Ашық сабақ, Сабақтан тыс уақытым 2 сынып

Тақырып бойынша 31 материал табылды

Ашық сабақ, Сабақтан тыс уақытым 2 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Музыка пәнінен 2 сыныпқа арналған "Сабақтан тыс уақытым" тақырыбындағы ашық сабақ
Материалдың қысқаша нұсқасы



Бекітемін


Сабақ

Мектеп: №63 ЖББМЛ

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Калыбаев Е.К

Сынып: 2 «Ә»

Қатысқан оқушы саны:

Қатыспаған оқушы саны:

Сабақтың тақырыбы

Сабақтан тыс уақытым

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

2.1.1.1 – музыкалық шығармашылық жұмыс арқылы шығарманың сипатын жеткізу.

Сабақтың мақсаты:

  • Музыкалық шығарманың екпінін анықтау, көңіл-күй мазмұнының айырмашылығын ажырату.

  • Оқушылар сыныптан тыс уақытты ұйымдастыру мақсатындағы үйірме түрлерімен танысу.

Бағалау критерийлері

  • Музыкалық шығарманың екпінін анықтайды, көңіл-күй мазмұнының айырмашылығын ажыратады.

  • Оқушылар сыныптан тыс уақытты ұйымдастыру мақсатындағы үйірме түрлерімен танысады.

Сабақ барысы

Сабақтың кезеңі

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Басы

  • Амандасу;

  • Сабаққа әзірлікті тексеру, жақсы көңіл-күймен сабаққа назарларына аудару;

Оқушыларды жұптастыра отырып топтастыру

1 топ 2 топ

Альмира-Каусар Нурадил-Нурали

Мерей-Кундыз Айкоркем-Инкар

Мирас-Алихан Іңкәр-Айжан

Асылай Ләйлім

3 топ 4 топ

Альмансур-Айару Аяжан-Жанар

Ақбота-Нұриман Есмухан-Інжу

Айша-Айзере Арлан-Жанель

Иманали Султан

Үй жұмысын тексеру:

Әдіс: «Түймедақ»

оқушылар өздерінің дәптерлерін тексереді, есептің жауаптары интербелсенді тақтада көрсетіледі, егерде есеп барысында қателіктер кетсе түймедақтың күлтелерін майыстырады. Түсінбеген сұрақтары түсіндіріледі.

Мысалы:

Барлығы дұрыс Біреуі қате Екеуі қате

  1. Қоңырау дегеніміз не?

Қазақ халқының ертеден келе жатқан музыкалық аспабы.

  1. Жадыра күндей ,

Жайнаған гүлдей,

Бақытты біздер баламыз, әнінің атауы қандай?

«Жас дәуірдің түлегіміз»

  1. «Жас дәуірдің түлегіміз» әуенінің авторы кім?

И.Нүсіпбаев

  1. Қоңырау аспабын неден жасайды?

Тот баспайтын сапалы метал

  1. Регистр дегеніміз не?

Аспаптар үнінің, адам дауысының жоғарғы, ортанғы, төменгі биіктігі.

Топтық жұмыс

«Пазл» тәсілі бойынша пазлды жинақтай отырып, жаңа тақырыпты ашады, мақсатын айтады

1 топ 2 топ


3 топ 4 топ

Табылған сөз: «Сабақтан тыс уақытым, үйірмелер»

Оқушыларға разлдан тапқан сөздері бойынша жаңа сабақтың тақырыбын ашып, мақсатын анықтау үшін жетекші сұрақтар қоямын:

  • Оқушылар бүгінгі өткелі отырған сабағымыздың тақырыбы қандай деп ойлайсыздар?

  • Сабақтың мақсаты қандай болмақ?



- Түймедақтың күлтелері толық болса: Жарайсың

- Түймедақтың 1 немесе 2 күлтесі жойылған болса: Жақсы

-

- Түймедақтың 3 немесе одан аз күлтесі жойылған болса: Талпын



ЫБ: «Медаль»







Дескриптор: Білім алушы

- сұрақтарға толықтай жауап береді;

- Қоңырау аспабын біледі;

- Регистр ұғымын біледі;

- «Жас дәуірдің түлегіміз» әнін біледі.

























































Дескриптор:Білім алушы

  • Пазл құрастыру арқылы , жасырын сөзді табады.

