|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Робототехника |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Кадыргалиев Кудаиберген Мухитович |
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып: 5 а |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Роботтехника тарихы және перспективалары. |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.3.4.3 – робототехника саласындағы адамзаттың техникалық жетістіктеріне мысалдар келтіру |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: |
|||
|
«Робот» ұғымына анықтама береді. Робот техникасы негіздерін түсінеді, «робот» ұғымымен танысады, роботтардың түрлерін және пайдалану салаларын зерттейді. Робот техникасының тарихын және болашағын біледі. |
||||
|
Көптеген оқушылар: |
||||
|
Бүгінгі таңдағы роботтехника саласы бойынша адамзаттың техникалық жетістіктеріне мысалдар келтіреді. «Робот» терминінің мағынасын анықтап, механиканың дамуы және адамзаттың техникалық жетістіктері қандай екенін біледі. |
||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||
|
Робот техникасы негіздерін, техникасының түрлерін оның ішіндегі LEGO MINDSTORMS EV3Education топтамасымен танысады |
||||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
1. «Көңіл күй шаттығы». Оқушылар смайлик арқылы сыныпқа кіреді. Үш тілде амандасу. 2.Үй тапсырмасын қайталау. Сұрақтарға тез жауап беру. 1.Робот деген не? 2.Роботтың неше саласы бар? 3.Роботтың салаларын ата? 3.Жаңа тақырып. «Ойланып көрейік» Бүгінгі қандай тақырып қарастырамыз? Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсатын қарастырайық. «БББ» әдісі. Оқушылар таратылады «Робот» дегенде біздің көз алдымызға көбінесе ғылыми-фантастикалық фильмдер мен кітаптарда бейнеленген роботтар келеді. Робот –бүгінгі таңда фантастика емес, шындыққа айналған дүние. Оған кіржуғыш мәшине, авиалайнер және минатазалаушылар сияқты көптеген мысал келтіруге болады. |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сұрақтарға жауап береді 3. Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. Сабақтың мақсаттарымен танысады. |
Мадақтау әдісі |
Смайлик Дәптер |
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа тақырыпты түсіндіру. Бүгінде робот біздің өміріміздің түрлі салаларына еніп кетті. Олар ғарышқа ұшады, басқа ғаламшарларды зерттейді, әскери мақсаттарда қолданылады. Роботтехника тарихы Екінші дүниежүзілік соғыстан кейінгі атомдық өндірістің пайда болуымен де байланысты. Роботтың әлем мойындаған туған күнін 1966 жыл деуге болады. Бұл күні С.А.Лавочкин атындағы мәшине-құрылыс зауытында алғаш рет «Луноход-1» роботы жасалды. «Луноход-1» роботы -1970 жылы автоматты стансылар құрамында Ай бетінде сәтті жүріп өткен тарихтағы алғашқы ақпарат. Жұптық жұмыс. Алдарыңыздағы смайлик арқылы жұпқа бөліну. 1-тапсырма.Ноутбук арқылы learningapps.org Тапсырмасын орындау.
Дискриптор: Роботтар салаларын суреттерге сәйкестендіреді. ҚБ: Мадақтау әдісі./5 балл 2-тапсырма.
Дескриптор: -Адам мен роботтың қасиеттерін салыстырады. ҚБ: стикер /4 балл/ |
Мұғалімді тыңдайды 1-тапсырманы орындайды 2-тапсырманы орындайды |
Мадақтау әдісі Стикер 4 балл |
Презентация Ноутбук Карточка |
|
Шығармашылықты қалыптас тыру
|
3 тапсырма.LEGO MINDSTORMS Education EV3 бөлшектерімен робот құрастыру. Дискриптор: Конструктормен жұмыстану ҚБ: стикер 4 тапсырма Kahot бағдарламасымен тест орындау |
Робот құрастырады Тест орындау |
Стикер Мадақтау |
Конструктор Телефон |
|
Сабақтың соңы |
1.Оқушыларды бағалау. 2.Кері байланыс: «БББ» әдісі Ұнады, қажет, пайдалы, білдім, Білдім кезеңін толтыру |
бағалау. |
|
Үлестірме материал |
|
Үй тапсырмасы |
Параграф 17 оқу |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Роботтехника тарихы және перспективалары.5 сынып
Ашық сабақ Роботтехника тарихы және перспективалары.5 сынып
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Робототехника |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Кадыргалиев Кудаиберген Мухитович |
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып: 5 а |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Роботтехника тарихы және перспективалары. |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.3.4.3 – робототехника саласындағы адамзаттың техникалық жетістіктеріне мысалдар келтіру |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: |
|||
|
«Робот» ұғымына анықтама береді. Робот техникасы негіздерін түсінеді, «робот» ұғымымен танысады, роботтардың түрлерін және пайдалану салаларын зерттейді. Робот техникасының тарихын және болашағын біледі. |
||||
|
Көптеген оқушылар: |
||||
|
Бүгінгі таңдағы роботтехника саласы бойынша адамзаттың техникалық жетістіктеріне мысалдар келтіреді. «Робот» терминінің мағынасын анықтап, механиканың дамуы және адамзаттың техникалық жетістіктері қандай екенін біледі. |
||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||
|
Робот техникасы негіздерін, техникасының түрлерін оның ішіндегі LEGO MINDSTORMS EV3Education топтамасымен танысады |
||||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
1. «Көңіл күй шаттығы». Оқушылар смайлик арқылы сыныпқа кіреді. Үш тілде амандасу. 2.Үй тапсырмасын қайталау. Сұрақтарға тез жауап беру. 1.Робот деген не? 2.Роботтың неше саласы бар? 3.Роботтың салаларын ата? 3.Жаңа тақырып. «Ойланып көрейік» Бүгінгі қандай тақырып қарастырамыз? Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсатын қарастырайық. «БББ» әдісі. Оқушылар таратылады «Робот» дегенде біздің көз алдымызға көбінесе ғылыми-фантастикалық фильмдер мен кітаптарда бейнеленген роботтар келеді. Робот –бүгінгі таңда фантастика емес, шындыққа айналған дүние. Оған кіржуғыш мәшине, авиалайнер және минатазалаушылар сияқты көптеген мысал келтіруге болады. |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сұрақтарға жауап береді 3. Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. Сабақтың мақсаттарымен танысады. |
Мадақтау әдісі |
Смайлик Дәптер |
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа тақырыпты түсіндіру. Бүгінде робот біздің өміріміздің түрлі салаларына еніп кетті. Олар ғарышқа ұшады, басқа ғаламшарларды зерттейді, әскери мақсаттарда қолданылады. Роботтехника тарихы Екінші дүниежүзілік соғыстан кейінгі атомдық өндірістің пайда болуымен де байланысты. Роботтың әлем мойындаған туған күнін 1966 жыл деуге болады. Бұл күні С.А.Лавочкин атындағы мәшине-құрылыс зауытында алғаш рет «Луноход-1» роботы жасалды. «Луноход-1» роботы -1970 жылы автоматты стансылар құрамында Ай бетінде сәтті жүріп өткен тарихтағы алғашқы ақпарат. Жұптық жұмыс. Алдарыңыздағы смайлик арқылы жұпқа бөліну. 1-тапсырма.Ноутбук арқылы learningapps.org Тапсырмасын орындау.
Дискриптор: Роботтар салаларын суреттерге сәйкестендіреді. ҚБ: Мадақтау әдісі./5 балл 2-тапсырма.
Дескриптор: -Адам мен роботтың қасиеттерін салыстырады. ҚБ: стикер /4 балл/ |
Мұғалімді тыңдайды 1-тапсырманы орындайды 2-тапсырманы орындайды |
Мадақтау әдісі Стикер 4 балл |
Презентация Ноутбук Карточка |
|
Шығармашылықты қалыптас тыру
|
3 тапсырма.LEGO MINDSTORMS Education EV3 бөлшектерімен робот құрастыру. Дискриптор: Конструктормен жұмыстану ҚБ: стикер 4 тапсырма Kahot бағдарламасымен тест орындау |
Робот құрастырады Тест орындау |
Стикер Мадақтау |
Конструктор Телефон |
|
Сабақтың соңы |
1.Оқушыларды бағалау. 2.Кері байланыс: «БББ» әдісі Ұнады, қажет, пайдалы, білдім, Білдім кезеңін толтыру |
бағалау. |
|
Үлестірме материал |
|
Үй тапсырмасы |
Параграф 17 оқу |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз















