Материалдар / Ашық сабақ, Ш. Құдайбердіұлы "Жастарға" өлеңі
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Ашық сабақ, Ш. Құдайбердіұлы "Жастарға" өлеңі

Материал туралы қысқаша түсінік
Ашық сабақ
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
12 Сәуір 2023
165
0 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары

Бөлім:



Көркем әдебиет және эпикалық сарын

Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)

Баймухырова Айжан Акербековна


Күні:

20.12.2022

Сынып:

Қатысушылар саны: 17

Қатыспағандар саны:0

Сабақтың тақырыбы

Ш. Құдайбердіұлы «Жастарға» өлеңі

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

8.Т/Ж1.Көркем шығарманың мазмұны мен пішіні.Әдеби шығарманың жанрына байланысты сюжеттік желілерін,эпилог,прологтерді анықтау.

8.Т/Ж4.Шығарма үзінділерімен жұмыс.Көркем шығармалардан алған үзінділерді өз көзқарасын дәлелдеу үшін орынды қолдану

8.Б\С 2. Шығармадағы материалдық және рухан құндылықтарды заманауи тұрғыда салыстырып, жаңашылдығына баға беру

Сабақтың мақсаты

Шығарма жанрына байланысты сюжеттік желіні анықтайды

Шығарма үзінділеріне өз көзқарастарын білідіреді

Шығармадағы материалдық және рухани құндылықтарды заманауи тұрғыда салыстырады.

Жаңашылдығына баға береді.


      Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар



Сабақтың басы

10 минут

Жағымды көңіл-күй туғызу, оқушылармен амандасу

Хат әдісі арқылы топқа бөлу.

Топ ережесімен таныстыру.

Оқушыларды түгендеу.

Үй тапсырмасы:

«Wordwall» сайты арқылы оқушыларды кездейсоқ таңдау арқылы қайталау сұрақтарын қою, сол арқылы өткен тақырыптарды еске түсіру.



Мұғалім сабақ тақырыбы, мақсатымен таныстырады.

«Түстеу әдісі» арқылы сөздердің мағынасын ашып, өлең мазмұнын болжайды.

Тыңдалым. Оқушыларға бейнебаян көрсетіледі.



Оқушылар мұғаліммен амандасады

Топқа бөлінеді





Оқушылар мұғалім қойған сұрақтарға жауап берелі











Дескрипторы:

-оқушылар сөздердің мағынасын ашып, өз ойларын айтады.

- сөздер бойынша өлең мазмұнына болжам жасайды.

- болжамдарын өлең мазмұнымен салыстырып, дұрыстығын тексереді.












Оқушылар бір-бірін «Дұрыс/бұрыс» әдісімен бағалайды.





Мадақтау сөздерімен бағалау



Слайдтар

Оқулық

Ғаламтор

Сабақтың ортасы



25 минут



















Сергіту сәті

Тыңдалым тапсырмасы

1-топ «Әдебиет лотосы» әдісі бойынша берілген кестені толтырады.

2-топ. «Пирамида» әдісі бойынша өлеңнің сюжеттік желісін анықтайды.

3-топ. «Балық қаңғасы» әдісі арқылы көтерілген мәселе, дәлелдер, қорытынды жазады.



Тыңдалымнан кейінгі тапсырма

«Талқылау» сұрақтары әдісі















«Фонарик» әдісі арқылы парақта жасырылған мақал-мәтелдерді табады



Оқулықпен жұмыс

1-топ «Екі түрлі түсініктеме» күнделігі

Өлеңнен үзінді

Менің түйгенім



2-топ Венн диаграммасы

ХХ ғасыр жастары ХХІ ғасыр жастары

3-топ «Веер» әдісі

Дескриптор:

1-топ. Шығарманың тақырыбы, идесын анықтайды; жанрын табады, өлең құрылысына талдайды;өлеңнің тәрбиелік мәнін ашады.

2-топ. әдеби шығарманың жанрына байланысты сюжеттік желілерін талдайды

3-топ. Өлеңде көтерілген мәселені анықтап, дәлелдер келтіреді, қорытынды шығарады.



Дескрипторы:

сұрақтарға жауап береді;шығарма құрылымындағы ерекшеліктердің оқырманға әсерін талқылайды;автордың пролог пен эпилогты шығарма сюжетіне енгізуіне түсінік береді;ойын жүйелі, көркем тілмен жеткізеді.



Мұғалім ұсынған парақтағы мақал-мәтелдерді фонарик көмегімен оқиды

Дескриптор:

1-топ Өлеңнен өзіне ерекше әсер еткен үзіндіні табады, пәкір білдіреді.

2-топ. Венн диаграммасында алыстыру жұмысын жасайды, айырмашылығы мен ұқсастығын табады.

3-топ. Өлең мазмұнына сай 3-4 сұрақ құрастырады, жауабын топ оқушылары кезектесіп жауап береді



Дескрипторға сай бағалау















«Бас бармақ» арқылы бағалау







Қолпаштау

Үлестірме қағаздар, түрлі-түсті қарындаштар



Сабақтың аяғы

5 минут

Кері байланыс

Оқушылар «Сауалнама» әдісі арқылы берілген сауалнаманы толтырады

Үйге тапсырма: Өлеңнен ұнаған үзіндіні жаттау



Shape1 + Shape2

1-10-ға дейін формативті бағалауды электронды журналда жүргіземін

Сауалнама қағаздары



Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!