1 топ : «сабақтан»

2 топ: «тыс»

3 топ: «уақытым»

4 топ: «үйірмелер»

«Сабақтан тыс уақытым» тақырыбы







ҚБ: «Түймедақ күлтесі»



















ЫБ: «Медаль» Жарайсың – алтын

Жақсы – күміс

Талпын – қола







































ЫБ: «Медаль»





Негізгі бөлім


  • Оқушылар мен сіздерге ынталандырушы бағалау ретінде медаль беген болатынмын, медальды қандай кездерде аламыз?

  • Спортта

  • Дұрыс айтасыздар оқушылар бүгінгі сабағымызды біз сіздермен спорт еліне саяхаттай отырып өткізетін боламыз.


«Шынығу» кезеңі

Интербелсенді тақта арқылы ғаламтор желісінен онлайн платфомалардан тапсырма орындау

«Wordwall»

«Карта» ойыны (АКТ)

  • Оқушылар мен сіздерге фотосуреттер көрсететін боламын, үйірменің атауын тауып, сол бойынша әңгімелеп, қандай іс әрекеттер жасайтынын көрсетіңіз


ЫБ: «Mедаль»

«Wordwall»

«Дұрыс, бұрыс» ойыны

  1. Баскетбол ойынында оқушылар шахматпен жұмыс жасайды

  2. Шахмат ойынын 2 адам ойнайды

  3. Айтыс үйірмесінде оқушылар домбырамен жұмыс жасайды

  4. Гитара үйірмесінде оқушылар домбыра аспабын үйренеді

  5. Бокс сайысында 4 адам бірге бокстасады

  6. Сурет салу үйірмесінде оқушылар сурет салып үйренеді

  7. Шахмат ойынын 5 адам қатар ойнай алады

«

ЫБ: «Mедаль»

Бұл тақырып оқушылар мектеп қабырғасында тек сабақтағы оқу үдерісімен шектелмей, сабақтан тыс кезеңде бос уақытта өз еркімен үйірме жұмыстарына қатысып, өздерінің қабілеттерін дамытуға және шығармашыл, дарынды балаларды анықтап, қолдау жолдарын көрсетуге бағытталған.

  • Оқушылар сіздер қандай үйірмелерге қатысасыздар?

«Спорттық ойындар» кезеңі

Музыкадағы екпін – музыкалық шығаралардың орындалу жылдамдығын көрсетеді.

Екпін (темп) – музыкалық шығарманың мазмұнына байлвнысты: баяу, орташа, жылдам болады.

Топтық жұмыс

Егер тапсырма жауабы дұрыс шықса ойыннана ұтысқа ие болады

Тапсырма:

Ұсынылған музыкалық үзінділерді тыңдап, темпын анықтай отырып, сәйкесінше фотосуреттермен сәйкестендіреді.


Ән атауы

Сәйкестендіріңіз

Екпін

Екпінге сәйкес фотосурет

«Желсіз түнде жарық ай» әні


Жылдам темп


« Адай» күйі



Орташа темп


«Болайықшы осындай» әні



Баяу темп







1 топ «Баскетбол» ойыны

2 топ «Футбол» ойыны

3 топ «Асық ату» ойыны

4 топ «Қыз қуу» ойыны




Жауабы:




Ән атауы

Сәйкестендіріңіз

Екпін

Екпінге сәйкес фотосурет

«Желсіз түнде жарық ай» әні

Shape2 Shape1

Жылдам темп

« Адай» күйі


Shape3

Орташа темп

«Болайықшы осындай» әні



Баяу темп



ЫБ: «Медаль»


«Тынығу» кезеңі

Сергіту сәті


«Жаттығу алаңы» кезеңі

Жұптық жұмыс

Оқушылар жұптаса отырып сынып бөлмесіндегі өзінің жаттығу орындарына барады.

