« Қысқаша көбейту формулаларының көмегімен өрнектерді түрлендіру»
|
Бөлім: |
Қысқаша көбейту формулалары |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтіңаты-жөні |
Әнуарова А.М. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
23.02.2023 жыл |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 7 «Ә» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтыңтақырыбы |
Қысқаша көбейту формулаларының көмегімен өрнектерді түрлендіру |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.2.1.15қысқаша көбейту формулалары арқылы алгебралық өрнектерді тепе-тең түрлендірулерді орындау ; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар : қысқаша көбейту формулаларын ауызша тұжырымдай біледі ; Оқушылардың басым бөлігі : ауызша тұжырымдалған қысқаша көбейту формулаларын жаза біледі ; Кейбір оқушылар: көпмүшені көбейткіштерге жіктеу тәсілінің таңдалуын дәйектейді ; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтыңкезеңі/ уақыт |
Педагогтіңәрекеті |
Оқушыныңәрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Басы (5мин) |
Ұйымдастыру кезеңі:
Үй тапсырмасын сұрау Quizizz сайт бойынша №35,3
Сыныпты топтарға бөлу. Себетпен конфет әкелу. Оқушыларға себеттен конфет алуларын сұраймын.Конфеттің түрлеріне қарай 3 топқа бөлініп отырады.
1 2-топ «Albeni» 3-топ «Milky Way» Топқа арналған ереже:
Топ мүшелері топбасшы сайлайды.Ол топ ішіндегі жұмысқа басшылық береді. |
Тест сұрақтарына жауап береді Оқушылар топтарға бөлінеді |
Лайк әдісі арқылы бағалау |
https://quizizz.com/admin/quiz/63e124e612e8b3001d821954?source=quiz_share |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Өткен тақырыпты еске түсіру (5мин) Ортасы (25мин)
|
Өткен тақырыптар бойынша сұрақтар қойылады
Оқулықпен жұмыс Жұптық жұмыс №35.6. Теңдеуді шешіңдер
№35.6. Теңдеуді шешіңдер
Дескриптор: -қысқаша көбейту формулаларын қолданады; -бірмүшені көпмүшеге көбейту ережесін қолданады; - ұқсас мүшелерді біріктіру арқылы теңдеуді шығарады. Топтық жұмыс: «Таңда да ,шығар» әдісі арқылы әр топтың топбасшысы карточканы таңдау арқылы, қандай есеп түседі сол есепті шығару. Тапсырманы орындап біткеннен кейін басқа топтармен ауыстыру арқылы есепті текереді. Барлық топқа әртүрлі тапсырма беріледі 1 есеп Өрнекті ықшамда:
2 есеп Өрнекті ықшамда:
3 есеп Өрнекті ықшамда:
Қосымша тапсырма Функионалық сауаттылыққа байналысты есеп Велосипед Серік велосипедпен сырғанауға өте құмар. Ол кейбір тауарлардың бағасын анықтау үшін «Спорт» дүкеніне жиі соғып тұрады. Бұл дүкеннен толық жасақталған велосипедті сатып алуға болады.. дегенмен велосипедтің рамасын, толық комплектілі 2 доңғалағын, рулін тіреушісімен, сондай-ақ қатты немесе қапталған жұмсақ отырғышын сатып алып, өзіңе велосипед құрастырып алуға болады. Дүкендегі тауарлардың бағасы 1-кестеде көрсетілген.
Сабақты қорытындылауға арналған тапсырма / 5мин /
|
Дұрыс жауаппен сәйкестендіреді
Жұптық жұмыс
Жұптық жұмыс
Тапсырмалар ды талапқа сай орындау
Топты Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз « Қысқаша көбейту
формулаларының көмегімен өрнектерді
түрлендіру» Бөлім: Қысқаша көбейту
формулалары Педагогтіңаты-жөні Әнуарова
А.М. Күні: 23.02.2023 жыл Сынып: 7
«Ә» Қатысушылар саны: Қатыспағандар
саны: Сабақтыңтақырыбы Қысқаша көбейту
формулаларының көмегімен өрнектерді
түрлендіру Оқу бағдарламасына
сәйкес оқыту мақсаттары 7.2.1.15қысқаша көбейту
формулалары арқылы алгебралық өрнектерді тепе-тең түрлендірулерді
орындау ; Сабақтың
мақсаты
Барлық оқушылар : қысқаша көбейту
формулаларын ауызша тұжырымдай біледі
;
Оқушылардың басым бөлігі : ауызша тұжырымдалған
қысқаша көбейту формулаларын жаза біледі
; Кейбір
оқушылар: көпмүшені
көбейткіштерге жіктеу тәсілінің таңдалуын дәйектейді
; Сабақтың
барысы Сабақтыңкезеңі/
уақыт Педагогтіңәрекеті Оқушыныңәрекеті Бағалау Ресурстар Басы
(5мин)
Ұйымдастыру кезеңі:
Оқушылармен сәлемдесу
Оқушыларды түгелдеу
Лайк әдісі арқылы бағалау
Үй тапсырмасын тексеру
Үй тапсырмасын сұрау Quizizz сайт
бойынша
№35,3
1000+a6-(a2+10)(a4-10a2+100)=1000+a6- a6-1000=0
(a3-9)(a6+9a3+81)-a9-729= a9-729- a9-729= -1458
0.512t3-100+(0.8t+5)(0.64t2-4t+25)= 0.512t3-100+0.512t3+125=1.024t3+25
(1.1d-c3)(1.21d2+1.1c3d+c6)-1.331 d3 +2 c9= 1.331 d3- c9-1.331 d3 +2 c9= c9 Сыныпты топтарға
бөлу.
