Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Ашық сабақ "Қысқаша көбейту формуласы" 7 сынып
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Сабақ жоспары
Таныстым: Апжаппарова Ұ
Тарау немесе бөлім атауы: Қысқаша көбейту формулалары |
Мектеп: №59 жалпы орта білім беретін мектебі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: 17.01.24ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Амангельдиева Д.С |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пән/Сынып: 7 «б,в,ғ»сынып |
Қатысқандар: Қатыспағандар: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы: |
Екі өрнектің квадраттарының айырмасы. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Оқу мақсаты: |
7.2.1.10
қысқаша көбейту формулаларын білу және қолдану; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты: |
-екі өрнектің квадраттарының айырмасы формуласымен танысу және білу. -екі өрнектің квадраттарының айырмасы формуласын есеп шығару барысында қолдану. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Саралап оқыту тапсырмалары |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Ұжымдық жұмыс Жаңа тақырыптың түсіндірілуі Сабақ мақсаты мен таныстыру; Бейнероликті қолдана отырып, бекіту тапсырмаларын орындату |
Бірлескен жұмыс (1,3,4 тапсырма) Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету Бекітуге арналған тапсырмаларды орындату; Тапсырмалардың жауаптарын жазу. |
Жеке жұмыс Тапсырманы ұсыну, оқушылар өз бетімен орындауы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 минут 10 мин |
Сабақтың басы Сабақтың ортасы (топтық жұмыс) |
1.Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен сәлемдесу,сыныптағы оқушыларды түгелдеу, топтық және жұптық жұмыс кезінде техника қауіпсіздігін ескертемін және бүгінгі сабақтың мақсатымен қысқаша айтып өтемін.
Психологиялық дайындық Әр бір адам- туыс,бауыр жұрағат, Әр бір сабақ-өнер,білім ұлағат 2. Оқушыларды «Qazmath» қосымшасы арқылы 3 топқа бөлемін І-топ «өрнек» ІІ-топ «квадрат» ІІІ-топ «көпмүше» Әр топ «Топ ережесін» сақтайды
Үй тапсырмасын тексеру Электронды тақтаны пайдалана отырып,үй тапсырмасын тақтадағы дұрыс жауаптарымен тексереді. №5.18 №5.19 3,4
Тапсырма 1 «Сұрақ-жауап» әдісі. Өткен сабақты (білімді) пысықтау мақсатында әр топққа сұрақтар беремін. 1. Натурал және бүтін көрсеткішті дәреженің қасиеттері қандай? мысалы: 1). (-2+4)2 2).(-2)2 3) (2-9)2 2. Екі өрнектің қосындысының квадратының формуласы қандай? мысалы: 3. Екі өрнектің айырмасының квадратының формуласы қандай? мысалы ; |
Оқушылар мұғаліммен амандасып,топ басшы сыныптағы сабаққа қатысуы жөнінде мәлімет береді. Топқа бөлу кезінде техника қауіпсіздігін сақтай отырып топтасады. Әр топ «топ басшы» сайлайды Оқушылар үй тапсымасын баллдық жүйемен тексеріп, өзін-өзі бағалайды. Оқушылар топқа түскен сұрақты бірлесе отырып ақылдасып,сұраққа берілген мысалды бірлесе отырып, орындайды. |