  1. Сазсырнай, сыбызғы, шаңқобыз қандай аспаптар тобына жатады? (үрмелі)

  2. Домбыра немесе басқа да ұлттық аспаптарда орындалынатын музыкалық шығарма (Күй)

  3. Көне жеті шектен тұратын аспап (Жетіген)

  4. Оң қолдың саусақтарымен шертіп орындалынатын күй (Шертпе)

  5. Ре нотасынан киінгі нота (Ми)

  6. Музыкалық шығаралардың орындалу жылдамдығын көрсетеді. (Екпін)

ЫБ: «Медаль»

«Сайыс» кезеңі


Бұл кезеңде барлық оқушылар ән айту арқылы сайысқа түсетн болады

Әнді үйрену.

«Бақытты балалық» әні

Әнді «ән үйрету» әдістемесі негізінде үйретеді.

Оқушылар әнді хормен орындаған кезде негізгі талаптарды сақтау қажет: әннің әуенін таза, сөздерін анық, әндетіп, айқайламай, мәнерлеп, бір-бірін тыңдап айту.



ЫБ: «Медаль»

  • Оқушылар мен сіздерге ынталандырушы бағалау ретінде медаль беген болатынмын, медальды қандай кездерде аламыз?

  • Спортта

  • Дұрыс айтасыздар оқушылар бүгінгі сабағымызды біз сіздермен спорт еліне саяхаттай отырып өткізетін боламыз.



«Шынығу» кезеңі

Интербелсенді тақта арқылы ғаламтор желісінен онлайн платфомалардан тапсырма орындау







«Wordwall»

«Карта» ойыны (АКТ)



















«Дұрыс, бұрыс» ойыны

Сұрақтарға дұрыс немесе бұрыс карточкасымен жауап береді



Дұрыс Бұрыс



















«Спорттық ойындар» кезеңі

«Баскетбол» ойыны

«Футбол» ойыны

«Асық ату» ойыны

«Қыз қуу» ойыны



Топтық жұмыс

Егер тапсырма жауабы дұрыс шықса ойыннана ұтысқа ие болады

Тапсырма:

Ұсынылған музыкалық үзінділерді тыңдап, темпын анықтай отырып, сәйкесінше фотосуреттермен сәйкестендіреді.


Ән атауы

«Желсіз түнде жарық ай» әні

« Адай» күйі


«Болайықшы осындай» әні



Екпін

Жылдам темп

Орташа темп

Баяу темп






















































































«Тынығу» кезеңі

Сергіту сәті

























«Жаттығу алаңы» кезеңі

Жұптық жұмыс


Дескриптор: Білім алушы

  • Үрмелі аспаптар тобын анықтайды;

  • Музыкалық шығармалардың түрін ажыратады;

  • Аспап түрлерін біледі;

  • Күй түрлерін анықтайды.



  1. Альмира-Каусар

  2. Мерей-Кундыз

  3. Мирас-Алихан

  4. Нурадил-Нурали

  5. Айкоркем-Инкар

  6. Іңкәр-Айжан

  7. Альмансур-Айару

  8. Ақбота-Нұриман

  9. Айша-Айзере

  10. Аяжан-Жанар

  11. Есмухан-Інжу

  12. Арлан-Жанель

  13. Султан- Иманали

  14. Асылай-Ләйлім

ЫБ: «Медаль»









«Сайыс» кезеңі

Оқушылар әнді хормен орындаған кезде негізгі талаптарды сақтау қажет: әннің әуенін таза, сөздерін анық, әндетіп, айқайламай, мәнерлеп, бір-бірін тыңдап айту.

ЫБ: «Медаль»













































ЫБ: «Mедаль»















ЫБ: «Mедаль»




























































































ЫБ: «Mедаль»



























ЫБ: «Mедаль»









































































ЫБ: «Mедаль»


















































ЫБ: «Mедаль»




Презентация











«Wardwall платформасы









https://wordwall.net/ru/resource/39601002/































https://wordwall.net/ru/resource/39600948/







































































































Плакат





Соңы



Кері байланыс: «Кубок»

Бүгінгі сабақ бойынша оқушылар өздерінің қай деңгейде екенін айтып өтеді.

Үй жұмысы:





Кері байланыста өз ойларын білдіру



Үй жұмысын күнделікке жазып алу























Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
20.02.2025
150
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі