Өзін-өзі тану пәнінен ашық сабақ жоспары.
№ 72 жалпы орта мектебі.
Өткізілетін мерзімі: 23.10.2020 ж. Сынып: 10«В»
Сабақтың тақырыбы: «Рухани жан дүние-менің жарқын болашағым»
Құндылық: Дұрыс әрекет
Қасиеттер: сүйіспеншілікпен және шынайылықпен жұмыс істеу, уақытты үнемдей білу,
қоғамға риясыз қызмет ету,
Мұғалім: Бекбосынова Кулия Даулетқұлқызы
|
Сабақтың құрылымы |
Пайдаланатын ресурстар |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Өмірді тану, жақсылық жасау, күнделікті өмірде нақты мәселелерді шешуде адамгершілік құндылықтарын пайдалану. Дұрыс әрекет жасау. |
Мұғалімге арналған әдістемелік құрал |
|||
|
Сабақтың міндеттері: |
Білімділік: Рухани және ұлттық құндылықтарды естен шығармау. Дамытушылық: қоғамға риясыз қызмет ету, өмірге, өзіне деген құштарлыққа баулу. Тәрбиелік мәні: сүйіспеншілікпен және шынайылықпен жұмыс істеуге тәрбиелеу |
Оқу мен жазу арқылы сыни тұрғыдан ойлауды дамыту бағдарламасы. |
|||
|
Күтілетін нәтижесі: |
-Рухани және ұлттық құндылықтардың неге құнсызданып бара жатқанын түсінеді; -өмір мәнін, маңыздылығын түсінеді; -өз болашағы туралы ой түйіндейді. |
Мұғалімге арналған әдістемелік құрал |
|||
|
Дереккөздер |
Арнайы ғаламтор желісінен алынған материалдар. |
Бейнероликтер. |
|||
|
Пайдаланатын материалдар |
Маркер, А4 прағы, бейнеролик, бейнетыңдалым, АКТ, ноутбук, стикер. кеспе парақшалар. |
||||
|
Қолданылатын әдіс-тәсілдер |
Ой қозғау, СТО, Блум, ситуациялық сұрақтар, диалог, ментальді карта, топтық жұмыс. Рефлексия. |
||||
|
Сабақтың жүргізілу барысы |
|||||
|
Өткізу кезеңдері |
Уақыты |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушылардың іс-әрекеті |
||
|
Ұйымдастыру кезеңі.: |
10 минут |
Психологиялық ахуал, тыныштық сәті. 3 топқа бөлу. |
Жағымды күйге ену, топқа бөлінеді. |
||
|
Үй тапсырмасы: Рухани байлық-игілік көзі. 1.Қандай құндылықтарды рухани байлық дейді? 2.Адамгершілік құндылықтары арқылы рухани жан дүниені байыту деген сөйлемнің мағанасы қандай? |
Берілген сұрақ бойынша оқушылар өз жауап берді. |
||||
|
Ой қозғау |
5 минут |
Дәйексөз: «Өмір-теңіз, жүзем онда демеңіз, ізгілікпен жасалмаса кемеңіз» А.А.Рудаки. |
Аталған дәйек сөз бойынша оқушылар ой тұжырымдап өз пікірлерін білдіреді. |
||
|
Топтық жұмыс (Әр топқа тапсырма) |
15 минут |
1-топ: Рухани және ұлттық құндылық- тар неге құнсызданып барады?; 2-топ: Бүгінгі қадам, ертеңгі менің өмірім; 3-топ: «Менің болашағым» жоба құру. («Мейірімсіз ұрпаққа ескерту» бейнеролигін көре отырып ой түйіндеу) |
Берілген тапсырма бойынша топта пікірлесе отырып ой тұжырымдап, ментальді карта жасап қорғайды. |
||
|
Ситуациялық тапсырмалар |
15 минут |
Жағдаятты шешу: әр топ бір-біріне ситуатциялық сұрақ беру. |
Топ болып, туындаған жағдаяттарға дұрыс шешім қабылдауға өз пікірлерін білдіреді. |
|
Сабақты қорытындылау |
2 минут |
Бүгінгі сабақтан мен қандай ой түйдім. |
Әр топтан бір оқушы, өз ойларын білдіреді. |
|
Бағалау |
2 минут |
Мадақтау, ризашылық білдіру. |
Өз іс-әрекеттері бойынша бағаланады. |
|
Үйге тапсырма |
1 минут |
«Мен өмірімнің жарқын болғанын қалаймын» |
Эссе жазып келу. |
|
Кері байланыс |
5 минут |
«Бес саусақ әдісі» бойынша |
Ой қорытындылау |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Рухани жан дүние-менің жарқын болашағым"
Ашық сабақ "Рухани жан дүние-менің жарқын болашағым"
Өзін-өзі тану пәнінен ашық сабақ жоспары.
№ 72 жалпы орта мектебі.
Өткізілетін мерзімі: 23.10.2020 ж. Сынып: 10«В»
Сабақтың тақырыбы: «Рухани жан дүние-менің жарқын болашағым»
Құндылық: Дұрыс әрекет
Қасиеттер: сүйіспеншілікпен және шынайылықпен жұмыс істеу, уақытты үнемдей білу,
қоғамға риясыз қызмет ету,
Мұғалім: Бекбосынова Кулия Даулетқұлқызы
|
Сабақтың құрылымы |
Пайдаланатын ресурстар |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Өмірді тану, жақсылық жасау, күнделікті өмірде нақты мәселелерді шешуде адамгершілік құндылықтарын пайдалану. Дұрыс әрекет жасау. |
Мұғалімге арналған әдістемелік құрал |
|||
|
Сабақтың міндеттері: |
Білімділік: Рухани және ұлттық құндылықтарды естен шығармау. Дамытушылық: қоғамға риясыз қызмет ету, өмірге, өзіне деген құштарлыққа баулу. Тәрбиелік мәні: сүйіспеншілікпен және шынайылықпен жұмыс істеуге тәрбиелеу |
Оқу мен жазу арқылы сыни тұрғыдан ойлауды дамыту бағдарламасы. |
|||
|
Күтілетін нәтижесі: |
-Рухани және ұлттық құндылықтардың неге құнсызданып бара жатқанын түсінеді; -өмір мәнін, маңыздылығын түсінеді; -өз болашағы туралы ой түйіндейді. |
Мұғалімге арналған әдістемелік құрал |
|||
|
Дереккөздер |
Арнайы ғаламтор желісінен алынған материалдар. |
Бейнероликтер. |
|||
|
Пайдаланатын материалдар |
Маркер, А4 прағы, бейнеролик, бейнетыңдалым, АКТ, ноутбук, стикер. кеспе парақшалар. |
||||
|
Қолданылатын әдіс-тәсілдер |
Ой қозғау, СТО, Блум, ситуациялық сұрақтар, диалог, ментальді карта, топтық жұмыс. Рефлексия. |
||||
|
Сабақтың жүргізілу барысы |
|||||
|
Өткізу кезеңдері |
Уақыты |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушылардың іс-әрекеті |
||
|
Ұйымдастыру кезеңі.: |
10 минут |
Психологиялық ахуал, тыныштық сәті. 3 топқа бөлу. |
Жағымды күйге ену, топқа бөлінеді. |
||
|
Үй тапсырмасы: Рухани байлық-игілік көзі. 1.Қандай құндылықтарды рухани байлық дейді? 2.Адамгершілік құндылықтары арқылы рухани жан дүниені байыту деген сөйлемнің мағанасы қандай? |
Берілген сұрақ бойынша оқушылар өз жауап берді. |
||||
|
Ой қозғау |
5 минут |
Дәйексөз: «Өмір-теңіз, жүзем онда демеңіз, ізгілікпен жасалмаса кемеңіз» А.А.Рудаки. |
Аталған дәйек сөз бойынша оқушылар ой тұжырымдап өз пікірлерін білдіреді. |
||
|
Топтық жұмыс (Әр топқа тапсырма) |
15 минут |
1-топ: Рухани және ұлттық құндылық- тар неге құнсызданып барады?; 2-топ: Бүгінгі қадам, ертеңгі менің өмірім; 3-топ: «Менің болашағым» жоба құру. («Мейірімсіз ұрпаққа ескерту» бейнеролигін көре отырып ой түйіндеу) |
Берілген тапсырма бойынша топта пікірлесе отырып ой тұжырымдап, ментальді карта жасап қорғайды. |
||
|
Ситуациялық тапсырмалар |
15 минут |
Жағдаятты шешу: әр топ бір-біріне ситуатциялық сұрақ беру. |
Топ болып, туындаған жағдаяттарға дұрыс шешім қабылдауға өз пікірлерін білдіреді. |
|
Сабақты қорытындылау |
2 минут |
Бүгінгі сабақтан мен қандай ой түйдім. |
Әр топтан бір оқушы, өз ойларын білдіреді. |
|
Бағалау |
2 минут |
Мадақтау, ризашылық білдіру. |
Өз іс-әрекеттері бойынша бағаланады. |
|
Үйге тапсырма |
1 минут |
«Мен өмірімнің жарқын болғанын қалаймын» |
Эссе жазып келу. |
|
Кері байланыс |
5 минут |
«Бес саусақ әдісі» бойынша |
Ой қорытындылау |
шағым қалдыра аласыз













