Қ
ысқа мерзімді сабақ
жоспары.
|
Бөлім: |
Тірі және өлі табиғаттағы үдерістер |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Тенькебаева Ж.К. |
|
|
Күн: 29.01.25 |
Сыныбы : 6 |
Қатысушылар саны:20 Қатыспағандар саны:0 |
|
Тақырыбы: |
Тамақтану рационы |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
6.4.2.4 толыққанды тамақтану рационын құру |
|
|
Сабақтың
мақсаты: |
|
|
|
Құндылықтар |
Құзыреттілік: азаматтық борыш және парасаттылық Заң және тәртіп: құқықтық жүйе мен адам құқығы негіздерін білу; тәртіп пен әділдік, нормалар мен ережелерді сақтау қажеттілігін түсіну; қоғамды қорғау мен қауіпсіздікті қамтамасыз етудегі заң мен тәртіптің маңыздылығын білу; |
|
|
Пәнаралық байланыс |
биология |
|
|
Алдыңғы білім |
Ағзалардың қоректенуі |
|
|
Сабақ барысы |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||
|
Сабақтың басы 2 мин |
І. Ұйымдастыру кезеңі: а) «Кубик» әдісі бойынша жағымды психологиялық ахуал орнатады. в) «Жемістер» арқылы 3 топқа бірігуге нұсқау береді. |
«Кубик» әдісі арқылы бір біріне жылы лебіздерін білдіреді, сыныпта жағымды ахуал орнатады . «Жемістер» арқылы топтарға бірігеді. |
Әр топқа телефон бағалау беріледі. . |
Презентация, кубик |
|||||||||||||
|
5мин |
ІІ Үй тапсырмасы Цифрлық платформа арқылы оқушылардың белсенділіктерін арттыру және тақырып бойынша білімдерін бағалау
Тірі ағзалардың қоректенуі https://wordwall.net/resource/63875111
« 4 сурет, 1 сөз» тәсілі арқылы сабақ тақырыбын ашады.
|
Цифрлық платформа арқылы өткен тақырыптар бойынша білімдерін еске түсіреді. « 4 сурет, 1 сөз» тәсілі арқылы сабақтың тақырыбын , мақсатын анықтайды. |
Мадақтау арқылы бағаланады. «Жарайсың!» «Тамаша жауап»т .б Жеке бағалау |
Презентация, |
|||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 15 мин |
Мұғалімнің түсіндіруі Мұғалім жаңа тақырып бойынша қысқаша ақпарат бейнебаян көреді. топтық талқылау жұмысын ұйымдастырады. https://www.youtube.com/watch?v=jWklhxwlxmA 1-топ «Үйлестірілген тағам дегеніміз не?» 2-топ «Оқушының дұрыс тамактануы» 3-топ «Дұрыс тамақтану рационы» туралы оқулықтағы ақпаратты оқып, суретті талдап , өз ойларымен бөлісуді ұсынады.
Сергіту сәтті. «Көңілді күн»
|
Оқушылар .берілген тақырыптар бойынша оқулықтан тамақтану рационы» туралы оқулықтағы ақпаратты оқып, суретті талдап, өз ойларымен бөліседі, таныстырылым жасайды |
Топтар арасында бір-бірін бағалайды. |
А4 парағы суреттерпластилин, қатты қағаз, маркер, түрлі түсті қағаздар |
|||||||||||||
|
15 |
Сабақты бекіту тапсырмалары 1-тапсырма Жасанды интелект арқылы бейнебаянда тапсырманы түсіндіреді. (а) Оқушы мектеп асханасынан таңғы ас ішті. Таңғы ас мәзірінде астық дақылдарынан тұратын ботқа, сүт және жаңғақ болды. Биология сабағында мұғалім оқушыға осы тамақтардың құрамында қандай органикалық заттар бар екенін анықтауды тапсырды. Оқушы әр азықпен тәжірибе жүргізді. Тәжірибенің жағдайын сипаттаңыз және оқушы әр тәжірибеде не байқады? Жауабыңызды кестеге жазыңыз. Азық түлікте органикалық заттарды анықтау тәжірибесі
(b) Жұмысты қорытындылаңыз:
2-тапсырма. (барлығына және ЕБК) Үйлестірілген тағам май, көмірсу және нәруыздың сәйкестігін анықтап, бос шаршыға толтырыңдар
|
Көмірсуларды анықтаудағы байқау құбылысын сипаттайды. Нәруыздарды анықтаудағы байқау құбылысын сипаттайды. Майларды анықтаудағы байқау құбылысын сипаттайды. Алынған нәтиже бойынша қорытынды жасайды. Май, көмірсу және нәруыздың сәйкестігін анықтап, бос шаршыға толтырады. |
Дескриптор: көмірсуларды анықтаудағы байқау құбылысын сипаттайды; нәруыздарды анықтаудағы байқау құбылысын сипаттайды; майларды анықтаудағы байқау құбылысын сипаттайды; алынған нәтиже бойынша қорытынды жасайды. Жалпы балл-8 Дескриптор : май, көмірсу және нәруыздың сәйкестігін анықтап, бос шаршыға толтырады; Жалпы балл-2 |
А4 парағы, маркер, тапсырма жазылған парақтар т.б |
|||||||||||||
|
Сабақтың соңы 4 мин |
Кері байланыс «Алма ағашы» арқылы кері байланыс жасауды ұсынады |
Қатысушылар «Алма ағашы» арқылы кері байланыс жасайды |
|
Алма ағашы |
|||||||||||||
|
1 мин |
Үй тапсырмасы § 36 Дұрыс тамақтану режимін құру |
|
|
|
.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. Рационалды тамақтану
Ашық сабақ. Рационалды тамақтану
Қ
ысқа мерзімді сабақ
жоспары.
|
Бөлім: |
Тірі және өлі табиғаттағы үдерістер |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Тенькебаева Ж.К. |
|
|
Күн: 29.01.25 |
Сыныбы : 6 |
Қатысушылар саны:20 Қатыспағандар саны:0 |
|
Тақырыбы: |
Тамақтану рационы |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
6.4.2.4 толыққанды тамақтану рационын құру |
|
|
Сабақтың
мақсаты: |
|
|
|
Құндылықтар |
Құзыреттілік: азаматтық борыш және парасаттылық Заң және тәртіп: құқықтық жүйе мен адам құқығы негіздерін білу; тәртіп пен әділдік, нормалар мен ережелерді сақтау қажеттілігін түсіну; қоғамды қорғау мен қауіпсіздікті қамтамасыз етудегі заң мен тәртіптің маңыздылығын білу; |
|
|
Пәнаралық байланыс |
биология |
|
|
Алдыңғы білім |
Ағзалардың қоректенуі |
|
|
Сабақ барысы |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||
|
Сабақтың басы 2 мин |
І. Ұйымдастыру кезеңі: а) «Кубик» әдісі бойынша жағымды психологиялық ахуал орнатады. в) «Жемістер» арқылы 3 топқа бірігуге нұсқау береді. |
«Кубик» әдісі арқылы бір біріне жылы лебіздерін білдіреді, сыныпта жағымды ахуал орнатады . «Жемістер» арқылы топтарға бірігеді. |
Әр топқа телефон бағалау беріледі. . |
Презентация, кубик |
|||||||||||||
|
5мин |
ІІ Үй тапсырмасы Цифрлық платформа арқылы оқушылардың белсенділіктерін арттыру және тақырып бойынша білімдерін бағалау
Тірі ағзалардың қоректенуі https://wordwall.net/resource/63875111
« 4 сурет, 1 сөз» тәсілі арқылы сабақ тақырыбын ашады.
|
Цифрлық платформа арқылы өткен тақырыптар бойынша білімдерін еске түсіреді. « 4 сурет, 1 сөз» тәсілі арқылы сабақтың тақырыбын , мақсатын анықтайды. |
Мадақтау арқылы бағаланады. «Жарайсың!» «Тамаша жауап»т .б Жеке бағалау |
Презентация, |
|||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 15 мин |
Мұғалімнің түсіндіруі Мұғалім жаңа тақырып бойынша қысқаша ақпарат бейнебаян көреді. топтық талқылау жұмысын ұйымдастырады. https://www.youtube.com/watch?v=jWklhxwlxmA 1-топ «Үйлестірілген тағам дегеніміз не?» 2-топ «Оқушының дұрыс тамактануы» 3-топ «Дұрыс тамақтану рационы» туралы оқулықтағы ақпаратты оқып, суретті талдап , өз ойларымен бөлісуді ұсынады.
Сергіту сәтті. «Көңілді күн»
|
Оқушылар .берілген тақырыптар бойынша оқулықтан тамақтану рационы» туралы оқулықтағы ақпаратты оқып, суретті талдап, өз ойларымен бөліседі, таныстырылым жасайды |
Топтар арасында бір-бірін бағалайды. |
А4 парағы суреттерпластилин, қатты қағаз, маркер, түрлі түсті қағаздар |
|||||||||||||
|
15 |
Сабақты бекіту тапсырмалары 1-тапсырма Жасанды интелект арқылы бейнебаянда тапсырманы түсіндіреді. (а) Оқушы мектеп асханасынан таңғы ас ішті. Таңғы ас мәзірінде астық дақылдарынан тұратын ботқа, сүт және жаңғақ болды. Биология сабағында мұғалім оқушыға осы тамақтардың құрамында қандай органикалық заттар бар екенін анықтауды тапсырды. Оқушы әр азықпен тәжірибе жүргізді. Тәжірибенің жағдайын сипаттаңыз және оқушы әр тәжірибеде не байқады? Жауабыңызды кестеге жазыңыз. Азық түлікте органикалық заттарды анықтау тәжірибесі
(b) Жұмысты қорытындылаңыз:
2-тапсырма. (барлығына және ЕБК) Үйлестірілген тағам май, көмірсу және нәруыздың сәйкестігін анықтап, бос шаршыға толтырыңдар
|
Көмірсуларды анықтаудағы байқау құбылысын сипаттайды. Нәруыздарды анықтаудағы байқау құбылысын сипаттайды. Майларды анықтаудағы байқау құбылысын сипаттайды. Алынған нәтиже бойынша қорытынды жасайды. Май, көмірсу және нәруыздың сәйкестігін анықтап, бос шаршыға толтырады. |
Дескриптор: көмірсуларды анықтаудағы байқау құбылысын сипаттайды; нәруыздарды анықтаудағы байқау құбылысын сипаттайды; майларды анықтаудағы байқау құбылысын сипаттайды; алынған нәтиже бойынша қорытынды жасайды. Жалпы балл-8 Дескриптор : май, көмірсу және нәруыздың сәйкестігін анықтап, бос шаршыға толтырады; Жалпы балл-2 |
А4 парағы, маркер, тапсырма жазылған парақтар т.б |
|||||||||||||
|
Сабақтың соңы 4 мин |
Кері байланыс «Алма ағашы» арқылы кері байланыс жасауды ұсынады |
Қатысушылар «Алма ағашы» арқылы кері байланыс жасайды |
|
Алма ағашы |
|||||||||||||
|
1 мин |
Үй тапсырмасы § 36 Дұрыс тамақтану режимін құру |
|
|
|
.
шағым қалдыра аласыз