Мұғалім ұйымдастыру кезеңінде белсенділік танытқан оқушыларды «Мадақтау» әдісі арқылы бағалайды; «Жарайсың!Жақсы! Керемет! Ғажапсың!» сөздерімен қанағаттандырады. Үй тапсырмасына 2 балл Бағалау шкаласы «5»-11-12 балл «4»-8-10 балл «3»-5-7 балл «2»-0-4 балл Дескриптор: -сұрақты түсініп оқиды, - сұраққа берілген мысалды дұрыс шығарады, -жауабын толық айта алады Бағалау: -Берілген сұраққа дұрыс жауап беріп,мысалды шығара алса 1 балл. Сонымен қатар,өз ойын дұрыс мағынада білдіріп,талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!»деген мадақтау сөзімен ынталандыру. 1 балл |
ДК экран Презентация ДК экран Презентация плакат |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
15 мин |
Жеке жұмыс. Оқулық пен жұмыс |
5.Жаңа сабақ Видио сабақ https://www.youtube.com/watch?v=nwoWMEgZ59Q Тапсырма 2. «Ұшқыр ойдан ұтымды жауап» әдісімен орындайды Деңгейлік тапсырманы оқушылар орындайды. А-деңгейлі тапсырма: №5.38 1,2 В-деңгейіндегі тапсырма:№5.46 1,2 С-деңгейіндегі тапсырма: №5.61 1,2 |
Тақырып бойынша ресурстарды қарап, танысады Оқушылар мұғалім берген тапсырмаларды жылдам орындауға әрекет жасайды. 1-Екі өрнектің квадраттарының айырмасының формуласын қолданады Алдын ала,өз бетінше тапсырмаларды орындаған оқушыларда бағаланады. |
Дескриптор: - Екі өрнектің квадраттарының айырмасының формуласын қолданады -Көбейткіштерге жіктеп,дұрыс жауабын жазады. Бағалау: Берілген есептер дұрыс жолмен шығарылғанын ескере отырып, тапсырмаға жалпы 2 балл |
Презентация Слайд Интернет ресурстары Жалпы білім беретін мектептің 7–сыныбына арналған оқулық. Оқулық авторлары: Ә.Н.ШыныбековД.Ә.Шыныбеков Алматы «Атамұра» баспасы 2017 жыл |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
10 минут |
Бекіту тапсырмасы (жұптық жұмыс) (топтық жұмыс) |
Тапсырма 3. «Бірге ойланайық» әдісімен орындайды Егер және белгілі болса, өрнегінің мәнін табыңыздар. Тапсырма 4 «Кім жылдам» әдісімен орындайды. Тіктөртбұрыштың штрихталған бөлігінің ауданын табыңыздар Тіктөртбұрыштың ауданын табыңыздар
|
Оқушылар дескрипторға сәйкес жұптаса отырып, тапсырмаларды орындайды.
Оқушылар дескрипторға сәйкес топтаса отырып, тапсырманы орындайды.
|
Дескриптор: -Есептеулерде қысқаша көбейту формалаларын қолдана алады -Өрнектің мәнін табады. Бағалау: Берілген есептер дұрыс жолмен шығарылғанын ескере отырып,жұптық тапсырмаға жалпы 2 балл Дескриптор: -Қысқаша көбейту формулаларын қолдана алады -Есептеулерде қысқаша көбейту формалаларын қолдана алады -Дәлелдеуді жүргізе алады. Бағалау: Берілген тапсырмаға қысқаша көбейту формуласын дұрыс қорытып шығарғанын ескере отырып,топтық тапсырмаға жалпы 3 балл |
Презентация Слайд |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 минут |
Ой толғаныс. Рефлексия. Бағалау. |
Бүгінгі сабақта: - қысқаша көбейту формулаларын ауызша тұжырымдай біледі; - ауызша тұжырымдалған қысқаша көбейту формулаларын жаза біледі; -Қысқаша көбейту формуласын тапсырма орындау барысында қолдана біледі; Кері байланыс Сабаққа кері байланысты «TikТok» әдісі бойынша аламын Үйге тапсырма.№5.37 3,5 №5.46 3,5 №5,61 3,4 Бағалау
|
Тақырыпты меңгергенін анықтау
Бағалау шкаласы бойынша әр оқушы өзінің сабаққа қатысуына қарай жұмыстарын қорытындылап, кестені толтырады.Топ басшылары қадағалайды. |
Кері байланыс
Бағалау шкаласы «5» - 10-9 балл Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз |