Материалдар / Ашық сабақ Растрлық кескіндерді құру және өңдеу
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ Растрлық кескіндерді құру және өңдеу

Материал туралы қысқаша түсінік
Ашық сабақ 5 сыныпта Информатика пәнінен болд. Ұйымдастыру жұмысы, Психологиялық ахуал-қаламсап әдісі, Топқа бөлу - Флешка әдісін пайдаланылды. Растрлық, Векторлық тобымен топтық жұмыстар жіргізілді. Үй жұмысын Flipty.net арқылы сұралды. Answer Garden әдісі арқылы кері байланысжасадым
Материал тегін
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Мектеп: «Ахмет Байтұрсынұлы атындағы ОМ» КММ

Күні:

Сыныбы:

07.12.2023ж

5 «А»


Мұғалімнің аты-жөні: Садвакасова Гульмира Әділбекқызы

Қатысқандар саны


Қатыспағандар саны


Сабақтың тақырыбы:

«Растрлық кескіндерді құру және өңдеу»

Оқу мақсаттары:

Р Растрлық кескіндерді құру және өңдеуді практика жүзінде меңгеру.


Жетістік критерийлері

Барлық оқушылар

1.Компьютерлік графика және оның түрлері туралы мәлімет алу.

2.Біліп үйренгендерін қолданып, практикалық түрде берілген тапсырмаларды орындайды.

Оқушылардың басым бөлігі

Түсінеді, талдайды, білімін қолданады: графикалық редакторды пайдалана отырып, сурет салып, өңдеуді үйренеді.

Кейбір оқушылар

Білімін жинақтайды, рефлексия жасайды: оқып үренгендерін практикада қолданады.

Өткен тақырып.

««Flipty.net» әдісі» әдісімен үй тапсырмасын сұрау.


Қолданылатын әдіс-тәсілдер

«Ой қозғау», ««Flipty.net» әдісі» , «Миға шабуыл» стратегиялары, Витамин , Домбыра, Фри, AnswerGarden

Қолданылатын ресурстар

Cлайд, оқулық, видео сабақтар, суреттер

Пәнаралық байланыс

Бейнелеу өнері, ағылшын, қазақ тілі, математика


Жұмыс түрлері

Тапсырмалар, қосымшалар

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

І кезең

Ұйымдастыру кезеңі

«Шаттық шеңбері»

Оқушылардың қалапсап әдісі арқылы жеңімпаз анықтау.



Флешка әдісі арқылы 2 топқа бөлу;

І топ: «Растрлық»

ІІ топ: «Векторлық»


Сынып оқушыларының зейінін сабаққа аудару

Психологиялық

ахуал қалыптастыру.

Флешкаларды таратады.

Сыныптың оқушылары шаттық шеңберіне тұрады, қаламсаптарын түсірмей шебермен жүру, қай қаламсап түседі сол ойыннан шығып отырады

Оқушылар топқа бөлініп отырады.

Үй тапсырмасын тексеру














Сабақтың тақырыбы:

Өткен тақырып «Flipty.net» әдісі бойынша үй тапсырмасын сұрау

Пиксель деген не?

Графикалық редактор деген не?

Растр нені білдіреді?

Компьютерлік графика түрлері?

Раint редакторы дегеніміз?

Іске қосылуы

Терезе элементтері

Суретті сақтау командасы

Суретті құру үшін не істеу керек?


Үй тапсырмасын пысықтау үшін суреттер салғызу.


Сабақтың

тақырыбы мен мақсаты айтылады. ВИДЕО арқылы сабақты түсіндіру.

Дәптермен, кітаппен жұмыс

Интербелсенді тақтадан жауаптарын көрсетеді немесе өзі айтып тұрады.










Аққала, Шырша




Тақтаға командаларды іліп қою

Барабанда берілген тапсырмаларды орындау.

Оқушылар берілген сұрақтарға жауап береді.







Суретін салады




Видеоны тыңдап дәптерге командаларды жазады.

Жаңа сабақты бекіту

«ФРИ» әдісі арқылы

Растрлық кескіндерді өңдеуге бола ма?

Фигуралар дегеніміз?

Қанша градусқа бұруға болады?

А белгісі дегеніміз ?

Фигураның ізін қалдыру үшін не үстеуге болады?

Суреттер салу.

  1. Топқа Пирамида суретін салу

  2. топқа Ханшатырсуретін салу

Оқушы жауаптары тыңдайды.

Қосымшасұрақтар қою арқылы толықтырады.






Тәуелсіздік мерекесіне орай Астананың Пирамида ,Ханшатыр көрікті жерелерінің суретін салу


Суреттерді алдына беру

Көпір тапсырмаларында берілген сұрақтарға әр топ сыни тұрғыдан ойлау арқылы жауап береді.





2 топ өз тапсырмаларын ноутбукте орындайды.


Сабақтың ортасы

Жаңа сабақты пысықтау тапсырмалары

Биылғы жылғы айтулы даталарды суретке келтіріп салсаңыздар.

Сәкен Сейфуллин 130 жыл

Мағжан Жұмабаевтың туғанына 130 жыл

АShape1 ҚЫН ЖАЗУШЫ

Shape2

ССәкен

ССейфуллин


Shape3



Shape4

Shape5


ҚОҒАМ

ҚАЙРАТКЕРІ ҚАЗАҚ ӘДЕБИЕТІНІҢ

НЕГІЗІН САЛУШЫ




ҚАЗАҚТЫҢ АҚЫН

ПShape7 Shape8 Shape6

С

Мағжан Жұмабаев

УШКИІН




Shape9

Shape10



АУДАРМАШЫ ҚАЗАҚ ӘДЕБИЕТІНІҢ

ЖАРҚЫН ЖҰЛДЫЗЫ




Сергіту сәті

Видео көру арқылы көз жаттығуын жасау немесе

бейнеролик корсету

Жаттығу жасау.

Бейнероликті корсету.

Интербелсенді тақтадағы бейнероликті тамашалап,ой түзейді.

Еске түсіру

Қауіпсіздік ережесі


Жұмыс түрлері

Тапсырмалар қосымшалар

Мұғалімнің

іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті (нәтижесі)

Растрлық

кескіндермен жұмыс жасау

Практикалық тапсырмаларды орындау


Компьютерлік графика туралы мәлімет . Практикалық жұмысты орындауға нұсқау көрсету.

Оқушылар берілген практикумды компьютерде орындайды. Оқулықпен жұмыс жасау.

Тақырып бойынша алған

білімдерін практикада қолдану. Берілген тапсырмаларды компьютерде орындайды. Теориялық білімін бекіту ақылы біліктілігі қалыптасады.

2 тапсырма(ЖЖ) : Paint графикалық редакторын іске қосу

  1. БShape13 Shape12 Shape11 астау Бағдарламалар Стандартты Paint










Графикалық редакторды қолдана отырып, сурет салу.











Бағалау, кері байланыс (бағалау парағы бойынша)

Оқушылар өздерін ДОМБЫРА әдісі арқылы бағалайды.

Домбыраны есімдерімен таратып беру

Оқушылар өзін-өзі бағалайды.

Сабақты қорытындылау


«Витамин» әдісі арқылы

Басып шығару командасы не үшін қолданылады?

Мәтін қалай енгізіледі?

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!