|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 6.2А Рационал сандарға амалдар қолдану |
Мектеп: М.Жұмабаев атындағы №39 жалпы орта білім беретін мектебі |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Айткасимова Айгуль Сейдуллаевна |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сыныбы: 6 ж |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Рационал сандарға арифметикалық амалдар қолдану |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
6.1.2.22 рационал сандармен арифметикалық амалдарды орындау |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Рационал сандармен арифметикалық амалдарды есептер шығаруда қолдану |
|
|
ОДД |
Қолдану |
|
|
Сабақ кезеңі |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 7 мин |
|
Жемістерді алады, артындағы санға байланысты топқа бірігеді Оқушылар топтаса отырып көршісінің дәптерін тақтадағы дұрыс жауапты қарай отырып тексереді Жауаптары:
|
Дұрыс шығарған оқушыларға бір жемістен таратылады |
Жемістер қимасы Слайд, жемістер 6- сынып Математика І бөлім Атамұра 2018ж АлдамұратоваТ.А Байшоланов Қ.С Байшоланов Е.С 170 бет |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 2 мин 7 мин 9 мин
2 мин
8 мин 5 мин |
Таңбалар ережесін еске түсіріп алайық Жауыңның досы саған –ЖАУ (-)(+)= - Досыңның жауы саған –ЖАУ (+)(-)= - Жауыңның жауы саған –ДОС (-)(-)=+ Досыңның досы саған –ДОС (+)(+)=+ Топтық тапсырма (ФС тапсырмасы) «Бірге ойлаймыз» әдісі бойынша үш топқа бірдей тапсырма беріледі, қай топ біріге отырып тез шығарып қояды сол топтың мүшелерінің әрқайсысына тиесілі жемістері таратылады Тапсырма: Бүгін жұма күні ауа температурасы таңертең 0 оС болды, түсте +3оС-қа өзгереді. Кешке ауа температурасы түскіге қарағанда -2оС-қа өзгерсе, ал түнде кешкіге қарағанда -4оС-қа өзгеріп, ауа температусы неше градус болған.
|
Оқушылар топта белсенділіктерін таныта отырып топтық жұмысты орындайды Дескриптор:
|
Жеңімпаз топқа әр оқушының жемісіне сай жемістері таратылады |
Жемістер, презентация |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жұптық тапсырма «Біз біргеміз» әдісі бойынша оқушыларға жұптық жабық тапсырма беремін. Оқушылар топтық тапсырма орындап жатқанда әрқайсысының орындығының артына жұбының аты жазылған стикер жапсырып кетемін Тапсырма: Ақиқат/ жалған
ЕБҚ тапсырмасы:
|
Оқушылар орындығының артындағы стикерлерге қарайды, жұбын табады
Дескриптор
|
Дұрыс орындаған жұптарға жемістер таратылады |
Кеспе қағаздары |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сергіту сәті: «Мен таптым!» әдісі бойынша оқушылар кезекпен санайды 1,2,3,4,5,6, мен таптым деп айтуы керек яғни 7 санының орнынына мен таптым деп айту керек
Жеке жұмыс: ҚБ тапсырмасы «Кім жылдам?» әдісі бойынша тест тапсырмасы беріледі
А)
2. Есептеңдер: 9-12+3*(-5)=
А) Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Ұзақ мерзімді жоспар
бөлімі: 6.2А
Рационал сандарға амалдар
қолдану Мектеп: М.Жұмабаев атындағы
№39 жалпы орта білім беретін мектебі Педагогтің
аты-жөні: Айткасимова Айгуль
Сейдуллаевна Күні: Сыныбы: 6
ж Қатысушылар саны:
