Қысқа мерзімді жоспар Ә.Б.жетекшісі: Кененбаева Г.А.
|
Ұзақ мерзімді жоспардың бөлімі: |
Мектеп: ЖМБ НЗМ Шымкент-Абай |
|||
|
Мұғалімнің ТАӘ: Қаржаубекова Г.О . |
|||
|
Сыныбы: |
7-Д |
|||
|
Сабақ тақырыбы: Қысқаша көбейту формулаларының көмегімен көпмүшелерге амалдар қолдану |
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме): |
7.2.1.17 көпмүшелерге амалдар қолдану арқылы және қысқаша көбейту формуласы көмегімен алгебралық өрнектерді түрлендіреді; |
|||
|
Кәсіби даму мақсаты: |
Оқушылардың дәлелдеу және зерттеушілік дағдыларын дамытуға бағытталған оқыту әдістерін жетілдіру; |
|||
|
LS / AR |
IBL(зерттеу арқылы оқыту)әдістерін қолдану арқылы оқушылардың сыни ойлау дағдыларын дамыту |
|||
|
Негізгі құзыреттер:
|
Құндылықтар:
|
|||
|
Пәнаралық байланыс: |
География, Физика, Информатика |
|||
|
Сабақ барысы (40 минут) |
|
|||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақ барысында жоспарланған іс-әрекеттер |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 5 минут
3 минут 2 минут
|
Ұйымдастыру кезеңі: Оқушалармен сәлемдесу,сабаққа назарын аудару. Сергіту сәті: «Иммерсивті интерактивті қыздырыну» Күтілетін нәтиже: Сабақтың мақсатына жету Топқа бөлу: «Classtools» платформасы арқылы оқушыларды 3 топқа бөлеміз.
II-топ-Communication III-топ-Collaboration |
Интерактивті тақта, презентация https://www.classtools.net/random-group-generator/ |
||
|
Сабақтың ортасы 10 минут 5 минут 5 минут 5 минут |
Оқушылар ортаға тасталған проблемалық сұрақты шешу арқылы оқу мақсатын анықтайды. Оқу мақсатын анықтауға байланысты проблемалық сұрақ: Бір шаруа қожалығы жаңа жер телімін қоршамақ болады. Олар жерді шаршы түрінде қоршауды жоспарлайды. Алдымен қабырғасын х метр деп есептеген, бірақ кейін әр қабырғаны 5 метрге қысқарту туралы шешім қабылдайды. Осы өзгерістен кейін олар жердің қаншаға қысқарғанын білгілері келеді және есептеуді бастап кетеді. Енді сұрақ: - олар жердің қаншаға өзгергенін қалай есептейді немесе есептеу үшін не істеу керек? -құрылған өрнектің қанша шешу жолы бар? Топтық жұмыс «ГЕКСАГОН» әдісі 3 топқа жеке-жеке алты бұрышты формулалар жазылған карточкалар таратылады. Оқушылар ішіндегі формулаларды дұрыс жіктеу арқылы карточкаларды ретімен орналастырады.
Жеке жұмыс «TOMLINSON» тәсілі бойынша есептер
Топтық жұмыс: «Суретті құрастыр» кезеңі
Оқушылар карточкадағы есептердің жауабын шығара отырып, суреттердің әр бөлшектерімен сәйкестендіре отыра, суретті құрастырады. Есептер:
«TARSIYA» әдісі пазлдарды құрастыру
|
Презентация, интерактивті тақта
Карточкалар Презентация, интерактивті тақта Карточкалар Сурет бөлшектері, карточкалар Қосымша уақыт қалса |
||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Рефлексия:
Сабақты қорытындылау: Бүгін сабақта оқушылар: -Қысқаша көбейту формулаларының түрлерін қайталады. -Алгебралық өрнектерді ықшамдау жолдарын практика жүзңнде қолданды. -Өрнектерді өмірлік жағдайларда қолдана отырып, логикалық ойлай және талдау дағдыларын дамытты. -Қысқаша көбейту формулаларын есеп шығаруда уақытты үнемдеуге және қателікті азайтуға мүмкіндік беретінін түсінді. Қорытынды
сұрақ: Үйге тапсырма Оқулықтан №1-10 |
Карточкалар
|
||
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
||||
|
https://ust.kz/olimpiada/matematika_paninen_oqysylar_arasyndagy_olimpiada-121 |
||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. Қысқаша көбейту формулалары. 7-сынып.
Ашық сабақ. Қысқаша көбейту формулалары. 7-сынып.
Қысқа мерзімді жоспар Ә.Б.жетекшісі: Кененбаева Г.А.
|
Ұзақ мерзімді жоспардың бөлімі: |
Мектеп: ЖМБ НЗМ Шымкент-Абай |
|||
|
Мұғалімнің ТАӘ: Қаржаубекова Г.О . |
|||
|
Сыныбы: |
7-Д |
|||
|
Сабақ тақырыбы: Қысқаша көбейту формулаларының көмегімен көпмүшелерге амалдар қолдану |
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме): |
7.2.1.17 көпмүшелерге амалдар қолдану арқылы және қысқаша көбейту формуласы көмегімен алгебралық өрнектерді түрлендіреді; |
|||
|
Кәсіби даму мақсаты: |
Оқушылардың дәлелдеу және зерттеушілік дағдыларын дамытуға бағытталған оқыту әдістерін жетілдіру; |
|||
|
LS / AR |
IBL(зерттеу арқылы оқыту)әдістерін қолдану арқылы оқушылардың сыни ойлау дағдыларын дамыту |
|||
|
Негізгі құзыреттер:
|
Құндылықтар:
|
|||
|
Пәнаралық байланыс: |
География, Физика, Информатика |
|||
|
Сабақ барысы (40 минут) |
|
|||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақ барысында жоспарланған іс-әрекеттер |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 5 минут
3 минут 2 минут
|
Ұйымдастыру кезеңі: Оқушалармен сәлемдесу,сабаққа назарын аудару. Сергіту сәті: «Иммерсивті интерактивті қыздырыну» Күтілетін нәтиже: Сабақтың мақсатына жету Топқа бөлу: «Classtools» платформасы арқылы оқушыларды 3 топқа бөлеміз.
II-топ-Communication III-топ-Collaboration |
Интерактивті тақта, презентация https://www.classtools.net/random-group-generator/ |
||
|
Сабақтың ортасы 10 минут 5 минут 5 минут 5 минут |
Оқушылар ортаға тасталған проблемалық сұрақты шешу арқылы оқу мақсатын анықтайды. Оқу мақсатын анықтауға байланысты проблемалық сұрақ: Бір шаруа қожалығы жаңа жер телімін қоршамақ болады. Олар жерді шаршы түрінде қоршауды жоспарлайды. Алдымен қабырғасын х метр деп есептеген, бірақ кейін әр қабырғаны 5 метрге қысқарту туралы шешім қабылдайды. Осы өзгерістен кейін олар жердің қаншаға қысқарғанын білгілері келеді және есептеуді бастап кетеді. Енді сұрақ: - олар жердің қаншаға өзгергенін қалай есептейді немесе есептеу үшін не істеу керек? -құрылған өрнектің қанша шешу жолы бар? Топтық жұмыс «ГЕКСАГОН» әдісі 3 топқа жеке-жеке алты бұрышты формулалар жазылған карточкалар таратылады. Оқушылар ішіндегі формулаларды дұрыс жіктеу арқылы карточкаларды ретімен орналастырады.
Жеке жұмыс «TOMLINSON» тәсілі бойынша есептер
Топтық жұмыс: «Суретті құрастыр» кезеңі
Оқушылар карточкадағы есептердің жауабын шығара отырып, суреттердің әр бөлшектерімен сәйкестендіре отыра, суретті құрастырады. Есептер:
«TARSIYA» әдісі пазлдарды құрастыру
|
Презентация, интерактивті тақта
Карточкалар Презентация, интерактивті тақта Карточкалар Сурет бөлшектері, карточкалар Қосымша уақыт қалса |
||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Рефлексия:
Сабақты қорытындылау: Бүгін сабақта оқушылар: -Қысқаша көбейту формулаларының түрлерін қайталады. -Алгебралық өрнектерді ықшамдау жолдарын практика жүзңнде қолданды. -Өрнектерді өмірлік жағдайларда қолдана отырып, логикалық ойлай және талдау дағдыларын дамытты. -Қысқаша көбейту формулаларын есеп шығаруда уақытты үнемдеуге және қателікті азайтуға мүмкіндік беретінін түсінді. Қорытынды
сұрақ: Үйге тапсырма Оқулықтан №1-10 |
Карточкалар
|
||
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
||||
|
https://ust.kz/olimpiada/matematika_paninen_oqysylar_arasyndagy_olimpiada-121 |
||||
шағым қалдыра аласыз



















