Материалдар / Ашық сабақ Сабырлы бала. Аурудан аяған күштірек 2-сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ Сабырлы бала. Аурудан аяған күштірек 2-сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
2.1.1.1 - шығарманың мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру; Шығарманың мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
19 Мамыр 2024
209
0 рет жүктелген
700 ₸
Бүгін алсаңыз
+35 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +35 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Білім беру ұйымының атауы

47 мектеп-гимназия Т. Тәжібаев атындағы

Пәні:

Әдебиеттік оқу Алматыкітап

Бөлім:

Дені саудың жаны сау

Педагогтің аты-жөні:

Кененбаева А.

Күні:

24.01.2024

Сынып:

Қатысушылар саны: 28

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

56 сабақ.Сабырлы бала. Аурудан аяған күштірек

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

2.1.1.1 - шығарманың мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру;

Сабақтың мақсаты

Шығарманың мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді.

Құндылықтар

АР-ҰЯТ: Ар-ұят, адалдықты жоғары бағалайды

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру







Өткен білімді еске түсіру












Жаңа білім





























































































Бекіту












































Кері байланыс

Сабаққа дайындық

І. Ұйымдастыру кезеңі

Психологиялық ахуал

Күнге қарап қолымды

Бір, екі,үш деп соғайын

Қарап тұрган көршіме

Мен қолымды бұлғайын


ІІ. Үй тапсырмасын сұрау

«Көрініс»

  1. 1 топ «Үш сұрақ» әдісі

  2. 2-топ «Спиральді оқу» әдісі

  3. 3-топ «Суреттер сөйлейді»

Сұрақ-жауаптар

-Ал балалар, бүгінгі үй жұмысын қорытындылай келе қоянда қандай қасиеттер жеткілікті болмады

- Иә, дұрыс айтасыңдар қоянда батылдық, сабырлық қасиетері болмағаннан қоянымыз қорқақтау, үркек болды.



Жаңа сабақ

Ендеше сабырлы, батылды қасиетке ие «Сабырлы бала» мәтінімен танысамыз. Бүгінгі біздің жаңа тақырыбымыз «Сабырлы бала»

1-тапсырма

Фс тапсырма: Оқулықпен жұмыс

Бұл қасиеттердің қайсысы ұнайды?

Cабырлы, ақылды, өнегелі, ержүрек, адал, шыдамды, жанашыр, батыл

Балалар бұл мәтінді жазған Ыбырай А лтынсарин екен . Біз Ыбырай Алтынсаринмен таныспыз ба?

-Иә, дұрыс айтасыңдар біз Ыбырай Алтынсаринмен 1-ші сыныптан таныспыз. Кім айтады Ыбырай Алтынсариннің қандай өлеңін оқыдық .

Алтынсарин Ыбырай (шын аты — Ибраһим, 1841—1889) — қазақтың аса көрнекті ағартушы-педагогы, жазушы, этнограф, фольклоршы.Туып-өскен жері — Қостанай облысының Қостанай ауданы, Арқарағай. Осы өңірде, Тобыл өзенінің жағасынан топырақ бұйырған.

«Бейне таспа» әдісі

-Ал балалар, видеоны мұқият тыңдадықпа? Ыбырай Алтынсарин қай өңірде туылған екен. Қандай әңгімелері бар екен.

Оқулықпен жұмыс.

Тыңдалым.

2-тапсырма

Мәтінді түсініп оқы

Мәтінді мен оқимын.

Тізбектеп оқытады.

Сұрақ-жауап





Т.Ж.«Кім жылдам» әдісі

1-топ.Мәтіннің басты кейіпкерлері туралы үш сұраққа жауап жазыңдар


2-топ. Мәтінге байланысты үш сұраққа жауап жаз


3-топ Мәтін кейіпкерлерін жаз

Сейт қандай жағдайға тап болды?

Сейт неге жылауын тиді.Сейтке қандай баға бересіңдер.Боя



Сергіту сәті

Нейрожаттығу жасау



3-тапсырма

«Сәйкестендір» әдісі

Мәтіннің мазмұнына сай жоспардың ретін тауып, белгіле.


Group 4 Сейіттің шешесіне аяушылық көрсетуі.

Group 5 Сейіттің аяғын сындырып алуы.

Group 6 Сейіттің шыдамдылығы.


«Асық» әдісі арқылы

ЕБҚ және ЕҚБ

-Суретте оқиғаның қай сәті бейнеленген?

-Сейіт неліктен шыдамдылық танытты? Ойыңды ортаға сал.

-Сейіт қандай бала?


Бекіту

«Кahoot»сайты арқылы ойын ойнау




Үй тапсырмасы

Ы.Алтынсариннің «Асыл шөп» әңгімесін оқып,мазмұнын айт.





«Watsap» әдісі




Өлең жолдарын айтады






1. Ертегі кейіпкерлері туралы үш сұраққа жауап жазады.

2.«Суреттер сөйлейді» суреттермен жұмыс жасайды











Ұнайтын қасиеттерді атайды















Ы.Алтынсарин туралы біледі






Мәтінді тізбектей,

мәнерлеп,түсініп оқиды

Жаңа сөзді жазады,мағынасын біледі










Сұрақтарға жауап береді

Сурет бойынша салыстырады

































Кейіпкермен тілдесу, сұрақ қояды














Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!