Қысқамерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: Қышқылдық және негіздік оксидтердің түзілуі
|
Бөлім: |
7.2 А Атомдар. Молекулалар. Заттар |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
||
|
Күн: |
Сыныбы : 7 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Тақырыбы: |
Қышқылдық және негіздік оксидтердің түзілуі |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.3.1.7-металдармен бейметалдардың жануы кезінде оксидтер түзілетіндігін білу |
|
|
Сабақтың
мақсаты: |
металдар мен бейметалдар оксидінің сипатын зерделеу; металдармен бейметалдардың жануы кезінде оксидтер түзілетіндігін білу; негіздік оксидтер мен қышқылдық оксидтерді ажырату; |
|
|
Құндылықтар |
адалдық, объективтілік, риясыздық |
|
|
Сабақ барысы |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
Сабақтың басы 3 мин |
І. Ұйымдастыру кезеңі: а) «Комплимент айту» әдісі бойынша жағымды психологиялық ахуал орнатады «Фигуралар пішіні» бойынша топқа бірігуге нұсқау береді. |
Оқушылар шеңберге тұрып «Комплимент айту» тәсілі арқылы сыныпта жағымды ахуал орнатады . « Фигуралар пішіні» бойынша топқа бірігуге нұсқау береді. |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. |
Түрлі түсті стикерлер |
||||||||
|
6 мин |
ІІ Үй тапсырмасы Цифрлық платформа арқылы сұрақ қояды, өткен тақырыптар бойынша білімдерін еске түсіреді. Ауаның құрамы https://wordwall.net/ru/resource/78447763 «Миға шабуыл» тәсілі арқылы сұрақтар қою отырып жаңа сабақтың тақырыбын, мақсатын анықтайды. |
Оқушылар цифрлық платформа арқылы өткен тақырыптар бойынша білімдерін еске түсіреді. «Миға шабуыл» тәсілі арқылы сабақтың тақырыбын, мақсатын анықтайды |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. «Жарайсың!» «Тамаша жауап»т .б |
Экран |
||||||||
|
Сабақтың ортасы 15 мин |
Жаңа сабақ Мұғалім оқушыларға такырыпты бөліп береді. 1-топ «Негіздік оксид түзілуі» 2-топ « Қышқылдық оксидтің түзілуі» туралы ақпаратты оқып танысып, постер жасауға нұсқау береді |
Оқушылар мұғалімнің түсіндіруін тыңдап , берілген нұсқау бойынша жұмыс жасайды. Ақпаратты оқып танысып, постер жасап қорғайды. |
Кері байланыс: «Бутерброд» тәсілі арқылы бағалайды |
А4 парағы |
||||||||
|
15 мин |
Сабақты бекіту тапсырмалары. 1-тапсырма Кестені дәптерге сызып, оксидтерді сәйкес бағанға жіктеп жаз. К2O , SіO2 , ВаO, Li2O, N2O5, CuO, P2 O5, CO2 , SO2 Na2O
2-тапсырма Төменде медицина мен техникада кеңінен қолданылатын кейбір оксидтердің тарихи атаулары мен формулалары берілген:
Жіктеуді қандай принцип бойынша жүзеге асырдыңыз? Түсіндіріңіз. 3-тапсырма Мына берілген қосылыстар ішінен тек негіздік оксидтерді анықтап және оларды атаңыз: P2O5 , NH3, SO3 ,O2, KOH, Li2O, Fe2O3, NaOH, Al2 O3, CO2 , H2SO4 Оқушылармен жеке жұмыс ұйымдастырады, бақылау жасайды, ЕБҚ оқушыға қолдау көрсетеді |
Қышқылдық оксидтердің формулаларын жазып, жіктейді. Негіздік оксидтердің формулаларын жазып, жіктейді. Қышқылдық оксидтердің формулаларын жазып, жіктейді. Негіздік оксидтердің формулаларын жазып, жіктейді. Жіктеуді қандай принцип бойынша жүзеге асырғанын түсіндіреді. Қосылыстар ішінен тек негіздік оксидтерді анықтайды. |
Дескриптор: қышқылдық оксидтердің формулаларын жазып, жіктейді негіздік оксидтердің формулаларын жазып, жіктейді: Жалпы балл-2
Дескриптор : қышқылдық оксидтердің формулаларын жазып, жіктейді негіздік оксидтердің формулаларын жазып, жіктейді өзінің пікірін түсіндіреді; Жалпы балл- 6
Дескриптор қосылыстар ішінен тек негіздік оксидтерді анықтайды; Жалпы балл-2 |
бөлшектің атын атайды; |
||||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Кері байланыс «Шығу билеті» Маған сабақта қиын болды ......................... Маған сабақта жеңіл болды ........................ Маған әлі де көмек керек …........................ |
Кері байланыс «Шығу билеті» Маған сабақта қиын болды ......................... Маған сабақта жеңіл болды ........................ Маған әлі де көмек керек …........................ |
|
|||||||||
|
1 мин |
Үй тапсырмасы § 10 оку |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Қышқылдық және негіздік оксидтердің түзілуі 7-сынып
Қысқамерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: Қышқылдық және негіздік оксидтердің түзілуі
|
Бөлім: |
7.2 А Атомдар. Молекулалар. Заттар |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
||
|
Күн: |
Сыныбы : 7 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Тақырыбы: |
Қышқылдық және негіздік оксидтердің түзілуі |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.3.1.7-металдармен бейметалдардың жануы кезінде оксидтер түзілетіндігін білу |
|
|
Сабақтың
мақсаты: |
металдар мен бейметалдар оксидінің сипатын зерделеу; металдармен бейметалдардың жануы кезінде оксидтер түзілетіндігін білу; негіздік оксидтер мен қышқылдық оксидтерді ажырату; |
|
|
Құндылықтар |
адалдық, объективтілік, риясыздық |
|
|
Сабақ барысы |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
Сабақтың басы 3 мин |
І. Ұйымдастыру кезеңі: а) «Комплимент айту» әдісі бойынша жағымды психологиялық ахуал орнатады «Фигуралар пішіні» бойынша топқа бірігуге нұсқау береді. |
Оқушылар шеңберге тұрып «Комплимент айту» тәсілі арқылы сыныпта жағымды ахуал орнатады . « Фигуралар пішіні» бойынша топқа бірігуге нұсқау береді. |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. |
Түрлі түсті стикерлер |
||||||||
|
6 мин |
ІІ Үй тапсырмасы Цифрлық платформа арқылы сұрақ қояды, өткен тақырыптар бойынша білімдерін еске түсіреді. Ауаның құрамы https://wordwall.net/ru/resource/78447763 «Миға шабуыл» тәсілі арқылы сұрақтар қою отырып жаңа сабақтың тақырыбын, мақсатын анықтайды. |
Оқушылар цифрлық платформа арқылы өткен тақырыптар бойынша білімдерін еске түсіреді. «Миға шабуыл» тәсілі арқылы сабақтың тақырыбын, мақсатын анықтайды |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. «Жарайсың!» «Тамаша жауап»т .б |
Экран |
||||||||
|
Сабақтың ортасы 15 мин |
Жаңа сабақ Мұғалім оқушыларға такырыпты бөліп береді. 1-топ «Негіздік оксид түзілуі» 2-топ « Қышқылдық оксидтің түзілуі» туралы ақпаратты оқып танысып, постер жасауға нұсқау береді |
Оқушылар мұғалімнің түсіндіруін тыңдап , берілген нұсқау бойынша жұмыс жасайды. Ақпаратты оқып танысып, постер жасап қорғайды. |
Кері байланыс: «Бутерброд» тәсілі арқылы бағалайды |
А4 парағы |
||||||||
|
15 мин |
Сабақты бекіту тапсырмалары. 1-тапсырма Кестені дәптерге сызып, оксидтерді сәйкес бағанға жіктеп жаз. К2O , SіO2 , ВаO, Li2O, N2O5, CuO, P2 O5, CO2 , SO2 Na2O
2-тапсырма Төменде медицина мен техникада кеңінен қолданылатын кейбір оксидтердің тарихи атаулары мен формулалары берілген:
Жіктеуді қандай принцип бойынша жүзеге асырдыңыз? Түсіндіріңіз. 3-тапсырма Мына берілген қосылыстар ішінен тек негіздік оксидтерді анықтап және оларды атаңыз: P2O5 , NH3, SO3 ,O2, KOH, Li2O, Fe2O3, NaOH, Al2 O3, CO2 , H2SO4 Оқушылармен жеке жұмыс ұйымдастырады, бақылау жасайды, ЕБҚ оқушыға қолдау көрсетеді |
Қышқылдық оксидтердің формулаларын жазып, жіктейді. Негіздік оксидтердің формулаларын жазып, жіктейді. Қышқылдық оксидтердің формулаларын жазып, жіктейді. Негіздік оксидтердің формулаларын жазып, жіктейді. Жіктеуді қандай принцип бойынша жүзеге асырғанын түсіндіреді. Қосылыстар ішінен тек негіздік оксидтерді анықтайды. |
Дескриптор: қышқылдық оксидтердің формулаларын жазып, жіктейді негіздік оксидтердің формулаларын жазып, жіктейді: Жалпы балл-2
Дескриптор : қышқылдық оксидтердің формулаларын жазып, жіктейді негіздік оксидтердің формулаларын жазып, жіктейді өзінің пікірін түсіндіреді; Жалпы балл- 6
Дескриптор қосылыстар ішінен тек негіздік оксидтерді анықтайды; Жалпы балл-2 |
бөлшектің атын атайды; |
||||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Кері байланыс «Шығу билеті» Маған сабақта қиын болды ......................... Маған сабақта жеңіл болды ........................ Маған әлі де көмек керек …........................ |
Кері байланыс «Шығу билеті» Маған сабақта қиын болды ......................... Маған сабақта жеңіл болды ........................ Маған әлі де көмек керек …........................ |
|
|||||||||
|
1 мин |
Үй тапсырмасы § 10 оку |
|
|
шағым қалдыра аласыз


