Жамбыл облысы,Мойынқұм
ауданы
Мойынқұм ауылы Жамбыл атындағы мектеп-гимназиясы
Информатика пәні мұғалімі Наурозова Айжан Джанабергеновна
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Мәтіндік құжатпен жұмыс істеу |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Наурозова Айжан Джанабергеновна |
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып 6 ә |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Мазмұны |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.2.2.1 сілтемелерді ұйымдастыру (гиперсілтемелер, мазмұны, тақырыптар, түсіндірмелер) |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: |
|||
|
«Мазмұн» ұғымына анықтама береді |
||||
|
Көптеген оқушылар: |
||||
|
мазмұны не үшін қажет екенін түсіндіреді |
||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||
|
автоматты түрде жасалған және қолмен жасалған мазмұндардың ұқсастығы мен айырмашылықтарын көрсетеді |
||||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
1.Оқушылармен амандасу. Топқа бөлу. Екі түсті жетондар арқылы топқа бөлу. Мақсаты: Топпен жұмыс жасауға, ұйымшылдыққа, бірінін – бірі ойын тыңдауға үйрету. 2. Үй тапсырмасы «Ойлан, бірік, бөліс, талқыла» əдісі Əр топ өздері конверттен таңдап алған тақырыптары жайлы топта жұмыс жасайды, постер қорғайды. 1 –топ. Авторлық құқық дегеніміз не? 2 – топ. Плагиат ұғымдары дегеніміз не? Дескриптор:
2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. 3.Жаңа тақырыпқа шолу. Көлемді құжат әзірлеген кезде, оқырманға пайдалануға оңай болу үшін оның мазмұнын жасап беру керек. MS Word-та мазмұнды қолмен де, автоматты түрде де құруға болады. |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Топқа бөлу 3. үй тапсырма 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. |
|
А3парқшасы Дәптер, оқулық |
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа тақырыпты түсіндіру. Оглавление (Мазмұны)-тұтас бір туындының (кітап, оқулық және т.б.) тарауы, бөлімі, параграфы, тақырыпшасы немесе басқа да жекелеген бөліктерінің тізімі. Мазмұны кітаптың басында немесе соңында бөлімдер басталатын бетті көрсете отырып беріледі. Содержание (Мазмұны) бірнеше құжаттан , яғни бірнеше шығармалардың тақырыбы мен олардың бөлімдерінің атауларынан тұруы мүмкін. Содержание- жинаққа енгізілген бірнеше шығармалардың орналасқан беттерін көрсететін тізім. Файл →Оглавление Көрсетілім. Мазмұнын құру кезеңдері: 1.Құжатқа мазмұн кірістіретін орынға тінтуірмен шерту. 2.Ссылки қосымшасының Оглавление тақтасындағы Оглавление командасын орындап, Оглавление сұхбат терезесін ашу. 3.Сұхбат терезесінде орналасқан Параметр...бастырмасын басып, мазмұнның параметрлерін өзгерту. 4.Қолжетімді стиль тобынан құжаттағы тақырыптарға пайдаланылған стильді таңдау. 5.Тақырыптың стиліне қажетті деңгейді көрсету үшін Уровень өрісіне 1-ден 9-ға дейінгі санды енгізу.
Топтық жұмыс. 1-тапсырма. «Құжат немесе кітап не туралы екенін білу үшін мазмұны қажет». Ойларыңды ортаға салыңдар. Дескриптор: -мазмұны не үшін қажет екенін түсіндіреді. ҚБ: жетон /5 балл/ Топтық жұмыс. Венн диаграммасы. 2-тапсырма Венн диаграммасы бойынша автоматты түрде жасалған және қолмен жасалған мазмұндардың ұқсастығы мен айырмашылықтарына талдау жасаңдар.
Дескриптор: -автоматты түрде жасалған және қолмен жасалған мазмұндардың ұқсастығын көрсетеді; -автоматты түрде жасалған және қолмен жасалған мазмұндардың айырмашылықтарын көрсетеді. ҚБ: жетон /5 балл/ |
Мұғалімді тыңдайды «Мазмұны» ұғымы туралы анықтамасын дәптерге жазады Мазмұнын құру командаларын дәптерге жазады 1-тапсырманы орындайды 2-тапсырманы орындайды |
Жетон 5 балл Бағалау: бұл тапсырманы «үш шапалақ» ұру арқылы |
Интер белсенді тақта / компьютер таратпа таратпа |
|
Сабақтың соңы |
1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады. 2.Кері байланыс: : «Білім ағашы» Мақсаты: алған білімдерін қорытындылау. Тақтаға үлкен ақ қағазға алма ағашының суретін салынады, әр оқушы білімін бағалау үшін «Білім ағашына» алмаларды жабыстырады. Егер сабақты жақсы түсінсе қ
түсінбесе жасыл алма. |
Өзін-өзі бағалау. |
|
|
|
Үй тапсырмасы |
§ 4.5, 118-бет, «Үй тапсырмасы» |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ сабақтың тақырыбы: Мазмұны
Ашық сабақ сабақтың тақырыбы: Мазмұны
Жамбыл облысы,Мойынқұм
ауданы
Мойынқұм ауылы Жамбыл атындағы мектеп-гимназиясы
Информатика пәні мұғалімі Наурозова Айжан Джанабергеновна
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Мәтіндік құжатпен жұмыс істеу |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Наурозова Айжан Джанабергеновна |
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып 6 ә |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Мазмұны |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.2.2.1 сілтемелерді ұйымдастыру (гиперсілтемелер, мазмұны, тақырыптар, түсіндірмелер) |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: |
|||
|
«Мазмұн» ұғымына анықтама береді |
||||
|
Көптеген оқушылар: |
||||
|
мазмұны не үшін қажет екенін түсіндіреді |
||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||
|
автоматты түрде жасалған және қолмен жасалған мазмұндардың ұқсастығы мен айырмашылықтарын көрсетеді |
||||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
1.Оқушылармен амандасу. Топқа бөлу. Екі түсті жетондар арқылы топқа бөлу. Мақсаты: Топпен жұмыс жасауға, ұйымшылдыққа, бірінін – бірі ойын тыңдауға үйрету. 2. Үй тапсырмасы «Ойлан, бірік, бөліс, талқыла» əдісі Əр топ өздері конверттен таңдап алған тақырыптары жайлы топта жұмыс жасайды, постер қорғайды. 1 –топ. Авторлық құқық дегеніміз не? 2 – топ. Плагиат ұғымдары дегеніміз не? Дескриптор:
2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. 3.Жаңа тақырыпқа шолу. Көлемді құжат әзірлеген кезде, оқырманға пайдалануға оңай болу үшін оның мазмұнын жасап беру керек. MS Word-та мазмұнды қолмен де, автоматты түрде де құруға болады. |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Топқа бөлу 3. үй тапсырма 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. |
|
А3парқшасы Дәптер, оқулық |
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа тақырыпты түсіндіру. Оглавление (Мазмұны)-тұтас бір туындының (кітап, оқулық және т.б.) тарауы, бөлімі, параграфы, тақырыпшасы немесе басқа да жекелеген бөліктерінің тізімі. Мазмұны кітаптың басында немесе соңында бөлімдер басталатын бетті көрсете отырып беріледі. Содержание (Мазмұны) бірнеше құжаттан , яғни бірнеше шығармалардың тақырыбы мен олардың бөлімдерінің атауларынан тұруы мүмкін. Содержание- жинаққа енгізілген бірнеше шығармалардың орналасқан беттерін көрсететін тізім. Файл →Оглавление Көрсетілім. Мазмұнын құру кезеңдері: 1.Құжатқа мазмұн кірістіретін орынға тінтуірмен шерту. 2.Ссылки қосымшасының Оглавление тақтасындағы Оглавление командасын орындап, Оглавление сұхбат терезесін ашу. 3.Сұхбат терезесінде орналасқан Параметр...бастырмасын басып, мазмұнның параметрлерін өзгерту. 4.Қолжетімді стиль тобынан құжаттағы тақырыптарға пайдаланылған стильді таңдау. 5.Тақырыптың стиліне қажетті деңгейді көрсету үшін Уровень өрісіне 1-ден 9-ға дейінгі санды енгізу.
Топтық жұмыс. 1-тапсырма. «Құжат немесе кітап не туралы екенін білу үшін мазмұны қажет». Ойларыңды ортаға салыңдар. Дескриптор: -мазмұны не үшін қажет екенін түсіндіреді. ҚБ: жетон /5 балл/ Топтық жұмыс. Венн диаграммасы. 2-тапсырма Венн диаграммасы бойынша автоматты түрде жасалған және қолмен жасалған мазмұндардың ұқсастығы мен айырмашылықтарына талдау жасаңдар.
Дескриптор: -автоматты түрде жасалған және қолмен жасалған мазмұндардың ұқсастығын көрсетеді; -автоматты түрде жасалған және қолмен жасалған мазмұндардың айырмашылықтарын көрсетеді. ҚБ: жетон /5 балл/ |
Мұғалімді тыңдайды «Мазмұны» ұғымы туралы анықтамасын дәптерге жазады Мазмұнын құру командаларын дәптерге жазады 1-тапсырманы орындайды 2-тапсырманы орындайды |
Жетон 5 балл Бағалау: бұл тапсырманы «үш шапалақ» ұру арқылы |
Интер белсенді тақта / компьютер таратпа таратпа |
|
Сабақтың соңы |
1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады. 2.Кері байланыс: : «Білім ағашы» Мақсаты: алған білімдерін қорытындылау. Тақтаға үлкен ақ қағазға алма ағашының суретін салынады, әр оқушы білімін бағалау үшін «Білім ағашына» алмаларды жабыстырады. Егер сабақты жақсы түсінсе қ
түсінбесе жасыл алма. |
Өзін-өзі бағалау. |
|
|
|
Үй тапсырмасы |
§ 4.5, 118-бет, «Үй тапсырмасы» |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз

















