Сабақтың тақырыбы: Рационал сандарға арифметикалық амалдар қолдану.
|
Бөлім |
Рационал сандар және оларға амалдар қолдану |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтың аты – жөні |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 6 «ә» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Рационал сандарға арифметикалық амалдар қолдану |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
6.1.2.22 рационал сандармен арифметикалық амалдарды орындау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
рационал сандармен арифметикалық амалдарды орындайды |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
С а б а қ б а р ы с ы: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ Уақыты |
Педагогтың іс -әрекеті |
Оқушының іс – әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Сәлемдесу. Оқушыларды түгендеу.
Оқушыларды рандом арқылы жұпқа бөлу. Теңдікті құрастыру арқылы сұрақтарға жауап береді, тақырып ашылады.
«Сиқырлы квадрат» - берілген сандарды горизонтал және вертикал қосқанда (-23) саны шығуы керек.
|
Білім алушылар сабақ мақсатымен танысады. Үй жұмысын дайын жауап арқылы тексереді. Сұрақтарға жауап береді. |
Мадақтау
Үй тапсырмасы барлығы дұрыс болса 2 балл, қателіктер болса 1 балл.
|
Оқулық
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
1. Графикалық диктант. 1. Қарама-қарсы сандардың қосындысы нөлге тең. (иә) 2. Таңбалары бірдей екі санның көбейтіндісі - оң сан. (иә) 3) Екі теріс санның қосындысы- теріс сан. (иә) 4) Таңбалары әр түрлі екі санның көбейтіндісі - теріс сан. (жоқ) 5) Кез келген теріс сан нөлден үлкен. (жоқ) 6) Оң санның модулі сол санның өзіне тең. (иә) 7) Теріс көбейткіштер саны жұп болса, көбейтінді оң сан. (иә) 8) Теріс санның модулі сол санның өзіне тең. (жоқ) 9) Таңбалары бірдей екі санның көбейтіндісі - оң сан. (иә) 10) Кез келген теріс сан оң саннан үлкен. (жоқ) Жұптық жұмыс. №1 Есептеңдер:
№2 Тарсия әдісі
Оқулықпен жұмыс. №663-664 Жеке жұмыс
|
Жеке орындайды.
Жұбымен орындайды.
Оқулықтағы тапсырманы шығарады, болған жұп тақтаға орындайды.
Жеке орындайды. ЕБҚЕ: жұбымен орындайды. |
Ең жоғары 2 балл
Дескриптор: Рационал сандарға арифметика лық амалдар қолдануды біледі. -Таңбалар ережесін қолданады
мадақтау
Әрбір дұрыс жауап 1 балл
|
Математика, 6-сынып, Алматы «Мектеп»
https://wordwall.net/resource/64555915
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия: сигнал карталары арқылы көңіл күйлерін білдіреді. Бағалау. Оқушылар жинаған баллына сәйкес бағаланады. Үйге тапсырма: №665 |
Тақырыпты меңгергенін анықтау. Оқушылар бағалау парағында сабақ бойына жинаған баллдарын есептейді. |
|
Бағалау парақтары
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Графикалық диктант. Иә -1, жоқ -2
1. Қарама-қарсы сандардың қосындысы нөлге тең.
2. Таңбалары бірдей екі санның көбейтіндісі - оң сан.
3) Екі теріс санның қосындысы- теріс сан.
4) Таңбалары әр түрлі екі санның көбейтіндісі - теріс сан.
5) Кез келген теріс сан нөлден үлкен.
6) Оң санның модулі сол санның өзіне тең.
7) Теріс көбейткіштер саны жұп болса, көбейтінді оң сан.
8) Теріс санның модулі сол санның өзіне тең.
9) Таңбалары бірдей екі санның көбейтіндісі - оң сан.
10) Кез келген теріс сан оң саннан үлкен.
Графикалық диктант. Иә -1, жоқ -2
1. Қарама-қарсы сандардың қосындысы нөлге тең.
2. Таңбалары бірдей екі санның көбейтіндісі - оң сан.
