ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ( САБАҚ) ЖОСПАРЫ
|
Бөлім: |
6.2А Рационал сандарға амалдар қолдану |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысқандар |
Қатыспағандар |
|
Сабақтың тақырыбы |
Рационал сандарды көбейту |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.1.2.15 рационал сандарды көбейтуді орындау; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Рационал сандарға амалдар орындайды ЕБҚ оқушылары үшін Рационал сандарды көбейтуді айқындайды; Рационалсандардыкөбейту ережелерін тұжырымдайды |
|
|
Бағалау критерийі |
- рационал сандарды көбейту ережелерін қолданады; - сандық өрнектің мәнін табады; - рационал сандарды көбейту қасиеттерін қолданады. |
|
САБАҚ БАРЫСЫ
|
САБАҚ КЕЗЕҢДЕРІ/МИНУТ |
ПЕДАГОГ ІС-ӘРЕКЕТІ |
ОҚУШЫ ІС-ӘРЕКЕТІ |
БАҒАЛАУ |
РЕСУРСТАР |
||||||||||||||||
|
Сабақтың басы
3 минут 1 минут |
ҰЙЫМДАСТЫРУ КЕЗЕҢІ -Мұғалімнің оқушыларды қарсы алуы «Құпия жәшік » тренингісін өткізеді. Мақсаты: Ынтымақтастық атмосферасын орнатып, жағымды жұмыс ортасын орнату |
Ұшақтың қанатына тілек жазып, сыныптастарына бүгінгі күнге тілек айтады. |
|
Слайд Түрлі түсті қағаздан жасалған ұшақтар. Қалам |
||||||||||||||||
|
Мұғалім партада жатқан «Жетістік картасы» бағалау парақшасын толтыруды ұсынады ЕБҚ оқушылары үшін : Тапсырманың жауабын жауаптар парағын жазуды ұсынады.Сыныппен бірге орындайды. |
Бағалау парағын толтырады. Сабақ барысында бағалап, бағалау парағын толтырады. ЕБҚ оқушылар жауаптар парағын толтырады. |
Мұғалім бағалайды. |
1-ҚОСЫМША «Жетістік картасы» бағалау парағы 2-ҚОСЫМША «Жауап-парақ» әдісі |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 5 минут 2 минут |
ӨТКЕНДІ ҚАЙТАЛАУ ТАПСЫРМАСЫ «Пазл» әдісі Тапсырманы LearningApps онлайн платформасы арқылы көрсетеді.Сілтеме арқылы ашуды ұсыну немесе ұялы телефон арқылы платформаға жылдам кіру үшін QR кодын сканерлейді.
Критериалды бағалау Рационал сандарды көбейтуді орындай алады Дескрипторлар: - таңбалары бірдей рационал сандарды көбейтеді. - таңбалары әртүрлі рационал сандарды қосады, азайтады. - таңбалары әртүрлі рационал сандарды көбейтеді. -Суретте не бейнеленген? -Әрине. Биыл Ұлттық валютамыз теңгенің қолданысқа енгеніне – 30 жыл1993 жылдың 12 қарашасында тұңғыш президент Нұрсұлтан Назарбаевтың "Қазақстан Республикасының ұлттық валютасын енгізу туралы" жарлығы шықты. Бұған дейін екі жыл бойы теңгені қолданысқа енгізуге күрделі дайындық жүргізілген еді. Нәтижесінде 1993 жылдың 15 қарашасында Қазақстанның ұлттық валютасы теңге айналымға енді. Сыныпты « Ұшақтар » әдісімен топқа бөледі. «Теріс сандар» тобы «Оң сандар» тобы «Көбейту» тобы «Санның модулі» тобы -Топтар, өз атауларыңа назар аударыңдаршы, дауыстап оқып шығыңдаршы. -Қалай ойлайсыңдар, бұл сөздер нені білдіреді? -Олай болса, сабағымыздың мақсатын қояйық. |
Оқушылар тапсырманы тыңдайды сілтеме бойынша өтеді немесе онлайн сервиске QR-код бойынша тапсырманы орындайды. ЕБҚ оқушылар үшін: Сілтеме бойынша өтеді, онлайн платформа немесе жылдам кіру үшін QR кодты қолданады. Тапсырманы орындайды. Жауап парағына жазады. 15 қараша Ұлттық Валюта күні болып саналатын, атаулы күн болғандықтан, мәлімет беру, сабақта қолдану Ұшақтардың қанатында жазылған «Теріс сандар», «Оң сандар» және «Көбейту» сөздері арқылы топқа бөлінеді. Сұрақтар қоя отырып, сабақтың тақырыбын ашқызып, мақсатын анықтайды. |
ҚБ Өзін өзі бағалау 1 дұрыс жауап- 1 балл Мұғалім бағалайды |
3-ҚОСМЫША «Пазл «тауып көр» әдісі Сілтеме: https://learningapps.org/display?v=pw25czm1j23 ұялы телефон QR кодын сканерлеу қолданбасы QR-код:
|
||||||||||||||||
|
2 минут |
Барлық сынып үшін Сөйлемдердегі көп нүктелердің орындарына тиісті сөз тіркестерін қойып жазыңыз:
Дескрипторлар: - Қарама-қарсы сандардың қосындысын біледі; - Рационал санды (-1)-ге көбейтеді; -қарама-қарсы сандардың модульдерінің теңдігін біледі; -кез келген санның нөлмен қосындысын біледі; -көбейтудің қасиетін біледі; |
Оқушылар жаңа сабақпен байланыстыру үшін, тақырып бойынша білетін білімдерін ортаға салады. ЕБҚ оқушылары үшін: алдыңғы сабақтарды еске түсіре отырып, сұрақтарға жауап береді. Жауаптарды жауап парағына жазады Дұрыс жауаптың бар-жоғын тексереді. |
ҚБ Ауызша мадақтау. Бағалау критерийі: Рационал сандарға қатысты теориялық мәліметті біледі. |
4-ҚОСМЫША « |
||||||||||||||||
|
10 минут
|
ЖАҢА САБАҚҚА КІРІСУ Оқушылармен тапсырманы талдағаннан кейін, жаңа тақырыпты зерттеуге және сабақтың мақсатына көшу. Сабақтың тақырыбын анықтап, мақсатын қояды. Бүкіл сынып үшін тапсырманы орындауды ұсынады. ТОПТЫҚ ЖҰМЫС «Концептуалды кесте» әдісі 1, 2, 3, 4 – топ. 1-тапсырма.Кестені толтырыңыздар. Оқулықпен жұмыс (131 -132 бет)
2-тапсырма: Рационал сандарды көбейтіңіздер.
Дескрипторлар: - таңбалары әртүрлі рационал сандарды көбейтеді; - -таңбалары бірдей рационал сандарды көбейтеді; -ережелерді пайдаланып рационал сандарды көбейтеді; Екі рационал сандарды көбейту ережесі бойынша, қорытынды шығарыңыз ЕБҚ оқушысына қажеттілігі бойынша көмек көрсетіледі. Рационал сандарды көбейту ережесі бойынша қорытынды жасайды. |
Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады
Оқулықпен жұмыс жасаңыз. Оқулық болмаған жағдайда олар оқулықтың QR коды арқылы немесе сілтеме арқылы ашылады.
Дәптерлерде орындалады. Кестелерді толтырыңыз. Мысалдар келтіріңіз.
ЕБҚ оқушылары үшін: Оқулықпен жұмыс №1 тапсырманы орындайды. Тиімді тәсілмен есепте
Жауап парақтары арқылы топтар бірін-бірі бағалады.
|
ҚБ Өзара бағалау
1-тапсырма -1 ұпай.
Бағалау критерийлері -Рационал сандарды көбейтуді орындайды;
2-тапсырма-2 ұпай (әр дұрыс есеп үшін, 0,5 ұпай)
Бағалау критерийлері -Рационал сандарды көбейтуді орындайды; |
5-ҚОСЫМША Презентация. Слайд 6-сынып.Математика оқулығы Ұялы телефон Оқулық QR –код
Оқулық сілтемеі https://okulyk.kz/matematika/182/ Тач-панель 6-ҚОСЫМША Презентация. Слайд
|
||||||||||||||||
|
1-ТАПСЫРМА .Жұптық жұмыс Деңгейлік тапсырма «Ойлан-жұптас-бөліс» әдісі «А» деңгейі - 1 ұпай; Ауа температурасы 10С-қа өзгергенде термометрдегі сұйықтың бағаны 2 мм-ге өзгереді. Егер ауаның температурасы -40С-ты көрсетсе, термометрдің сұйықтық бағаны 00С –тағы деңгейден қалай өзгереді? Шешуі: -4 · 2 = - 8 Жауабы: 8 мм. Дескриптор -Есептің шартын түсінеді; -Рационал сандарды көбейтеді; -Жауабын көрсетеді; «В» деңгейі - 2 ұпай; Қайнаған судың алғашқы температурасы 1000С болатын. Ол суығанда әрбір 1 минутта температурасын -70С – қа өзгертті. Қайнаған су t минутта температурасын қаншаға өзгертеді? Есепті өрнек құрастырып шығарыңдар. t = 5. Шешуі:
Жауабы: 850С Дескриптор - Есептің шартын түсінеді; -Есептің өрнегін құрады; - Рационал сандарды көбейтіп, азайтады; -Жауабын көрсетеді; «С» деңгейі -3 ұпай Жер бетінен әрбір 100 метрге көтерілген сайын ауаның температурасы -0,60С-қа өзгереді. Таудың етегінде -40С болғанда, тау етегінен 3 км биіктіктегі ауаның температурасы неше градус болады?
Шешуі: 3 км = 3000 м
=-220С. Дескриптор: -Есептің шартын түсінеді; -Өлшем бірліктерін теңестіреді; - Рационал сандарды көбейтіп, азайтады; -Жауабын көрсетеді; |
Оқушыларды өз бетінше есеп шығаруға, ізденуге, шығармашылықпен еңбек етуге, бірін бірі сыйлауға баулу құндылықтары дарытылады. Жұптар өзін-өзі тексеріп, кері байланыс жасайды. «Жетістік картасына» өздерінің алған ұпайларын қояды.
ЕБҚ оқушылар үшін 2-тапсырма. Кітапті оқып отырып, ережені толықтыр. 1) Рационал сандарды көбейту үшін ... 2) Кез келген санған (-1) – ді көбейтсе, ...........................................
Оқушылар есептің дұрыстығын тексереді.
|
ҚБ Өзін өзі бағалау
|
Тач-панель 7-ҚОСЫМША Презентация Слайд 2-ТАПСЫРМА «Ойлан-жұптас-бөліс» әдісі
8-ҚОСЫМША Есептің жауап парағы Презентация Слайд №5 |
||||||||||||||||
|
1 минут |
«Көзге арналған жаттығу» бейнежазбасы |
Көзге арналған жаттығуды орындайды. |
|
9 ҚОСЫМША https://www.youtube.com/watch?v=_lx7d4eIkVE Youtube бейнежазба хостингісіне сілтеме |
||||||||||||||||
|
2 минут |
«Эстафета ойыны»
Дескрипторлар: - Таңбалары әртүрлі рационал сандарды көбейтеді; - Таңбалары бірдей рационал сандарды көбейтеді; -Ережелерді пайдаланып рационал сандарды көбейтеді; Екі рационал сандарды көбейту ережесі бойынша, қорытынды шығарыңыз ЕБҚ оқушысына қажеттілігі бойынша көмек көрсетіледі. |
Жылдамдыққа тез шығаруға арналған есептер |
ҚБ Өзін өзі бағалайды Дұрыс бір жауап -1 ұпай.
Бағалау критерийлері
Рационал сандарды көбейтуді орындайды;
|
|
||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 3 мин
|
«Жетістіктер картасы » көрсетеді. Оқушылардың тапсырмаларды орындау нәтижелерін талдайды. «Google форма» платформасында рефлексия жасайды
Кері байланыс
Сабақтың соңын, келесі сөзбен аяқтасам; Білекке сенген заманда ешкімге есе бермедік, Білімге сенер заманда қапы қалып жүрмелік. |
Сабақ барысында жиналған ұпайларын санап, өздерін өздері бағалайды. Қорытынды жасайды.
Формада сабақ бойынша рефлексия жасайды.
