7.2.1.10 қысқаша көбейту
формулаларын
|
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
-қысқаша көбейту формулаларын біледі және қолдана алады; - қысқаша көбейту формулаларын қолданып,есептер шығарады;- қысқаша көбейту формулаларын өрнектерді көбейткіштерге жіктеу кезінде қолдана алады |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
қысқаша көбейту формулаларын білу және қолдану |
|||||
|
Құндылықтарға баулу |
Физикалық белсенді болу.Уақытты тиімді пайдалану |
|||||
|
Сабақбарысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Басы 2 минут 3 минут 3 минут |
Ұйымдастыру. Психологиялық ахуал. Жағымды психологиялық ахуал туғызу. «Жақсы көңіл күй жан шуағы» Оқушылар бір-біріне бүгінгі күнге сәттілік тілейді.
Үй жұмысын тексеру. №31.18 Есептеңдер:
№32.17 Теңдеуді шешіңдер:
1)x(x-4)
−4х+2х
-2х
х Жауабы: -1,5 2)(х+2)(х-3)-3
-х-2х -3х х Жауабы:
«Қысқаша көбейту формулалары» https://learningapps.org/watch?v=phw6k1yik22сілтемесі арқылы өтіп, тексеру жүргізіледі. |
Оқушылар бір-біріне жылы лебіздерін айтады. «Сұхбаттасқан жұп» әдісі арқылы оқушылар үй тапсырмасын ауызша оқиды. Оқушылар дәптерлерін жұптарымен алмастыру арқылы интербелсенді тақтада жауабымен жазылған үй тапсырмасына қарап презентациядан жұбының жұмысының дұрыстығын тексереді. Есеп шешімін интербелсенді тақтадан тауып көрсетеді |
Мадақтау |
Презентация |
||
|
Ортасы 25 минут
2 мин
2 мин
2 минут
3 минут |
Жеке жұмыс Оқулықпен жұмыс. Оқулықтағы №31.20(1,3) №32.15 (1,4), №32.18(1,3), №32.21(4,5,6), №32.25(1) есептер тақтада орындалады. №31.20(1,3) Көбейтіндіні көпмүше түрінде жаз: 1)
(5-а)(5+а)*(25+ 3) №32.15(1,4) Теңдеуді шешіңдер:
1)
4) №32.18(1,3) Теңсіздікті шешіңдер:
3) №32.21(4,5,6) 4) 5) 6) №32.25(1)
Сергіту сәті. Топтық жұмыс «Қысқаша көбейту формулаларын қолданып есептер шығару» Оқушыларға 8 есеп беріледі. Топпен есептердің шешімін табады.https://learningapps.org/watch?v=p70sh4a2522 сілтемесі арқылы өтіп, тексеру жүргізіледі. 1-топ 1)Үшмүшені екімүшенің квадраты
түрінде жаз 4 2)
3)Дәрежені көпмүше түрінде
жаз: 4) 3х, 5у өрнегін екі еселенген көбейтінді түрінде жаз. 2-топ 1) Өрнектердің ішінде екімүшенің квадраты түрінде болатынын анықта:
3)
4 2) Үшмүшені екімүше қосындысының квадраты түрінде жаз:
3)Дәрежені көпмүше түрінде
жаз: 4) а және в өрнектері арқылы екі өрнектің қосындысы квадратын жаз. Сабақты қорытындылау. «Кім жүйрік» әдісі тест тапсырмаларын орындау |
1)(5-а)(5+а)*(25+
(25-
1)
Жауабы: -5
18t 18t t Жауабы:
-2n n n Жауабы:
( 3)
m Жауабы(0;
+ 4) 5)
6)
121 19 Логикалық тапсырмаларды WordWall бағдарламасы арқылы орындайды
Есеп шешімін интербелсенді тақтадан жазып көрсетеді
Online Test Pad бағдарламасы арқылы тест тапсырмаларын орындау |
Мадақтау мадақтау
1тапсырма- 1 балл |
Оқулық, тақта, бор |
||
|
Соңы 3 минут |
Рефлексия«Білім почтасы» Үйге тапсырма:№31.20(2,4), №32.21(1,2,3) Оқушы білімін бағалау |
Оқушылар сабақ ұнаған болса қолдарындағы конверттерге сабақ жайлы пікірлерін жазып,почта жәшігіне салады |
|
Почта жәшігі конверт |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. "Қысқаша көбейту формулалары"
Ашық сабақ. "Қысқаша көбейту формулалары"
Бекітемін
Мектеп директорының
оқу ісі жөніндегі орынбасары
___________
«26» қаңтар 2024ж.
|
Бөлім |
Қысқаша көбейту формулалары |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Махамбетиярова Жанна Жанабиловна |
