Бекітемін: _____________ Қысқа мерзімді жоспар Қазақ тілі 18-сабақ
|
Бөлім: |
Көлік және жол белгілері. Морфология |
|||||
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты : |
Абсетова Б.Б. |
|||||
|
Күні: |
14.02.2024ж |
|||||
|
Сынып: 5 «Е» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жаяу жүргіншілер |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
5.2.5.1 мәтін мазмұнын түсінуге, нақты ақпараттарды анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыру 5.4.4.4 сын есімнің мағыналық түрлерін ажырата білу, сын есімді зат есім орнына қолдана білу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
мәтін мазмұнын түсінуге, нақты ақпараттарды анықтауға бағытталған сұрақтар құрастырады сын есімнің мағыналық түрлерін ажырата білу, сын есімді зат есім орнына қолдана біледі ЕББҚ мұғалімнің көмегімен мәтін мазмұнын түсінуге, нақты ақпараттарды анықтауға бағытталған сұрақтар құрастырады сын есімнің мағыналық түрлерін ажырата білу, сын есімді зат есім орнына қолдана біледі |
|||||
|
Құндылықтарға баулу |
Ұлттық мүдде құндылығы: қазақ тілінің қолдану аясын кеңейту, қоғам игілігі үшін қызмет ету. Ар-ұят құндылығы: адал еңбекті құрметтеу, сөзіне берік, ісіне адал болу, шешім қабылдай білу және жауапкершілікті сезіну. Талап құндылығы: Білуге, жаңаны тануға құштарлық, сыни және креативті ойлау, дұрыс қарым-қатынас орната білу. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басталуы 10 минут Сабақтың ортасы 30 минут Сабақтың соңы 5 минут |
Оқушылармен амандасу, қатысуын түгендеу. Психологиялық ахуал қалыптастыру Топқа бөлу Үй тапсырмасын сұрау.
Ой қозғау. Сабақтың тақырыбын анықтау мақсатында слайд арқылы суреттер көрсету. -Балалар, мына жолдар кімдерге арналған? Сұрақ жауаптары арқылы сабақтың тақырыбын анықтайды. - Көлік жолында салынған жолақ жолдың жаяу жүргінші үшін маңыздылығы қандай деп ойлайсыздар?
Сабақтың мақсаттары мен жетістік критерийлерін талқылайды құрастырады.
9-тапсырма. Мәтінмен танысу. Мәтінді мұқият оқып, мәтіннің негізгі ақпараттарын анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыру (3 сұрақ). Мәтін мазмұны бойынша сурет салу
Сергіту сәті Көше бойын аялдайды, Адам тасып аяңдайды. (Автобус) Жоқ өзінде бас та, ауыз да, құлақ та, Бақырайған үш көзі бар бірақ та. (бағдаршам) Жапанда бір жолаушы аузын ашып, Аяғын келе жатыр жылдам басып, Жарқырап маңдайында екі көзі, Ілезде жеткізеді жерге қашық. (автомобиль) Бір тұлпар, су ішпейді, жем жемейді, Ескеріп ешбір адам емдемейді. Жүк емес жануарға жүз адам да, Шылбырын сымға байлап тез жөнейді. (трамвай) 1-топ 8-тапсырма құрамында заттанған сын есім бар мақал –мәтел жазу 2-топ 10-тапсырма Мәтінде қарамен берілген сөздердің синонимі мен антонимін тауып жазу 3-топ 12-тапсырма Жолға, жол ережесіне байланысты мақал-мәтел жазу 13-тапсырма Басқатырғышты шешу Кері байланыс «Бағдаршам» әдісі Қызыл- мен ештеңе түсінбедім Сары- маған әлі де түсініксіздеу Жасыл-маған бәрі түсінікті |
Психологиялық ахуал
Топқа бөлініп отырады
Үй тапсырмасына байланысты сұрақтарға жауап береді
Сұрақтарға жауап береді
Мәтінді мұқият оқиды. Мәтіннен нақты ақпараттарды анықтауға арналған сұрақтар құрастырады Мәтін мазмұны бойынша сурет салады Суреттерін қорғайды. ЕББҚ тапсырманы мұғалімнің көмегімен орындайды
Сергіту тапсырмасын орындайды жұмбақтарды шешеді
1- топ құрамында заттанған сын есім бар 5 мақал –мәтел жазады 2-топ қарамен берілген сөздердің синонимі мен антонимін тауып жазады 3-топ Жолға, жол ережесіне байланысты мақал-мәтел жазады Басқатырғышты шешеді ЕББҚ тапсырманы мұғалімнің көмегімен орындайды Бүгінгі сабақта не үйренгендерін, топта қалай жұмыс жасағандарын, қандай білім алғандарын таразылайды. |
Талқылау кезінде оқушылардың айтылған пікірлері мен көзқарастары ауызша мадақтау арқылы бағаланып, сабақтың келесі кезеңінде белсенді қатысуына ынталандырады Дескриптор Үй тапсырмасына байланысты сұрақтарға жауап береді-1 Тапсырмалар «смарт сағат» әдісі арқылы бағаланады Дескриптор сұрақтарға жауап береді-1 Дескриптор -мәтіндегі нақты ақпараттарды анықтауға арналған 3 сұрақ құрастырады-3 мәтін мазмұны бойынша сурет салады-1 суреттерін қорғайды-1 заттанған сын есімдерді қолданады-1
Дескриптор: құрамында заттанған сын есім бар 5 мақал –мәтел жазады-1 қарамен берілген сөздердің синонимі мен антонимін тауып жазады-1 Жолға, жол ережесіне байланысты мақал-мәтел жазады-1 Дескриптор: Басқатырғышты шешеді-1 |
Оқулық 6-сынып «Атамұра» баспасы 2018жыл Қалыптастырушы бағалауға арналған тапсырма лар жинағы 6-сынып Оқулық 5-сынып «Атамұра» баспасы 2018жыл
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. Сабақ тақырыбы: Жаяу жүргіншілер
Ашық сабақ. Сабақ тақырыбы: Жаяу жүргіншілер
Бекітемін: _____________ Қысқа мерзімді жоспар Қазақ тілі 18-сабақ
|
Бөлім: |
Көлік және жол белгілері. Морфология |
|||||
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты : |
Абсетова Б.Б. |
|||||
|
Күні: |
14.02.2024ж |
|||||
|
Сынып: 5 «Е» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жаяу жүргіншілер |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
5.2.5.1 мәтін мазмұнын түсінуге, нақты ақпараттарды анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыру 5.4.4.4 сын есімнің мағыналық түрлерін ажырата білу, сын есімді зат есім орнына қолдана білу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
мәтін мазмұнын түсінуге, нақты ақпараттарды анықтауға бағытталған сұрақтар құрастырады сын есімнің мағыналық түрлерін ажырата білу, сын есімді зат есім орнына қолдана біледі ЕББҚ мұғалімнің көмегімен мәтін мазмұнын түсінуге, нақты ақпараттарды анықтауға бағытталған сұрақтар құрастырады сын есімнің мағыналық түрлерін ажырата білу, сын есімді зат есім орнына қолдана біледі |
|||||
|
Құндылықтарға баулу |
Ұлттық мүдде құндылығы: қазақ тілінің қолдану аясын кеңейту, қоғам игілігі үшін қызмет ету. Ар-ұят құндылығы: адал еңбекті құрметтеу, сөзіне берік, ісіне адал болу, шешім қабылдай білу және жауапкершілікті сезіну. Талап құндылығы: Білуге, жаңаны тануға құштарлық, сыни және креативті ойлау, дұрыс қарым-қатынас орната білу. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басталуы 10 минут Сабақтың ортасы 30 минут Сабақтың соңы 5 минут |
Оқушылармен амандасу, қатысуын түгендеу. Психологиялық ахуал қалыптастыру Топқа бөлу Үй тапсырмасын сұрау.
