САБАҚ ТАҚЫРЫБЫ: «С-З»дыбыстарының дифференциациясы. .
«Көктем келді».
Сабақ мақсаты 1. «С-З» дыбыстарын артикуляциясын анықтай отырып буында, сөзде, сөйлемде анық айтға үйрету. Сөздерді ,сөйлемдерді естіп қабылдау.
Көктемде болатын құбылыстармен байланысты сұрақтарға жауап беруге машықтандыру.
Есту және есте сақтау қабілетін дамыту. Сөздік қорын молайту.
Көрнекілік: ДКА, «С-З» дыбыстарының шырайы, қима сөздер, суреттер, жапсырмага арналған қима суреттер.
Сөздік: Көктем, күн жылынды, қар, су, құстар, үзақ, ұшып келді, жасылшөп, бәйшешек, ағаштар, бүршік.
Сабақтың барысы
|
Мұғалім:
- Амандас. Сәлеметинбе, Жандәулет -Құлаққапты ки. - Аппаратты қос. - ПА-па-па -Қалай естисін?
- Қазір сен не істейсің?
-Қазір қандай сабақ?
Жымию.
Әткеншек. Көктем келді алақай, Қуанады балақай.
«С-З» - дыбыстармен жұмыс істейміз. С---------- З-----------------
Буындарды оқы, «С-З» дыбыстарын дұрыс айт. СА-ЗА АСА-АЗА АС-АЗ СО-ЗО ОСО-ОЗО ОС- ОЗ СУ-ЗУ УСУ-УЗУ УС-УЗ
САҒАТ- ЗАУЫТ СӘУЛЕ-ЗӘУРЕ ҚАСЫҚ- ҚАЗЫ ҚЫС- ҚЫЗ БЕС-ТОҒЫЗ
8. Суреттерді ата, көрсет. САҒАТ ҚАСЫҚ МАСА СЫРҒА ҚАЗАН ҚАЗ
Сара (картинка)... сатып алды. Зере ..., ...қосып тамақ пісірді. Асан ... жеді. Сәуле мен Зада... тепті.
(Білезік, сәбіз, пияз,қарбыз, сырғанақ)
Тыңда, қайтала. II. Қазір « Көктем келді» тақырыбы бойынша жүмыс істейміз 1.Сұрақ- жауап. 1.Қазір қай ай? 2.Көктем айларын ата. 3.Көктемде қанша ай бар? 4Көктемнің алғашы гүлін ата. 5.Көктемнің алғашқы белгілерін атап, жапсырма жасаймыз. Оқушы әр сөйлемді оқып, әр сөйлемге байланысты көктем белгілерін жапсырады.
Наурызда қандай мейрам болады? Мына өзің жасаған жапсырманы анаңа сыйла. Көктемнің алғашқы белгілерін атап, жапсырма жасаймыз. Тыңда, қайтала « Орнын тап». ( Оқушы қима суреттермен сөйлемді тыңдап жапсырма жасау). Күн жылынады. Қар ериді, су ағады. Жаңбыр жауады. Ағаштартар бүршік жарады. Жасыл шөпшығады. Гулдер өседі. Құстар жылы жақтан ұшып келеді. Сабақты қорыту. Сабақта сен не істедің?
Бағалау. - Жарайсың! - Сабаққа жақсы қатыстың! - Аппаратты өшір. - Құлаққапты шеш. - Қоштас.
|
Оқушы: - Сәлеметсізбе. -.Мен құлаққапты кидім - Мен аппаратты қостым. -Дыбыс бар. - Мен жақсы естимін. - Мен тыңдаймын, сөйлеймін, оқимын, сұраққа жауап беремін. - Қазір есту қабілетін дамыту және дыбыстану сабағы. . |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Мен жаттығу жасадым. С – қатаң , дауыссыз дыбыс. З-ұяң , дауыссыз дыбыс.
СА-ЗА АСА-АЗА АС-АЗ СО-ЗО ОСО-ОЗО ОС-ОЗ СУ-ЗУ УСУ-УЗУ УС- УЗ САҒАТ- ЗАУЫТ СӘУЛЕ-ЗӘУРЕ ҚАСЫҚ- ҚАЗЫ ҚЫС- ҚЫЗ БЕС-ТОҒЫЗ
САҒАТ- ЗАУЫТ БЕС-ТОҒЫЗ ҚЫС- ҚЫЗ САҒАТ ҚАСЫҚ МАСА СЫРҒА ҚАЗАН САҒАТ
Сара білезік сатып алды. Зере пияз, сәбіз қосып тамақ пісірді. Асан Қарбыз жеді. Сәуле мен Зада сырғанақ тепті
5.Күн жылынады. 6.Қар ериді, су ағады. 7.Жаңбыр жауады. 8.Ағаштартар бүршік жарады. 9. Жасыл шөпшығады. 10.Гулдер өседі. 11.Құстар жылы жақтан ұшып келеді. 12.Ұзақ.
. Күн жылынады. Қар ериді. Жылғалардан су ағады. Жаңбыр жауады. Ағаштартар бүршік жарады. Жасыл шөпшығады. Гулдер өседі.
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Капасбаева Нурсулу КрамкуловнаШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Ашық сабақ: «С-З»дыбыстарының дифференциациясы. «Көктем келді».
Тақырып бойынша 11 материал табылды
Ашық сабақ: «С-З»дыбыстарының дифференциациясы. «Көктем келді».Материал туралы қысқаша түсінік
логопедтерге керек
Материалдың қысқаша нұсқасы САБАҚ ТАҚЫРЫБЫ: «С-З»дыбыстарының дифференциациясы. . «Көктем келді». Сабақ мақсаты 1. «С-З» дыбыстарын артикуляциясын анықтай отырып буында, сөзде, сөйлемде анық айтға үйрету. Сөздерді ,сөйлемдерді естіп қабылдау. Көктемде болатын құбылыстармен байланысты сұрақтарға жауап беруге машықтандыру. Есту және есте сақтау қабілетін дамыту. Сөздік қорын молайту. Көрнекілік: ДКА, «С-З» дыбыстарының шырайы, қима сөздер, суреттер, жапсырмага арналған қима суреттер. Сөздік: Көктем, күн жылынды, қар, су, құстар, үзақ, ұшып келді, жасылшөп, бәйшешек, ағаштар, бүршік. Сабақтың барысы
|













