Қысқа мерзімді жоспар
Ахмер орта мектебі КММ
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: ІІ Құндылықтар |
|||||
|
Күні : 13.10.2025ж |
Педагогтің аты-жөні:Матаева А.Ж. |
|||||
|
Сынып: 4 |
Қатысқан оқушылар: 8 Қатыспаған оқушылар :0 |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: Қуыршақтар |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
4.1.3.1 *Тыңдалған материалдың (ұзақтығы 2-2,5 мин)мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру /сөйлемді толықтыру және түйінді тұстарын анықтау/кесте толтыру/кластер құрастыру 4.2.3.1 *Белгілі бір тақырыпта сұхбаттасу барысында шағын мәліметті (4-5 сөйлем) баяндау, кері байланыс беру, сөйлеу стилін сақтау, дауыс ырғағын келтіріп сөйлеу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Барлық оқушылар: Тыңдалған материалдың (ұзақтығы 2-2,5 мин)мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді /сөйлемді толықтырады және түйінді тұстарын анықтайды/кесте толтырады/кластер құрастырады; Белгілі бір тақырыпта сұхбаттасу барысында шағын мәліметті (4-5 сөйлем) баяндайды, кері байланыс береді, сөйлеу стилін сақтйды, дауыс ырғағын келтіріп сөйлейді; |
|||||
|
Тілдік мақсаттар |
Осындай ,ұрыншақ, сотқар ,жомарт ,қызғаншақ ,жалқау |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы (5 минут) |
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: «Сенім аралы»
Мақсаты: жылылық, сенімділік деңгейін, еркіндікті дамыту. Оқушылар шеңбер болып тұрады. Өлеңді дауыстап айтады. Үй жұмысын тексеру. Аквариум әдісі арқылы Сабақтың тақырыбын, ребус суреттер арқылы болжайды. |
Қолпаштау Дескриптор: - жақсы және жаман қасиеттер туралы өлең оқу. |
Біртұтас тәрбие бағдарламасы: Заң және тәртіп |
|||
|
Сабақтың ортасы (6-37 минут) |
Адасқан әріптер арқылы. Топқа бөлу. 1.Сөздікпен жұмыс. Осындай Ұрыншақ сотқар жомарт қызғаншақ жалқау Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады. Жаңа сөз үйренейік 2. Оқылым.Айтылым Есте сақтайық! Сөздерді жақтармен салу. 3.Оқылым.Айтылым. 1-тапсырма Диалогты оқиды. Сергіту сәті 4. Оқылым. 2-тапсырма. Өлеңді мәнерлеп оқу. ЕББҚ жеке қолдау көрсетіледі Жеке қажеттілігі бар оқушы мұғалім көмегімен жұмысты орындайды 5.Жазылым 5- тапсырма. Қажет қосымшаны жалғап жаз. |
Тыңдалым,айтылым. Оқылым.Айтылым сурет бойынша қуыршақтың қандай екенін анықтайды Сергіту сәтін орындайды. Биле өлең қосылады. Оқылым.Айтылым. Берілген диалогті оқиды. Суреттегі кейіпкерлердің ойыншықтарын атап айт. Өлеңді тыңдайды, оқиды. Өлеңде қандай қасиеттер айтылады? Жақсы және жаман қасиеттерді ажыратып айтады.
жақсы
жаман Жіктік жалғауларды еске түсіріп, керекті жалғауларды жалғап жазады. Бала +лар Кітап +тар Дәптер +лер Қасиет+тер Адам+дар |
«Бас бармақ»
Дескриптор: - жаңа сөздерді қолданып, әңгіме құрастырады. Өзара бағалау
Дескриптор: -жаңа сөздерді пайдаланады, тәуелдік , септік жалғауларды дұрыс қолданады,сөйлемдерді дұрыс құрастырып айтады. Өзара бағалау: «Өте жақсы», «Жақсы», «Талпын» «Бас бармақ»
|
Оқулық 58 бет сөздік Оқулық 60 бет |
||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Үй тапсырмасын беру : 60 б. 3-тапсырма |
|
||||
|
Кері байланыс «Алма ағашы» әдісі Қызыл- мүлдем түсінбедім Сары- жартылай түсіндім Жасыл-толық түсінікті |
Оқушылар сабақта алған білімдерін алма ағашы арқылы түсінгенін білдіреді |
|
||||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. |
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ: Қуыршақтар
Ашық сабақ: Қуыршақтар
Қысқа мерзімді жоспар
Ахмер орта мектебі КММ
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: ІІ Құндылықтар |
|||||
|
Күні : 13.10.2025ж |
Педагогтің аты-жөні:Матаева А.Ж. |
|||||
|
Сынып: 4 |
Қатысқан оқушылар: 8 Қатыспаған оқушылар :0 |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: Қуыршақтар |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
4.1.3.1 *Тыңдалған материалдың (ұзақтығы 2-2,5 мин)мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру /сөйлемді толықтыру және түйінді тұстарын анықтау/кесте толтыру/кластер құрастыру 4.2.3.1 *Белгілі бір тақырыпта сұхбаттасу барысында шағын мәліметті (4-5 сөйлем) баяндау, кері байланыс беру, сөйлеу стилін сақтау, дауыс ырғағын келтіріп сөйлеу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Барлық оқушылар: Тыңдалған материалдың (ұзақтығы 2-2,5 мин)мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді /сөйлемді толықтырады және түйінді тұстарын анықтайды/кесте толтырады/кластер құрастырады; Белгілі бір тақырыпта сұхбаттасу барысында шағын мәліметті (4-5 сөйлем) баяндайды, кері байланыс береді, сөйлеу стилін сақтйды, дауыс ырғағын келтіріп сөйлейді; |
|||||
|
Тілдік мақсаттар |
Осындай ,ұрыншақ, сотқар ,жомарт ,қызғаншақ ,жалқау |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы (5 минут) |
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: «Сенім аралы»
Мақсаты: жылылық, сенімділік деңгейін, еркіндікті дамыту. Оқушылар шеңбер болып тұрады. Өлеңді дауыстап айтады. Үй жұмысын тексеру. Аквариум әдісі арқылы Сабақтың тақырыбын, ребус суреттер арқылы болжайды. |
Қолпаштау Дескриптор: - жақсы және жаман қасиеттер туралы өлең оқу. |
Біртұтас тәрбие бағдарламасы: Заң және тәртіп |
|||
|
Сабақтың ортасы (6-37 минут) |
Адасқан әріптер арқылы. Топқа бөлу. 1.Сөздікпен жұмыс. Осындай Ұрыншақ сотқар жомарт қызғаншақ жалқау Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады. Жаңа сөз үйренейік 2. Оқылым.Айтылым Есте сақтайық! Сөздерді жақтармен салу. 3.Оқылым.Айтылым. 1-тапсырма Диалогты оқиды. Сергіту сәті 4. Оқылым. 2-тапсырма. Өлеңді мәнерлеп оқу. ЕББҚ жеке қолдау көрсетіледі Жеке қажеттілігі бар оқушы мұғалім көмегімен жұмысты орындайды 5.Жазылым 5- тапсырма. Қажет қосымшаны жалғап жаз. |
Тыңдалым,айтылым. Оқылым.Айтылым сурет бойынша қуыршақтың қандай екенін анықтайды Сергіту сәтін орындайды. Биле өлең қосылады. Оқылым.Айтылым. Берілген диалогті оқиды. Суреттегі кейіпкерлердің ойыншықтарын атап айт. Өлеңді тыңдайды, оқиды. Өлеңде қандай қасиеттер айтылады? Жақсы және жаман қасиеттерді ажыратып айтады.
жақсы
жаман Жіктік жалғауларды еске түсіріп, керекті жалғауларды жалғап жазады. Бала +лар Кітап +тар Дәптер +лер Қасиет+тер Адам+дар |
«Бас бармақ»
Дескриптор: - жаңа сөздерді қолданып, әңгіме құрастырады. Өзара бағалау
Дескриптор: -жаңа сөздерді пайдаланады, тәуелдік , септік жалғауларды дұрыс қолданады,сөйлемдерді дұрыс құрастырып айтады. Өзара бағалау: «Өте жақсы», «Жақсы», «Талпын» «Бас бармақ»
|
Оқулық 58 бет сөздік Оқулық 60 бет |
||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Үй тапсырмасын беру : 60 б. 3-тапсырма |
|
||||
|
Кері байланыс «Алма ағашы» әдісі Қызыл- мүлдем түсінбедім Сары- жартылай түсіндім Жасыл-толық түсінікті |
Оқушылар сабақта алған білімдерін алма ағашы арқылы түсінгенін білдіреді |
|
||||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. |
|||||
шағым қалдыра аласыз

















