№124 ЖББМ
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді жоспар
__ §16.Тіл әліпбиі.Синтаксис
(сабақтың тақырыбы)
|
Бөлім: |
3. Python тілінде прогрраммалау |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Кобебаева Амангайша Ергазыкызы |
|
|
Күні |
26.01.2024ж |
|
|
Сынып: 6аә |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
§16.Тіл әліпбиі.Синтаксис |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.3.2.1 Python (пайтон) тіліндегі сызықтық алгоритмдерді жазу; |
|
|
Оқу мақсаты: |
Прогаммалау тілі мен кәдімгі тілдің айырмашылығын ажыратады. Рython тілінің әліппесі, программа синтаксисінің ережелерін қолданады. Рython тіліндегі сызықтық алгоритмдерді жазады |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі |
Мұғалім іс-әрекеті |
Оқушы іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Басы 3 мин |
Ұйымдастыру сәті Оқушылармен амандандасу. Психологиялық ахуалын қалыптастыру мақсатында "Би терапиясы" жаттығуын жасайды. Оқушылар шеңбер жасап 82 5 мин тұрады. Музыка ойнайды. Басқарушы биді орындайтын дене мүшелерін кезекпен айтып тұрады. -қолдың саусақтарымен билеу; -қолмен билеу; -баспен билеу; -иықпен билеу; -ішпен билеу; -аяқпен билеу Үй тапсырмасын тексеру «Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылау. Сыныпқа жалпылама төмендегі сұрақтар беріледі.
|
Амандасады Оқушылар бір-біріне тілек айту арқылы жақындасады, көңіл күйін көтереді және бауырмалдығын оятады Әр оқушы өз ойымен бөліседі |
«Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
Презентация Интерак тивті тақта |
||||||
|
Ортасы 5 мин 5 мин 5 мин 10мин 3 мин 5 мин 5 мин 2 мин |
Жаңа сабақтағы негізгі ұғымдарды бейнесабақ арқылы және презентация бойынша түсінік беру Постер қорғау. Оқулықтағы жаңа тақырып бойынша үш топқа тақырыпшалар бөліп беріледі. Әр топ өз тақырыбы бойынша топ ішінде ақылдасып, постерге өз ойларын, нақты ақпаратты плакатқа түсіреді. Топтар арасында бір-біріне түсіндіру жұмыстары жүреді. 1 -топ: «Амалдар мен өрнектер» 2- топ: «Python тілінің әліппесі» 3- топ: «Python тілінің синтаксисі» Сұрақтарға жауап берейік
Себебін анықтайық Не себепті сөздер дәйекше немесе тырнақша ішінде адлынып жазылады? Компьютерде орындайық Екі санның көбейтіндісін есептейтін программа құрыңдар Екі таңбалы немесе одан да көп таңбалы екі санның қосындысын есептейтін программа құрыңдар Екі санның арифметикалық ортасын есептейтін программа құрыңдар Сергіту сәті Талдап, салыстырайық Математика және Информатика пәндерінде екі санның қосындысын есептеу мысалын салыстырыңдар Ұқсастығы мен айырмашылығын анықтап, кесстені толтырыңдар
Дәптерде орындайық Анықтамасын жазыңдар Тіл әліпбиі...... Синтаксис....... Транслятор...... Айнымалылар.........
