Материалдар / Ашық сабақ, Рационал сандарды бөлу, 6-сынып

Ашық сабақ, Рационал сандарды бөлу, 6-сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Ашық сабақ, Рационал сандарды бөлу, 6-сынып
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
27 Ақпан 2023
299
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары

Рационал сандарды бөлу


Бөлім:

6.2.А Рационал сандарға амалдар қолдану

Педагогтің тегі,аты,әкесінің аты(болған жағдайда)

Битоханова Назым Бауыржановна

Күні:

21.11.2022

Сынып: 6

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы:

Рационал сандарды бөлу

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

6.1.2.16 Рационал сандарды бөлуді орындау;

Сабақтың мақсаты

Рационал сандарды бөлуді орындайды

Сабақ барысы


Сабақ кезеңі/

Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Қызығушылықты ояту.

Ұжымдық жұмыс.

8 мин.















Миға шабуыл.


«Wordwall» әдісі.


3 мин.















Ұйымдастыру:

-Оқушылармен амандасу, оқушыларды түгендеу.

Психологиялық ахуал қалыптастыру. Шаттық шеңбер "Жақсы тілек- жан жылуы"

Топқа бөлу:

Оқушыларға таратылған есептер арқылы

2 топқа бөлу: Оң сандар, Теріс сандар






Үй тапсырмасын тексеру:

519 дұрыс жауап бойынша «Мен саған, сен маған» әдісі бойынша тексереді






Өткен сабақты бекіту мақсатында сұрақтарға wordwall қосымшасы арқылы жауап береді.

1. Таңбалары әр түрлі сандарды көбейткенде қандай сан шығады?

2.Оң санды 0-ге көбейткенде қандай сан шығады?

3.Екі теріс санды көбейткенде қандай сан шығады?

4.Көбейтіндісі 1-ге тең болатын екі санды қандай сандар деп атайды?

5. Теріс санды 0-ге көбейткенде қандай сан шығады?

6. Рационал сандарды, яғни екі теріс санды қосқанда қандай сан шығады?

7. Рационал сандарды, яғни екі теріс санды азайтқанда қандай сан шығады?

8. Теріс сан дегеніміз не?

9. Оң сан дегеніміз не?

«Жақсы тілек- жан жылуы» оқушылар бір-бірлеріне тілектер айтып, жақсы көңіл күймен сабақты бастайды.






Үй жұмыстың шешімі тақтада көрсетіледі, оқушы көршісінің қателерін анықтайды.


Оқушылар сұрақтарға жауап береді.

Өткен тақырып бойынша қайталау жасайды.








Мұғалім ұйымдастыру кезеңінде белсенділік танытқан оқушыларды «Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!»


Оқушылар дәптерлеріне әр есептің тұсына

(-;+) арқылы көршісін бағалайды.



Талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру.

Қалыптастырушы бағалау: "Үш шапалақ" әдісі арқылы оқушылар жауаптарына қарай бірін-бірі бағалайды.Егер жауап толық болмаса шапалақ саны азаяды.











Слайд, Презентация

Оқулық












Слайд, Презентация

Оқулық

Сабақтың ортасы


Жеке

жұмыс

15 мин









Жұптық жұмыс.

13
























2 мин

«Кім жылдам» әдісі.

(Жеке жұмыс -Оқулықпен жұмыс)

Бұл әдісті қолданудағы мақсатым оқушылар рационал сандарды бөлуді және оларға арифметикалық амалдарды қолданып есептер шығарады.

520 есеп

1. 56/(-7)+3=-5

2. -8*(-5)+75/(-15)=35

3. (12-28)/(-4)*5=320

4. 19-(2-18/3)=23

5. -60/15+7*(6-14)=-60

6. -11*(5-9)-60/(-12)=49


«Бірге ойлаймыз» әдісін қолданамын. (Жұптық жұмыс -Оқулықпен жұмыс)

Бұл әдісті пайдаланудағы мақсатым оқушылар отырған орындарында бір-бірін тексеріп, ақылдаса отырып есепті шығарып, қателерін түзеп отырады


533 есеп. Асхат ойлаған санын -7-ге көбейтіп, нәтижесіне 15,7 санын қосқанда қосынды -11,6 –ға тең болды. Асхат қандай сан ойлады?

Шешуі: х-Асхаттың ойлаған саны;

х·(-7)+15,7=-11,6

х· (-7)=-11,6-15,7

х· (-7)=-27,3

х=-27,3:(-7)

х=3,9

Жауабы:Асхаттың ойлаған саны 3,9.










Сергіту сәті: "Сен қаншалықты білесің" әдісі.

Мұғалім "оң сандарды" айтқан кезде қолдарын жоғары көтереді; "теріс сандарды" айтқан кезде қолдарын алдына созады; 0(нөл) дегенде бүйірін таянады.


Деңгейлік тапсырмалар орындау

Белсенді әдісі "Ойлан-Жұптас-Бөліс"

А деңгейі

1) -6,3:0,9Shape1 -7

2)-5,4:(-3)=1,8


В деңгейі


1)-8,6+(-2)*(-0,5)

2)




Сдеңгейі

Теңдеуді шешіңдер:

1)-2,6(6+5х)-1,5=-21

-2,6(6+5х)=-21+1,5

-2,6(6+5х)=-19,5

6+5х=-19,5:(-2,6)

5х=7,5-6

х=1,5:5

х=0,3


Оқушылар топта дәптерге жеке орындайды












Оқушылар отырған орындарында бір-бірін тексеріп, ақылдаса отырып есепті шығарып, қателерін түзеп отырады
























Оқушылар деңгейлік тапсырмаларды орындайды

Дескриптор:

-арифметикалық амалдарды шешеді.


Жалпы балл -12









Дескриптор:

- есептің шартын оқып, теңдеу құрады;

- рационал сандарға амалдар орындайды;

- теңдеуді шешіп,түбірін табады.

Мұғалім бағалауы 770 ₸ - Сатып алу

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