|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||||||||
|
Пәні: |
Алгебра |
|||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Қысқаша көбейту формулалары |
|||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||
|
Сынып: 7-сынып |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қысқаша көбейту формуласы |
|||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
7.2.1.11
қысқаша көбейту формулаларын білу және қолдану; |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушы қысқаша көбейту формулаларынының ережесін біледі; Оқушы қысқаша көбейту формулаларын есептер шығаруда қолдана алады; Оқушы тaқырып бойыншa білімдeрін жинaқтaйды; |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||
|
Ұйымдастыру
Өткен білімді еске түсіру
(5-7 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен сәлемдесу, сыныптың сабаққа дайындығын қадағалау және оқушылардың зейінін сабаққа аудару. Жағымды көңіл күй тудыру.
А деңгейі: Қысқаша көбейту формуласының ережесін айтады В деңгейі: Ереже бойынша мысал келтіріп, шығара алады В деңгейі: Мысал бойынша есептің шығару жолын түсіндіріп, ойын тұжырымдай алады.
Жұптық жұмыс Берілген өрнектерді пайдалана отырып қысқаша көбейту формуласын құрастырып, шешімін жазыңыз: 2х; 3у; 5а; 6с; 0,5а; 4у; 6с; 3x
|
Сабаққа дайындалады.
Оқушылар өз ойларын ортаға салады.
Дескриптор: Білім алушы - бірінші өрнек пен екінші өрнекті анықтайды; - формуланың орнына өрнектерді қояды; -есептейді; -жауабын табады. 2 ұпай |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
ҚБ Мадақтау |
Сұрақтар жазыл ған үлестір мелі қағаздар |
||||||||||||||
|
Оқулықпен жұмыс
(10 мин)
|
№5.77 (тақ есептері) №5.78 (тақ есептері)
Есепті шығару қадамы бойынша оқушылардың ойын сұрайды. |
Өз ойларын ортаға салады
Дескриптор: Білім алушы - өрнектерді формулаға келтіріп алады; - формуланың орнына өрнектерді қояды; -есептейді; -жауабын табады. 3 ұпай
Есептерді орындарынан және тақтада орындайды |
Оқушылар критерийлер бойынша бірін-бірі бағалайды.
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады «Өзін-өзі бағалау |
Оқулық
|
||||||||||||||
|
Бекіту
15 минут |
«Сергіту сәті» жауап дұрыс болса, екі рет шапалақ ұрады, қате болса, аяқтарымен жерді тепкілейді. -3+4=6 дұрыс емес -1-2=3 дұрыс емес 1-3=-2 дұрыс 8+3=12 дұрыс емес 2-(-3)=5 дұрыс -3+6=-3 дұрыс емес
Сабақты қорытындылау
Топтық жұмыс 1) Өрнектерді ықшамдап, сәйкестігін табыңыз
2) Тепе – теңдік шығатындай етіп (*) таңбасының орнына қандайда бір мүшені жазыңыз: 1) (5-2a)(25+10a+ a2)=125-8a3 2) 3) 4)
3. Көбейткіштерге жіктеңдер:
Үйге тапсырма №5.77 (жұп есептері)
|
Сабақтың тақырыбын қорытындылау.
Топтық жұмыс
1) 5 ұпай
2) 4 ұпай
3) 3 ұпай |
«Ең үздік жауап» |
Ақпараттық карточка |
||||||||||||||
|
Кері байланыс |
Жалғастырыңыз: Маған ... қызықты болды Бұл ... қиындық туғызды Осы ... мені ойландырды
|
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады
|
Оқушылар бағалау критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
|
||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қысқаша көбейту формулалары, ҚМЖ, ашық сабақ
Қысқаша көбейту формулалары, ҚМЖ, ашық сабақ
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||||||||
|
Пәні: |
Алгебра |
|||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Қысқаша көбейту формулалары |
|||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||
|
Сынып: 7-сынып |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қысқаша көбейту формуласы |
|||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
7.2.1.11
қысқаша көбейту формулаларын білу және қолдану; |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушы қысқаша көбейту формулаларынының ережесін біледі; Оқушы қысқаша көбейту формулаларын есептер шығаруда қолдана алады; Оқушы тaқырып бойыншa білімдeрін жинaқтaйды; |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||
|
Ұйымдастыру
Өткен білімді еске түсіру
(5-7 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен сәлемдесу, сыныптың сабаққа дайындығын қадағалау және оқушылардың зейінін сабаққа аудару. Жағымды көңіл күй тудыру.
А деңгейі: Қысқаша көбейту формуласының ережесін айтады В деңгейі: Ереже бойынша мысал келтіріп, шығара алады В деңгейі: Мысал бойынша есептің шығару жолын түсіндіріп, ойын тұжырымдай алады.
Жұптық жұмыс Берілген өрнектерді пайдалана отырып қысқаша көбейту формуласын құрастырып, шешімін жазыңыз: 2х; 3у; 5а; 6с; 0,5а; 4у; 6с; 3x
|
Сабаққа дайындалады.
Оқушылар өз ойларын ортаға салады.
Дескриптор: Білім алушы - бірінші өрнек пен екінші өрнекті анықтайды; - формуланың орнына өрнектерді қояды; -есептейді; -жауабын табады. 2 ұпай |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
ҚБ Мадақтау |
Сұрақтар жазыл ған үлестір мелі қағаздар |
||||||||||||||
|
Оқулықпен жұмыс
(10 мин)
|
№5.77 (тақ есептері) №5.78 (тақ есептері)
Есепті шығару қадамы бойынша оқушылардың ойын сұрайды. |
Өз ойларын ортаға салады
Дескриптор: Білім алушы - өрнектерді формулаға келтіріп алады; - формуланың орнына өрнектерді қояды; -есептейді; -жауабын табады. 3 ұпай
Есептерді орындарынан және тақтада орындайды |
Оқушылар критерийлер бойынша бірін-бірі бағалайды.
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады «Өзін-өзі бағалау |
Оқулық
|
||||||||||||||
|
Бекіту
15 минут |
«Сергіту сәті» жауап дұрыс болса, екі рет шапалақ ұрады, қате болса, аяқтарымен жерді тепкілейді. -3+4=6 дұрыс емес -1-2=3 дұрыс емес 1-3=-2 дұрыс 8+3=12 дұрыс емес 2-(-3)=5 дұрыс -3+6=-3 дұрыс емес
Сабақты қорытындылау
Топтық жұмыс 1) Өрнектерді ықшамдап, сәйкестігін табыңыз
2) Тепе – теңдік шығатындай етіп (*) таңбасының орнына қандайда бір мүшені жазыңыз: 1) (5-2a)(25+10a+ a2)=125-8a3 2) 3) 4)
3. Көбейткіштерге жіктеңдер:
Үйге тапсырма №5.77 (жұп есептері)
|
Сабақтың тақырыбын қорытындылау.
Топтық жұмыс
1) 5 ұпай
2) 4 ұпай
3) 3 ұпай |
«Ең үздік жауап» |
Ақпараттық карточка |
||||||||||||||
|
Кері байланыс |
Жалғастырыңыз: Маған ... қызықты болды Бұл ... қиындық туғызды Осы ... мені ойландырды
|
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады
|
Оқушылар бағалау критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
|
||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз






