«Ой бөлісейік» Сабақта не білдіңдер? Нені үйрендіңдер? Алған білім, біліктеріңді күнделікті өмірде қандай жағдайда қолдануға болады? |
Жаңа тақырыпты меңгеру
Топтық жұмыс
Сұрақтарға жауап береді
Себебін анықтайды
Компьютерде жұмыс (жеке)
Бейнероликтен көз жаттығуын қайталайды
Талдап салыстырады
«Түртіп алу» әдісі арқылы жаңа тақырыпта кездескен термин сөздерді өз дәптерлеріне жазып алады
Өз ойларымен бөліседі |
«Қошеметтеу» әдісі
«Қошеметтеу» әдісі
Ауызша мадақтау
Бас бармақ әдісі
|
Бейне сабақ https://www.youtube.com/watch?v=SKLlLEn8MKE Презентация
Оқулық, компьютер
http://www.youtube.com/watch?v=SAWr-KZhD0E
Жұмыс дәптерлері, Интерактивті тақта |
||||||
|
Соңы 2 мин |
рефлексия
Үйге тапсырма Күнделікті өмірде кездесетін сызықтық алгоритмдерге мысалдар құрастырып келіңдер |
|
|
|
||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Рython тілінің әліпбиі.Синтаксис 6-сынып
Ашық сабақ Рython тілінің әліпбиі.Синтаксис 6-сынып
№124 ЖББМ
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді жоспар
__ §16.Тіл әліпбиі.Синтаксис
(сабақтың тақырыбы)
|
Бөлім: |
3. Python тілінде прогрраммалау |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Кобебаева Амангайша Ергазыкызы |
|
|
Күні |
26.01.2024ж |
|
|
Сынып: 6аә |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
§16.Тіл әліпбиі.Синтаксис |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.3.2.1 Python (пайтон) тіліндегі сызықтық алгоритмдерді жазу; |
|
|
Оқу мақсаты: |
Прогаммалау тілі мен кәдімгі тілдің айырмашылығын ажыратады. Рython тілінің әліппесі, программа синтаксисінің ережелерін қолданады. Рython тіліндегі сызықтық алгоритмдерді жазады |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі |
Мұғалім іс-әрекеті |
Оқушы іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Басы 3 мин |
Ұйымдастыру сәті Оқушылармен амандандасу. Психологиялық ахуалын қалыптастыру мақсатында "Би терапиясы" жаттығуын жасайды. Оқушылар шеңбер жасап 82 5 мин тұрады. Музыка ойнайды. Басқарушы биді орындайтын дене мүшелерін кезекпен айтып тұрады. -қолдың саусақтарымен билеу; -қолмен билеу; -баспен билеу; -иықпен билеу; -ішпен билеу; -аяқпен билеу Үй тапсырмасын тексеру «Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылау. Сыныпқа жалпылама төмендегі сұрақтар беріледі.
|
Амандасады Оқушылар бір-біріне тілек айту арқылы жақындасады, көңіл күйін көтереді және бауырмалдығын оятады Әр оқушы өз ойымен бөліседі |
«Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
Презентация Интерак тивті тақта |
||||||
|
Ортасы 5 мин 5 мин 5 мин 10мин 3 мин 5 мин 5 мин 2 мин |
Жаңа сабақтағы негізгі ұғымдарды бейнесабақ арқылы және презентация бойынша түсінік беру Постер қорғау. Оқулықтағы жаңа тақырып бойынша үш топқа тақырыпшалар бөліп беріледі. Әр топ өз тақырыбы бойынша топ ішінде ақылдасып, постерге өз ойларын, нақты ақпаратты плакатқа түсіреді. Топтар арасында бір-біріне түсіндіру жұмыстары жүреді. 1 -топ: «Амалдар мен өрнектер» 2- топ: «Python тілінің әліппесі» 3- топ: «Python тілінің синтаксисі» Сұрақтарға жауап берейік
Себебін анықтайық Не себепті сөздер дәйекше немесе тырнақша ішінде адлынып жазылады? Компьютерде орындайық Екі санның көбейтіндісін есептейтін программа құрыңдар Екі таңбалы немесе одан да көп таңбалы екі санның қосындысын есептейтін программа құрыңдар Екі санның арифметикалық ортасын есептейтін программа құрыңдар Сергіту сәті Талдап, салыстырайық Математика және Информатика пәндерінде екі санның қосындысын есептеу мысалын салыстырыңдар Ұқсастығы мен айырмашылығын анықтап, кесстені толтырыңдар
Дәптерде орындайық Анықтамасын жазыңдар Тіл әліпбиі...... Синтаксис....... Транслятор...... Айнымалылар.........
«Ой бөлісейік» Сабақта не білдіңдер? Нені үйрендіңдер? Алған білім, біліктеріңді күнделікті өмірде қандай жағдайда қолдануға болады? |
Жаңа тақырыпты меңгеру
Топтық жұмыс
Сұрақтарға жауап береді
Себебін анықтайды
Компьютерде жұмыс (жеке)
Бейнероликтен көз жаттығуын қайталайды
Талдап салыстырады
«Түртіп алу» әдісі арқылы жаңа тақырыпта кездескен термин сөздерді өз дәптерлеріне жазып алады
Өз ойларымен бөліседі |
«Қошеметтеу» әдісі
«Қошеметтеу» әдісі
Ауызша мадақтау
Бас бармақ әдісі
|
Бейне сабақ https://www.youtube.com/watch?v=SKLlLEn8MKE Презентация
Оқулық, компьютер
http://www.youtube.com/watch?v=SAWr-KZhD0E
Жұмыс дәптерлері, Интерактивті тақта |
||||||
|
Соңы 2 мин |
рефлексия
Үйге тапсырма Күнделікті өмірде кездесетін сызықтық алгоритмдерге мысалдар құрастырып келіңдер |
|
|
|
||||||
шағым қалдыра аласыз