Себетпен конфет әкелу. Оқушыларға себеттен конфет алуларын
сұраймын.Конфеттің түрлеріне қарай 3 топқа
бөлініп
отырады.
1
2-топ «Albeni»
3-топ «Milky
Way»
Топқа арналған
ереже: белсенді
болу; шыдамдылық
таныту; достық қарым-қатынаста
болу; бір-бірінің ойын
сыйлау; басқа адамды тыңдай
білу; барлығын бірге
жасау; ынтымақтастықта жұмыс
жасау
Топ мүшелері топбасшы
сайлайды.Ол топ ішіндегі жұмысқа басшылық
береді.
Тест сұрақтарына жауап
береді
Оқушылар топтарға бөлінеді
Лайк әдісі арқылы
бағалау
https://quizizz.com/admin/quiz/63e124e612e8b3001d821954?source=quiz_share
Өткен тақырыпты еске түсіру
(5мин)
Ортасы
(25мин)
Өткен тақырыптар бойынша сұрақтар
қойылады
Оқулықпен
жұмыс
Жұптық
жұмыс
№35.6. Теңдеуді
шешіңдер
№35.6. Теңдеуді
шешіңдер Дескриптор:
-қысқаша көбейту формулаларын
қолданады;
-бірмүшені көпмүшеге көбейту
ережесін қолданады;
- ұқсас мүшелерді
біріктіру арқылы теңдеуді
шығарады. Топтық
жұмыс: «Таңда да ,шығар»
әдісі арқылы әр топтың топбасшысы карточканы таңдау арқылы, қандай
есеп түседі сол есепті шығару. Тапсырманы орындап біткеннен кейін
басқа топтармен ауыстыру арқылы есепті текереді. Барлық топқа
әртүрлі тапсырма беріледі 1
есеп
Өрнекті
ықшамда:
Бағалау
критерийі Дескриптор
1. Қысқаша көбейту
формуласын қолданып есептер
шығарады
1. Қысқаша көбейту
формуласын қолдана алады.
2. Ұқсас мүшелерді
біріктіреді
3. Өрнекті
ықшамдайды.
2
есеп
Өрнекті
ықшамда:
Бағалау
критерийі Дескриптор
1. Қысқаша көбейту
формуласын қолданып есептер
шығарады
1. Қысқаша көбейту
формуласын қолдана алады.
2. Ұқсас мүшелерді
біріктіреді
3. Өрнекті
ықшамдайды.
3
есеп
Өрнекті
ықшамда:
(a3+b3)3-(a3-b3)3-2b9
Бағалау
критерийі Дескриптор
1. Қысқаша көбейту
формуласын қолданып есептер
шығарады
1. Қысқаша көбейту
формуласын қолдана алады.
2. Ұқсас мүшелерді
біріктіреді
3. Өрнекті
ықшамдайды.
Қосымша
тапсырма
Функионалық сауаттылыққа байналысты
есеп
Велосипед
Серік велосипедпен сырғанауға өте құмар. Ол кейбір
тауарлардың бағасын анықтау үшін «Спорт» дүкеніне жиі соғып
тұрады.
Бұл дүкеннен толық жасақталған велосипедті сатып алуға
болады.. дегенмен велосипедтің рамасын, толық комплектілі 2
доңғалағын, рулін тіреушісімен, сондай-ақ қатты немесе қапталған
жұмсақ отырғышын сатып алып, өзіңе велосипед құрастырып алуға
болады.
Дүкендегі тауарлардың бағасы 1-кестеде
көрсетілген.
Сабақты қорытындылауға арналған тапсырма / 5мин
/
Дұрыс жауаппен
сәйкестендіреді
Жұптық жұмыс
Жұптық жұмыс
Тапсырмалар ды талапқа сай
орындау
Топты | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||

-

