Ой қозғау. Сабақтың тақырыбын анықтау мақсатында слайд арқылы суреттер көрсету. -Балалар, мына жолдар кімдерге арналған? Сұрақ жауаптары арқылы сабақтың тақырыбын анықтайды. - Көлік жолында салынған жолақ жолдың жаяу жүргінші үшін маңыздылығы қандай деп ойлайсыздар?
Сабақтың мақсаттары мен жетістік критерийлерін талқылайды құрастырады.
9-тапсырма. Мәтінмен танысу. Мәтінді мұқият оқып, мәтіннің негізгі ақпараттарын анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыру (3 сұрақ). Мәтін мазмұны бойынша сурет салу
Сергіту сәті Көше бойын аялдайды, Адам тасып аяңдайды. (Автобус) Жоқ өзінде бас та, ауыз да, құлақ та, Бақырайған үш көзі бар бірақ та. (бағдаршам) Жапанда бір жолаушы аузын ашып, Аяғын келе жатыр жылдам басып, Жарқырап маңдайында екі көзі, Ілезде жеткізеді жерге қашық. (автомобиль) Бір тұлпар, су ішпейді, жем жемейді, Ескеріп ешбір адам емдемейді. Жүк емес жануарға жүз адам да, Шылбырын сымға байлап тез жөнейді. (трамвай) 1-топ 8-тапсырма құрамында заттанған сын есім бар мақал –мәтел жазу 2-топ 10-тапсырма Мәтінде қарамен берілген сөздердің синонимі мен антонимін тауып жазу 3-топ 12-тапсырма Жолға, жол ережесіне байланысты мақал-мәтел жазу 13-тапсырма Басқатырғышты шешу Кері байланыс «Бағдаршам» әдісі Қызыл- мен ештеңе түсінбедім Сары- маған әлі де түсініксіздеу Жасыл-маған бәрі түсінікті |
Психологиялық ахуал
Топқа бөлініп отырады
Үй тапсырмасына байланысты сұрақтарға жауап береді
Сұрақтарға жауап береді
Мәтінді мұқият оқиды. Мәтіннен нақты ақпараттарды анықтауға арналған сұрақтар құрастырады Мәтін мазмұны бойынша сурет салады Суреттерін қорғайды. ЕББҚ тапсырманы мұғалімнің көмегімен орындайды
Сергіту тапсырмасын орындайды жұмбақтарды шешеді
1- топ құрамында заттанған сын есім бар 5 мақал –мәтел жазады 2-топ қарамен берілген сөздердің синонимі мен антонимін тауып жазады 3-топ Жолға, жол ережесіне байланысты мақал-мәтел жазады Басқатырғышты шешеді ЕББҚ тапсырманы мұғалімнің көмегімен орындайды Бүгінгі сабақта не үйренгендерін, топта қалай жұмыс жасағандарын, қандай білім алғандарын таразылайды. |
Талқылау кезінде оқушылардың айтылған пікірлері мен көзқарастары ауызша мадақтау арқылы бағаланып, сабақтың келесі кезеңінде белсенді қатысуына ынталандырады Дескриптор Үй тапсырмасына байланысты сұрақтарға жауап береді-1 Тапсырмалар «смарт сағат» әдісі арқылы бағаланады Дескриптор сұрақтарға жауап береді-1 Дескриптор -мәтіндегі нақты ақпараттарды анықтауға арналған 3 сұрақ құрастырады-3 мәтін мазмұны бойынша сурет салады-1 суреттерін қорғайды-1 заттанған сын есімдерді қолданады-1
Дескриптор: құрамында заттанған сын есім бар 5 мақал –мәтел жазады-1 қарамен берілген сөздердің синонимі мен антонимін тауып жазады-1 Жолға, жол ережесіне байланысты мақал-мәтел жазады-1 Дескриптор: Басқатырғышты шешеді-1 |
Оқулық 6-сынып «Атамұра» баспасы 2018жыл Қалыптастырушы бағалауға арналған тапсырма лар жинағы 6-сынып Оқулық 5-сынып «Атамұра» баспасы 2018жыл
|
||
шағым қалдыра аласыз