|||||
|
Күні |
26.01.2024ж. |
|||||
|
Сынып:7 «Ә» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
7.2.1.10 қысқаша көбейту
формулаларын
|
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
-қысқаша көбейту формулаларын біледі және қолдана алады; - қысқаша көбейту формулаларын қолданып,есептер шығарады;- қысқаша көбейту формулаларын өрнектерді көбейткіштерге жіктеу кезінде қолдана алады |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
қысқаша көбейту формулаларын білу және қолдану |
|||||
|
Құндылықтарға баулу |
Физикалық белсенді болу.Уақытты тиімді пайдалану |
|||||
|
Сабақбарысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Басы 2 минут 3 минут 3 минут |
Ұйымдастыру. Психологиялық ахуал. Жағымды психологиялық ахуал туғызу. «Жақсы көңіл күй жан шуағы» Оқушылар бір-біріне бүгінгі күнге сәттілік тілейді.
Үй жұмысын тексеру. №31.18 Есептеңдер:
№32.17 Теңдеуді шешіңдер:
1)x(x-4)
−4х+2х
-2х
х Жауабы: -1,5 2)(х+2)(х-3)-3
-х-2х -3х х Жауабы:
«Қысқаша көбейту формулалары» https://learningapps.org/watch?v=phw6k1yik22сілтемесі арқылы өтіп, тексеру жүргізіледі. |
Оқушылар бір-біріне жылы лебіздерін айтады. «Сұхбаттасқан жұп» әдісі арқылы оқушылар үй тапсырмасын ауызша оқиды. Оқушылар дәптерлерін жұптарымен алмастыру арқылы интербелсенді тақтада жауабымен жазылған үй тапсырмасына қарап презентациядан жұбының жұмысының дұрыстығын тексереді. Есеп шешімін интербелсенді тақтадан тауып көрсетеді |
Мадақтау |
Презентация |
||
|
Ортасы 25 минут
2 мин
2 мин
2 минут
3 минут |
Жеке жұмыс Оқулықпен жұмыс. Оқулықтағы №31.20(1,3) №32.15 (1,4), №32.18(1,3), №32.21(4,5,6), №32.25(1) есептер тақтада орындалады. №31.20(1,3) Көбейтіндіні көпмүше түрінде жаз: 1)
(5-а)(5+а)*(25+ 3) №32.15(1,4) Теңдеуді шешіңдер:
1)
4) №32.18(1,3) Теңсіздікті шешіңдер:
3) №32.21(4,5,6) 4) 5) 6) №32.25(1)
Сергіту сәті. Топтық жұмыс «Қысқаша көбейту формулаларын қолданып есептер шығару» Оқушыларға 8 есеп беріледі. Топпен есептердің шешімін табады.https://learningapps.org/watch?v=p70sh4a2522 сілтемесі арқылы өтіп, тексеру жүргізіледі. 1-топ 1)Үшмүшені екімүшенің квадраты
түрінде жаз 4 2)
3)Дәрежені көпмүше түрінде
жаз: 4) 3х, 5у өрнегін екі еселенген көбейтінді түрінде жаз. 2-топ 1) Өрнектердің ішінде екімүшенің квадраты түрінде болатынын анықта:
3)
4 2) Үшмүшені екімүше қосындысының квадраты түрінде жаз:
3)Дәрежені көпмүше түрінде
жаз: 4) а және в өрнектері арқылы екі өрнектің қосындысы квадратын жаз. Сабақты қорытындылау. «Кім жүйрік» әдісі тест тапсырмаларын орындау |
1)(5-а)(5+а)*(25+
(25-
1)
Жауабы: -5
18t 18t t Жауабы:
-2n n n Жауабы:
( 3)
m Жауабы(0;
+ 4) 5)
6)
121 19 Логикалық тапсырмаларды WordWall бағдарламасы арқылы орындайды
Есеп шешімін интербелсенді тақтадан жазып көрсетеді
Online Test Pad бағдарламасы арқылы тест тапсырмаларын орындау |
Мадақтау мадақтау
1тапсырма- 1 балл |
Оқулық, тақта, бор |
||
|
Соңы 3 минут |
Рефлексия«Білім почтасы» Үйге тапсырма:№31.20(2,4), №32.21(1,2,3) Оқушы білімін бағалау |
Оқушылар сабақ ұнаған болса қолдарындағы конверттерге сабақ жайлы пікірлерін жазып,почта жәшігіне салады |
|
Почта жәшігі конверт |
||
шағым қалдыра аласыз











+(9a+7b)(8a-13b)


















- 



)


-
ab+

- 
-22ab+
+72
-83ab - 90