Қатыспағандар саны: Сабақтың
тақырыбы: Рационал сандарға
арифметикалық амалдар қолдану Оқу бағдарламасына сәйкес оқу
мақсаты 6.1.2.22 рационал сандармен
арифметикалық амалдарды орындау Сабақтың
мақсаты: Рационал сандармен
арифметикалық амалдарды есептер шығаруда
қолдану ОДД Қолдану
Сабақ
кезеңі Педагогтің
іс-әрекеті Оқушының
іс-әрекеті Бағалау Ресурстар
Сабақтың
басы
7 мин
Сәлемдесу
Түгелдеу
Оқу құралдарын
тексеру
Жағымды
психологиялық ахуал туғызу (шапалақ
әдісі)
Топқа біріктіру
(жемістер арқылы)
Үй тапсырмасын
тексеру «Көршіңді
тексер» әдісі бойынша слайдта дұрыс
жауабын көрсету
Жемістерді алады,
артындағы санға байланысты топқа
бірігеді
Оқушылар топтаса
отырып көршісінің дәптерін тақтадағы дұрыс жауапты қарай отырып
тексереді
Жауаптары:
-1 Дұрыс шығарған оқушыларға
бір жемістен таратылады
Жемістер
қимасы
Слайд,
жемістер 6-
сынып Математика І
бөлім Атамұра
2018ж АлдамұратоваТ.А Байшоланов
Қ.С Байшоланов
Е.С 170
бет
Сабақтың
ортасы
2
мин
7
мин
9 мин
2 мин
8
мин 5
мин
Таңбалар ережесін
еске түсіріп алайық
Жауыңның досы
саған –ЖАУ (-)(+)= -
Досыңның жауы
саған –ЖАУ (+)(-)= -
Жауыңның жауы
саған –ДОС (-)(-)=+
Досыңның досы
саған –ДОС (+)(+)=+
Топтық тапсырма
(ФС тапсырмасы)
«Бірге ойлаймыз»
әдісі бойынша үш топқа бірдей
тапсырма беріледі, қай топ біріге отырып тез шығарып қояды сол
топтың мүшелерінің әрқайсысына тиесілі жемістері
таратылады
Тапсырма:
Бүгін жұма
күні ауа температурасы таңертең
0 оС болды, түсте
+3оС-қа өзгереді. Кешке ауа
температурасы түскіге қарағанда
-2оС-қа өзгерсе, ал түнде
кешкіге қарағанда -4оС-қа өзгеріп, ауа
температусы неше градус
болған.
Температура
өзгеруінің суретін салады.
Ауа температурасын
анықтайды.
Өмірмен байланыстыра
отырып постер қорғайды.
Оқушылар топта
белсенділіктерін таныта отырып топтық жұмысты
орындайды
Дескриптор:
0 оС
+3оС=+3оС
+3оС-2оС=1оС
1оС-4оС=-3оС
Түнде ауа
температурасы -3оС
болды Жеңімпаз топқа әр оқушының
жемісіне сай жемістері таратылады
Жемістер,
презентация
Жұптық
тапсырма
«Біз
біргеміз» әдісі бойынша оқушыларға
жұптық жабық тапсырма беремін. Оқушылар топтық тапсырма орындап
жатқанда әрқайсысының орындығының артына жұбының аты жазылған
стикер жапсырып кетемін
Тапсырма: Ақиқат/
жалған Тапсырма Ақиқат/
жалған -96 + (-101)
= -190 Ақиқат 3,9:(−1,3)+6= 3 Жалған -6,3 : (-0,9)
=7 Ақиқат
Жалған -3+8-2,8=2,2 Жалған
ЕБҚ
тапсырмасы:
-4+5=
9-11=
12-5=
Оқушылар орындығының
артындағы стикерлерге қарайды, жұбын
табады
Дескриптор
-96 + (-101) = -190
жалған
екенін дәлелдейді
3,9:(−1,3)+6= 3 ақиқат екенін
дәлелдейді
-6,3 : (-0,9) =7
ақиқат
екенін дәлелдейді
-3+8-2,8=2,2 ақиқат екенін
дәлелдейді
1
-2
7
Дұрыс орындаған
жұптарға жемістер таратылады
Кеспе
қағаздары
Сергіту
сәті:
«Мен таптым!»
әдісі бойынша оқушылар кезекпен санайды 1,2,3,4,5,6, мен таптым деп
айтуы керек яғни 7 санының орнынына мен таптым деп айту
керек
Жеке жұмыс: ҚБ
тапсырмасы
«Кім
жылдам?» әдісі бойынша тест тапсырмасы
беріледі
Амалдарды
орындаңдар:
А)
2. Есептеңдер:
9-12+3*(-5)=
А) | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||






