Ұялы телефоны жоқ оқушы, кері байланысты қағаз формада ұсынады
|
«Жетістік картасы» әдісімен жинаға ұпайларын санайды. Ортақ ұпайын шығарып, өздерін өздері бағалайды. |
Тач-панель 12 ҚОСЫМША «Жетістіктер картасы» Презентация Слайд
|
||||||||||||||||
|
1 мин. |
Үй тапсырмасы . 1) 19-параграфтағы тақырып бойынша ережелерді қайталау. 2) №628 (тақ) №629 (жұп) |
Дәптерге және күнделікке жазады |
|
Тач –панель Оқулық QR –код Оқулық сілтемеі https://okulyk.kz/matematika/182/ Күнделік |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Рационал сандарды көбейту
Ашық сабақ Рационал сандарды көбейту
ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ( САБАҚ) ЖОСПАРЫ
|
Бөлім: |
6.2А Рационал сандарға амалдар қолдану |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысқандар |
Қатыспағандар |
|
Сабақтың тақырыбы |
Рационал сандарды көбейту |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.1.2.15 рационал сандарды көбейтуді орындау; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Рационал сандарға амалдар орындайды ЕБҚ оқушылары үшін Рационал сандарды көбейтуді айқындайды; Рационалсандардыкөбейту ережелерін тұжырымдайды |
|
|
Бағалау критерийі |
- рационал сандарды көбейту ережелерін қолданады; - сандық өрнектің мәнін табады; - рационал сандарды көбейту қасиеттерін қолданады. |
|
САБАҚ БАРЫСЫ
|
САБАҚ КЕЗЕҢДЕРІ/МИНУТ |
ПЕДАГОГ ІС-ӘРЕКЕТІ |
ОҚУШЫ ІС-ӘРЕКЕТІ |
БАҒАЛАУ |
РЕСУРСТАР |
||||||||||||||||
|
Сабақтың басы
3 минут 1 минут |
ҰЙЫМДАСТЫРУ КЕЗЕҢІ -Мұғалімнің оқушыларды қарсы алуы «Құпия жәшік » тренингісін өткізеді. Мақсаты: Ынтымақтастық атмосферасын орнатып, жағымды жұмыс ортасын орнату |
Ұшақтың қанатына тілек жазып, сыныптастарына бүгінгі күнге тілек айтады. |
|
Слайд Түрлі түсті қағаздан жасалған ұшақтар. Қалам |
||||||||||||||||
|
Мұғалім партада жатқан «Жетістік картасы» бағалау парақшасын толтыруды ұсынады ЕБҚ оқушылары үшін : Тапсырманың жауабын жауаптар парағын жазуды ұсынады.Сыныппен бірге орындайды. |
Бағалау парағын толтырады. Сабақ барысында бағалап, бағалау парағын толтырады. ЕБҚ оқушылар жауаптар парағын толтырады. |
Мұғалім бағалайды. |
1-ҚОСЫМША «Жетістік картасы» бағалау парағы 2-ҚОСЫМША «Жауап-парақ» әдісі |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 5 минут 2 минут |
ӨТКЕНДІ ҚАЙТАЛАУ ТАПСЫРМАСЫ «Пазл» әдісі Тапсырманы LearningApps онлайн платформасы арқылы көрсетеді.Сілтеме арқылы ашуды ұсыну немесе ұялы телефон арқылы платформаға жылдам кіру үшін QR кодын сканерлейді.
Критериалды бағалау Рационал сандарды көбейтуді орындай алады Дескрипторлар: - таңбалары бірдей рационал сандарды көбейтеді. - таңбалары әртүрлі рационал сандарды қосады, азайтады. - таңбалары әртүрлі рационал сандарды көбейтеді. -Суретте не бейнеленген? -Әрине. Биыл Ұлттық валютамыз теңгенің қолданысқа енгеніне – 30 жыл1993 жылдың 12 қарашасында тұңғыш президент Нұрсұлтан Назарбаевтың "Қазақстан Республикасының ұлттық валютасын енгізу туралы" жарлығы шықты. Бұған дейін екі жыл бойы теңгені қолданысқа енгізуге күрделі дайындық жүргізілген еді. Нәтижесінде 1993 жылдың 15 қарашасында Қазақстанның ұлттық валютасы теңге айналымға енді. Сыныпты « Ұшақтар » әдісімен топқа бөледі. «Теріс сандар» тобы «Оң сандар» тобы «Көбейту» тобы «Санның модулі» тобы -Топтар, өз атауларыңа назар аударыңдаршы, дауыстап оқып шығыңдаршы. -Қалай ойлайсыңдар, бұл сөздер нені білдіреді? -Олай болса, сабағымыздың мақсатын қояйық. |
Оқушылар тапсырманы тыңдайды сілтеме бойынша өтеді немесе онлайн сервиске QR-код бойынша тапсырманы орындайды. ЕБҚ оқушылар үшін: Сілтеме бойынша өтеді, онлайн платформа немесе жылдам кіру үшін QR кодты қолданады. Тапсырманы орындайды. Жауап парағына жазады. 15 қараша Ұлттық Валюта күні болып саналатын, атаулы күн болғандықтан, мәлімет беру, сабақта қолдану Ұшақтардың қанатында жазылған «Теріс сандар», «Оң сандар» және «Көбейту» сөздері арқылы топқа бөлінеді. Сұрақтар қоя отырып, сабақтың тақырыбын ашқызып, мақсатын анықтайды. |
ҚБ Өзін өзі бағалау 1 дұрыс жауап- 1 балл Мұғалім бағалайды |
3-ҚОСМЫША «Пазл «тауып көр» әдісі Сілтеме: https://learningapps.org/display?v=pw25czm1j23 ұялы телефон QR кодын сканерлеу қолданбасы QR-код:
|
||||||||||||||||
|
2 минут |
Барлық сынып үшін Сөйлемдердегі көп нүктелердің орындарына тиісті сөз тіркестерін қойып жазыңыз:
Дескрипторлар: - Қарама-қарсы сандардың қосындысын біледі; - Рационал санды (-1)-ге көбейтеді; -қарама-қарсы сандардың модульдерінің теңдігін біледі; -кез келген санның нөлмен қосындысын біледі; -көбейтудің қасиетін біледі; |
Оқушылар жаңа сабақпен байланыстыру үшін, тақырып бойынша білетін білімдерін ортаға салады. ЕБҚ оқушылары үшін: алдыңғы сабақтарды еске түсіре отырып, сұрақтарға жауап береді. Жауаптарды жауап парағына жазады Дұрыс жауаптың бар-жоғын тексереді. |
ҚБ Ауызша мадақтау. Бағалау критерийі: Рационал сандарға қатысты теориялық мәліметті біледі. |
4-ҚОСМЫША « |
||||||||||||||||
|
10 минут
|
ЖАҢА САБАҚҚА КІРІСУ Оқушылармен тапсырманы талдағаннан кейін, жаңа тақырыпты зерттеуге және сабақтың мақсатына көшу. Сабақтың тақырыбын анықтап, мақсатын қояды. Бүкіл сынып үшін тапсырманы орындауды ұсынады. ТОПТЫҚ ЖҰМЫС «Концептуалды кесте» әдісі 1, 2, 3, 4 – топ. 1-тапсырма.Кестені толтырыңыздар. Оқулықпен жұмыс (131 -132 бет)
2-тапсырма: Рационал сандарды көбейтіңіздер.
Дескрипторлар: - таңбалары әртүрлі рационал сандарды көбейтеді; - -таңбалары бірдей рационал сандарды көбейтеді; -ережелерді пайдаланып рационал сандарды көбейтеді; Екі рационал сандарды көбейту ережесі бойынша, қорытынды шығарыңыз ЕБҚ оқушысына қажеттілігі бойынша көмек көрсетіледі. Рационал сандарды көбейту ережесі бойынша қорытынды жасайды. |
Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады
Оқулықпен жұмыс жасаңыз. Оқулық болмаған жағдайда олар оқулықтың QR коды арқылы немесе сілтеме арқылы ашылады.
Дәптерлерде орындалады. Кестелерді толтырыңыз. Мысалдар келтіріңіз.
ЕБҚ оқушылары үшін: Оқулықпен жұмыс №1 тапсырманы орындайды. Тиімді тәсілмен есепте
Жауап парақтары арқылы топтар бірін-бірі бағалады.
|
ҚБ Өзара бағалау
1-тапсырма -1 ұпай.
Бағалау критерийлері -Рационал сандарды көбейтуді орындайды;
2-тапсырма-2 ұпай (әр дұрыс есеп үшін, 0,5 ұпай)
Бағалау критерийлері -Рационал сандарды көбейтуді орындайды; |
5-ҚОСЫМША Презентация. Слайд 6-сынып.Математика оқулығы Ұялы телефон Оқулық QR –код
Оқулық сілтемеі https://okulyk.kz/matematika/182/ Тач-панель 6-ҚОСЫМША Презентация. Слайд
|
||||||||||||||||
|
1-ТАПСЫРМА .Жұптық жұмыс Деңгейлік тапсырма «Ойлан-жұптас-бөліс» әдісі «А» деңгейі - 1 ұпай; Ауа температурасы 10С-қа өзгергенде термометрдегі сұйықтың бағаны 2 мм-ге өзгереді. Егер ауаның температурасы -40С-ты көрсетсе, термометрдің сұйықтық бағаны 00С –тағы деңгейден қалай өзгереді? Шешуі: -4 · 2 = - 8 Жауабы: 8 мм. Дескриптор -Есептің шартын түсінеді; -Рационал сандарды көбейтеді; -Жауабын көрсетеді; «В» деңгейі - 2 ұпай; Қайнаған судың алғашқы температурасы 1000С болатын. Ол суығанда әрбір 1 минутта температурасын -70С – қа өзгертті. Қайнаған су t минутта температурасын қаншаға өзгертеді? Есепті өрнек құрастырып шығарыңдар. t = 5. Шешуі:
Жауабы: 850С Дескриптор - Есептің шартын түсінеді; -Есептің өрнегін құрады; - Рационал сандарды көбейтіп, азайтады; -Жауабын көрсетеді; «С» деңгейі -3 ұпай Жер бетінен әрбір 100 метрге көтерілген сайын ауаның температурасы -0,60С-қа өзгереді. Таудың етегінде -40С болғанда, тау етегінен 3 км биіктіктегі ауаның температурасы неше градус болады?
Шешуі: 3 км = 3000 м
=-220С. Дескриптор: -Есептің шартын түсінеді; -Өлшем бірліктерін теңестіреді; - Рационал сандарды көбейтіп, азайтады; -Жауабын көрсетеді; |
Оқушыларды өз бетінше есеп шығаруға, ізденуге, шығармашылықпен еңбек етуге, бірін бірі сыйлауға баулу құндылықтары дарытылады. Жұптар өзін-өзі тексеріп, кері байланыс жасайды. «Жетістік картасына» өздерінің алған ұпайларын қояды.
ЕБҚ оқушылар үшін 2-тапсырма. Кітапті оқып отырып, ережені толықтыр. 1) Рационал сандарды көбейту үшін ... 2) Кез келген санған (-1) – ді көбейтсе, ...........................................
Оқушылар есептің дұрыстығын тексереді.
|
ҚБ Өзін өзі бағалау
|
Тач-панель 7-ҚОСЫМША Презентация Слайд 2-ТАПСЫРМА «Ойлан-жұптас-бөліс» әдісі
8-ҚОСЫМША Есептің жауап парағы Презентация Слайд №5 |
||||||||||||||||
|
1 минут |
«Көзге арналған жаттығу» бейнежазбасы |
Көзге арналған жаттығуды орындайды. |
|
9 ҚОСЫМША https://www.youtube.com/watch?v=_lx7d4eIkVE Youtube бейнежазба хостингісіне сілтеме |
||||||||||||||||
|
2 минут |
«Эстафета ойыны»
Дескрипторлар: - Таңбалары әртүрлі рационал сандарды көбейтеді; - Таңбалары бірдей рационал сандарды көбейтеді; -Ережелерді пайдаланып рационал сандарды көбейтеді; Екі рационал сандарды көбейту ережесі бойынша, қорытынды шығарыңыз ЕБҚ оқушысына қажеттілігі бойынша көмек көрсетіледі. |
Жылдамдыққа тез шығаруға арналған есептер |
ҚБ Өзін өзі бағалайды Дұрыс бір жауап -1 ұпай.
Бағалау критерийлері
Рационал сандарды көбейтуді орындайды;
|
|
||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 3 мин
|
«Жетістіктер картасы » көрсетеді. Оқушылардың тапсырмаларды орындау нәтижелерін талдайды. «Google форма» платформасында рефлексия жасайды
Кері байланыс
Сабақтың соңын, келесі сөзбен аяқтасам; Білекке сенген заманда ешкімге есе бермедік, Білімге сенер заманда қапы қалып жүрмелік. |
Сабақ барысында жиналған ұпайларын санап, өздерін өздері бағалайды. Қорытынды жасайды.
Формада сабақ бойынша рефлексия жасайды.
Ұялы телефоны жоқ оқушы, кері байланысты қағаз формада ұсынады
|
«Жетістік картасы» әдісімен жинаға ұпайларын санайды. Ортақ ұпайын шығарып, өздерін өздері бағалайды. |
Тач-панель 12 ҚОСЫМША «Жетістіктер картасы» Презентация Слайд
|
||||||||||||||||
|
1 мин. |
Үй тапсырмасы . 1) 19-параграфтағы тақырып бойынша ережелерді қайталау. 2) №628 (тақ) №629 (жұп) |
Дәптерге және күнделікке жазады |
|
Тач –панель Оқулық QR –код Оқулық сілтемеі https://okulyk.kz/matematika/182/ Күнделік |
шағым қалдыра аласыз



Сәйкестендіру»

