3) Екі теріс санның қосындысы- теріс сан.
4) Таңбалары әр түрлі екі санның көбейтіндісі - теріс сан.
5) Кез келген теріс сан нөлден үлкен.
6) Оң санның модулі сол санның өзіне тең.
7) Теріс көбейткіштер саны жұп болса, көбейтінді оң сан.
8) Теріс санның модулі сол санның өзіне тең.
9) Таңбалары бірдей екі санның көбейтіндісі - оң сан.
10) Кез келген теріс сан оң саннан үлкен.
Графикалық диктант. Иә -1, жоқ -2
1. Қарама-қарсы сандардың қосындысы нөлге тең.
2. Таңбалары бірдей екі санның көбейтіндісі - оң сан.
3) Екі теріс санның қосындысы- теріс сан.
4) Таңбалары әр түрлі екі санның көбейтіндісі - теріс сан.
5) Кез келген теріс сан нөлден үлкен.
6) Оң санның модулі сол санның өзіне тең.
7) Теріс көбейткіштер саны жұп болса, көбейтінді оң сан.
8) Теріс санның модулі сол санның өзіне тең.
9) Таңбалары бірдей екі санның көбейтіндісі - оң сан.
10) Кез келген теріс сан оң саннан үлкен.
Графикалық диктант. Иә -1, жоқ -2
1. Қарама-қарсы сандардың қосындысы нөлге тең.
2. Таңбалары бірдей екі санның көбейтіндісі - оң сан.
3) Екі теріс санның қосындысы- теріс сан.
4) Таңбалары әр түрлі екі санның көбейтіндісі - теріс сан.
5) Кез келген теріс сан нөлден үлкен.
6) Оң санның модулі сол санның өзіне тең.
7) Теріс көбейткіштер саны жұп болса, көбейтінді оң сан.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. Рационал сандарға арифметикалық амалдар қолдану. 6-сынып
Ашық сабақ. Рационал сандарға арифметикалық амалдар қолдану. 6-сынып
Сабақтың тақырыбы: Рационал сандарға арифметикалық амалдар қолдану.
|
Бөлім |
Рационал сандар және оларға амалдар қолдану |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтың аты – жөні |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 6 «ә» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Рационал сандарға арифметикалық амалдар қолдану |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
6.1.2.22 рационал сандармен арифметикалық амалдарды орындау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
рационал сандармен арифметикалық амалдарды орындайды |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
С а б а қ б а р ы с ы: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ Уақыты |
Педагогтың іс -әрекеті |
Оқушының іс – әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Сәлемдесу. Оқушыларды түгендеу.
Оқушыларды рандом арқылы жұпқа бөлу. Теңдікті құрастыру арқылы сұрақтарға жауап береді, тақырып ашылады.
«Сиқырлы квадрат» - берілген сандарды горизонтал және вертикал қосқанда (-23) саны шығуы керек.
|
Білім алушылар сабақ мақсатымен танысады. Үй жұмысын дайын жауап арқылы тексереді. Сұрақтарға жауап береді. |
Мадақтау
Үй тапсырмасы барлығы дұрыс болса 2 балл, қателіктер болса 1 балл.
|
Оқулық
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
1. Графикалық диктант. 1. Қарама-қарсы сандардың қосындысы нөлге тең. (иә) 2. Таңбалары бірдей екі санның көбейтіндісі - оң сан. (иә) 3) Екі теріс санның қосындысы- теріс сан. (иә) 4) Таңбалары әр түрлі екі санның көбейтіндісі - теріс сан. (жоқ) 5) Кез келген теріс сан нөлден үлкен. (жоқ) 6) Оң санның модулі сол санның өзіне тең. (иә) 7) Теріс көбейткіштер саны жұп болса, көбейтінді оң сан. (иә) 8) Теріс санның модулі сол санның өзіне тең. (жоқ) 9) Таңбалары бірдей екі санның көбейтіндісі - оң сан. (иә) 10) Кез келген теріс сан оң саннан үлкен. (жоқ) Жұптық жұмыс. №1 Есептеңдер:
№2 Тарсия әдісі
Оқулықпен жұмыс. №663-664 Жеке жұмыс
|
Жеке орындайды.
Жұбымен орындайды.
Оқулықтағы тапсырманы шығарады, болған жұп тақтаға орындайды.
Жеке орындайды. ЕБҚЕ: жұбымен орындайды. |
Ең жоғары 2 балл
Дескриптор: Рационал сандарға арифметика лық амалдар қолдануды біледі. -Таңбалар ережесін қолданады
мадақтау
Әрбір дұрыс жауап 1 балл
|
Математика, 6-сынып, Алматы «Мектеп»
https://wordwall.net/resource/64555915
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия: сигнал карталары арқылы көңіл күйлерін білдіреді. Бағалау. Оқушылар жинаған баллына сәйкес бағаланады. Үйге тапсырма: №665 |
Тақырыпты меңгергенін анықтау. Оқушылар бағалау парағында сабақ бойына жинаған баллдарын есептейді. |
|
Бағалау парақтары
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Графикалық диктант. Иә -1, жоқ -2
1. Қарама-қарсы сандардың қосындысы нөлге тең.
2. Таңбалары бірдей екі санның көбейтіндісі - оң сан.
3) Екі теріс санның қосындысы- теріс сан.
4) Таңбалары әр түрлі екі санның көбейтіндісі - теріс сан.
5) Кез келген теріс сан нөлден үлкен.
6) Оң санның модулі сол санның өзіне тең.
7) Теріс көбейткіштер саны жұп болса, көбейтінді оң сан.
8) Теріс санның модулі сол санның өзіне тең.
9) Таңбалары бірдей екі санның көбейтіндісі - оң сан.
10) Кез келген теріс сан оң саннан үлкен.
Графикалық диктант. Иә -1, жоқ -2
1. Қарама-қарсы сандардың қосындысы нөлге тең.
2. Таңбалары бірдей екі санның көбейтіндісі - оң сан.
3) Екі теріс санның қосындысы- теріс сан.
4) Таңбалары әр түрлі екі санның көбейтіндісі - теріс сан.
5) Кез келген теріс сан нөлден үлкен.
6) Оң санның модулі сол санның өзіне тең.
7) Теріс көбейткіштер саны жұп болса, көбейтінді оң сан.
8) Теріс санның модулі сол санның өзіне тең.
9) Таңбалары бірдей екі санның көбейтіндісі - оң сан.
10) Кез келген теріс сан оң саннан үлкен.
Графикалық диктант. Иә -1, жоқ -2
1. Қарама-қарсы сандардың қосындысы нөлге тең.
2. Таңбалары бірдей екі санның көбейтіндісі - оң сан.
3) Екі теріс санның қосындысы- теріс сан.
4) Таңбалары әр түрлі екі санның көбейтіндісі - теріс сан.
5) Кез келген теріс сан нөлден үлкен.
6) Оң санның модулі сол санның өзіне тең.
7) Теріс көбейткіштер саны жұп болса, көбейтінді оң сан.
8) Теріс санның модулі сол санның өзіне тең.
9) Таңбалары бірдей екі санның көбейтіндісі - оң сан.
10) Кез келген теріс сан оң саннан үлкен.
Графикалық диктант. Иә -1, жоқ -2
1. Қарама-қарсы сандардың қосындысы нөлге тең.
2. Таңбалары бірдей екі санның көбейтіндісі - оң сан.
3) Екі теріс санның қосындысы- теріс сан.
4) Таңбалары әр түрлі екі санның көбейтіндісі - теріс сан.
5) Кез келген теріс сан нөлден үлкен.
6) Оң санның модулі сол санның өзіне тең.
7) Теріс көбейткіштер саны жұп болса, көбейтінді оң сан.
шағым қалдыра аласыз



:
=-3
;
:
;
;
=
;
=
;
=
;
=-1;
(-
8) 7=100;










